Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1035 / 2208
(#) djhans válasza ERST1 hozzászólására (») Aug 6, 2010
Nem mértem, remélem nem lesz gond.
(#) djhans válasza kocos hozzászólására (») Aug 6, 2010
Remélem elég lesz. Azért nem EL84 SE lett hanem ECL86 SE. Valamivel kevesebbet kajál.
(#) djhans válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 6, 2010
Nem tudom Zolikám.
(#) varttina válasza kocos hozzászólására (») Aug 6, 2010
Egyenlőre nem lehet rajta semmit sem hallgatni, mivel még nincs összehuzalozva. Igazából még tervem sincs, miként kellene megoldani, hogy eszétikus, és áttekinthető legyen.
(#) nikolatesla hozzászólása Aug 6, 2010
Hali!
Szeretnék építeni egy erősítőt (Mono).
Csak szükségem lenne egy kapcsolásra ami ezeket a csöveket tartalmazza: PL84,PCL805,PCF802,PL500.
Valamit kíváncsi lennék arra,hogy a GY*** nevű dióda ami egy Orion tv-ben volt mi a neve? A sorkimenős résznél volt.
(#) varttina válasza nikolatesla hozzászólására (») Aug 6, 2010
A PCF802 kivételével bármelyik cső jó végfoknak. A PCL805 az előfokot is tartalmazza. Ha TV-ből bontott kimenőtrafód van, akkor a PCL805-tel jársz a legjobban.
(#) nikolatesla válasza varttina hozzászólására (») Aug 6, 2010
Rendben akkor már csak egy kapcsi rajz kellene.
(#) varttina válasza nikolatesla hozzászólására (») Aug 6, 2010
Itt egy rajz.
Bővebben: Link
(#) nikolatesla válasza varttina hozzászólására (») Aug 6, 2010
Köszi.
Majd írok P.Ü-be is.
(#) sturbi válasza varttina hozzászólására (») Aug 6, 2010
Ez nem lesz jó PCL805-höz. A lábkiosztás is egészen más a PCL85-805-nél, mint a 86-osnál.
(#) sturbi válasza nikolatesla hozzászólására (») Aug 6, 2010
Próbálkozz ezekkel. az enyém

egy másik
warttina kapcsolása is jó, csak a lábkiosztás változok, és más feszültségek állnak be a pentódánál.
(#) sturbi hozzászólása Aug 6, 2010
Befaragtam a kapcsolót, potit, csatlakozókat....pár drótót is bekötöttem az ECL86-oskába. Lassan (nagyon), de készülget, holnap talán mérhető lesz már.
(#) kocos válasza sturbi hozzászólására (») Aug 7, 2010
Megy ez, mint az ...
Nekem is most jött meg a sasszim a fényezőtől, meg Fleta mestertől a trafókupak, úgyhogy lehet most már LEGO-zni Bár a kimenőt újra kell tekernem, mert mikor csináltam, elfelejtettem, hogy ultralineár végfokot akarok
(ja, gitárcucc lesz ... )
(#) dxzo4z hozzászólása Aug 7, 2010
Srácok! Nekem a hálótrafó méretezésével lenne egy kis problémám. Egy djhans-féle ECC85-EL84 SE erősítőt farigcsálok, nagyon-nagyon lassan...
Na most, ha mindent szépen összeadunk, a három cső mintegy 0.13A anódáramot emészt fel. Ekkora áramot, 2.55-ös áramsűrűséggel kb. 0.26-0.28-as CuZ huzal visel el. Ha Graetz-egyenírányítást használok... Viszont nekem csöves egyenirányítás lenne. Igaz-e, hogy kétutas egyenirányításnál elég a fele áramra méretezni? Merthogy egy-egy "út" csak a fele áramot kell kitermelje. Mert ekkor 0.2-es huzal is elég lenne, az 80mA-t simán kibír táblázat szerint. Kétszer ennyi meg bőven elég!

Köszi előre is!
(#) kocos válasza dxzo4z hozzászólására (») Aug 7, 2010
Nem elég ! Mind a két "féltekercset" a teljes Imax-ra kell méretezni ! Ez sajna elég sok helyet foglal ...
DE !
A tapasztalat azt mutatja, hogy a táblázatban megadott, saccolt, számolt, tervezett áramsűrűséggel kiszámított huzal értéknél kisebb keresztmetszetű dróttal is szokott melegedés, és különösebb gond nélkül működni a dolog ! Ráadásul az egyencsőhöz megfelelő rézellenállású szekunder tekercs kell, ezért is találni viszonylag nagy teljesítményű ("csöves") hálózati trafókban irreálisan vékonynak tűnő szekunder tekercseket !

De miért is kellene csak a "fele áramot kitermelnie" ?
Az áramfelvétel - tekintve, hogy SE-ről van szó - viszonylag állandó - de még, ha nem is lenne az -, a hálózati trafónak folyamatosan kell szolgáltatni az energiát a pufferek számára ! Itt a kétutas középleágazásos trafó esetében, a két - 180 fokkal eltolt fázisú - feszültség esetében hol az egyik diódán keresztül kap pozitív feszültséget a puffer ( "teljes árammal" ), hol a másik tekercs feszültsége nyitja a másik diódát . a periódusidú 100 Hz szóval az egyik félperiódusban az egyik féltekercsnek kell tudnia a teljes áramot leadni, a másik félperiódusban a másiknak
(#) nikolatesla válasza sturbi hozzászólására (») Aug 7, 2010
Köszi akkor meg próbálom ezekkel.
(#) CHZ hozzászólása Aug 7, 2010
Kicsit én is haladtam a dobozzal , sárgaréz lemezt kell még ráragasztani és mehet bele a cucc ..
(#) nikolatesla válasza nikolatesla hozzászólására (») Aug 7, 2010
A PCL805 és a PCL85 az ugyan az?
(#) Doncso válasza CHZ hozzászólására (») Aug 7, 2010
Ez polgárpukkasztóan gyönyörű, minden elismerésem.
(#) CHZ válasza Doncso hozzászólására (») Aug 7, 2010
Köszönöm .
Majd meglátjuk , hogy a végén milyen lesz , tudom nem mindenkinél "nyerő" az ilyen kivitelezés .
(#) mark.budai válasza CHZ hozzászólására (») Aug 7, 2010
Nekem nagyon tetszik. Ilyen nagy dobozméretben nem is tűnik olyan magasnak az a 7cm.. Azt hittem, hülyén fog kinézni, de akkor már tudom, hogy nem, hisz ugyan ekkora lesz az én dobozom. Csak nekem egy trafó lesz kint.
(#) CHZ válasza mark.budai hozzászólására (») Aug 7, 2010
Este nem is pontosan mondtam , 75 mm magas a külső mérete . Majdnem pontosan azonos méretekben csináljuk .
(#) mark.budai válasza CHZ hozzászólására (») Aug 7, 2010
Az az 5mm nem oszt, nem szoroz. A lába annyit úgyis emel rajt, akkor meg már 8cm, de szép, az a lényeg. Hát igen, majdnem ugyan akkorák lesznek. NEkem nincs róla ilyen pdf, de elmondtam este Neked, ide is beírom, 40x30x6cm-es lesz nekem belül. A fa vastagsága úgyis jön rá, szerintem nekem is lesz 75mm magas.
(#) sturbi válasza kocos hozzászólására (») Aug 7, 2010
Ezt gondold át mégegyszer szerintem. A puffer utáni terhelés megoszlik a puffer előtt. Félperiódust felhasználva külön tekercsekről, ugyanaz az áramsűrűség eltérő pillanatnyi csúcsáramot jelent, mint amikor mindkét félperiódust használjuk ugyanarról a tekercsről. Két egyutas tápegységet párhuzamosan kötve, vagy két telepet párhuzamosan kötve sem kell mindegyiket csúcsra méretezni, mert akkor minek kötnénk párhuzamosan. Két egyutas táp van párhuzamosan kötve a kétutas egyenirányításkor, hiába van fáziseltérés, tehát fele áramú tekercsek is elegendőek (a fáziseltérésnek haszna van a brumm miatt, a fogyasztó a csúcsáramait a pufferből veszi, áramszolgáltatás szempontjából a két szekunder párhuzamos kapcsolásnak tekintendő). -Vagy nem így lenne ?
(#) sturbi válasza nikolatesla hozzászólására (») Aug 7, 2010
Nem ugyanaz, de hasonló (bekötése mindenesetre egyforma).
(#) sturbi válasza CHZ hozzászólására (») Aug 7, 2010
Nagyon szép lesz.
(#) nikolatesla válasza sturbi hozzászólására (») Aug 7, 2010
Ja ok.
Akkor tudom használni egy erősítőbe(sztereo legyen)?
(#) nikolatesla válasza nikolatesla hozzászólására (») Aug 7, 2010
Illetve lenne még egy kérdésem.
A közel jövőben hozzá fogok jutni 2db SM74 hipersil maghoz.
Ehhez a maghoz a PCL85
Jó?
(#) CHZ válasza sturbi hozzászólására (») Aug 7, 2010
Köszi , csak azt nem tudjuk , hogy jó lesz-e ?
Tudod az első próba ebben a dobozban a hidalt verzió.. .
(#) djhans válasza nikolatesla hozzászólására (») Aug 7, 2010
SM74-et kár arra elpazarolni. Lehet belőle 4W-os EL84 SE-t vagy 8-10W-os PCL86 PP-t csinálni.
Következő: »»   1035 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem