Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   10 / 607
(#) Fecni hozzászólása Márc 18, 2007 /
 
Sziasztok!
Érdemes ezt az IC-t +/- 12 V-ról hajtani? Úgy kb mekkora teljesítményt tud?
(#) Fecni hozzászólása Márc 18, 2007 /
 
Ja és köszi!
(#) szabi83 válasza Fecni hozzászólására (») Márc 18, 2007 /
 
aza 12V milyen? egyen vagy váltó?
(#) Fecni hozzászólása Márc 18, 2007 /
 
Van egy 2x12V-os toroidom (100VA); szóval váltó.
(#) MaSTeRFoXX válasza Fecni hozzászólására (») Márc 18, 2007 /
 
Nem érdemes, kb 10W-ot kapnál....
Inkább TDA7375 (2x25W 12V-on), vagy TDA2030 (kb 14W 12V-on)
(#) szabi83 válasza Fecni hozzászólására (») Márc 18, 2007 /
 
hát meggondolandó, +-10VDCről megy az ic
adatlapját nézve, kiderül hogy:

+-16VDC nél:
8 ohm thd=0.5% 15W
4 ohm thd=0.5% 25W
erre a feszre sztem jobb lenne egy VF3 esetleg tda7265 -s ic(2*25W 8ohm) hidalható is.

ILLetve, ha a 2*12Váltót sorba kötöd össze, lesz 24VAC-d ezt fesz kétszerezővel egyenírányítod akkor már lesz +-33VDC, erre egy darab tda7294 köthető .

üdv
(#) Fecni válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Márc 18, 2007 /
 
Aham. Köszi! [url]http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/sublada.html
Ezt akartam megcsinálni, de akkor nem evvel e trafóval...
(#) szabi83 válasza Fecni hozzászólására (») Márc 18, 2007 /
 
Idézet:
„ILLetve, ha a 2*12Váltót sorba kötöd össze, lesz 24VAC-d ezt fesz kétszerezővel egyenírányítod akkor már lesz +-33VDC, erre egy darab tda7294 köthető .”
(#) Fecni válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 18, 2007 /
 
Ezt a feszkétszerezőt én most nem vágom...
(#) szabi83 válasza Fecni hozzászólására (») Márc 18, 2007 /
 
itt a rajz:



üdv
(#) Fecni válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 18, 2007 /
 
Köcce!
(#) nolex hozzászólása Márc 18, 2007 /
 
Belevagyok zavarodva...
Jó dolog ez a TDA 7294:kevés alkatrész, egyszerűség, védelem.
De most hallottam mindent róla! Urbánelektronika írja:
Marshall használlja a 300w-os erősítőként(vmi párhuzamosítás), eléggé népszerű, mert a DMOS technológiából a legtöbbet hozza ki.
Egy másik oldalonazt írja ,h csak hangszer erősítőként használható.Hangos, de a torzítása miatt gitárhoz ajánlja.
Készülök, hogy megépítem a 2x70W-os változatot. Adatlapjáól sokmindent megértettem, 50w-ig 1% alatt a THD...akkor má énse tudom h hol állok
(#) kanhangya hozzászólása Márc 24, 2007 /
 
Helló!
A segítségeteket kérném! A minap raktam össze ezt az erősítőt http://sziget.mine.nu/~danko/kapcsrajzok/tda7294.html és az a gáz hogy a kimenő jelen 35V-ot kapok ami nem jó mert megölte a hangfalamat Az egész úgy néz ki hogy egy 2x25V/4A toroid trafó egyenirányító és a panel!
Kérek mindenkit hogy nézze meg és ha valami oylat lát amit én nem vettem volna észre akkor jelezze! Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) fureszk válasza kanhangya hozzászólására (») Márc 24, 2007 / 1
 
a jó öreg rövidzár....
(#) rwtop hozzászólása Márc 24, 2007 /
 
HY lenne 1 olyan kérdésem hogy meg lehetne azt oldani valahogy hogy hídba kötök 2 TDA 7294 és aztán párhuzamosítom valahogy erre kellene valami jó kapcs rajz!
Lenne 2x2TDA hídan és
és ezt párhuzamosítani összesen 4 IC!
THX
(#) kanhangya hozzászólása Márc 24, 2007 /
 
jaja tényleg rövidzár volt és most jó úgy szól mint a mesélben nagyon örülök neki ez volt az elős dolog amit összeraktam
(#) fureszk válasza rwtop hozzászólására (») Márc 24, 2007 /
 
Idézet:
„Ketto ilyen IC hidba is kotheto, es igy kozel 150wattos teljesitmenyt el lehet erni. A hidkapcsolasnak a lenyege a kovetkezo:
Van ket teljesen azonos erosito. Az egyik kapja a "normal" jelet, peldaul egy CDlejatszobol, vagy keveropult, vagy szamitogep, stbstb. A masik erosito szinten a normal jelet kapja, de 180fokkal eltolva. A hangszorot pedig aket erosito kimenetere kell kapcsolni. Hangszoro "egyik vege" megy az egyikerosito kimenetere, a hangszoro "masik vege" pedig megy a
masik erosito kimenetere. Es ennyi.

Ket darab hidbakapcsolt TDA7294 /az adatlap szerint/ maximalisan 150wattteljesitmeny leadasara kepes +-25voltos tapfeszultseg eseten, 8ohmos terhelesre.A 4ohmot nem birjak. 16ohmos terhelesre kozel 170wattot tudnak leadni, +-35voltostapfeszultseg eseten.”

Klikk!
(#) DjPeat hozzászólása Márc 26, 2007 /
 
Sziasztok!!
Lenne itt egy TDA 7294 icével való kapcsolásom de nem vagyok benne biztos hogy jó van róla képem. Meg meg van a kapcsolási is meg tennétek hogy meg nézitek hogy jó-e. Mert feleslegesen nem szeretném össze rakni. Vagy ha nem jó akkor hasonló kapcsolási rajzot adni mert érdekelne nagyon köszönöm szépen!!
Bye Dj Peat voltam..
(#) DjPeat hozzászólása Márc 26, 2007 /
 
Bocsi lemardt meg egy
(#) rwtop hozzászólása Márc 26, 2007 /
 
HAver ez tutira muxik!ezt én építettem meg és szépen muzsikál!Ez a kép,én fényképeztem meg minden házi munka!
Annyi gondja volt hogy a st-by és a mute funkció néha cseszekedett!De már jó!
TDA7294-el vannak tapasztalataim!
(#) DjPeat hozzászólása Márc 27, 2007 /
 
Szia
Oké akkor most már neki merek fogni. Ja még ide tudnád nekem adni a panel rajzot is mert azt még nem adtad ide. Köszönöm szépen.
Bye Dj Peat voltam.
(#) szabi83 válasza DjPeat hozzászólására (») Márc 27, 2007 /
 
Idézet:
„Ja még ide tudnád nekem adni a panel rajzot is mert azt még nem adtad ide.”


Kicsit fogdmár magadat vissza öregem, ez nem kocsma, hogy itt parancsolj!!


mellesleg ha látnád gyári a nyák, tehát KIT -ben vette!

üdv
(#) DjPeat hozzászólása Márc 27, 2007 /
 
Szia
Bocsánatot kérnék ha úgy tűnt hogy én parancsolgatok én ezt nem úgy szántam bocsi.
Csak ennyit akartam még egyszer bocsánatot akarok tőled kérni.
Sziasztok.
(#) Moderátor hozzászólása DjPeat hozzászólására (») Márc 27, 2007
 
Ugye ezt most nem gondolod komolyan, hogy egy fórum mellékletet letöltesz és újra feltöltöd...

Érik szépen az az újabb kirúgás... Már nem csak a viselkedés és a türelem hiányával van probléma. Hány Nick-ed lesz még?

Mellékleteket töröltem a hozzászólásodból. Ugyan ezt mint pár hsz-al feljebb megtetted egy újabb téma nyitásánál is. Azt a témát is törölni fogjuk. Hányszor kell még rádszólni? Már minden moderátor megpróbált téged a helyére billenteni, de úgy látom sikertelen...
(#) nolex válasza rwtop hozzászólására (») Márc 27, 2007 /
 
Hangja milyen a kicsikének?
(#) rwtop válasza nolex hozzászólására (») Márc 27, 2007 /
 
HY!a hangja nekem tetszik!de lehetne jobb is ezt azért mondom mert először 1TDA 2030-cal kezdtem aztan TDA7294 és most!Jött össze 1 autóserősítő az sokkal szebben muzsikál igaz 2x250W rms[mos-fet]de nem akarok elkanyarodni a témától!Jó a tda7294 gy´äri kitben de barkácsolni kell rajta sokat pl a mute,st-by funkcsió eredetileg el van rajta cseszve! ez nem tetszett benne!Az is igaz hogy ez az ic elindul szimetrikus táp nélkül is de akkor rocc hangja van!Sok tapasztalatom van ezzel kapcsoltaban!
HY!
(#) huhuu válasza rwtop hozzászólására (») Márc 27, 2007 /
 
azt hogy érted, hogy a mute és st-by eredetileg el van cseszve? nekem mindegyikben működött, nem értem mire gondolsz...
És szimetrikus táp nélkül mennyire roncs?
(#) rwtop válasza huhuu hozzászólására (») Márc 27, 2007 /
 
úgy értem azt hogy el van cseszve a st-by és mute funkció az eredeti kitben nem jól van méretezve az ellenallas ami a tápot és a lábakat köti össze!remélem érted!
Szimmetrikus táp nélkül is elég jól muzsikál nagy hangerőn a kis hangerőt szimetrikus táppal nem kedveli!de a ha hídba szeretnéd megépíteni akkor szóba sem jöhet a normál[NEM] szimetrikus trafó!Ott muszáj a szimmetrukus táp!Én ezzel küldtem a masvilagra 2 darab ict[TDA7294]
HA láttad azokat a képeket amiket fölrakott DjPeat az az én cuccom volt!de a moderator[Topi] már leszedte!de ha akarod megkeresem neked képet.Most szegényke darabokban hever mert új lapra fogom elkészíteni!CSá!
Látom nagyon érdekel a téma!
(#) Moderátor hozzászólása rwtop hozzászólására (») Márc 27, 2007
 
Idézet:
„de a moderator[Topi] már leszedte!de ha akarod megkeresem neked képet.”



Ne rakjad fel, mert csak az lett törölve ami már egyszer fel lett rakva!!


lásd itt:
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_hsz_32732.html?highlight=1#32732


üdv
(#) rwtop válasza (») Márc 27, 2007 /
 
ja bocsi!azt hittem hogy azokat a képeket is törölted!Kösz még1x!
Csá!
Következő: »»   10 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem