Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   273 / 1273
(#) péter22 hozzászólása Jún 3, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!

Adott egy Orion ctv 420m/t típusú készülék. Fehér kép-fehér csíkokkal.
Mi lehet a baja? Komolyabb hibája lehet? Érdemes próbálkoznom vele? Elvileg kidobásra van ítélve.

A segítséget előre is Köszönöm!
Peti

P1120711.JPG
    
(#) kadarist válasza péter22 hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Szia!
Ha ilyen fehér, és csíkos képernyőt látunk akkor az első dolog: ellenőrizni a képcsőpanel 200v körüli tápfeszültségének meglétét (katód tápfeszültség).
(#) Kaloz Arpad hozzászólása Jún 3, 2010 /
 
Sziasztok !

Nem tudjátok, hol lehet kapni tda 5736t smd ic-t, és mennyiért ?
(#) tnorbika válasza Kaloz Arpad hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Szia hq probáld meg
(#) tnorbika hozzászólása Jún 3, 2010 /
 
aHello valaki ezt meg tudnánekem mondani mit jelent?angolrol van forditval:IKR Error hatalomnál
(#) kadarist válasza tnorbika hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Szia!
Le van gyengülve a képcső, vagy valamelyik képcső-katód nem működik. Tekerd feljebb a Screen potit, esetleg csökkentsd a képcső fűtőáramát a soros áramkorlátozó ellenállást. Ezen kívül lehet még más oka is az öt LED-villogásnak (IKR error at power on), de ez a leggyakoribb a Sonyknál.
(#) kadarist válasza kadarist hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Na még egyszer. Helyesen: csökkentsd a képcső fűtőáramát beállító ellenállást.
(#) tnorbika hozzászólása Jún 3, 2010 /
 
Kösszönöm .Igen sony csak az a problémám hogy projektros
(#) tnorbika hozzászólása Jún 3, 2010 /
 
Valami ellenálással ez meg tehetem?már mint ha közé köttöm sorrosan .Ha valamit segít a piros nincs még bekötvel a képcsö.de alull felüll párnácskák ja megjobb oldalt
(#) tnorbika hozzászólása Jún 3, 2010 /
 
KADARIST ha te nem lennél ténnleg nem tartanék sehol.KÖSSZÖNÖM neked
(#) kadarist válasza tnorbika hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Még mindig azzal projektorossak küzdesz? Mindent be kell kötni, hogy rendesen működjön.
(#) tnorbika hozzászólása Jún 4, 2010 /
 
Jo reggelt Kadarist ur .Igen,de sajnos képem már van csak alul felül párnácska +jobb oldalt isnem tudom holl keressem a hibát le mágnesezés azt tudom de a tekercsnél a panelon vagy a fö panelon.igy most el vagyok akadval mivel ani auto matán aszineket össze hangolná az nem müködik
(#) kadarist válasza tnorbika hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Norbi! Az Urak még alszanak... Az a baj, hogy én csak messziről láttam projektoros tévét. Amit tudok róluk azt az internetről szedtem össze.
(#) tnorbika válasza kadarist hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Most szeretnék be tenni 1 ujj piros képcsövett mivel m,ár sokkszor emlitettem az ennyémböl ki folyt az olaj
(#) tnorbika válasza kadarist hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Kadarist te számomra akkor is 1 úr vagy nagyon sok okos dolgott tanultam töled és ezt kösszönöm nélküled nem tartanék sehol
(#) tnorbika válasza kadarist hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Szinte ugyan az mint 1 rendes tv csak itt a szinkronnal kel játszani mármint a szinek,et szinkronba hozni
de már csak ott trartanék de még a párnácskák meg vannak elöbb azt kell rendbe tennem
(#) kadarist válasza tnorbika hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Azt konvergencia-beállításnak hívják. A szinkron az egészen más. Ha nincs szinkronban a készülék, akkor például fut a kép. Ez a képszinkron hiányára utal.
(#) tnorbika hozzászólása Jún 4, 2010 /
 
Rendben bocsánat a tudatlanságomért,de látod tudtam csak azt nem hogy a szinkronmást jelent azt nem ma is taniltam töled.kösszönöm
(#) tnorbika válasza kadarist hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
ha alull felüll párnácskák szinte törz a kép a kék jobb oldalt log ki felfele a zöld baloldalon a sarkok söt olyan mintha nagyitana a kép.Mit tegyek szerinted MESTEREM?


II. Gondolatainkat szedjük össze és egy jól megfogalmazott és nyelvtanilag is helyes hozzászólásban írjuk meg azokat.
Ebben annyi hiba volt, neki se kezdtem kijavítani őket...
ÜDV: Moderátor
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2016
(#) Balu74 hozzászólása Jún 4, 2010 /
 
Sziasztok.Nekem egy olyan problémám van hogy a samsung led tévém nem kapcsolbe csak a helyzetjelző led villog.Help
(#) kopaszs hozzászólása Jún 4, 2010 /
 
Csáo egy kis segítség kellene még mindig a panasonicról van szó eddig nem foglalkoztam vele de most újra elő vettem.Arról lenne szó hogy elmentem egy tv szerelőhöz és azt mondta nekem hogy ő szerinte ne szórakozzak ezzel a panelel amin már annyi mindent kicseréltem hanem létezik ilyen hogy kompakt panel ami ehez a méretű tv-hez jó.Na jó ezt el is hoztam tőle.Amit tudtam be is kötöttem csak sajnos ennek nem olyan a dugója mint a másiknak abba kéne segíteni hogy hogyan tudom megállapítani hogy soreltérítőről le jövő négy kábelt hogy kell bekötnöm hova az meg van csak a sorrendet nem tudom.
(#) joco_0907 hozzászólása Jún 5, 2010 /
 
Sziasztok

szeretném megkérdezni mi van olyankor ,néztem a műsort minden oké ! Lekapcsoltam ,és azóta nem akar
se kép se hang. Tegnap kiraktam a szobából ,kint még egyszer próbáltam indítani , semmi probléma
Ma megint felakartam kapcsolni ,megint nem lehetséges
_________________________________________
Ez az egyik grundig baja
A másik a nagy képernyősnél meg a színek elcsúsznak vagy 2-3 cm-re ,s közbe néha pattog !
De sajnos nem találok olyan tekerhető lehetőséget ahol vissza tudnám hozni ! Távirányítója nincs de mivel a scart csatlakozon lehetne használni jó lenne ha tudnátok rá megoldást
Köszi
Metál
(#) jenci2007 válasza joco_0907 hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
szentem a sorkimenő pattog . lehet hogy nemsokára megadja magát szentem egy sorkimenő csere megoldja a problémádat
(#) Fodor hozzászólása Jún 6, 2010 /
 
Sziasztok. Lenne egy kis problémám a tv-vel. Légyszives segitsetek. Valamikor bekapcsolom és iszonyuan remeg a kép, szinte nemis lehet látni semmit! Máskor meg semmi baja nincs bekapcsoláskor! Történik olyan is, hogy bekapcsolom, iszonyuan remeg, de mikor hagyom üzemelni egyre jobban tisztul a kép kifelé! Volt amikor ment a tv, nemvolt semmi baja, erre anya a konyhában bekapcsolta a habverőt és remegett a kép. Szerintetek milehet a baja?
Segitségeteket előre is nagyon szépen köszönöm!
Üdv: Fodorja
(#) szviktor18 válasza Fodor hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Mi keresztül nézed a tv-t , kábeltv vagy szobaantennán keresztül beltérin vagy dvd-lejátszón is remeg?
(#) Fodor válasza szviktor18 hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Mindennel ugyanezt csinálja!
(#) jenci2007 válasza Fodor hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Szentem szed le a hátulját és tiszticsd ki és nézd meg nem e mozdult el valami .
(#) vwzsolo hozzászólása Jún 6, 2010 /
 
Segítsetek légyszi! Milyen ellenálást rendeljek 4,7ohm de a W száma mennyi lehet? Van egy csomó fajta.
(#) kadarist válasza vwzsolo hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
0,5W-os teljesítményűt rendelj.
(#) Fodor válasza jenci2007 hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Oké, megnézem, de lenne akk még 1 kérdés mielőtt leszedem a hátulját. A nagyfeszültségü részben meddig van áram? Mert rosszulesne, ha 20-30KV megrázna
Következő: »»   273 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem