Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA1554Q
 
Témaindító: milan, idő: Szept 4, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   11 / 16
(#) shadowsteve válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Köszönöm válaszod, körülnézek abban a témában.
(#) m.gyula3 hozzászólása Máj 22, 2010 /
 
Sziasztok!

Segítsetek hangszórót választani létszi.

Van kettő amit néztem. - 60/100W 75Hz- 6,5KHz
- 100/200W 50Hz- 3KHz

szerintetek? a sávszélességben a kisebb jobb lenne, de nem lenne kicsi? mondjuk nem csutka hallgatáshoz kell, de ha kell akkor bírja....

itt néztem --> http://bolthely.hu/mikroshop/lista/4bf40f47e8afa&lepes=1

üdv!
(#) MPedro válasza m.gyula3 hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
Szia !

Alapfokon szoktuk mondani : minél nagyobb a hangszóró membránfelülete, annál könnyebben adja vissza a mélyhangokat. Természetesen ez így leegyszerűsítés, de nagyjából igaz.

A TDA1554-hez én leginkább ezzel játszanék, két utas dobozban.

Pedro
(#) m.gyula3 válasza MPedro hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
Szia!

Köszönöm a tippet! ha jobban adja így a mélyet, akkor jó is lesz, mert külön mély nem kell, elég ami kijön mellette.....garázsba tökéletes lesz....

üdv!
(#) shadowsteve hozzászólása Júl 13, 2010 /
 
Sziasztok!
Kérdésem lenne:
Van egy nagy rézmagos bordám, arra szeretnék ráoperálni több ilyen ic-t.
Tehát lehet-e ilyen ic-ből többet rakni egy hűtőbordára, anélkül hogy hogy összevesznének?
Ugye a réz nagy valószínűséggel zárná az ic-k füleit, meghalnának tőle?
(#) r3pl4y válasza shadowsteve hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Gondolom, ha raksz közé csillámot, meg meg ilyen gyűrűt a csavar alá akkor nem lesz baja, tehát el kell szigetelni a bordától őket.
(#) r3pl4y hozzászólása Aug 2, 2010 /
 
Nekem is lenne egy kérdésem.

Nemsoká megyünk nyaralni egy kicsit, és nincs semmi zene a kocsiba, arra gondoltam összedobok valamit, hogy csak zenéljen már valami. Van is 2 db autós hangszóróm, szóval azt se kell venni, forrásként meg a telefonomat használnám... van neki normális 3.5 Jack kimenete így elég egyszerű megoldás is lenne, ez az erősítő meg kicsi pénzből meg van.

Arra gondoltam, hogy csak kellene valami biztosítékot beiktatni a tápágba, biztos ami biztos és ehhez kérnék segítséget, hogy hány A-s biztit tegyek oda?

Azon is gondolkoztam, hogy egy PC-be való CD olvasót tennék forrásnak amin van ugye play gomb, meg tekerés, meg hangerő... csak annak biztosítani kellene stabil 12 meg 5V -t is, de erre a 78XX stab kocka nem jó mert a cd-nek is elég nagy az áramfelvétele... de szerintem egyébként sem lenne jó megoldás mert ugye azért az autóba csak rázkódna az olvasó és gondolom lehetetlen lenne használni..
(#) r3pl4y válasza r3pl4y hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Már mindegy, mert kész is van

Betettem egy 5A-s lassút és kész is betettem az egészet egy PC táp dobozba rátettem egy-egy RCA csatit a bemenetre és már szól is nyaralásra tökéletes lesz, még a ventit is benne hagytam biztos ami biztos, gondolom, nem baj neki, ha kicsit nagyobb feszt kap a venti mert ugye a kocsiba 14-15v körül van?

Egyébkét elég durván szól... rátettem 150W-s hangfalakat és szépen meghajtja őket.
(#) m.gyula3 hozzászólása Aug 14, 2010 /
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám megoldani a földhurkot, mert eléggé búg. A ventinek és a kivezérlésmérőnek van egy külön kis táp 7812-es kis IC-vel. Ha a kivezérlésmérőt is ráteszem, akkor jön a búgás......anélkül nincs búgás.

Még olyan kérdés hogy tda1554q kikapcsol-e bizonyos hőfokra? Én úgy hallottam, hogy igen

valami ötlet ?

üdv és köszönöm ha ír valaki!
(#) titi válasza m.gyula3 hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Hali!
Szerintem látatlanba senki se fog tudni segíteni.
Tegyél fel egy rajzot, hogy miként van összekötve.
Hőfokkal kapcsolatban nézd meg az adatlapját, nekem most nincs rá lehetőségem.
(#) janik00133 hozzászólása Szept 21, 2010 /
 
Sziasztok Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok hogy meg szeretném építeni ezt az erősítőt. De hová kell be tenni a hangerő szabályzó potmétert és milyen potméter jó hozzá!?
Előre is köszi a segítséget!
Bővebben: Link
(#) titi válasza janik00133 hozzászólására (») Szept 21, 2010 /
 
Hali!
Fogsz egy sztereó potit, melynek ha a tengelye feléd néz, akkor a bal kezed felé eső két lábát rákötöd a testre.
A jobb kezed felé eső lábak egyikére teszed a jobb, a másikra a bal csatorna jelét.
A középső lábakról pedig az egyik megy a C1, a másik a C2 kondenzátor szabad lábára.
(#) janik00133 hozzászólása Szept 23, 2010 /
 
Sziasztok!
Olyan kérdéssel fordulnák hozzátok hogy megépítettem ezt az erősítőt.
Bővebben: Link
De tápom csak 18V-os van, az sok neki nem?
Lehetséges az hogy azt a 18V-ot valami úton módon 12V környékére alakítsuk?
(#) lapose válasza janik00133 hozzászólására (») Szept 23, 2010 /
 
Szia!

Sok neki a 18V.
Az alábbi kapcsolással érdemes próbálkozni.
Esetleg az LM317-et,lehet cserélni LM1084-re, aminek kisebb a dropout feszültsége. A kimenetet 13.6-14V-ra érdemes állítani.

pslm317b.gif
    
(#) janik00133 válasza lapose hozzászólására (») Szept 23, 2010 /
 
Köszi szépen megpróbálkozom vele.
(#) burrito hozzászólása Okt 4, 2010 /
 
Üdv. TDA1554Q végfok erősítő IC-hez milyen hűtés lenne megfelelő? Hestore-n nézegettem a bordákat de ahogy láttam azok mind keskeny egy csavaros IC-khez valók ez a kicsike meg egy kicsikét szélesebb. Előre is köszi
(#) burrito hozzászólása Okt 21, 2010 /
 
Üdv.
Ezzel az IC-vel, a mellékelt kapcs. rajzzal épített erősítőhöz hogyan építhetnék MUTE funkciót, illetve érdekelne az is hogy hogy tudnám megoldani azt h a hangfal (elsődleges kimenet) elnémul ha mondjuk ráfabrikálnék egy másodlagosat vhova? Pl egy fülhallgató kimenetet.
Köszi
(#) titi válasza burrito hozzászólására (») Okt 23, 2010 / 1
 
Hali!
Ha megnéznéd a topik képeit, akkor találnál közte olyan kapcsolást, aminél a 14-es lábra be van kötve egy kapcsoló. Nos, neked is csak egy kapcsolót kellene beiktatnod.
Ha pedig teszel rá fülhallgató csatlakozót, akkor olyat vegyél, amelyik rendelkezik beépített kapcsolóval. Azt értelemszerűen bekötve pedig a kívánt eredményt fogod elérni. Ja, és ne felejts el megfelelő értékű előtét ellenállást sorba kötni a fülhallgatóval.
Ja a képek...Bővebben: Link
(#) burrito hozzászólása Okt 28, 2010 /
 
Hogy tudom kiszámolni h mekkora ellenállások is kellenek a fejhallgatók elé? Hány wattos legyen egyáltalán a füleskimenet?
(#) probmx hozzászólása Nov 1, 2010 /
 
Sziasztok!
Szeretnék építeni egy erősítőt TDA1554Q-val, és az lenne a kérdésem, hogy hova lehetne rákötni egy potmétert hagerő szabályozónak?
Rárajzolná nekem valaki a mellékelt kép valamelyikére.
Köszönöm a segítséget.
(#) szamóca válasza probmx hozzászólására (») Nov 1, 2010 / 1
 
Putypurutty.
(#) titi válasza burrito hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Mondjuk ohm törvényt használva. Vagy egy kicsit kutakodva olyan kapcsolás után, ahol hasonlóan van megoldva a fülhallgató illesztése.
Nekem most nincs időm se számolgatni, se keresgélni, de azért majd foglalkozok még a dologgal...
(#) probmx hozzászólása Nov 6, 2010 /
 
Sziasztok!
Lenne még egy kérdésem. Ezen a kapcsoláson hol található a negatív oldal? Mert nincs megjelölve, és én kezdő vagyok még, ez lesz az első erősítőm.
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) nikolatesla válasza probmx hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
De meg van jelölve!
GND az az föld.
- persze negatív
+ meg pozitív ott van a kapcsoláson.
Vagyis +/--os táp kel neki aminek van föld.
(#) probmx válasza nikolatesla hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Szóval akkor melyik is a negatív oldal? Be tudnád nekem rajzolni? Köszi. Szóval a gnd a negatív oldal?
(#) nikolatesla válasza probmx hozzászólására (») Nov 6, 2010 / 1
 
Jaj most,hogy jobban meg néztem a rajzott a GND-ra kel a negatív!
Bocs,hogy rosszul mondtam!
Na tehát a GND a negatív lesz csak össze kevertem az OUT negatívjával!
(#) Pék Pál hozzászólása Nov 13, 2010 /
 
Sziasztok!
Valaki tudna segiteni? Kaptam egy gyári 2 csatornás autóba szerelhető erősitöt.Nem volt semmi leirás hozzá kivéve a burkolat festésén szereplő (PRO VISION VBS 1000 MOSFET amplifier 2x45W) Belenéztem,TDA1554Q. van benne.Most akkor kamu lehet a 2x45w? Igaz 10A-es biztositék védi.
Köszi!

tda1554q.pdf
    
(#) titi válasza Pék Pál hozzászólására (») Nov 15, 2010 /
 
Hali!
Eléggé parasztvakítás az a felirat rajta, ha valóban csak az említett IC dolgozik benne.
(#) csabacsaba hozzászólása Nov 24, 2010 /
 
Elég jo kis kapcsolások vannak
Köszönettel Csaba
(#) FsR válasza Mayan hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
Sziasztok! Megépíteném ezt a japán verziót. Tudna valaki csinálni hozzá nekem 1 nyákrajzot? Sajnos még elég amatőr vagyok ehhez, ez lenne az első kapcsolásom :$
Köszönöm!
Következő: »»   11 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem