Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orion HS 500
 
Témaindító: daggerty, idő: Márc 31, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 12
(#) shalafi.66 válasza solkimcsavok hozzászólására (») Ápr 11, 2010 /
 
Attól függ, merrefelé az országban.
(#) solkimcsavok válasza shalafi.66 hozzászólására (») Ápr 11, 2010 /
 
én budapesti vagyok.
Blaha Lujza tér 50km-es körzete belefér.
(#) shalafi.66 válasza solkimcsavok hozzászólására (») Ápr 11, 2010 /
 
Aham, hát Pesten Varga Istvánt vagyis a Sonidót szokták szeretni, meg Aubecket javítás témában. Egy sima kiv. szál szakadást megold akármelyikük.

De ha a lengőcséve sérült, akkor inkább szólj, és adok hozzá én.
(#) solkimcsavok válasza shalafi.66 hozzászólására (») Ápr 11, 2010 /
 
Nem szedtem szét, mert gondolom ilyenkor összeolvad a tekercselés.
Szál szakadásra nem is gondoltam.
Egyébként van elektroműszerész szakmám van Wellerem is, tehát nekiállok és kiszedem (sajnos nem ma lesz).
Felvettelek skypon, ha ott nem talállak akkor a megadott e-mailen írok majd.

Köszönöm a segítséged.
Üdv.
Miklós
(#) elektrorudi válasza pl13 hozzászólására (») Máj 31, 2010 /
 
Hali,

Tudom, hogy 2008-as levélre "válaszolok", "kérdezek"...
Mindenhol, ahol a HS-500-as (vagy 280-as) mélye szóba kerül, csak szapulják. Biztosan nem ok nélkül, de... Elsősorban a T-S paraméterei miatt, meg a "bolgársága" miatt emeltek szót ellene. Egyedül Tőled olvastam eddig világos, kokrét, érthető kifogást:
- "rosszak a T-S paraméterei". De ezt hogy értsem? (nem értek hozzá) Mely paraméterei rosszak, illetve melyik az a hangszóró, amit megnézhetnék, hogy "na, ilyennek kell lennie" ?
- "A központosítás gyatra." Minek a központosítása? Hogy jelentkezik ez a hangminőség romlásában?
Mit lehetne tenni vele? (Tekintsünk el attól, hogy megéri-e anyagilag vagy nem, a küszködés vele...) Lenne még pár kérdésem, de nem akarom túlfeszíteni a húrt...
Köszi előre is.
(#) shalafi.66 válasza elektrorudi hozzászólására (») Máj 31, 2010 /
 
A T-S az oka a mélytartomány pontatlanságának és indokolatlan kiemeléseinek, a viszonylag magas alsó határfrekinek, illetve az érzéketlenségnek. Hogy milyennek kéne lennie, az dobozfüggő. A 20-25 liter körüli zárthoz 87-88dB érzékenységgel, kb. 30Hz fs, 40-45 körüli EBP érték, 25g együtt mozgó tömeg lenne viszonylag jó.

A központ. A membrán, és a lengőcséve mozgása frekvenciafüggően nem központos (Ugye amihez viszonyítunk, az a vasmag középpontján áthaladó egyenes, ami az alsó fedőlapra merőleges. A membrán és cséve mozgásának irányvektora ezzel kellene hogy práhuzamos legyen. Sajnos nem így történik eredeti állapotban.) Közvetlen következménye a középtartomány statikus és dinamikus torzításaiban érhető tetten.

És ami még gondot okoz, az a nem lineáris engedékenység, illetve B*l érték, kis és nagyjeleknél is.

Megoldani a mozgórészek cseréjével lehet egy részét, másikat a lengőcséve és a vasanyagok alakításával, harmadikat a membránszerkezet-alak-összetétel módosításával.

Ui: szeretem, ha jól kérdeznek.
(#) elektrorudi válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Köszönöm a válaszod.
Közben jót szórakoztam a BassBox6 progival.
De nem hozta ki azt a 3dB@90Hz kiemelést, ami a Hangszóró 2000 Kft görbéjén látszik. Gondolom, a T-S paraméterek helytelen megadása miatt...
Jól értelmezem, hogy az érzékenység túl nagy? 3-4dB-el az ideális 87-88 felett van?
Tandemben a zárt dobozméret 35Liter körül lehet, ami már elfogadható lenne. Az 55 grammot 5-10 grammal talán tudnám csökkenteni... Viszont az fs-t csökkenteni nem nagyon tudom.
Ezt a "központos" dolgot továbbra sem értem.
Azt írod: "a membrán és a cséve mozgása nem párhuzamos a..." De hát ez hogy lehet?? Hogyan bír még mozogni, ha nem párhuzamosan? Miért mozog másképp (mi idézi elő) ? Hmmm...
A nem lineáris engedékenység... nos, ezt könnyen el tudom képzelni a pille és a membránszél láttán. Ez a textil-szél... hát... furcsa ötlet. De akár be is jöhetett volna.
Szívesen olvasnám megtisztelő válaszod, de nem akarlak lefárasztani vele.
(#) shalafi.66 válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Hja, most a nagyobbról beszélünk? Én a kisebbhez írtam a T-S-t.
Majd ránézek a nagyobbra is mindjárt.
(#) elektrorudi válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Uhhh... akkor félreértettem valamit.
Már... hogy a kisebbre gondoltál? A középsugárzóra?
A HS-500-at csak egyféléle méllyel gyártották. Vagy ebben is voltak változatok?
(#) shalafi.66 válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
A 280-hoz írtam a 20 litert és a jobbnak mondható T-S paramétereket.
A 30 centiben más paraméterekre volna szükség az eredeti dobozhoz. Így fejből azt mondom, hogy 18-20Hz körülli fs, 60-80g együttmozgó tömeg, és 40-50 környéki EBP érték.

A két hangszóró mechanikai hibái viszont nagyjából azonosak, úgyhogy azok a HS500-ra is érvényesek.
(#) elektrorudi válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Köszi, így már értem.
De ezt a központosság dolgot, továbbra sem fogom...
(#) shalafi.66 válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Nem milliméterekre kell itt gondolni, maximum tizedekre, az oka pedig főleg az, hogy a mozgórészek deformálódnak, ezzel nem kívánt rezonanciákat is behozva a képbe, illetve itt-ott rontva a központosságot.

Egyébként ez a gumival kent textil működőképes lehet másféle anyagból, más geometriával, más gyártási módszerrel. Én is használok hasonló megoldásokat.
(#) elektrorudi válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Hát... az tény, hogy a membrán nem valami merev.
De hogy ez ilyen mértékben elhúzza a csévét, az eszembe sem jutna.
Szóval, ez maga az állatorvosi ló.
Nekem eddig a pille tűnt a legdurvábbnak. Nem tudom, a csere segítene-e, és milyen mértékben?
Természetesen nem arról van szó, hogy lehet-e a csúf békából királyfit varázsolni ? (tudom, hogy nem :yes: ), hanem, csak játék a gondolattal...
Köszi.
(#) Csaby519 hozzászólása Aug 27, 2010 /
 
Nekem csak az egyetlen kérdésem lenne miután végig olvastam ezt a forumot hogy lehet e még vásárolni a H2000be LA1231et avagy nem mer adatlapok azok ugy h2000sek amiket olvastam itt de h2000 weblapján nem találom válaszotokat elöre is kösz.

Ui: Még egy kérdés jutott eszembe hova érdemes teljes felujitásra vinni 2 hs501 1221es mélyet membrán szél pille lengö csere
(#) szamóca válasza Csaby519 hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
A H2000 nem forgalmaz bolgár 80' évekbeli hangszórót Orion hangsugárzóhoz.
(#) shalafi.66 válasza szamóca hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Jelenleg. Mert 200mm-es LB1031 pl. régebben is volt, és lesz is még a közeljövőben.

Membránszéleket én gyártok hozzá, a fehérváriak is ezt használják.
(#) didyman válasza shalafi.66 hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Pálinkát. HS40 ügyében esetleg tudsz segíteni? Egy párat szeretnék meghallgatni.
(#) shalafi.66 válasza didyman hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Nekem nincs hs 40-em, pálinkám se sok.
(#) marotilotti hozzászólása Nov 10, 2010 /
 
sziasztok! tudna nekem valaki segíteni? kaptam egy hs 500-at, de az egyikben a magas hangsugárzó nem működik.
tud valaki egy eladót?
előre is kösz
(#) marotilotti válasza (») Nov 10, 2010 /
 
köszönöm
(#) cruisher válasza marotilotti hozzászólására (») Nov 10, 2010 /
 
Vaterán szokott lenni. Én inkább vennék egy eredetit, a javított sose lesz olyan mint volt...
(#) shalafi.66 válasza cruisher hozzászólására (») Nov 10, 2010 /
 
Jó esetben, ha olyan javítja aki hangszórót is gyárt, jobb lehet,int volt. Épp egy ilyenen dolgozok.
(#) cruisher válasza shalafi.66 hozzászólására (») Nov 10, 2010 /
 
De az már nem HS 500 magas lesz hanem valami más.
(#) shalafi.66 válasza cruisher hozzászólására (») Nov 10, 2010 /
 
Mondjuk egy magashangszóró hibáinak mérséklésétől még nem változik a HS 500 volta egy hangsugárzónak, maximum elviselhetőbb lesz 5-18k-ig. Csak akkor marad HS 500, ha rosszabb lesz javítás után?

Másrészt nem kéne ennek ilyen jelentőséget tulajdonítani, ugyanis HD25 dómból is kb. annyiféle került ki, ahány hajaszála volt a gyártásán dolgozóknak.
(#) Szebence hozzászólása Jan 9, 2011 /
 
Sziasztok!

Átfutottam a témát, de nem találtam meg a HS 500 paramétereit. Annyit találtam, hogy 8 Ohm-os
Valaki leírná nekem a hangnyomását és az egyéb paramtereit?
A másik, hogy akkor ezt a hangfalat nem nagyon ajánljátok, mert sokszor kimennek benne a doom-ok?
Azért kérdezem, mert most hangfalvásárlásra adom a fejem és találtam egy ilyen eladó hangfalpárt a közelben 15 000Ft-ért. Mi a véleményetek?

Szerk.: Közben egy csatolmány PDF-ben megtaláltam a paramétereket

Most már csak az lenne a kérdésem, hogy nem bulikba, hanem otthonra, esetleg kisebb házibulikhoz elég-e a hangfal, érdemes-e megvenni?
(#) Szebence válasza Szebence hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Olyan kérdésem lenne még, hogy a linken meghirdetett HS 500-as az melyik lehet? Bővebben: Link
LA1231 vagy LB1031 ? Mind a kettőnek megtaláltam a paramétereit az oldalon és szeretném megtudni, hogy a hírdetőnek melyik van a kettő közül.
(#) cruisher válasza Szebence hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Ezt a linken biztos nem venném meg ennyiért. Ha tudsz gyárit, menny el, hallgasd meg, vigyél többféle zenét esetleg az erősítődet is. Ha neked tetszik akkor vedd meg. Ennyiért biztos el tudod adni ha jó állapotú, bukni nem fogsz rajta.
(#) Szebence válasza cruisher hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Értem, köszi a válaszod! Más valakinek esetleg, vélemény, ellenvélemény?

Szerk.: Miből következtetsz, hogy ez nem gyári? Esetleg ránézésre megtudod mondani, hogy ez melyik típusú? LA1231 vagy LB1031
(#) cruisher válasza Szebence hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Ennek a hangfalnak kb annyi köze van a HS 500 hoz, hogy annak a mélye van benne és maga a doboz. Se a magas, se a közép nem gyári. Kitudja milyen váltó van benne...
(#) Szebence válasza cruisher hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
hmmm... Értem!
Következő: »»   5 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem