Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Commodore - pc
 
Témaindító: Kovax, idő: Feb 28, 2008
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Kovax hozzászólása Feb 28, 2008 /
 
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Suliban a fizika szertárban találtunk egy régi felszerelést, amit commodore-hoz volt eredetileg (pl: fénysorombó), de szeretnénk átvinni PC-re. Gondoltuk, hogy megcsináljuk az arduino- nevű eszközzel, de sokáig tart megrendelni, meg drága is.
Tudtok valamilyen berendezést, vagy kapcsolást, amivel pl soros portra be lehetne kötni?
(mintha olvastam volna valami commodore emulátorrol, de nem találtam semmit gugliban)

üdv: Kovax
(#) eSDi válasza Kovax hozzászólására (») Feb 28, 2008 /
 
Üdv!

Ki kell deríteni, hogy milyen jelszintek vannak a kimeneten. Lehet nem is kell hozzá semmilyen hardver. max csak egy szintillesztő a Parallel vagy soros portra. Ezután csak a programot kell hozzá megírni PC-re.
(#) ndavid87 válasza Kovax hozzászólására (») Feb 28, 2008 /
 
Üdv!

Ezen az oldalon találhatsz c64 emulátorokat.
(#) Kovax hozzászólása Feb 28, 2008 /
 
az emulátorként én valami hardverre gondoltam, itt csak rákell rakni a portra?
(#) ndavid87 válasza Kovax hozzászólására (») Feb 28, 2008 /
 
Próbáld ki a WinVice-t .
Bár nem nagyon értek hozzá, de a menűjéből
arra következtetek, hogy tud emulálni portokat.
Ha tévednék, akkor bocsi!

Üdv!
(#) eSDi válasza ndavid87 hozzászólására (») Feb 28, 2008 /
 
Itt nem egy emulátor kell szerintem! Itt a probléma az hogy a C64-hez tervezett áramkört kell PC-hez illeszteni. Ezek után már fölösleges a már illesztett hardvert egy emulátor programmal üzemeltetni. PC-re kell írni egy programot mondjuk Pascal-ban vagy BASIC-ben, vagy akár milyen nyelven,(kinek melyik szimpatikus) ami lekezeli a bejövő adatokat.
(#) ndavid87 válasza eSDi hozzászólására (») Feb 28, 2008 /
 
Akkor ezt elnéztem...
Bocsi.
(#) ferci válasza Kovax hozzászólására (») Feb 28, 2008 /
 
Nekem úgy rémlik, hogy a C-64-nek legalább 1 db 8 bítes user-portja van és nincs szintillesztési probléma a PC LPT-vel ... ha meg véletlenül basicban volt a 64-en a progi, akkor meg mi a gond? csak be kell gépelni és mehet először DOS alapon...
(#) proba válasza ferci hozzászólására (») Feb 29, 2008 /
 
Fontos kérdés hogy a C64-hez külön kiegészítő kártya a felhasználói porthoz csatlakozott (akkor csak az lpt portra kell átvariálni a lábait (ekkor is lehet gond ha a portot ki/bemenetnek használta illetve több kimenete van a kártyának mint amennyi bemenete az lpt portnak ,bár az új lpt portok már kétirányúsíthatóak) ,ha viszont a rendszerbuszra csatlakozott akkor nehezebb az eset valós időben igen nehéz lenne progranozni (jobban jársz ha újat tervezel terveztetsz.
(#) proba válasza Kovax hozzászólására (») Feb 29, 2008 /
 
Ui :Ha csak fénysorompó volt akkor arra itt valamelyik topicban kész megoldás találsz pár alkatrésszel.
(#) ferci válasza proba hozzászólására (») Feb 29, 2008 /
 
Programoztam eleget a C-64-es korban.... nem terveztetek semmit sem...
Az LPT-vel sem vagyok rossz viszonyban..
(#) kobold válasza Kovax hozzászólására (») Feb 29, 2008 /
 
Nem tudom, ez az emulátor segíthet-e a problémádon, mindenesetre elég sokoldalúnak tűnik, és nem muszáj regisztrálni sem. Van még egy pár link a lap alján, ott is szét lehet nézni.
(#) masi1 válasza Kovax hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Na most a c64?(16) annak elméletileg rs-232-es csatija volt hajdanában.Elméletileg a régi COM csatlakozó ráköthető.A kezelő progik futtatásához viszont emulátor szükséges (virtual c64 és tsa)
(#) Kovax hozzászólása Ápr 11, 2008 /
 
Kicsit változott a dolog. Nem akartam uj témát nyitni.
Tehát a fénykapu lényegében ennyi:
- ha nincs benne semmi 2.5 voltot ad le kb
- ha valamit belerakok akkor 0 volt.

Próbálkozom basic-ben, hogy olyan programot írjak, ami azt cisnálja, hogy ha jelet kap a gép (megszűnik a fesz) elindít egy stoppert, ha meg a másik fénykapunál szünik meg, akkor leállítja.
Ebből pedig tudok sebességet számolni.

Van egykét homályos folt:
Elakadtam a gépre csatlakoztatáskor. Nem tudom hogy az LPT melyik csatijára kell rákötni a 3 vezetéket, meg nem értem, hogy mit gondol a gép "jel"-nek, lehet h teljesen hülyeség amit kitaláltam.

Szóval ha tudtok valamit segítené kérlek írjatok!

Kovax
(#) kobold válasza Kovax hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
Ha átnézed a csatolmányban lévő 1-es és 2-es html-eket, akkor gyakorlatilag mindent tudni fogsz, ami a megoldáshoz kell Javaslom a 74245-ös IC alkalmazását, nem illik optokaput közvetlenül a portról hajtani, illetve biztosítani tudja azt is, hogy a 2.5 V-os jel megfelelő szintű legyen a PC számára. Példaprogram több nyelvhez is van benne, a lényeg, hogy megfelelő regiszterek írása-olvasása révén van lehetőség a bemenet megfelelő olvasására, csak arra ügyelj, hogy legyen ilyen szintű hozzáférésed a porthoz (pl. az io.dll egy nagyon jó kis segéd ehhez, NT és afölötti rendszerekhez).

parallel.rar
    
(#) Kovax válasza kobold hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
köszi! kipróbálom
(#) scooby_ hozzászólása Júl 12, 2008 /
 
ezt vajon hogy csinálták?
Internet commodore-n?Bővebben: Link
(#) Szárnyas válasza scooby_ hozzászólására (») Júl 12, 2008 /
 
Így: Bővebben: Link

Talán a Jeri Ellsworth féle C-One-on már meg lehet valósítani.
(#) Bago hozzászólása Aug 17, 2009 / 1
 
A minap újra elővettem régi C64 gépemet. Néhány évvel ezelőtt építettem egy XE1541 kábelt, amivel a Star Commander segítségével a Commodore 1541 floppy egység kezelhető volt.
Addig működött is ez a módszer, amíg a WinXP mellett más operációs rendszert is használtam (WinME).
Mára a WinME teljesen kikopott.

XP alatt a Star Commander viszont nem működik. Van rá valami nagyon bonyolult megoldás, de nekem még ezzel sem sikerült működésre bírni.

A megoldás az lett, hogy az XE1541 kábelt átalakítottam XM1541-re, ami mindössze annyiban különbözik az elődjétől, hogy a DIN csatlakozó 5-ös és 6-os lábán lévő vezeték fel van cserélve.

A szoftver pedig a CBM4WIN, innen letölthető. Kell még hozzá néhány fájl, az pedig innen tölthető le.

Így most már XP alól is tökéletesen működik az átvitel PC és C1541-II között.
(#) szaby hozzászólása Aug 6, 2010 /
 
Sziasztok!

tudna valki tanácsot adni, vagy tudtok valamilyen megoldást hogy hogyan tudnám a Commodore 16-os kazettán lévő programjaimat PC-re menteni?

Egyszóval C16-PC kapcsolat kellene valahogy. A C64-hez van az XM1541 kábel,de azt nem írják sehol hogy jó lenne-e a C16-hoz!?

Köszi!

Szaby
(#) Bago válasza szaby hozzászólására (») Aug 7, 2010 /
 
Szia!

Szerintem a legkézenfekvőbb megoldás, ha a c16 kazettáról előbb átveszed floppyra, majd az XM1541 kábellel átmásolod PC-re.

Valószínű, hogy meg lehetne csinálni közvetlenül is, de erre ötletem sincs.

Idézet:
„C64-hez van az XM1541 kábel”


Az XM1541 kábel nem a PC és a gép közé, hanem a PC és a floppy meghajtó közé kell, ezért elvileg nem függ a gép típusától.

Az én javaslatommal az a baj, hogyha nem basic program van a kazttán, akkor a floppyra mentés problémás lehet, mert akkor tudni kell a memóriában a kazettáról betöltött program kezdő- és végcímét.

Ha saját basic programjaidat akarod menteni, akkor a kezdőcím hex0801 - ha jól emlékszem. Ettől a címtől kezdve menti a save"...",8 parancs a 8-as floppy egységre a programot. Természetesen a SAVE parancs mutatóit át lehet írni tetszőlegesen.
(#) TomKranich hozzászólása Nov 21, 2010 /
 
Sziasztok!

Kicsit felelesztenem a forum eme temajat

TObb kerdesem is lenne.
Adott egy PLUS/4.
Ehhez szereztem egy 1541-II floppy drive-ot.Viszont nincs hozza kabelem.Ehhez keresek rajzot.
Ill ugyan ezt a drive-ot szeretem a PC-vel is osszekotni ehhez is rajzot keresek.Tovabba keresem a 1541-II csatlakozo labkiosztasait. Tap csatlakozo fent van a neten tobb helyen is,de a serialt sehol nem talalom.

Elore is koszonom a segitseget!
Udv.Gabor
(#) vbalint válasza TomKranich hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Szia!

Itt találsz segítséget a 1541 és a PC összekötéséhez:
Bővebben: Link
Ugyanitt letöltheted a Star Commandert is, amivel elérheted a lemezek tartalmát.

A Plus/4-et nem ismerem, de pár helyen azt olvastam, hogy a 1541 használható hozzá. Gondolom átalakítás és kábelgyártás nélkül, tehát ugyanúgy a serial portra csatlakoztatva, eredeti kábellel.

Üdv: Bálint
(#) TomKranich válasza vbalint hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Hello vbalint!

Koszi a gyors valaszt! talalkoztam mar ezzel az oldallal,csak az a bajom, hogy mashol mint ha azt olvastam volna, hogy a 1541-II -nek mas a bekotese mint a sima 1541-nek.

udv:Gabor
(#) Stewe válasza TomKranich hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Tudtommal a bekötése kifelé ugyanaz, csak az operációs rendszere más. Mindkettőt használtam ugyanazzal a kábellel, változtatás nélkül.
(#) TomKranich válasza Stewe hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
SZia Stewe!

O, ertem! akkor ki is probalom majd. Viszont arra mar nem emlekszem, hogy ez a meghajto milyen floppylemezeket kezel le. Valjon egy 2HD-set lat?
Meg azt elfelejtettem hogy 1541-II <> commodore plus4 koze milyen kabel kell?


Udv. Gabor
(#) Bago válasza TomKranich hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Szia!

Kicsit feljebb megtalálod a #495039 számú hozzászólásomat. Abban megtalálod hogyan kell összekötni PC-vel a 1541-et. Ez a megoldás XP-vel is működik, míg a StarCommanderes csak bonyolult beállítási procedúra után hajlandó együttműködni az XP-vel.

A plus4 és a 1541 között soros adatátviteli kábelt kell használni, melynek a bekötése a képen látható.

A csatlakozó bekötése mindkét oldalon ugyanaz, tehát olyan kábelt kell készítened, ami összeköti a hat tűs DIN azonos pontjait. 1-1,5 méteres riasztókábel tökéletesen megfelel.

Remélem segítettem. Ha kérdésed van még írj nyugodtan.

img014.jpg
    
(#) moltam hozzászólása Júl 1, 2011 /
 
Helosztok.
C64-et szeretnék összekötni PC-vel. Úgy szeretném megoldani, hogy a "számítógép helyén a c64 floppy meghajtót lásson". Szétnéztem a neten, és találtam több progit és egy X1541-nek nevezett kábelt is, ami erre való. Annyi a gond ezekkel a progikkal, hogy mindegyik régi, nagyon lassú gépekre van írva, ms-dos alá. Nincs valamilyen program, ami működne a laposgépemen XP-n 600MHz PIII procival ?
(#) Bago válasza moltam hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
Szia.
Olvasd el az előző és az abban hivatkozott hozzászólást. Ezekben a megfelelő programot is megtalálod, és azt is olvashatod, hogy az X1540 kábel nem a C64 és PC közé, hanem a PC és 1541 floppy meghajtó közé kell. Ezért 1541 a neve a kábelnek.
Ha így is megfelel és nem találsz hozzá kapcsolási rajzot, írj és teszek fel. Ezek a kábelek viszont csak LPT porton működnek (van COM portos változata is, de azzal nincs tapasztalatom).
(#) moltam válasza Bago hozzászólására (») Júl 1, 2011 /
 
Azt olvastam megy a dolog akkor is, ha a C64 et kötöm rá. Pl. Csak sajnos a program itt is Dos-ra van. Az általad linkelt progi megy akkor is, ha közvetlenül a C64 re kötöm a PC-t?
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem