Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   565 / 2499
(#) vikipapa válasza janimester hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
Helló. Kösz, igyekszem/szünk A képen az Attila86-által tervezett forrasztóállomás II. van csak még nem tudtam kipróbálni mert hiányzik két 4,7K-s ellenálat amit már 2hete próbálok beszerezni A VU meter jó kis cucc, ha gondolod küldök egy kapcsolást amit régebben használtam, az egészen finoman hangolható volt.
(#) xadaiy válasza bankimajki hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
Sajnos ez sem jött be. Még próbálkoztam különféle elrendezéssel és értékű kondikkal de semmi... Azt hiszem nincs megoldás. Valószínűleg a KDmester-féle VF2 kapcsolástechnikája ilyen. Mert kipróbáltam más hálózati aljzatban és elosztóval, ugyanaz... Érdekes, hogy pl. egy régi Unitra 2 kleopatra erősítő meg egyáltalán nem "pukkan"...
(#) potenciameter hozzászólása Jún 23, 2010 /
 
Sziasztok. Az a kérdésem, hogy egy 2x80wattos erősitőbe, milyen pufferkondi kell, hány mikorfarad?
(#) szamóca válasza potenciameter hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
2x15-20000µF-nyi, de ez függ a konstrukciótól is.
(#) potenciameter válasza szamóca hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Köszönöm a gyors választ.
(#) skul0 hozzászólása Jún 23, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!
Erősítő építésén fáradozom, már csak a dobozba építés van hátra (ha minden jól megy), ebben szeretnék segítséget kérni. Készítettem hozzá egy mórizka ábrát, tudom sokan nem szeretik az ilyet, de hátha eléggé átlátható. A kékkel jelölt vezetékek mindegyike a valóságban külön külön fog majd a csillagpontra csatlakozni. A sima, keret nélküli piros vezetékeken pedig a jel fog szaladgálni. Eszerint helyes lenne az összekötés? A választ előre is köszönöm!

erosito.jpg
    
(#) janimester válasza vikipapa hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Szia , ha gondolod elküldhetnéd akkor a vu kapcsolását, köszi.
(#) vikipapa válasza janimester hozzászólására (») Jún 23, 2010 /
 
Helló. Csatolom a kapcsolásokat. A stereo változat épp a monitoromon pihen, de amúgy nagyon jó kis cucc. Csak a +- os táp ne kellene neki. Egy próbát megér.

VU.ZIP
    
(#) demcar hozzászólása Jún 24, 2010 /
 
Üdv, mindenkinek!
Nekem szükségem lenne egy erősitőre, és ebben szeretnék tőletek tanácsot kérni, hogy 4ohm-ra milyet tudtok ajánlani?
Ha lehet akkor olyan kellene, aminek elég jó a hangminősége! (lehet akár A-osztályú is)
A teljesitménye elég olyan max90W. Mert én kereskedtem a kapcsolások között de nemnagyon találtam olyat ami jó lett volna.

A segitséget előre is köszönöm!
(#) nagy_david1 válasza demcar hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Idézet:
„Mert én kereskedtem a kapcsolások között de nemnagyon találtam olyat ami jó lett volna.”

Szerintem mindenki mégegyszer csak azokat fogja akkor ajánlani amit már láttál és nem tetszett. Szerintem a topicban a google által kidobott erősítőinek nagy %-át már itt az emberek kivesézték. Már csak ez a topik teli van 100 féle rajzal, ne is beszélve a keresőben tovább kidobottakról. Esetleg akkor azt kéne megmond, hogy miért nem tetszettek és mit várnál el tőle.
(#) Alkotó válasza demcar hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
B5 (nem olcsó, de nagyon jó hangú, és teljesítményben is passzol)
(#) demcar válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Kösz a segitséget lehet hogy ezt fogom megépiteni de még körülnézek!
(#) Doncso válasza demcar hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Egyetértek Alkotóval, B5 az egy nagyon jó választás.
(#) hapro válasza demcar hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Inkább kezdj a TDA7294 IC-vel, az jóval olcsóbb a B5-től és szerintem van olyan hangra...könnyebb elkészíteni, kevesebb alkatrész, stb...

Két napja a B5-öt hallgattam, és valami nem tetszett a hangjában, mikor a Canopust átkötöttem, akkor meglett mi az ami nem tetszik benne, a mélyek csak úgy hümmögtek belőle, egy csomó volt a hangja, olyan mintha loudnessel lenne színezve.
(#) demcar válasza hapro hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Köszi a tanácsot! Azt még meglátom hogy melyiket fogom megépiteni. De lehet hogy egy teljesen másat.
De a TDA7294-ről nem az a hir járja hogy nemnagyon szereti a 4ohm-ot?
(#) Bassmester válasza demcar hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Ha normálisan meg van csinálva, akkor nyugodtan lehet 4 Ohm-mal terhelni. Jó táp és jó hűtő kell neki és itt nem a féltégla méretű bordára kell gondolni, hanem sokkal inkább a gyors hőátadásra, annak érdekében hogy a hővédelem ne okozzon meglepetéseket.
(#) szamóca válasza hapro hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Igaz! A B5 nem akkora durranás. Most hogy van pár végfok viszonyítási alapnak. :yes:
(#) CIROKL válasza szamóca hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Hát pedig még olyanom nincs ? akkor most mi legyen!
(#) szamóca válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Szívesen kölcsönadom az enyémet meghallgatásra. Úgy is csak a többi végfokot tartom rajta.
(#) CIROKL válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Zoli ezt úgy érted már sok vagy az erősítő az ami ?
Szamóca : Sajnos nincs rendes hangfalam amin tudnék érdemben hallgatózni . De netán elhozod a találkozóra akkor ott belehallgatunk.
(#) water hozzászólása Jún 24, 2010 /
 
Tetszenek az ilyen hozzászólások szegény demcar..
Nemrég füleltünk egy kicsit két haverral és ez lett a sorrend: Quad, B5, Texas, Vf2, HTA. A Vf2 csak úgy lett jobb a HTA-nál hogy közel 180mA volt a nyugalmi. A TDA-kat inkább hagyjuk.
(#) CIROKL válasza water hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Ez érdekes sorrnend , de amennyi ember annyi megitélés !
(#) Alkotó válasza water hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
OFF-OFF-OFF

Ha ez a sorrend igaz, akkor vagy a ti fületekkel, vagy az enyémmel van valami nagyon nagy gond.

Szamóca, Köbzoli!
Melyik erősítőket hallottátok jobbnak a B5-től? (eddig még soha senkitől nem hallottam olyat, hogy a B5-re akár csak azt árnyéka is rávetődött volna a "rosszul szól" titulusnak. Az enyém nagyon jól szól.

Hapro!
Én még nem hallottam Canopust, de aki eddig írt róla -rajtad kívül-, kivétel nélkül fanyalgott. Neked tetszik az ő hangja?
Abban viszont egyetértek a legmesszebb menőkig, hogy a TDA7294 egy nagyon kellemes csalódás a pályámon (eddig nem mertem még mondani, de engem emlékeztet a hangja a B5-re, csak nálam a B5 "nem csomós", hanem sokkal inkább élénk, ficánkoló, dinamikus).
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Vf2-m van csak, VF3 nincs. Most utánanéztem a témájában, de nem találtam róla kapcsolási rajzot (külön elemzést is megérne az a VF3 fórumtéma, és az ő tartalma). Mindenesetre azt hiszem teljesítményben nem vetekedhet a B5-el.
Én egy picit idegenkedek ezektől a kapcsolófetektől hangtechnikai alkalmazásokban (annak ellenére, hogy a VF2-ben is az van, csak kicsivel nagyobbak, és bizony nem szól rosszul)
(#) szamóca válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
A Vf3 söpör mindent idáig nálam is.Stk-kat, Conduktort B5-öt. Én két B&W 602 S3-son hallgattam meg őket. Persze ez csak az én szubjektív véleményem.
Mióta megépítettem egy órát ha ment a B5.
Most lesz kész a HTA csöves variáns, arra leszek kíváncsi.
(#) terabyte hozzászólása Jún 24, 2010 /
 
sziasztok!
TDA2030-asokbol épitetem egy sztereo erösitöt kéne hozá egy táp de nem tudom mijet épitsek egy 2*12V-os 35W os trafo adok ehez kéne táp elöre is köszönöm a segitséget
(#) hapro válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Lacikám!
Hallgass a moderátor úrra! Nálam is arra van, hogy tartsa a többi végfokot. Drága végfok tartónak tökéletes kis cinizmussal.
Nálam a Hiraga visz mindent, aztán nagyon partiban van vele a csöves HTA-30, majd Canopus, de itt már a JLH is símán közbeszól, majd GainClone, de az tök már mint az összes többi, én nagyon szeretem a hangját, B5-DOZ, majd a sor végén a Conductor v2, és a Dracula karöltve. De egy ludwig mod quad-405 a B5-öt simán leteper véleményem szerint. Hát a leggázabb végfok amit eddig építettem a Quad-606...na az valami iszonyat. Az igazi házibuli végfok, dübörőőőőg, széjjeszedia fejét annak aki hallgatja...fúúú nagyon durva, és mellé iszonyatos nagy hangerőt produkál még. Ja és még egy PA-300 is eszembe jutott hirtelenjében az is tökre hallgatható, és jó hangú hangosítási végfok.
Alkotó: ott lesz a találkozón a Canopus is, és akkor magad hallgatod, meg és ítéled meg.
Úgyis csak szavak amiket ki-ki elmond, leír egy végfokról. Szubjektív, és soha nem tud ez objektív lenni, csak műszerrel, de az meg semmit nem ér.
(#) gizmofalvi hozzászólása Jún 24, 2010 /
 
Sziasztok! Nekem van egy Sony STR-DE 485E házimozi erősítőm, és sajnos a bal oldali front csatorna nem szólal meg! Régebben olykor elnémult, aztán egy idő múlva visszajött a hang. De most egyáltalán nem szól. Mi lehet a gond? Ahogy tudtam kifújattam a port belőle, de nem segített. A válaszokat előre is köszönöm!
(#) hapro válasza gizmofalvi hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Talán kontakt probléma lehet.
(#) gizmofalvi válasza hapro hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Gondolom javítható. Sokba kerülhet a javítattása?
Következő: »»   565 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem