Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   272 / 1273
(#) jenci2007 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Multiméterel . mértem kb 24 v hejett. 6v volt benne de már kicseréltem szereztem de ugyan az most meg nem világit a képcső nyaka nemtoom mért
(#) jofy hozzászólása Jún 1, 2010 /
 
Sziasztok!

Meg van a kis nokia tv hibája. Sajnos a sorkimenő. Elvittem egy ismerősömhöz (tv szerelő) és megnézte teszterrel. Esetleg nem tud valaki egy ilyen sorkimenőt?
(#) mineral hozzászólása Jún 2, 2010 /
 
Sziasztok!

Egy kis JVC televizuális eszköz pottyant be hozzám.
Nem indul... Neki is estem , hogy a kötelező köröket lefussam rajta.
Kiszedtem a sorvégtranyót (BU808DFI) is. BCE lábai között minden felé mindenfélét lehet mérni. Mondom ez biztos kuka. DE megnéztem az adatlapját és akkor gyúlt fény a fejembe , hogy ez nem sima kapcsoló tranyó. (esetleg diódával). Hanem egy darlington pár megfűszerezve ezzel azzal. Az adatlapjában (figure 1.) van egy teszt áramkör de nincsenek értékek...

Milyen egyéb módon vizsgálhatnám a tranyót, hogy jó -e?

Ebben szeretnék segítséget kérni tőletek.

BU808DFI.JPG
    
(#) kadarist válasza mineral hozzászólására (») Jún 2, 2010 /
 
Szia!
Számolj a képen látható értékekkel. Egyébként a sorvégtranzisztorok legtöbbször a C-E között szoktak zárlatosak lenni.
Bővebben: Link
(#) c27 hozzászólása Jún 2, 2010 /
 
Sziasztok.
(Sajnos kihalt a monitor topic így ide teszem fel a kérdésemet, elnézést érte.)
Van egy Fujitsu Siemens x178-as monitorom. Igaz crt monitor, de nagyon jó 1024x768-on 100Hz-en megy. Sajnos mostanában viszont próblémák adódtak vele. Szemből nézve a jobb oldala zöldebb mint kéne nagyjából a felétől elkezd halvány zöldebb lenni és a jobb szélén már jól látható a halvány zöld rész főleg fehér háttérnél. Esetleg meg lehetne e csinálni házilag valahogy? Eddig ahogy kérdeztem azt mondták csináltatni nem éri meg. Néhány napja olyan probléma akadt még vele, hogy 100Hz-en a bal oldala életlen lett szövegnél rettentően zavaró, de most 90Hz-en nincs ilyen próbléma, de a zöldülés megvan. Mi lehet a baja? (Nem vagyok szakértő de látható hibát talán el tudok hárítani pl: kondicsere vagy szemmel látható hibás alkatrészt még észreveszek.)
Időnként sípolni is szokot kis ütéstől elhallgat vagy ha fordítok egyet rajta, a videokábel mozgatásakor is elhallgat néha talán ez kondi hiba. Egy időben sercegő hang is volt, de egy erős ütés miatt már egy ideje nem hallom szerncsére.
Még ezt a monitor használom, de van egy tartalék funkcióiban rosszabb mint ez így megpróbálkoznék a javításával rontani már nem sokat lehet rajta addig a másikat használnám. Ha más nem lesz veszek egy újat.
Mi vagy mik lehetnek a bajai a monitornak?
Ha valaki ért hozzá és átjön a monitor hiba topicba nekem az is jó
(#) tnorbika válasza c27 hozzászólására (») Jún 2, 2010 /
 
Szia .sor kimenö?nézted már a kábeleknél is lehet ki huz valahol,esetleg meghajto tarnyo?ha csipogot sipolt az lehet ki száradt kondi is
(#) c27 válasza tnorbika hozzászólására (») Jún 2, 2010 /
 
Szia.
Még nem néztem, mert ez van még beállítva, valahol biztos áthúzott és biztos van kiszáradt kondi is. Főleg az érdekelne mi okozza a zöldülést és azt, hogy 100Hz-en pont a nem zöldülő fele homályosodik kicsit csak pont annyira életlen, hogy szöveget ne lehessen rajta olvasni, viszont 90Hz-en legalább az életlenség megszűnik. Még egy érdekes jelenség a zöldülés az persze megvan mindig, de abban a részben ahol van írva fekete betűkkel ott a zöldülés csökken pl: wordbe ha végig van gépelve egy oldal a sor végéig akkor a gépelt sor végeken fehér a háttér a sorok között zöld (magyarul öld-fehér csíkos). Érdemes egyáltalán szétszedni vagy ezek már olyan összetett hibák, hogy nem lehet vagy nagyon nehéz megjavítani?
(#) tnorbika válasza c27 hozzászólására (») Jún 2, 2010 /
 
Hát igen a hibák száma elég nagy lehet igy hát én biztos nem javitanám,de van itt sok okos emberke akik jobban értenek hozzá.én kezdeném a kondikkal majd a képcsön lévö panelon van 3 tranyo pil azzal.de ha szét szedted akkor menet közben probáld egy picit asorkimenön lévö potival szabályozni.nekem tv-vbel volt ilyen gondom de az 1 ellenállás okozta jo nagy ellenálás80ohm körüli értékel
(#) kadarist válasza c27 hozzászólására (») Jún 2, 2010 /
 
A képcső lemágnesezésével lehet gond. Hálózati bekapcsolásánál hallasz-e egy zümmögő hangot?
(#) c27 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 2, 2010 /
 
Zümmögőt nem hallok, csak a mágneskapcsoló kattan egy jó nagyot, de menüben már sokszor próbáltam a legmágnesezést meg is csinálta (elszineződeik egy pillanatra a kép beremeg aztán stabillá válik gondolom ennek ilyennek kell lenni és közben egy kattanás talán a mágneskapcsoló), de semmi javulás.
(#) tnorbika válasza c27 hozzászólására (») Jún 2, 2010 /
 
Azért mondtam az ellen álást ami elég nagy és az a nagy fesz tekercset szabályozza meg arra van 1-2 nagyobb kondi is
(#) c27 válasza tnorbika hozzászólására (») Jún 2, 2010 /
 
De ha szétszedem ezt a montort (most még szükségem van rá 1-2 hétig), akkor ugye a kondikban még ott a nagyfesz és én nem szeretném megtapasztalni mennyire nagy is az, egy 100 ohm-os ellenállással ugye ki kéne sütni párszor biztos ami biztos, DE hogy süssem ki? (Nem tudom pontosan mekkora fesz lehet egy ilyen kondiban, mert ha 1000V-nál nagyobb lenne akkor akármivel fogom meg az ellenállást átüthet ami megrázó élmény lenne.)
(#) kadarist válasza c27 hozzászólására (») Jún 2, 2010 /
 
Akkor a színtisztaság-beállító mágnesek állítódtak el a képcső nyakán. Esetleg nem kapott egy erősebb ütést a hiba megjelenése előtt?
(#) kadarist válasza c27 hozzászólására (») Jún 2, 2010 /
 
Ne foglalkozz a kondikkal. 1 nap alatt kisülnek maguktól is, de egy 230V 60W-os izzójal 1 másodperc alatt kisütheted, ha kételyeid vannak.
(#) c27 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 2, 2010 /
 
Nem hiszem a zöldülés alőtt volt 2-3 alkalommal sercegő hang, de még amikor ki volt kapcsolva a monitor akkor is volt igaz halkan. Utánna eltelt 1-2 hét és jött a zöldülés mostanában meg a 100Hz-nél az életlenség a bal oldalán, de ez 90Hz-en megjavul. Nem hiszem, hogy a tekercsek mozdultak el, mert ha wordbe végigírok gy sort fekete betűvel akkor abban a sorba a képernyő széléig eltűnik a zöldülés, de ez a zöldülés pedig a képernyő 1/3-tól jelentkeik és halad a jobb oldal felé erősödve igaz a monitor közepén még alig látszik a zöldülés, de a jobb szélén már elég zavaró, de a bal oldala legalább is a szélétől mért 4cm-ig nincs zöldülés.
(#) jenci2007 hozzászólása Jún 2, 2010 /
 
Hello kadarist Edig jutottam a a videoton tv vel . ijen a képe hiába csinálok vele akár mit.

meg elmentek a szinek fekete fehér a kép itt egy kép.

DSC00688.JPG
    
(#) mineral válasza kadarist hozzászólására (») Jún 2, 2010 /
 
Szuper! Köszönöm a segítséget.
(#) kadarist válasza jenci2007 hozzászólására (») Jún 2, 2010 /
 
Amiket írtam megcsináltad? Kondi, egyebek?
(#) c27 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 2, 2010 /
 
Megpróbáltam kicsit érzékeltetni mit is jelet ez a zöldülés és a wordbe ahol teliírok egy sort ott visszafehéredik. A képek tudom elég rossz minőségűek, de csak ez a webcam. van most (volt egy kis interferencia az írott sor utáni részt érdemes figyelni ott látszik, hogy a sor vége fehér a többi rész zöld.)
(#) jenci2007 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 2, 2010 /
 
Igen megcsináltam kicseréltem az ősszes kondenzátort.

most vissza jőtt a szin de nem teljes a kép.
(#) kadarist válasza jenci2007 hozzászólására (») Jún 2, 2010 /
 
A CL44-et is cserélted? Ha igen, akkor a TDA8145 is lehet bűnös.
(#) jenci2007 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 2, 2010 /
 
Na az a baj hogy ebben nemtalálok semijen TDA ic t csak azokat a sok lábuakat A CL44 ki cseréltem
(#) kadarist válasza jenci2007 hozzászólására (») Jún 2, 2010 /
 
A rajz meg van? Egy kis 8 lábú IC-t keress a nyáklap sortrafó felőli sarkában. A CL44 van rákötve.
(#) szerdzso hozzászólása Jún 3, 2010 /
 
Sziasztok,

Kaptam egy CW-21C73V samsungot, KS3A sasszival. Annyit tesz, hogy ha aramot kap, akkor a degauss tekercs kap villanyt, hallatszik a zizzenes is aztan ennyi, standby led se vilagit. A tapegyseg forrasztasait atnezegettem, atforrasztgattam, mit sem segitett a probleman. Az alkatreszeken szemmel lathato elvaltozas nincs. A troubleshooting elvezetett a MICOM-tol az IC801S-ig, ahol eroteljesen ingadozo feszultsegeket talaltam, idonkent tobb 100V-os csucsokkal. Ilyenkor hogyan tovabb? Koszonom elore is!

Udv,
Lori
(#) kadarist válasza szerdzso hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
A hálózati nagy pufferelkón meg van a 320V?
(#) szerdzso hozzászólása Jún 3, 2010 /
 
Sziasztok,

Kaptam egy CW-21C73V samsungot, KS3A sasszival. Annyit tesz, hogy ha aramot kap, akkor a degauss tekercs kap villanyt, hallatszik a zizzenes is aztan ennyi, standby led se vilagit. A tapegyseg forrasztasait atnezegettem, atforrasztgattam, mit sem segitett a probleman. Az alkatreszeken szemmel lathato elvaltozas nincs. A troubleshooting elvezetett a MICOM-tol az IC801S-ig, ahol eroteljesen ingadozo feszultsegeket talaltam, idonkent tobb 100V-os csucsokkal. Ilyenkor hogyan tovabb? Koszonom elore is!

Udv,
Lori
(#) kadarist válasza szerdzso hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
A másik tévés topicban válaszoltam.
(#) szerdzso válasza kadarist hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Szia,

Akkor elkerulte a figyelmemet, megkeresem!

Koszi,
L
(#) szerdzso válasza kadarist hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Igen, jelen van.
(#) kadarist válasza szerdzso hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Mérd át az R802, 803, és 804-es indító ellenállásokat. Ha ezek jók, akkor azt nézd meg, hogy az IC801 1-es lábán van-e feszültség.
A szekunder oldalon egyáltalán nincs feszültség? A sorvégtranzisztor (Q401) jó?
Következő: »»   272 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem