Fórum témák
» Több friss téma |
A nyákterved tulajdonképpen jó! Csak a LED- mátrixot kell "befejezned"!
Emeld a tápfeszültséget 5V-ra (4*1.5V), talán a reset is határozottabban fog működni.
Megcsináltam a mátrixot (kép mellékelve) megnéznétek hogy jó e mert már megint nem látok semmit... kell nekem este csinálni az ilyeneket
Egyébként hogyan kellene működnie mert nekem jobbról balra egyesével lépked, ha ezért szenvedtem ennyit lekaparom a vakolatot
Lassú sebességnél a 25 LED-et egyesével kell végig léptetnie.
Talán egy bizonyos órajel felett válik véletlenszerűvé a kapcsolás.
Nos megint ujjat alkottam észrevettem hogy balról az első oszlop nem világit megforditottam a ledeket és most már megy az összevisszaság rendesen Ezekszerint a rajz még mindig hibás valahol. Még karácsonyi villogónak is tökéletes annyi baja van hogy az éppen felvillanó led nagyon fényes mig a többi átlagosan világit ... de lehet hogy nem is baj?
Mint már az ottani fórumon is írtam ,ez nem fog össze-vissza villogni csak tervezési hiba miatt, esetleg tápfeszültség zavarokra.
Sikerült megcsinálni! Egy bronzkefével végig súroltam a nyákot és most már jó szépen lépked egyesével, valószínű hogy valami szmötyi volt a ludas mert 2 led-et összezárt Még annyit észrevettem hogy a 100µF kondi egy kicsit sok kipróbáltam 1µF-dal de az nagyon gyors, szerintem ami elfogadható az olyan 4,7uf-10uf- ig. Még egyszer Nagyon szépen köszön a segítségeteket és az emberfeletti türelmeteket amiért el tudtátok viselni a h*lye kérdéseimet
Talán ha az áramkör tervezője a nyákrajzot is mellékelte volna. Hmm.
A kész prototípuson is csak "sima" LED-mátrix látszik. S valóban a kapcsolás " Csibéknek kecskeól. " De a LED-mátrix - 555 - 4017 -es kapcsolások gyakorlására tökéletesen megfelel.
Nincs mit! S ha a kész remekműről is készítenél egy képet... :photo:
Ez az áramkör jó kísérleti alapkapcsolás lehetne, ha a második katódmeghajtó 4017-est egy párhuzamos memóriára (ROM; PROM; (RAM; S-RAM EPROM; EEPROM.) cserélnénk. Persze a memória megcímzéséről is gondoskodni kell. (Érdemes lenne 8 oszlopra bővíteni a mátrixot 8-bites memória esetén.) De cserébe szövegek és egyszerű ábrák kiírása válik lehetővé. :awink:
Hát persze itt vannak. Azért olyan matt a forrasztás mert bronzkefével lesúroltam kivéve az első oszlopot mert az ujra lett forrasztva
Szerintem így is nagyon szépen elkészítetted!
Huh értem mi akarsz mondani, csak még kezdő vagyok az ic-k világában, esetleg valami olvasmányt tudsz adni megtanulhatnám ezeket a dolgokat amiket említettél?
Egy kapcsolás... Érdemes kicsit átgondolni.
S van is egy idevágó téma a fórumon. LED matrix EPROM-mal. EPROM-os futófény. ( Igaz ez kevés a hozzászólás, de a fájlmelléket nézd meg! ) Kis leírás a memóriákról... Persze érdemes kicsit alaposabban is rákeresni. Amennyiben alaposabban is érdekel a téma akkor azt a megfelelő fórumon tudjuk részletesen megbeszélni. Bővebben: Link.->>
Hát még nem sok adatot tudtam feldolgozni de engedd meg hogy kérdezzek valamit. Ezeket a futófényeket nem pic-el lehet megoldani, hogy ha valamiféle szöveget akarok vele kiiratni?
Bármilyen ,adott pontmátrixot eltárolni képes ,és megfelelően címezhető memóriával is tudsz szöveget kiiratni.A változtathatóság viszont a mikrovezérlő,esetleg a számítógép melett szól.Egyszerűen egy memória adatbuszát rákötöd a ledmátrixod egyik 4017 kimenetei helyére ,a címbuszára kötsz egy számlálót ,az engedélyező jeleket beállítod.A címbuszra kötött számlálók kijelölik az éppen kiirandó oszlopot ,a másik 4017 pedig kijelöli hogy melyik oszlop legyen.
Minden órajel lépteti a 4017-et meg a memória számlálóját.A memória számláló "hossza" mondja meg hogy milyen hosszú szöveget tusz futtatni ,a 4017 pedig a kiirható maximális oszlopok számát határozza meg.(jelen esetben egy 8/16 X 10 pontból álló karakterhelyen tudnál futtatni egy szöveget.) Talán az URBÁN elektronikának volt hasonló elven működő egyszerű futófénye.(bár ő azt hiszen nem vette a fáradságot karakterek lekódolásához)
Igen! :yes: Az URBÁN elektronikának volt hasonló elven működő egyszerű futófénye, s LED-mátrix vezérlője.
cr 2032 es elemről kéne h menjen. és azért írok mert a 200 mikrofarados tranyók túl nagyok lennének. én 50 uf re és 30-40k ra gondoltam és így kábé másodpercenként váltana.ugye?
Oké köszi.
A téma képei között is van pár használható kapcsolás.Bővebben: Link
S nem bonyolult 3V-ra áttervezni a kapcsolást! LÁSD. PL...
Bevittem a nyákot lay be ez igy jó?
itt van az amit cr2032 elemről akarok üzemeltetni gondoltam megosztom veletek.
Oké én is úgy gondoltam hogy előbb letesztelem a nagyobbikon aztán megcsinálom smd ben.Ha egy leddel csinálom közös anódú vagy közös katódú kell nemtudom melyik a+-
Oké köszi olyan van is itthon.
Sziasztok!
Elég kezdő vagyok és hát lenne egy kérdésem! A kapcsolásoknál azt találtam hogy tranzisztorból csak a bc 182 183 547 548 jó. Az lenne a kérdésem hogy a bc 546 is jó??
Hali!
Igen, az is jó (szinte bámilyen bipoláris NPN tranyó jó oda).
Rendben.Megnyugodtam, és mégegyszer köszi.
Hupsz bocsi. Rosszul írtam a kérdést.
A kapcsolásoknál láttam a 2 ledes villogónál. Hogy ott csak ezek jók. Jó akkor a bc 546 is? Bocs a rossz kérdés miatt, csak siettem és kimaradt.
Akkor a 2 ledes villogóhoz jó a bc 546-os tranzisztor?,
csak mert oda az volt írva hogy a bc 182 183 547 és 548-as jó.
Gondoltam hogy arra gondolsz
De igen, jó |
Bejelentkezés
Hirdetés |