Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tápegység készítése
 
Témaindító: josephx, idő: Dec 14, 2005
Lapozás: OK   8 / 24
(#) proba válasza szaki821 hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Egyszerű modszerekkel leginkább sehogy.CSatlakozót tehetsz rá,A -talán- zöld feketét összekötve elindul .
A piros az 5V + a sárga a 12V - A narancs a 3.3 V + fekete a test.DE ez nem úgy működik mint egy fix tápegység.Ennek MINDEN kimenetét terhelni kell ahoz hogy jól működjön. (lásd PC táp átalakítása .... szerkezetté topicokat.
(#) terabyte hozzászólása Júl 12, 2010 /
 
Ezt a témát az olyan kezdőknek nyitottam mint amilyen én vagyok :nevetes1: !
(#) terabyte hozzászólása Júl 12, 2010 /
 
Sziasztok az LM1036 ósomhoz kéne egy stabil tápegység de nem találtam olyan kapcsolást ami jó lenne ha valaki tudna küldeni valami jó kapcsolási rajzot meköszöném .
(#) terabyte válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 12, 2010 /
 
LM1036 alapu hangszínszabájzoh valo tápot
(#) jani87 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 12, 2010 /
 
Szerintem az IC-hez akar valami stabilizált tápot. Az "ósom" meg gyanítom az akar lenni, hogy az LM tízharminchatosomhoz.
(#) jani87 válasza terabyte hozzászólására (») Júl 12, 2010 /
 
Lesd meg ezt: Bővebben: Link
Alsó ábra kell neked és a 7805-ös helyett egy 7812-es stabkocka. Adatlapot megnézve a 7815-ös is belefér, de inkább 7812, jobb a békesség!
(#) terabyte válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 12, 2010 /
 
Köszönöm a válasz valamejik nem elmegyek és megvaszem a cuccokat.
(#) Bunnyboy hozzászólása Júl 15, 2010 /
 
Hellósztok!

Egy buta kis kérdésem lenne hozzátok.

HOgy csináltam egy feszstab IC vel egy állítható feszültség kimenetű tápegységet, de nagyon melegszik az IC.
Azt mondták, hogy egy teljesítmény tranyót tegyek be még és bírni fogja a nagyobb áramot a kapcsolás.
Namost van itt előttem egy MJ2955 -öm. Ez egy NPN Power tranyó.
Ez tuti elég lessz, csak azt nem mondták, hogy kössem be az áramkörbe.
Valakitudna egy kis egyszerű kapcsrajzot mutatni hogy a feszstab IC-t hogy tunningolhatom továbbb?

Köszi!!!
(#) mark.budai válasza Bunnyboy hozzászólására (») Júl 15, 2010 / 1
 
Szia! Az MJ2955 az egy PNP teljesítménytranyó (NPN párja a 2N3055). Itt egy rajz hozzá, hogy tudod bekötni, az IC-t, és a tranyót hűtőbordára szereld, elszigeltelve. A rajzon BD246 van, de az helyett jó az MJ2955.
(#) Bunnyboy válasza mark.budai hozzászólására (») Júl 17, 2010 /
 
Köszi szépen!
(#) felho24 hozzászólása Júl 17, 2010 /
 
Sziasztok. Az a problémám hogy a külső rackem tápja elszállt. Ezért szeretnék csinálni hozzá.+12V,+5V,GND-re lenne szükségem.Azt tudom hogy 7812 és 7805-ös IC-kkel lehet megoldani de megköszönném ha valaki dobna fel egy rajzot sima kézzel rajzolt is tökéletes lenne.
Vagy láttam kicsit feljebb sima 12V-os kapcsit azt hogyan kellene megváltoztatni hogy nekem jó legyen? Jah és 2-2A-esek a kimenetek.
(#) jani87 válasza felho24 hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
Szia! Ha a gépedben van a tápból jövő szabad 4 pines molex csati (piros 5V, sárga 12V, feketék meg a GND), akkor szerezned kell egy ilyet meg 4 megfelelő hosszúságú vezetéket, egy külső rack-edbe való csatlakozót rakni a végére is kész is. A csatit levághatod a rack tápjából is.
De így látatlanban nem tudom megmondani, hogy melyik vezeték melyik pin-re megy, nem lenne szerencsés felcserélni őket, viszont a lábkiosztás talán benne van a rack dokumentációjában.
(#) felho24 válasza jani87 hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
A gond az hogy laptopról megy(ment).
(#) Gery hozzászólása Júl 21, 2010 /
 
Sziasztok!
Erősítő tápegységéhez a toroid, diódahíd és pufferkondik után érdemes szűrőkondit és kisütő ellenállást rakni? Ha igen milyen értékűeket?
Előre is köszönöm.

Üdv.:Gergő
(#) vicsys válasza Gery hozzászólására (») Júl 21, 2010 /
 
Nálam a jól bevált: 100nF a hidegítés, a pufferkondival párhuzamosan pedig 47K ohm.
(#) Gery válasza vicsys hozzászólására (») Júl 21, 2010 /
 
Valahogy így?(bocs a rossz minőségű rajzért)
Az ellenállás 2wattosan jó?

Névtelen.jpg
    
(#) Gery válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 21, 2010 /
 
Szuper. Még egy kérdés. Az adott trafót fogom felhasználni. A pirossal bekarikázott kimenetek lesznek felhasználva. A 22V-os kimenet a végfokhoz, a másik az 2x12V és szimpla 12V lesz. Ezeknek az egyenirányítás után a földjeti nyugodtan összeköthetem?

DSC00401.jpg
    
(#) Gery válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 21, 2010 /
 
Hát azt hiszem. Azért is kérdezem mert a szimpla 22V és szimpla 12V akkor negatív részét összekötöm az úgy rendben van, de ehhez még ugye hozzákötöm a trafón a 10V~0~10V kimenetnek a 0-ját ugye. Remélem érthetően magyaráztam?
(#) Gery válasza Gery hozzászólására (») Júl 21, 2010 /
 
Valami ilyesmi elképzelésem lenne, az alapok megvoltak, gyors belekontárkodtam.

1.jpg
    
(#) Gery válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 22, 2010 /
 
Oké, egyenlőre nincs több kérdésem.
Köszönöm szépen a segítséget.

Üdv.:Gergő
(#) kinaino55 hozzászólása Júl 28, 2010 /
 
Sziasztok fórumozók!

Olyan problémát kellene megoldani, hogy egy erősítő berendezés gyári trafójának primer tekercse megszakadt. A készüléknek szükséges feszültségek a következők: 2*28V/2.4A; 2*12V/1A; 40V/1.2A (ezek egyenfeszültségek).

Arra gondoltam, hogy van nekem elfekvőben egy nagy toroid trafóm, csak az vele a gond, hogy túl nagy feszültséget szolgáltat. A trafó adatai a következőek: 2*27V/5.5A (váltófesz.). Amiből pufferelés után kb. 38V-ot kapunk.

Kérdésem a következő: stabilizátor Ic-kel meglehet oldani a kívánt feszültségeket vagy ellenállásosztó a megoldás? A következő típusokra gondoltam LM138, LT1083.

A hozzászólásokat és megoldásokat előre is köszönöm!
(#) riddler17 hozzászólása Aug 10, 2010 /
 
Sziasztok!
Nemrég kézhez kaptam 2 trafót,az egyik egy HiFi-ben,a másik egy régi videóban volt. A baj csak az,hogy nem tudom melyik kapcsukon van a fesz. Annyit már tudok,hogy ezek nyák trafók, sok kapoccsal. Jelöltem a rajzokon,amit tudtam. Az Ube kapcsok a hálózatba voltak vezetve,az Uki pedig az elektronikához ment. Végigmértem szinte minden lehetséges kapcsot,de sehol semmi Tudtok ötletet adni mihez kezdjek?
(#) Norberto válasza riddler17 hozzászólására (») Aug 10, 2010 /
 
Szia!

Valószínűleg DC feszültséget szerettél volna mérni, ez lehetett az ok, ami miatt nem mutatott a műszer feszültségértékeket.

A mérőműszeredet állítsd át váltakozó feszültséghez szükséges módba, és úgy mérj a kapcsok között feszültségeket!

Természetesen a hálózati feszültségre nagyon figyelj oda, méregetés közben körültekintő mozdulatokkal dolgozz! Legjobb lenne egy biztonsági transzformátort beszerezned, és / vagy egy FI-relét, ha komolyabban is akarsz majd hálózati feszültségről üzemelő eszközökkel foglalkozni!
(#) riddler17 válasza Norberto hozzászólására (») Aug 10, 2010 /
 
Köszönöm szépen a válaszod,este neki is ugrok a mérésnek. Csak ezt a két trafót szeretném kimérni csak,majdcsak nem lesz belőle áramütés
Üdv
(#) proli007 válasza riddler17 hozzászólására (») Aug 10, 2010 /
 
Hello!
Először, a trafó kikapcsolt állapotában, mérd meg OHM mérővel, hogy melyik tekercsvégek tartoznak össze. Írd fel. Majd ha ezt tudod, akkor mérj váltófeszültséget, az összetartozó lábak között. Mert ellenkező esetben az egymástól független tekercsek közötti kapacitív feszültséget fogod mérni a műszerrel, ami becsapós.
Jó, ha 1..2kohm-os ellenállást teszel a műszer kapcsaira terhelésnek, hogy ne a műszer 10Mohm-os ellenállásával mérj.
üdv! proli007
(#) riddler17 hozzászólása Aug 14, 2010 /
 
Köszönöm! Sikeresen mértek értéket a trafónál! Szeretnék venni egyet, és az is valami hasonló,csak a rajzot nem értem.
Itt a link:
http://www.hestore.hu/termek_10021354.html?pic_id=2542
A 2. képen van a bekötési rajz. A 8-9 és 13-14-es lábaknál milyen fesz lehet,illetve a 9-13-ason?
(#) proli007 válasza riddler17 hozzászólására (») Aug 14, 2010 /
 
Hello!
Vadász kutya legyek, ha értem miről van szó! :no:
- Mit mértél, és hol?
- A Linken egy nyák trafó van, egy primer és egy szekunder tekercsel. Hol van itt a 2. kép? ÉS hol vannak az emlegetett 8-9 13-14 9-13-as lábak?
- De egyáltalán kinek és mire válaszoltál? Számomra a "Köszönöm!" után, filmszakadás van..
üdv! proli007
(#) riddler17 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Szia!
Bocsi a kellemetlenségért és az érthetetlenségért :$ Egyébként a Te és Norberto tanácsait köszöntem meg,mert bevált. Azért nem érted gondolom,mert elgépeltem sajnos AZt akartam írni,hogy sikeresen mértem feszültségértéket a trafó egyet kapcsai között.

A mostani kérdésem pedig az,hogy azon a linken,amit megadtam,egy nyák trafó van azt tudom.Az alkatrész képe alatt pedig van 2 szám,egy 1-es és egy 2-es,ha a 2-esre kattintassz,akkor egy szerkezeti rajzféleséget láthatsz és ott vannak az első képen bejelölve azok a bizonyos kapcsok.
(#) proli007 válasza riddler17 hozzászólására (») Aug 16, 2010 /
 
Hello!
A két számot észre sem vettem..
De ez egy általános rajz, ami egy és két primertekercses trafóhoz illeszkedik.
A primer (230V) tekercs az 1 és 7-el jelölt pontokra csatlakozik. Ha egy szekunder tekercs van, akkor annak kivezetései, a 9 és 13-as kivezetésre csatlakozik.
Ha két szekunder tekercses a trafó, akkor az egyik feszültség a 8 és 9-es kivezetéseken, a másik feszültség, a 13 és 14-es kiveztéseken vehető le.
üdv! proli007
(#) riddler17 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 18, 2010 /
 
Nagyon szépen köszönöm a válaszod!! Azt hittem már 3 fesz. van a trafóban
Utolsó kérdésnek még engedj meg annyit,hogy ha van itthon egy 12 és 24V-os nyáktrafóm,és ezek valamelyikét szeretném egy erősítőhöz illeszteni,akkor miért nem működik a dolog? Annyi történik,hogy egy nagyon kicsit brummog,de abszolút nem erősít,még nemcsak nem is hallani a zenét.Természetesen egyenirányítottam és pufferkondival is elláttam. Ha számít,egy TDA1562Q típusú IC-s erősítőhöz szeretném.
Következő: »»   8 / 24
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem