Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Gratulálok! Nagyon profi munka
Király, de az enyém kisebb :beka3:
Amúgy grat!
Köszi! 2 x TDA1562Q ilyen forrófejű Viszont túráztattam a videó előtt és ezért volt ilyen meleg. 55°C-ig lassan halkan forog a venti, ha eléri, akkor aktívan pörög 45°C-ig. Amúgy azért van hirtelen porszívó hangja, mert közvetlen a mikrofon előtt volt.
Ejha
Gratula!!! Én is akarok valami hasonlót de még fényévekre vagyok tőle
Köszönöm mindenki véleményét, kicsit megizzadtam vele, mint első MP3 lejátszó, a fájlrendszer kezelését is saját magam írtam.
Egyébként asztali verziónak szántam eredetileg is (CD-meghajtó házából) :beka2:
A háza látom optikai meghajtóé volt korábban. Ötletes újrafelhasználás.
Szép munka, gratulálok! :kalap:
Brutális jó gép! Nagyon tetszik Jó a videó alatt a háttérzaj is - mondjuk ott az ébresztős résznél (nem a kutyára gondolok)
gratulálok! nagyon szép munka!
Hi
Nem sűrűn szoktam képeket feltenni a munkáimról de ezt azért megosztom,igaz nem sok köze van az elektronikához de azért mégis. Ha figyelembe vesszük azt a 40 db ledet huzalt és elektronikát. Elhatároztam hogy fel újítom a fürdő szobát és a DESIGN világítást nem mással mint a multikban kapható 400FT napelemes kerti lámpákkal oldottam meg,de így is a fel újítás már benne van vagy 300eFt -ban és még nincs kész.
És még pár kép.
A rendszer lényege nappal töltődik és egész éjjel világit,semmi kapcsoló,semmi hálózati áram. Csak a jó öreg napocska.
Hali
Gondoltam felrakom már én is pár alkotásomat Az egyik egy labortáp , az edison14 féle , a másik pedig Skori mini SSTC je , de csak 6-7 cm jön ki belőle
Sziasztok!
Én hirtelen felindulásból egy joule thief (joule tolvaj) áramkört építettem. Biztosan sokan ismeritek; aki nem ismerné itt olvashat magáról az áramkörről, itt meg az elkészítéséről. A lényege annyi, hogy az áramkör 50 kilohertzen oszcillál, így akár 0,4 voltról is működtethetünk vele egy ledet. Akármilyen "halott'' ceruzaelemről működik még egy jó ideig, szó szerint minden energiát kiszív belőle - innen ered a neve is. Én az enyémet egy AAA méretű akkuról működtetem, külön érdekességnek számíthat, hogy az akkutartót gémkapcsokból fabrikáltam. Még egy annyi, hogy az áramkörbe egy szép fehér ledet szánok, mivel nem volt itthon, egy zöldet raktam be. Itt látható videó a működésről. És egy pár kép (csak mert jó fény volt a reggel):
Ez a blocking oszcillátoros csoda amúgy?
Légyszi mérd le nekem a tekercs induaktivitását és az ellenállását köszi.Ja és a leírásban sokkal kisebb az induaktivitás az nem baj?
Igen!
Az utóbbi három hétben beleástam magam a PIC-ek világába. Régóta szerettem volna mikrovezérlőkkel foglalkozni, de eddig nem volt hozzá elég szabadidőm. Sokat filozofáltam azon, hogy AVR vagy PIC procikkal foglalkozzak, végül a PIC-re esett a választásom. Az AVR procikat most nem bírja el a pénztárcám.
Ennek eredményeképpen született meg az elektromos dobókocám. A programmal nagyon sok gondom volt, mint kezdeti nehézség, de a fórumon nagyon sok segítséget kaptam és végül sikerült összehozni. A program a következőket tudja: Amikor áramot kap a proci, felvillantja az összes ledet és hatot csippan. HA megnyomjuk a gombot villogtatja a ledeket és hangot is ad egy ideig, aztán kiírja a generált értéket a dobókocka pöttyeinek megfelelően. Kikapcsolás esetén a processzor SLEEP üzemmódba kerül. A kikapcsolás történhet két gombnyomásra (dupla kattintás ) vagy automatikusan 2 perc inaktivitás után. A program egyébként 12F629 típusú PIC-re készült. Videó a működésről: Bővebben: Link
Jó estét mindenkinek!
Elkészült egy hőfigyelő vezérlés erősítőbe, a videón szerintem mindent leírtam, ha mégsem, akkor kérdezzetek bátran! Remélem hamarosan viszont látom a kapcsolást, akkor kiderül kinek készítettem, ugyanis nekem nincs rá szükségem! Bővebben: Link
Tetszik, jó lett, ezt bármi másra is lehetne használni.Grat Gondolom avr-el működik, relével kapcsolja a végfokot és átküldöd majd nekem a rajzot és az avr szoftvereit Ezt ventilátor vezérlésre is lehetne használni, csak másmilyen relé kell bele.
Ez ennyire lényeges egy erősítőben?
Tökmindegy, a lényeg az, hogy maga a rendszer működése tetszik Klixonokkal kapcsolgatod a reléket? Szerk.: látom már, mi az agya, a kérdés visszavonva…
Gratula, jólett!
Bár PIC-kel jobb lett volna, dehát...
Hogy lényeges-e, azt nem tudom, ha tudni akarjuk, mennyire melegszik fel a végfok, akkor lehetséges. De erre is azt tudom mondani, hogy ezt kérték. A klixon nálam a bimetálos megszakítót jelenti, amit fel lehet csavarozni. Azzal nem egyszerűbb az egész berendezést kapcsolni? :hide: De fejtsd ki nyugodtan, mire gondoltál!
Köszönöm szépen, a szürkebetűs részre most nem kívánok válaszolni!
Klixon vagy BiMetall, egyre megy, egyikkel ventillátort kapcsolok, másikkal az egész motyót - illetve a hőmérőhöz elég applikálni egy venti-automatát, a gépet meg lekapcsolja a klixon…
Az egyszerű dolgok híve vagyok - lásd a nixi-órám (számláló IC-k hada) Egyébként tényleg jó lett, csak nem egy erősítőben tudnám a legjobban elképzelni Ezek a megrendelők…
Szerinted hova érdemes egy ilyet beépíteni? Ahol tényleg haszna van így ebben a formában?
Várj, mindjárt végiggondolom (csak már késő van…)
Szia! Eddigi hőmérős cuccaimban LM75-ös szenzort használok. "Sajnos" a kettő nem egyforma típusú, az egyik 11 bites, a másik 9 bites felbontással rendelkezik. Így az első 0,125°C-os, a második 0,5°C-os felbontással dolgozik. Kicsit mondjuk zavaró, hogy ha tizedes értéket is kijelzek, például 0,375 után 0,5 következik, ahogy 0,875 után 1,0... Lehet nézek majd másik I2C buszos kütyüt.
Ha zavar, miért nem csonkolod 9 bitesre?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |