Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórók MNC SAL
 
Témaindító: Dzót, idő: Dec 13, 2005
Lapozás: OK   35 / 43
(#) zoka válasza didyman hozzászólására (») Jún 13, 2010 /
 
Kíváncsian várom, hogy mi a baj vele
(#) didyman válasza zoka hozzászólására (») Jún 13, 2010 /
 
Figyelj. Tettél egy kijelentést, miután meg lett kritizlva a monolit IC-s végfok az igényesség oltárán, melyből az jön le, hogy a legjobb hangszóró átvitelének linearitása is egy hegyvidék a TDA7294 átviteléhez képest. Ezzel, ha jól gondolom, azt akartad jelezni, hogy mennyire nem számít egy akár H2000-es hangszórónál sem, hogy mivel hajtod meg. Ugye nem akarunk leragadni a linearitás és átvitel kérdésénél, mert a hangtechnika nem ezekről szól kizárólag. Hagyjuk azt a szegény TDA7294-et a maga helyén, és ne hasonlítsuk semmihez az átvitelét. Attól, hogy egyszerű, olcsó nincs vele sok macera és ezért sokan megépítik és használják elégedetten, még nem válik ad abszurdum az átviteli lánc semlegesen jó elemévé.
(#) zoka válasza didyman hozzászólására (») Jún 13, 2010 /
 
Igen pontosan erre gondoltam, a "hegyvidékre"
Biztosan nem csak a linearitásról szól a dolog, hanem még sok más tényező is fontos. Ezekre lettem volna kíváncsi, illetve arra, hogy mitől jobb a tranzisztoros erősítő, de az már egy másik topik.
De még mindig az a véleményem, hogy a nagyobb probléma a hangfallal, szobával van, nem pedig az erősítővel.
(#) ProdigyAudio válasza zoka hozzászólására (») Jún 13, 2010 /
 
Néhány adatot mérek majd, ha készen lesznek a minták, hogy lássa mindenki mire adja ki a pénzét.
(#) didyman válasza zoka hozzászólására (») Jún 13, 2010 /
 
Nem nagyobb, vagy kisebb a probléma, hanem más-szerintem.
(#) shalafi.66 válasza zoka hozzászólására (») Jún 13, 2010 / 6
 
A szabvány szerint érzékenységnél mindig a ref. érzékenységről van szó, ez a T-S paraméterekből következik az alábbiak szerint. Nem lehet beleszámítani, ha valahol kiemel a hangszóró, és/vagy átlagolni egy tartományon belül.

ref.érz.png
    
(#) shalafi.66 válasza ProdigyAudio hozzászólására (») Jún 13, 2010 /
 
Ebből meg az szokott lenni, hogy ha jó is a mérés, a "minták" mindig jobbnak látszanak, mint a később forgalmazásra kerülő nagy átlag. Pl. így lett az SBX 13-ból is 79dB@1W, pedig a minta még 85 volt... Illetve hiába mérsz meg két darabot, ha van egy 50%-os szórás.
(#) zoka válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jún 13, 2010 /
 
Köszi

Azt még megkérdezném, hogy:
Az ebben szereplő számítások helyesek-e?
Mert itt máshogy számol kicsit, és ezzel a megoldással más érték jön ki.
(#) ProdigyAudio válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jún 13, 2010 /
 
Miből adóthat x%-os szórás szerinted?
(#) zoka válasza zoka hozzászólására (») Jún 13, 2010 /
 
Ezzel kapcsolatban, ha nő a Vas vagy Fs, akkor növekszik az SPL. Ezért is nem lehet olyan hangfalat készíteni, ami alacsony Vas és Fs mellett nagyon érzékeny
Ha SPL = 112 + 10 * log(n0 ) képlettel számolok, ezek szerint 112dB SPL = 100% hatásfok ?
(#) shalafi.66 válasza ProdigyAudio hozzászólására (») Jún 13, 2010 /
 
Ahogy láttam, minden egyes alkatrész benne van, a kosár kivételével.
(#) shalafi.66 válasza zoka hozzászólására (») Jún 13, 2010 /
 
De attól még szinte mindig található olyan arány, ami megfelel az adott célnak.

Nagyjából igen, de mondjuk nem ennyire egyszerű ez, mert az sem mindegy, mekkora térrészben szól az adott hangszóróból készült hangsugárzó.

Jók a számítások a pdf-ben, csak ott literben helyettesíti be a Vas-t.
(#) zoka válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jún 13, 2010 /
 
Értem. Ez már nagyon nem tartozik az MNC, SAL témakörbe, keresek egy másik topikot
(#) ProdigyAudio válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jún 13, 2010 /
 
Szóval szerinted figyeljek oda arra, hogy az adott alkatrészekben van-e valami hiba, vagy méretbeli ill. bármilyen a végeredményt befolyásoló eltérés?
(#) Zupp87 válasza zoka hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
[OFF]]Utánaszámoltam a képlet alapján.. nekem 93dB SPL-re 1,2% hatásfok jött ki. 96dB-es hangszórónak 2,5%, 99dB-esnek 5%, 102dB-esnek 10% a hatásfoka. Már ha létezik 102dB-es hangszóró. És ha létezne 109dB-es, az már 50% hatásfokkal dolgozna. Ez amúgy a log skála sajátosságából belátható.. hasokló a watt kontra hangnyomás dologhoz. Csak számolgattam.
De ezalapján elmondható, hogy az én 17 centis 582-esem a maga, méretéhez képest jónak mondható 90dB-ével 0,6% körüli hatásfokkal dolgozott. És akkor mit szóljunk pl. a SAL BEAST (ezalapján belátható) 0,075%-os hatásfokához
(#) norb23 válasza Zupp87 hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Sal beasthez volt szerencsém, csak lestem ahogy vergődik, de hang nem jön ki belőle, még haverom akart felvágni vele, hogy mert mekkora mágnese van meg hogy 95 dB.. hát nem akartam neki mondani, hogy ez nincs annyi.. csak gratuláltam neki, és eljöttem, gondoltam magamba jól átvertek haver...
(#) shalafi.66 válasza norb23 hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Valahol 79@1W környékén volt a 95 helyett.
(#) norb23 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Reflex 2x200 as erősítővel küldte csak nyelte a wattokat, de igaz volt kilengése is, de alig szólt kültéren.. komolyan egy régi fisher hangfalpár @ 20as méllyel nagyobbat szólt mint a beast 12" lévén..
de így már érthető a 79dB
(#) norb23 válasza norb23 hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Erről van szó.:

http://www.youtube.com/watch?v=gxTkBPq9ErI

hmm 140dB
(#) shalafi.66 válasza norb23 hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Bővebben: Link

Name: !beast300_par
Company: SAL
Fs = 25,72 Hz
Qms = 6,826
Vas = 48,92 liters
Cms = 0,177 mm/N
Mms = 216,2 g
Rms = 5,119 kg/s
Xmax = -3; +11mm
Xmech = 18, mm
Sd = 441, sq.cm
Qes = 0,962
Re = 1,93 Ωs
Le = 1,098 mH
Z = 2, Ωs
BL = 8,373 Tm
Qts = 0,843
1-W SPL = 81,36 dB
2.83-V SPL = 87,53 dB
(#) zoka válasza Zupp87 hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Ha az egy hangszóróval elérhető 112dB/W/m = 100% hatásfok, akkor ezek szerint nem létezik olyan hangszóró, ami 113dB/W/m ez igaz ?
(#) gery20 hozzászólása Jún 15, 2010 /
 
Üdv mindenkinek
Meg néztem a M.N.C stage típusú hangszórókat az adatlapon semmi érdekes nincs mindegyik méret -hez oda voltak írva 93 db na meg sok watt.
2008 óta lehetett őket kapni de már nem igen lesz belőle mert arculat váltás lesz megint M.N.C nél. Jönnek az új típusok.
(#) Zupp87 válasza zoka hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
[OFF]Valószínűleg így van. A képlet szerint 1W teljesítménnyel 1m távolságban az elméletileg maximálisan elérhető hangnyomás 112dB. Nem tudom egyébként, melyik az a hangszóró, amely a világ legnagyobb hatásfokát produkálja e téren, de megnézném Mindenesetre szerintem a tölcséres magashangszórók között keresendő az illető.

Szerk: találtam egy ilyen linket:
Bővebben: Link

Képlet szerint ez elméletileg nemlehet
(#) Zupp87 válasza norb23 hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Ilyet én is csináltam, csak kicsit kisebb hangszóróval
/Nokia 5800-val vettem fel, közelről, ezért eme kis torzítás.. a hangrendszer a felvételnél nem torzított/

Video
(#) shalafi.66 válasza Zupp87 hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
de ez nem HA.
(#) Zupp87 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Javítottam
(#) ProdigyAudio válasza gery20 hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Lesz egyszercsak, de nem Stage-nek fogják nevezni, és kevés tölcséres fog belőle készűlni, szívem szerint egy sem ha rajtam múlik, max lesz sok eladó tölcsér .
Végül is így tényleg nem lesz Stage. De akkor mi legyen a neve
(#) shalafi.66 válasza ProdigyAudio hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Sztem heater, vagy oven. Esetleg sound vagyis inkább noise pollution, talán még a mass destruction is elég jól jellemzi.
(#) ProdigyAudio válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jún 16, 2010 /
 
-----
Ma mágneseztük fel, még nem volt időm meghallgatni, de egy frekimenetet ott csináltunk, a porvédős válltozat jó lesz, a tölcsér alapjaiban el van ******, nem is vártam mást.
(#) shalafi.66 válasza ProdigyAudio hozzászólására (») Jún 16, 2010 /
 
Ha már az átvitelnél járunk, eszembe jutott egy XVI. századi, jól láthatóan rokon biztonságtechnikai szakember találó neve: Quasimodo. Bár az ő púpja elszégyellheti magát az MNC hszek rezonanciái mellett.
Következő: »»   35 / 43
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem