Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   916 / 3975
(#) moltam válasza hackerfish hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Elírtad a prefixumot. Szerintem te 9kHz re gondoltál. Piezohangszóró kell hozzá. Van itt a fórumon két topik is neki.
(#) SzervízMacska válasza hackerfish hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Ha jól látom, 9000 hz-zől esik szó a leírásban.

Bővebben: Link
(#) moltam válasza hackerfish hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Jó, csak ezt 22kHz el kell hajtani. Az említett topikokban van a megoldás a problémádra.
(#) hackerfish válasza moltam hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Oké, köszi!
(#) SzervízMacska válasza hackerfish hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Jó az a hangszóró, de biztos találsz olcsóbbat, mint ez a rablóbanda. Akár itt, házon belül is.
(#) h482871 hozzászólása Jún 27, 2010 /
 
Sziasztok!
Kérdésem az lenne,hogy hogyan lehetne egy nyomógombbal 2 funkciót megvalósítani?
1. Egyszer megnyomom, kapcsol egy áramkört.
2. Nyomva tartom x másodpercig kapcsol egy másikat.


Válaszokat, ötleteket előre is köszönöm!
(#) bbalazs_ válasza h482871 hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Kis, hatlabu 10f20x PIC-el. kb 130Ft
Felprogramozod ahogy neked tetszik, meghatarozhatod a tol-ig idoket.
(#) David.zsombor hozzászólása Jún 27, 2010 /
 
Sziasztok kedvem támadt összedobni nekem is egy ilyen kapcsolást de máris felmerült néhány kérdés.
Ez ugyebár úgy működik hogy a jack dugóból jövő jel vezérli a tarnyó bázisát Mi az a BETAP Nem kéne aledeknek némi ellenállás A válaszokat köszi.Bővebben: Link
(#) kadarist válasza David.zsombor hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
A betáp betáplálást, magyarul a tápfeszültséget jelenti. Némi áramkorlátozó ellenállás azért tényleg nem ártana, a LED-ek áramához méretezve.
(#) vicsys válasza kadarist hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
...és akkor a tranzisztor soros bázisellenállásáról még nem is beszéltünk...
(#) kadarist válasza vicsys hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Bizony, az is kell. Az a baj, hogy net el van áraszva ilyen használhatatlan minimál kapcsolásokkal. A sok tapasztalatlan kezdő meg megépíti ezeket, aztán csodálkozik eldurrognak az alkatrészek. Attól, hogy rajzszerkesztő programmal van megcsinálva egy kapcsolás, még nem biztos, hogy jó is.
(#) nagy_david1 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
És még valami, remélem nem mondok hülyeséget. A jack-től mikor fog a bázisra akkora feszültség is érkezni, hogy "elég legyen", mivel emiter követős a kapcsolás. Szerintem a LED-eknek a kollektoron a helyük ilyen esetben.
(#) zolika60 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Ráadásul ez innen van.Bővebben: Link
(#) moltam válasza vicsys hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Emitterkövetőnél is kell bázisellenállás?
(#) kadarist válasza nagy_david1 hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Egyre jobb ez a kapcsolás. :eek2:
(#) bazsoo hozzászólása Jún 27, 2010 /
 
Üdv!
Szeretnék egy aktív szubládát használni kisebb összejöveteleken, esetleg itt a gépnél. A kérdésem az, hogy mekkora trafó, és milyen egyenirányítás, puffer szükséges hozzá. A beépített erősítő teljesítménye 100W. A válaszokat előre is köszönöm!
(#) moltam válasza nagy_david1 hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Ez furcsa. A hangkimeneten maximum 700mV jöhet ki ha jól tudom. Ez a feszültség nem elég a soros LED ek kinyitásához. Ettől függetlenül a kapcsolás működik. Ez hogy lehet? Talán erősítő van elékötve?
(#) lov hozzászólása Jún 27, 2010 /
 
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy ennél a kapcsolásnál (és úgy általában) DC-nél hova kell kötnöm a földet, vagy mit csináljak vele?

Ne haragudjatok a hülye kérdésért, kezdő vagyok nagyon.

(bocsi, ha fölöslegesen nyitottam új témát, nem találtam megfelelőt)

vmi.png
    
(#) zoly15 válasza lov hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Szia! Megfelelő topic a Kezdő kérdések. De hogy segítsek is, megmondom a megoldást Azok a föld pontok a negatív pólust jelzik. Azokat össze kell kötni majd rá a negatív pólusra. Mint a rajzon is látható az hogy ott csak a "+9V" van. A földelési jelek szimbolizálják a negatív pólust.
(#) moltam válasza lov hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Az áramforrás negatív sarkára. (asszimetrikus táplálás esetén.)
(#) kadarist válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
12V-os tápfeszültségnél nincs baj, mert a ledek nyitófeszültsége + a tranzisztor beállít egy áramot. De mi van, ha növeljük a feszültséget?
(#) kadarist válasza moltam hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
A tranzisztor az erősítő.
(#) moltam válasza lov hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Szerintem ezzel a rajzzal baj van.
(#) bazsoo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Köszönöm, már látok is neki az olvasásnak
(#) moltam válasza kadarist hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Az emitterkövetőnek van erősítése? Én úgy tudtam, hogy a bázisfeszültség jelenik meg az emitteren.
(#) zolika60 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Nem mondtam, hogy ez a kapcsolás jó, csak belinkeltem a forrást.
(#) kadarist válasza moltam hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Mondom én, hogy rossz a kapcsolás
(#) nagy_david1 válasza moltam hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Tuti, hogy egy végfokra van kötve. Megeszem a cipőm ha ez megy egy jack-ről. Amúgy talán néhol 1V is van, viszont ez még mindig hol van a kb.4V-tól. És én is úgy tudom a bázisfeszültség minusz a tranzisztoron eső feszültség jelenik meg az emiteren.
(#) kadarist válasza nagy_david1 hozzászólására (») Jún 27, 2010 /
 
Át kell pakolni a diódákat a kollektorra egy kis soros ellenállással, valamint Darlington-tranzisztort és bázisellenállást kellene használni. Legalább is én így csinálnám.
Következő: »»   916 / 3975
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem