Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   489 / 1385
(#) Rumcájsz válasza dinokal hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Várj, valamit akkor sem értek! Szétszedtem a motort és csak egy tekercs van benne. Egy tekercsel hogy lesz 2 fázisú amikor csak 1 fázist kap?
Vagy úgy érted hogy 2 tekercs van benne, az egyikkel sorbakötve egy kondi a másik pedig natúran kivezetve? A kondi fázistolást hoz létre mely hatására elindul a motor a másik irányba?
Ha ez valóban igy van -közbe nézem a szétszedett mikrohullámú sütő tányérforgató motorját- könnyen lehet rátekercselni egy második tekercset hiszen a csévetest közel 1/3 észén van csak tekercs a többi üres...
(#) cNobody válasza Rumcájsz hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Nálam a mikroban forog a tányér mindkét irányba. Amit te szedtél szét abban nem?
(#) mex válasza cNobody hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Nálam is kétirányú, de ez "ötletszerű".
Azoknál a motoroknál,ahol mindig egyirányba kell, hogy forogjon, mechanikus gátló van beépítve.
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Sziasztok!
A folytonos félreértések elkerülésére újból felrakom az általam már jóval korábban elkészített "sztepper" motoros meghajtás fontosabb lépéseit az elkészítéséről, különös tekintettel az eredeti AC 230V-os szinkron motor helyettesítésére. Egy nagy PC Floppy meghajtóban találtam megfelelő unipoláris léptetőmotort, (hasonló motor is beépíthető a kosárba, legfeljebb ki kell hozzá alakítani a helyét, ha a mérete miatt ”kilógna” a végén), amely kényelmesen elfért az eredeti lamináló motor mechanikában az eredeti motor tekercsének helyén. Mint már többször is írtam, a fogaskerék mechanikát nem célszerű kihagyni, sőt fokozottan ajánlott egy ilyen alkalmazás esetében, hiszen nagy szükség van az erőátvitelre, a kb.1:80 áttételre a motor és a kihajtás közé. Ez esetben csak egy egyszerű logikai áramkörökből kialakított elektronikára volt még szükség, amellyel kb. (3-300) fordulat/perc szabályozása is lehetséges egy menetben. Itt a kétirányú motorforgás sem lehet már akadály, ha valakinek erre is szüksége lenne egy plusz kapcsoló, vagy más ”vezérlő” elektronika beépítésével. Most csak a motor átalakításáról néhány képben.
(#) gulasoft hozzászólása Aug 27, 2010 /
 
Tud valaki olyan maratószert ami az ónt nem bántja csak a rezet?
(#) kiskacsa2009 hozzászólása Aug 27, 2010 /
 
Sziasztok!
Most vettem műnyomóhoz hasonlatos 120 gr-s pappírt, Úgy-ahogy átlátszó, jó volt a kétoldalas nyákhoz... Pan*onban lehet kapni A4-es kiszerelésben... Meg vagyok vele elégedve... Sziasztok!
(#) big-D hozzászólása Aug 27, 2010 /
 
Sziasztok !
Segítséget szeretnék kérni Tőletek avval kapcsolatban ,hogy vettem peroxidot és ahogy nekiálltam összeöntöttem a peroxidot a savval egyből elkezdett pezsegni és kb fél perc alatt lemarta azt is ami kellett volna.Kérdés mit rontottam el?(azt hozzá teszem hogy nem hígítottam).
A válaszokat előre is köszönöm.
(#) gulasoft válasza big-D hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Sok volt a peroxid.
Először keverd el, utána mehet bele a nyák.
Ha csak megbarnul a felület akkor kevés a peroxid.
Ha pezseg mint állat akkor sok.
Ha kissé pezseg, akkor jó, ilyenkor kb 30mp a maratás.
Lehet higítani vízzel ilyenkor lassabb a maratás, de akkor már inkább a nátriumperszulfát, mert az legalább nem büdös.
Egyébként higítatlanul döbbenet gyors, de nagyobb nyákot nem bíznék rá, kétoldalast meg pláne.
A kétoldalasokon eleve vékonyabb a réz, (legalábbis a nálam lévő a1-ás lap ilyen) és hiába csinálsz akármit, akkor is szélén kezdi enni ha a fene fenét eszik, és mire egy nagyobb nyákon beér középre, a széle már kuka.
A nátriumperszulfátos meg igaz hogy 15-20 perc, de a buborékos maratóban egyenletes, és 3 hét múlva is használható, ellentétben a peroxidossal, mert a reakció végén a kettő elegye víz lesz, az meg nem túl maró jellegű.
(#) big-D válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Köszönöm a gyors választ! Amúgy lehet az baj ,hogy a gyógyszertárban vettem? csak azért kérdem mert nem tudták megmondani pontosan , hogy hány %os .
Sebaj majd legközelebb hígítok rajta.
(#) Zoli_bácsi válasza big-D hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Nézd meg a filmemet, figyelmedbe ajánlom.

Üdv!
(#) big-D válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Köszi de már láttam vagy 10 szer
(#) Zoli_bácsi válasza big-D hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Ennek örülök. Azért bátorkodtam ajánlani, mivel ott az arányok pontosan be vannak mutatva. Bevált, alámarás mentes. Persze nem a leggyorsabb, de stabilan dolgozik a keverék.
(#) big-D válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Megint megnéztem !
Legközelebb (hétfőn) már így csinálom én is , és majd reménykedem , hogy jó lesz .
Köszönöm a segítséget.
(#) Zoli_bácsi válasza big-D hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Örülök, ha segíteni tudtam!
(#) dinokal válasza Rumcájsz hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Szia! A mikrohullámú sütő tányérforgató motorja 1 fázisú, a bekapcsolás pillanatában kapott pozitív vagy negatív félhullámtól függ a forgásirány. Meg lehetne oldani, hogy a neked megfelelő irányban induljon, csak kell hozzá egy áramkör, ami az adott félhullámra kapcsolja be a motort.
(#) mazso1988 hozzászólása Aug 28, 2010 /
 
Sziasztok

szeretnék segítséget kérni van nekem egy pdf file-ban lévő nyáktervem csak sajnos nincsen tükrözve!
tudna esetleg valaki segíteni abban hogy hogyan lehet pdf file-t tükrözni nyomtatás előtt.
előre is köszi
(#) saraha válasza mazso1988 hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Egy példa:konvertáld át képformátumra jpeg,ilyesmi.Azt meg bármilyen képszerkesztővel lehet tükrözni pl: nero.
(#) mazso1988 válasza saraha hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
köszi
erre már én is gondoltam de ott meg nálam mindig automatikusan kinagyítja A4-es méretre.

biztos én rontok valamit el.
megtudnád esetleg mondani hogyan tudom a valós 1:1 méretben nyomtatni?
(#) Bari- válasza mazso1988 hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Szia

Használd a Foxit pdf editort, az ingyenes is használató, csak egy plusz szöveget rárak a pdf doksira, de nem zavaró, abban is van tükrözési lehetőség, és az eredeti méret is megmarad.
(#) emmzolee válasza Bari- hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Nekem meg van az okosított változat, de nem tud tükrözni, de ha te meg találtad benne, akkor mondd meg légyszi, hogy én is tudjam.
(#) zenetom hozzászólása Aug 28, 2010 /
 
Vasalásnál a papírbeállításoknál tudunk több festékek kicsikarni a lézernyomtatóból? (a csatolt képen van a "Boríték" után még a "Vékony papír")
(#) emmzolee válasza zenetom hozzászólására (») Aug 28, 2010 /
 
Na de írásvetítő fóliára akarsz nyomtatni, vagy műnyomóra?
(#) gulasoft hozzászólása Aug 29, 2010 /
 
A tn150 ugyan úgy megeszi a kémiai ónt mint a rezet.
Még mindig várom az ötleteket mi az ami a rezet megeszi, de az ónt nem.
(#) Norberto válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Írásvetítő fóliára kicsit necces lenne vasalni.
(#) emmzolee válasza Norberto hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Nem figyeltem.
(#) dinokal válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Szia! Kicsit nagy lenne. Nem helyből felszálló repülőt akar építeni.
(#) elektrorudi válasza dinokal hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Szerintem a programkapcsoló motorjára gondolt...
Szerinted?
(#) örökagyaló hozzászólása Aug 29, 2010 /
 
Üdv a szakértőknek!

Tudna valaki tanácsot adni?
Egy számológép felhajtható kijelzője megszünt jól mutatni mert egy átlátszó fólia NYÁK érintkezősáv elvált a chip panel érintkezősávjától.
Először csak az első számjegy nem volt teljes,de mára már teljes szegmenskáosz van .
Kézzel "nyomkodva" a kijelző próbálkozik de nem jó.
Ha nem tévedek a fólián mintha grafitsávok lennének.

Van valami megoldás a fólia rögzítésére jó kontakttal,vagy kuka?
(#) vicsys válasza örökagyaló hozzászólására (») Aug 29, 2010 /
 
Háááát, ez erősen "kuka" kategória...
(#) Rumcájsz hozzászólása Aug 29, 2010 /
 
Kérdésemet visszavonom.
Egy mikrohullámú sütő motorját alakítottam át. Megtengelyeztem és egy 9V-os kefés motort szereltem rá orsókerék meghajtással. Remekül működik.
Következő: »»   489 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem