Fórum témák
» Több friss téma |
Nem bizos, hogy javít. Jobb úgy fogalmazni, hogy változtat rajta.
Mint mindig, az első kérdés most is az, hogy miért akarod használni? Az a válasz nem ér, hogy azért, mert máshol is láttad már.
Egy D'Appolito felepitesu 2x12" es 1x2"-os ladat szeretnenk "tokeletesebbe" tenni. A kozep tolcser az 40/25 fokos, a magas 60/40, oldalankent 4 darab lada, ketto egymas mellet s ketto alattuk, felhuzva. Ezeknek szeretenk a lesugarzasan javitani. Eddig ezeket a ladakat egymas mellett hasznaltuk stackelve, es az idei evben szeretnenk oket felhuzni az elobb emlitett modon. Az elolap az oldallappal 80 fokos szoget zar be, eddig egymas melletti felallasban ugy hasznaltuk, hogy az oldallapok parhuzamosak voltak.
Hol van a magas a ládában, középen vagy felül?
Bocs ezen átsiklottam, de az még nem világos hogy pontosan min szeretnél javítani? Mi nem tetszik?
A kezdo kerdesem az volt, hogy hogy lehet meretezni a phase ball-t. Majd szukseg eseten(ha erezheto kulombseget hoz) hozzailleszteni a ladahoz, hogy azt tokeletesen a kozonseg fele legyen iranyitva.
Nem egy "rossz" ladat szeretnek jobba tenni, az altalunk hasznalt ladaval nincs semmi baj, de lehet hogy a phase ball hasznalataval meg jobb hangminoseget es lefedetseget tudunk elerni. Persze mind meres es tesztek alapjan.
Akkor milyenek a jelenlegi állapotról készült mérések?
Meresek nincsenek, majd lesznek ha a kezemben lesz a phase ball. Akkor kiderul, hogy mukodik-e a dolog, s milyen hatassal van az atvitelre es az iranykarakterisztikara.
Nagyon ertekelem a faradozasaitokat es a turelmeteket, a dologgal kapcsolatban. Egy jol mukodo rendszerrol van szo, amit ha lehet egeszseges kereteken belul jobba tenni.
Elkészültem mind a 4 ládával még egy is finom csiszolás következik és jöhet a festés is ,ha teljesen kész teszek fel képet !
Kettő láda teljesen elkészült már csak a hátsó csatlakozókat kell belerakni és végleg kész!
Megkapta a műgyanta borítást is !Egész jól sikerültek szerintem,még kettő hátra van és jöhetnek a mélyek hozzá Sosincs megállás!
Nagyon szép lett, gratula!
Ilyen műgyantás festést hogyan lehet csinálni? Milyen anyag és technológia szükséges hozzá?
Ezt most próbáltam ki először, elsőként lefestettem két rétegben a ládát nitrós festékkel, majd a műgyantát univerzális színezővel feketére színezve, alvázvédő pisztollyal szórtam fel így egy kicsit rücskös,cseppes felületet kaptam. Sajnos nem vagyok festő és most először dolgoztam műgyantával így a harmadik ládát elcsesztem úgyhogy le kell csiszolnom és újrafújnom.
Ha érdekel holnap lefotózom a festékeket és az eszközöket amivel dolgoztam!
Igen érdekel a technológia és az anyagok is.
Nagyon szép lett, tiszta gyárinak látszó, profi kivitel :yes: Köszi előre is.
Itt egy kép a festékekről illetve a műgyantáról,szórópisztolyról.
Bal oldali celloxinnal két rétegben átfestettem teddihengerrel,az első réteget 50% an felhígítottam hígítóval hogy jól magába szívja a fa és ezáltal kicsit vízállóbb is lett,a második réteget csak minimálisan hígítottam hogy kenhetőbb legyen és jobban terüljön! Középtájon látható a vianova műgyanta amit az előtte levő fekete univerzális színezővel lehet színezni (szinte bármilyen színűre). A szélső 800 Ft os szórópisztollyal szórtam fel a gyantát,ha drágább,komolyabb minőségű pisztolyt vásároltam volna biztos még egyenletesebb felületet kapok,de egyenlőre megfelel! A műgyanta által kemény és ellenálló felületet kaptam!
Sziasztok.
Nemrég találtam a fórumot, és nagyon örülök, hogy végre konkrétan ebbe a témában lehet társalogni. Szeretném kikérni a véleményeteket. Tervezek egy pár topláda építését zenekari célokra. Többnyire ének, és dob hangosítás menne róla. Mély/közép hangszóró terén árban ezek jönnének szóba: Eminence Ass beta 15A Eminence Ass delta 15A Rh-sound 15100 pro Nemtudom melyiket lenne érdemes választani 2 utas ládához. Rh elég csábító az öntvénykosár miatt, és a nagy mágnes miatt, de egyáltatlán nem tudok semmit róluk... Magas hangszóró terén is kellene kis tanács. Mindenképp driver+tölcsér megoldásra gondolnék. Piezzo-t semmiképp. Eddig készítettem már magamnak több ládát is de mind sal spa meg hasonló hangszórókkal volt. Szeretnék egy kicsit komolyabb hangfalakat mostmár. Kérlek titeket segítsetek tanácsokkal, mert eminence hszórókkal kapcsolatban is elég sok jót/rosszat hallottam, és nemtudom Jah a komplett rendszer úgy nézne ki, hogy a top ládákat a már meglévő rcf hangszórós refflex szubok támogatnák.
Nekem van RH is meg Eminence is. Eminence gamma és RH Sound-ból egy régebbi széria ami már nincs fent az oldalukon. Mind a kettő 300W RMS, de az RH-ba nagyobb a lengő meg nagyobb a mágnes is. Hangba én nem nagyon hallottam különbséget köztük, próbáltuk HD15-ös ládába is és rutse ládába is. RH többet bír mint az Eminence viszont az RH-hoz nincsenek adatok, ha le tudod mérni akkor vehetsz RH-t szerintem.
Annyi biztos, hogy nem a mágnes külső méretei felé kell nézelődnöd.
Köszi. Ebben teljesen igazad van
Köszi a választ, kiméretni biztos nem fogom tudni, meg kimérni sem, szóval akkor Rh felejtős.
Eminence tűnik eddig a legjobb választásnak. Viszont azt nem tudom mennyire valósághű pl ass delta 300/600W teljesítménye. Tudom, nem mindig a wattok számítanak Csak mégis azért kérdezgettem mert biztos vannak itt olyanok akik sokkal jobban ismerik ezeket a hangszórókat. Magassugárzó, és hangváltó terén valami ötlet? tanács?
Mágnest nem azért mondtam... Elég neccesek a watt adatok, épphogy bírja. Winisd tud hangváltót számolni. A magas meg szerintem ehhez a nyomóhoz driver+tölcsér és semmi féle képpen nem ring.
Namost a lengőcséve miatt a névleges elektromos terhelhetőség valahol 150-180W környékén van, a többi már csak doboz és túlterhelés kérdése. De az RH wattjai is kb. ilyenek.
Ez a 300-400-600-800 nem teljesítmény, csak terhelhetőség, de abból sem a névleges verzió, inkább a feszegethető határokat jelöli, ahol már tényleg veszélyben van a hsz.
A leadott hangteljesítmény más. Az nem a hangszóró fűthetőségétől függ, hanem inkább az érzékenységtől, illetve attól, hogy mennyire, és milyen terhelésnél lép be a 3-6dB körüli kompresszió. Magashsz terén előszöris válassz olyan mélyközepet, aminek elviselhető, és váltóval könnyen kezelhető az átvitele, magasnál pedig valami tölcséres, ami nem jön zavarba egy 2000-3000 körüli keresztezéstől sem.
Tudd jobban... Nekem itt van mind a kettő.
És mikor, illetve melyik szabvány szerint mérted a terhelhetőségük?
Én a gyakorlatba mértem... Végfokkal... Tudod néha ez többet ér. Lehet mondjuk leírják a kajába az adatokat mi hány mennyi... Te eldöntöd, hogy ez finom vagy nem az adatokból.. Én meg inkább megkostolom. Remélem érted a lényeget.
Nem, ugyanis nem ezen múlik, hogy melyik lesz hangosabb, illetve hangosabb és jobb is egyszerre.
Az többet ér, ha tudod a névleges terhelhetőségértéket, ismered a lengőrendszer korlátait, tudod, hogy melyik hangszóró torzít kevésbé ugyanazon a hangnyomásszinten, és melyik képes időben tovább tartani ugyanazt a hangynomást, a bemenőteljesítmény emelése nélkül. Ez az, ami még a PA technikában is számít. Egyébként kóstolgathatod te, ha véletlen került az ételbe némi íztelen arzénsav, semmire nem mész vele, egyszerűen észre sem veszed, csak meghalsz. Kb. ugyanez az analógia érvényes a hangsugárzókra is, ha nem figyelsz a részletekre.
Jóóó... hallod.. Megyek eszek inkább valamit.
Sziasztok!
Aztszeretném kérdezni hogy a Reflex Rx500-as végfokról mi a véleményetek,aki ismeri? Topládát hajtani elég?Mert hallottam sok rosszat a reflex végfokokról de van aki szerint meg tökéletesek.......
Az rx500 egy meglehetősen régi technika, összesen 4db végpanel van benne páronként hídban, emlékeim szerint 250W körül tud 4ohm-on oldalanként. Én biztos nem venném meg.
Már vettem helyette egy Castone Cpa 800-at Ezse maigyerek de van benne anyag Esetleg valaki tudna segíteni hogyan tudom hídbakötni?Vagy lehet-e egyáltalán? Az újon van hátul egy kapcsoló de ezen semmi.....
|
Bejelentkezés
Hirdetés |