Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   21 / 141
(#) Busz válasza zombee hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
De a trafó zárlat ütögetésre csak úgy meg tud javulni?
Már szétszedtük, kifújtuk a portól de semmi sem utal arra hogy hol lehet a zárlat. Szétszedve meg nem merem bedugni, úgy ha robban nem véd meg semmi a repeszektől. De akkor tökmindegy mi a baja, házilag ezekszerint úgyse tudom megjavítani.
Egy kislagolás nem segítene rajta?
(#) Hodinka válasza Busz hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Nagy valószínüséggel a magnetron teszi ezt mivel a magnetron is egy elektroncső,csak azzal a külömbséggel,hogy itt a speciális hengeres anódkialakítás miatt könnyebben létrejöhet „A”-„K” zárlat,vagyis a rezonáns üregekben rezonanciajelenség helyett zárlat jön létre,ami ütögetéssel egy pillanatra megszünhet majd újra kialakulhat,csak ha igaz az állításom akkor elvileg le kéne csapnia a bisztosítékokat(nagyfeszbizti van benne?)
Üdv!
(#) zombee válasza Hodinka hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Magnetron zárlat esetén le kellene csapnia legalább a nagyfesz biztosítékot, de a 8-10A-es főbiztot is előbb-utóbb.
Épp ezért gyanakszom részleges szekunder zárlatra:
arra már elég hogy ne tudjon melegíteni, de arra még nem hogy lecsapja a főbiztit.
(#) Hodinka válasza zombee hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Elképzelhető ez a variáns is,de a kérdés adott:miért jön rendbe kis időre,ha ütögetni kezdik?
(#) Hodinka válasza jani79 hozzászólására (») Máj 10, 2010 /
 
Ha érintő fóliás,akkor ott is lesz a baj.
Üdv!
(#) Hodinka válasza didyman hozzászólására (») Máj 10, 2010 /
 
A magnetront meg kell nézned,lehet még nem késő,esetleges égésnyomokat maradéktalanul tisztítsd le,sérült zománcréteget fesd le,és ha minden ok jöhet az új csillám,addig is vághatsz bele rézmentes nyákból.
(bár ezeket már párszor leírtam.)
Üdv!
(#) Busz válasza Hodinka hozzászólására (») Máj 10, 2010 /
 
Azt elfelejtettem írni hogy ütögetés közben ki/be kapcsolgatom a mikrót. Aztán egyszercsak megjavul.
Mikor elkezdem tekerni a teljesítménykapcsolót felfele akkor kb félúton rögtön újra elkezd búgni.
De ha a minimumon hagyom akkor is elkezd búgni egy perc után és lehet megint kapcsolgatni meg ütögetni. Jópár másodpercig úgy is hagytuk, szagot is adott de nem égett ki.

De elég régi tipus, szóval ha végleg bedöglik akkor kuka, már a forgótányérja sincs benne.
Úgy rémlik hogy vannak benne biztosítékok de egyiket sem csapta ki. Pedig jópár másodpercig hagytuk már búgáson. Meg a szagról ítélve előbb ég le a trafó minthogy bármiféle biztit kicsapjon.
Egy ismerősömnél van ez a mikró, neki az előző lakó hagyta ott, de úgy hogy a tányérforgató motor már nincs benne, meg a dugója le volt vágva. Tettünk rá dugót, fél évig jó is volt (csak nagyritkán szikrantott egyet belül vagy búgott) de fél évig tudta használni.
Tehát előfordulhat hogy valaki már nagyobb biztit rakott bele..
(#) didyman válasza Hodinka hozzászólására (») Máj 10, 2010 /
 
Köszönöm!
(#) Hodinka válasza Busz hozzászólására (») Máj 10, 2010 /
 
Ha van kedved vele foglalkozni,próbáld lehúzni a magnetronról a fűtővezetékeket(ne izgulj nem lesz bumm,lényeg hogy a csatlakozók ne érjenek semmihez se,és főleg nem egymáshoz),és úgy próbáld ki,hogy megszűnik-e a búgás,majd írj vissza mi lett.
Üdv!
(#) Hodinka válasza didyman hozzászólására (») Máj 10, 2010 /
 
Szívesen,nincs mit.
(#) Hodinka válasza Busz hozzászólására (») Máj 10, 2010 /
 
Ja,és majd elfelejtettem,mielőtt nekikezdesz a kondit azért töltsd le!
(#) zombee válasza Hodinka hozzászólására (») Máj 10, 2010 /
 
azaz süsd ki...
(#) Hodinka válasza zombee hozzászólására (») Máj 10, 2010 /
 
Miért,az nem ugyanaz?
(#) jani79 válasza Hodinka hozzászólására (») Máj 10, 2010 /
 
Szia!
Köszönöm a segítséget! Én is az érintő fóliára gyanakszom, csak a kérdés, hogy lehet-e kapni másikat.
üdv
(#) Hodinka válasza jani79 hozzászólására (») Máj 10, 2010 /
 
Szervusz!
Mikrókhoz manapság már jóformán minden megtalálható,csak körül kell nézni,ha netalán mégsem,akkor még mindig ott a jóöreg bontó.
Üdv!
(#) Busz válasza Hodinka hozzászólására (») Máj 11, 2010 /
 
9 perc telt el a két hozzászólásod között. Ha itthon lett volna a mikró már rég kidurrantam volna! D

De szerencsére nem nállam van, ha legközelebb az ismerősnél járok akkor még játszunk vele.
(#) hejpet hozzászólása Máj 13, 2010 /
 
Sziasztok!

Mindegy hogy milyen csillám lemezt teszek a mikróba?Vagy van valami spéci?
(#) Hodinka válasza hejpet hozzászólására (») Máj 13, 2010 /
 
Van spéci.
(#) hzoli2 válasza Hodinka hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!

Engem is érdekelne hejpet kérdése, hogy mindegy, hogy milyen védőlemez van a csillámlemez helyén?

Korábbi válaszok közöt, valaki azt említette, hogy csak a szennyeződések bejutása végett teszik oda, valóban így van?
Egy müanyag takaró lemezt beteszek, az is jó oda? Némelyik mikróban nem csillámlemez van, hanem müanyag takarólemez. Ez a mikró fajtájától függhet? vagy teljesen mindegy?

Az én mikrom is szikrát vetett, és ki vettem az égett csillám lemezt és tök jól megy, de azért érdekelne , hogy a szakik mit mondanak erről a dologról. Én csak a kaját szeretném melegíteni, magamat maximum csak a napon süttetném, persze ma már az is gázos.
(#) Hodinka válasza hzoli2 hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
Idézet:
„Korábbi válaszok közöt, valaki azt említette, hogy csak a szennyeződések bejutása végett teszik oda, valóban így van?”

Igen így van.
Idézet:
„Egy müanyag takaró lemezt beteszek, az is jó oda? Némelyik mikróban nem csillámlemez van, hanem müanyag takarólemez...”

Sima műanyag nem lesz jó oda,a mikrókban is speciális műanyagot használnak,bakelit felelne meg erre a célra a legjobban,vagy kipróbálhatod nyáklemezzel is,csak így a rézbevonatot maradéktalanul el kell róla távolítani(egy tűhegynyi sem maradjon rajta),de ezek is csak ideiglenes megoldások csillámlemez helyettesítésére,nincs rájuk garancia,előbb-utóbb úgyis venned kellesz bele újat.
Bár a havernál már vagy fél éve úgy működik...
Üdv!
(#) horvathrobert2006 hozzászólása Jún 7, 2010 /
 
Sziasztok.Tudna - e valaki nekem elküldeni egy Technostar mw 20 digital S tipusu microsütöhöz kezelési utmutatót.Köszi elöre
(#) Busz hozzászólása Jún 8, 2010 /
 
Sziasztok!

Kaptam egy samsung mikrót, viszonylag újszerű tehát nem ezeréves, grillezni is tud. Nos ment csak nem melegített. SZétszedtem, hosszú nagy üvegbiztosíték kiégve. Sajnos kiszedni a helyéről nem tudtam így levágtam és direktbe kötöttem. A mikró búg nagyon és nem indul el a venti sem. Tehát valami zárlatos.

Aztán a trafó vezetékét lehúztam a megnetronról (két szál piros vezeték) majd bekapcsoltam úgy. Úgy persze zúg rendesen, nincs nagy búgás és egyéb rendellenesség, venti pörög de ugye magnetron nélkül baszik melegíteni.
Magnetront kiszereltem, nincs megégve, gyönyörűen tiszta. AKkor mi lehet a gond?
(#) Busz válasza Busz hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
Azóta még játszottam vele.

Rosszul írtam az előbb, a venti mindig megy ha bekapcsolom csak ugye a búgástól nem mindig hallani.
Tehát a szétcsúsztatható műanyag tokban lévő bizti áthidalva.
Így ugye hangos rendellenes búgás tapasztalható működtetés közben.
Ha a kondit a testet összekötő diódára rámérek (sípolós multiméterrel) akkor ugyan sípolni nem sípol de számértéket mutat a műszer bármely irányból mérek rá.
045-öt mutat pontosítva. De nem mindig, van amikor semmit nem mutat.
Aztán magnetron két csatlakozójára ha rámérek akkor sípol a műszer.
A kondi két kimenetét vizsgálva sípolni nem sípol de számokat oda is mutat a műszer.

Ha leszedem a diódát a kondi és a test közül akkor a mikró ugyanúgy búg hangosan tehát mintha nem is csináltam volna semmit.
Aztán ha visszarakom a diódát de leszedem a magnetronról a csatlakozót és úgy indítom akkor pedig semmi búgás, megy rendesen, csak éppen nem melegít.

Tehát a logikám szerint a magnetron a rossz, pedig semmi égés nincs rajta.
Szerintetek?
(#) Hutty hozzászólása Jún 8, 2010 /
 
A magnetron két csatija között van a fűtés, kb.1 ohm amire igen sípol a műszer. A két csati és a magnetron háza között nem lehetne ellenálást mérned, mert az az adócső anódja és katódja.
(#) Hodinka válasza Busz hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
Magnetron lesz a hunyó kétség kívül.
(#) gömb hozzászólása Jún 11, 2010 /
 
Üdv!
Egy mikróba helyezett pár menetes tekercsből mekkora teljesítményt lehetne kivenni?
(#) gömb válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
Abból nem lesz áram, nekem viszont az kéne
(#) gömb válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
Szóval: nagyfrekvenciás váltóáramra van szükségem. A 2.45 GHz megfelel. Más eszközzel pillanatnyilag ezt nem tudom elérni. Innen az ötlet.
(#) Hodinka válasza gömb hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
Maradj inkább a bablevesnél, jobban jársz. :finom:
(#) ficko hozzászólása Jún 18, 2010 /
 
Sziasztok!
Sharp mikrónk (19 éves) kondenzátora bezárlatosodott, mivel volt otthon egy bontásra szánt másik mikró, kicseréltem belőle. Az eredeti 1.13uF, a berakott 1uF.
A mikró működik, de nem világos, hogy miért van ennyi fajta nagyon közeli értékű kondi (kapható 1.05uF,1,1uF, 1.15µF-os) illetve okozhat-e problémát cserém a készülékemben.
Következő: »»   21 / 141
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem