Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   589 / 1679
(#) sooty válasza zoknee hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Ez adta az ötletet, megy egy pár fotó a neten. Sajnos én nem készítettem a "gyártásról" képeket.
(#) sooty válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Nem feltétlenül nézd meg az előző hozzászólásban a linket , a famunkával. Azt csak az átkötések meg két szál drót tartja most, de nem bírtam ki, hogy ne próbáljam ki a z566M csöveket valahogy.
(#) zolika60 válasza sooty hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Szerintem a tiéd szebb lett. :yes:
(#) hackerfish hozzászólása Jún 3, 2010 /
 
Sziasztok!

Tegnap lettem kész az első LPT-s LED sorommal.

Készítettem hozzá egy VB-s progit, amivel tudom kapcsolgatni a 8 ledet.
A ledekkel párhuzamosan van kötve egy tüskesor aljzat, ahová tetszőleges fogyasztókat köthetek.
(#) zsoltee0001 válasza hackerfish hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Szia
Nem rossz, de én optocsatolóval mennék rá az LPT-portra
(#) hackerfish válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Hát igen, mondasz valamit... :yes:
Most igazából nem volt semmi konkrét célom ezzel a kütyüvel, csak ki akartam próbálni a led-kapcsolgatást, de ha legközelebb kelleni fog valamihez egy ilyen, azt már optokapcsolóval fogom megépíteni, kössz a tippet!
(#) saraha hozzászólása Jún 3, 2010 /
 
Üdv.
Végre elkészültem az erősítőmmel.
A szép benne az,hogy gépésztechnikus létemre ez csak fűrészt,reszelőt és csiszolópapírt látott!(nem véletlen)
Kép1
Kép2
Több
(#) sooty válasza saraha hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Gratulálok, nagyon jól néz ki. Kicsit több famunka van rajta mint a niximen...
(#) saraha válasza sooty hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Köszike.
Most,hogy nézegettem a nixie-det megtetszett az a felirat,ügyes.Azt hiszem megpróbálkozom én is egy hasonló felirattal.
(#) vicsys válasza saraha hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Ho-hó! Látok én ott fúrógépet és kalapácsot is!
Viccen kívül: szép munka gratula! :kalap:
(#) saraha válasza vicsys hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Üdv. Mr.Holmes
Őőőőő... :pirul: azért egy-két fúrást tényleg megengedtem magamnak :whistle:
(#) roland0327 hozzászólása Jún 3, 2010 /
 
Sziasztok!
Elkészültem Attila86 kollegánk PIC-es lamináló vezérlőjével és így teljesen kész lettem a laminálómmal, igaz nem lett olyan profi a kivitel mint az övé de a dolgát azt pontosan tudja! Én tettem a lamináló elé és mögé is müanyag csövet, hogy a panel ne essen ki a hengerek közül. Sajnos elég sokba volt és dobozra nem akartam már költeni, így maradt így "csupaszon". Jöjjenek a képek..(Bár nem a legjobbak)
(#) roland0327 válasza roland0327 hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
És még..
(#) Attila86 válasza roland0327 hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
A PIC miért van leragasztva valami szigetelő szalaggal? Lamináltál már vele nyákot? Ha igen, arról láthatunk képet?
(#) roland0327 válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Szia. Azért van leragasztva, hogy ha neadj isten oda esne valami fém akkor ne történjen zárlat és a nagyfeszültségnél s van a biztonság kedvéért, de csak addig amíg nem találok ki rá valamit, mert költen már nem szeretnék rá mert sokba van igy is, de ezt te is tudod Persze fogok fel tenni arról képet mindjárt, most maratom. Első próba lesz 135celziusz fok, 4es üzemmód, ezt találtam a legjobbnak. Szerinted melyik a legjobb? Te hogyan használod? (A képeket mindjárt küldöm a mailodra.)
(#) Attila86 válasza roland0327 hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Kisméretű nyákoknál 130 fok, négyes üzemmód előmelegítés nélkül. Nagyobb méretűeknél 140 fok és 4-8x előmelegítés, szintén általában négyes üzemmódban.
(#) roland0327 válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
MÉg úgy is ki kell tapasztalnom ezt. A holnapot rászánom.
(#) roland0327 válasza roland0327 hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Az első nyákom a te vezérlőddel. 135fok 4üzemmód és 10mm előre és 9mm hátra, 4x előmelegítve. A vonalak 0.1mm-esek. Majd 130-on fogom még kipróbálni mert kicsit szét van lapulva a festék. Bocs a rossz képért de bevan törve a fényképező kijelzője és nem tudok semmit állítani rajta. Ráadásul még új volt és a menüjét sem tudom fejből.
(#) slogan válasza roland0327 hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Szép lett ,csak nézd át ,néhol összeér !

Vicc volt !

Üdv
(#) roland0327 válasza slogan hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Hát elég sok helyen összeér Most csinálok egyet 130fokon, de azt majd a Nyák készítés kérdések topikba fogom feltenni mert az itt off.
Szerk.: Egy helyen van szakadás de az a nyomtató hibája szerintem.
(#) slogan válasza roland0327 hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Bocs ,ha nem figyeltem volna .....

Van valami spec lézer nyomtató ,amit használtok donornak ?

Üdv
(#) roland0327 válasza slogan hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Nem lézernyomtatóból lett hanem a drágábbik teszkós laminálóból. Nem tudom melyik teszkóba mennyi de én 4000-ért vettem darabját és kettőt vettem, egyet tartalékba, de még ki selett bontva.
(#) zenetom válasza hackerfish hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Jó az. Mindenki így kezdi. Ilyen kisebb LED-ek mehetnek direktbe is. Látom saját progit is irtál neki, gratula! :yes:
(#) zsoltee0001 hozzászólása Jún 4, 2010 /
 
Kész lett a függöny mozgató rendszerem (remélem még nem sokan csináltak ilyet )
Fénymásolóból kibuherált scanner mozgató léptető moci hajtja, Pic 12F629 vezérli, SLA 7024 végfok, két photointerrupter a végállás érzékelő. Ugrókódos 4 csatornás vevő működteti.
Egy 5VA-es trafóról lazán elmegy, a PIC kivételével az egész bontott alkatrészekből van.
Video
És a képek
(#) zsoltee0001 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Még egy kép.

PIC02284.JPG
    
(#) roland0327 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Jól nézki.. Esetleg egy videót a működésről fel tudsz tenni?
(#) proli007 válasza aderka hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Hello!
Csak egy kis biztonságtechnika.
Ha egy készülék nem fixen csatlakozik a hálózathoz, hanem csatlakozóval, akkor nem elégséges a hálózat egy pontjának bontása. Tehát szabály szerint, két záró (váltó) érintkezős relék illettek volna a készülékbe.
Egyébként nem szép, de jó lett..
üdv! proli007
(#) Gery válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Szia!

Jó lett, nekem nagyon tetszik.
Én is akartam csinálni még annak idején függöny mozgató rendszert, egy halom alkatrészt össze is gyűjtöttem, de végül nem épült meg. Az én elképzelésem az lett volna hogy egy ablaktörlő motorrol az áttételt leszedem, így marha gyorsan pörög. A végére egy menetes szárat raktam volna, a függönnyel párhuzamosan. Lett volna rajta egy anya, vagy valami amiben menet van, és nem tud átfordulni. Ez hozzárögzítve a függöny elejére, és szépen oda vissza ment volna.
Talán majd egyszer...
(#) aderka válasza proli007 hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Üdv!
Értem, kösz a tanácsot. Szerintem viszont nagyon szép lett a penel. A dobozolás kevésbé, de gondolom sokaknak a ragasztás nem tetszik. Műanyag dobozban mindíg ezt használom, mert műanyag keményre szilárdul, és nagyon erősen tart. Felesleges kifúrkálni.

Dávid
(#) roland0327 válasza aderka hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Az én észre vételem az, hogy a fázis és a nullát is megkellene szakítanod. Úgylátom 2morzés reléket használtál. Szerintem az érintésvédelemnek nem teljesen felel meg, de gondolom nem fog benne senki tukálni. A gyengeáramú része az tetszik de kivitelezés annyira nem.

Üdv.
Következő: »»   589 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem