Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   73 / 254
(#) sooty válasza janocsi hozzászólására (») Szept 18, 2010 /
 
Esetleg valami a beégetésnél lesz hibás, én willemmel égetem a pic-et, ezekkel a beállításokkal. Talán a kódban van valami bug, de az én beállításaim miatt nálam nem jelentkezik.
(#) janocsi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 18, 2010 /
 
Sziasztok!
Egy SMD 100nF már van (alul, 5.-14. lábon) a PIC tápján. A kvarc fémháza nincs leföldelve, azt pótolom. A PicKit2 nem jelzett semilyen hibát, de attól még elképzelhető a nem mindennek megfelelő írásmód. Utánna nézek ennek is.
(#) sooty válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 18, 2010 /
 
Az a bosszantó, hogy nekem 2db ilyen óra ketyeg az asztalomon lehet, hogy van benne még néhány súlyos bug, ami az utánépítőt az őrületbe kergeti, az én tudásom meg kevés hozzá hogy segítsek.
(#) sooty válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 18, 2010 /
 
Na várjál, de ha ez benne van a Hp41c féle verziókban jól, mert mindketten az Uwe Nagel-est (overkill) módosítottuk, csak ő ért is hozzá, akkor azt mindjárt átemelem az enyémbe ( ha tudom) , de ez nekem eddig nem volt probléma mert én ezzel égetem már jópár éve a flipper epromot, a vectrex romokat, ledes órát, meg az ilyesmiket.
(#) janocsi válasza sooty hozzászólására (») Szept 18, 2010 /
 
Szia!
Úgy is kipróbáltam, hogy a Mule 1.2 verió asm filét MPASMWIN-el lefordítottam hex állománynak, ekkor minden a programban szereplő módon fordul le, (hibátlanul megtörtént), ezt beégetve is (hmmm). ugyanez a helyzet. Kicsit elfárasztott, ez a "nyűglődésem", de mégsem birok elszakadni tőle addig, amig nem működik.
Köszönet az eddigi sok-sok hasznos segítségért, azt hiszem még mindig tovább fogom gyötörni az áramkört. Aztán jön a program is, megpróbálom értelmezni, mit is kellene ott átvilágítani.
(#) sooty válasza sooty hozzászólására (») Szept 18, 2010 /
 
Én is csináltam egy másikat (minő meglepő én nem látok semmi diferenciát a kettő működésében). És itt az .asm is az értőknek. Mit csinál az lvp-bit? ja látom az a low voltage programming, azt a willembe ki szoktam kapcsolni, fordítok egy újat anélkül.
(#) janocsi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 18, 2010 /
 
Szia!
Ez a hex állomány miből lett fordítva? Ha ez a Mule, akkor kipróbálom.
(#) sooty válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 18, 2010 /
 
Ebben már ki van kapcsolva az mplab szerint az lvp. (ez is megy az órában, kár hogy ez még mindíg a dcf hibás cucc, de ha már előszedtem hozzá mindent akkor javítm azt is csak át kell nyálazni)
(#) janocsi válasza sooty hozzászólására (») Szept 18, 2010 /
 
Szia Sooty!
Ez a legutóbbi hex állományod beégetésre került, és csodák-csodája, elindult a kijelzés a már többször is bemutatott módon. Ezért a munkádért külön nagy-nagy köszönet jár! Az asm filét MPLabbal megpróbáltam leforditani, de olyan 113 hibát talált benne elsőre). Hát nem is tudom miért a NYÁK vizsgálatát helyeztük előtérbe, már azt is bekalkuláltam, építek egy újat helyette. Itt is van egy kis videó a működésről, és egy kép a beépített 1K-s ellenállásokról, azt már nem akarom kivenni onnan.
(#) janocsi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 18, 2010 /
 
Szia!
Azt is kipróbálom mindjárt egy másik rossznak vélt PIC-kel. Köszönöm.
(#) sooty válasza janocsi hozzászólására (») Szept 18, 2010 /
 
A sok hiba azért lehet mert nincs ott az inc file, amit a zipben is mellékeltem... Mert Uwe csinált egy két saját függvényt és azok abban vannak. Hát olyan hardwer hibának tűnt, mert nekem ha rossz volt az égetés pl, a willemben benne maradt a lvp akkor egyáltalán nem ment a kód egy mp-re se.

pic16cxy.inc
    
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Szept 18, 2010 /
 
Sziasztok!
Mindkettőtöknek külön köszönet, megy ez a (nem fade) verzió is egy "rossz" PIC-be égetve.
(#) sooty válasza janocsi hozzászólására (») Szept 18, 2010 /
 
Na mostmár kíváncsi vagyok milyen lesz a kijelzős panellel együtt
(#) janocsi válasza sooty hozzászólására (») Szept 18, 2010 /
 
Szia!
Megy! Még csak "natur" indítottam el, a nyomógombokat kötözöm be a próbaüzem után.
(#) sooty válasza janocsi hozzászólására (») Szept 18, 2010 /
 
Nagyszerű! Hát jó nagy kerülővel, de azért már egyenesbe fordult a projekt! A gomboknál a fadelt verzió a barátságosabb, mert ott látszik is, ha megnyomsz valamit, nemcsak egy fél perc mulva derül ki, hogy kijelzi-e a dátumot. Most javítgatom a progit, de az eepromos részt még kihagyom belőle, inkább az idő beállítást szeretném jobbá tenni, sajnos dcf nélkül a dátumot nem lehet beállítani, mert éveket nem érdemes előrepörgetni.
(#) janocsi válasza sooty hozzászólására (») Szept 18, 2010 /
 
Szia!
Azt hiszem, rengeteget okultam(tunk) ebből a sok "mérésből", de nem adtuk fel, és ez a lényeg. Most, hogy már működik, minden olyan egyszerű lett körülötte. Ha elsőre beindul, hát nem is tudom... Jó sok fejtörést okozott, és az a rengeteg idő amit foglalkoztunk vele.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Szept 18, 2010 /
 
Sziasztok!

A 16f628_dcf_nixie_clock és leszármazottaiban a
Idézet:
„#define TITEL "-Nixie-Uhr V1.2-"
title TITEL
__CONFIG _CP_OFF & _WDT_ON & _PWRTE_ON & _XT_OSC”

részt az alábbira kell kicserélni:
Idézet:
„#define TITEL "-Nixie-Uhr V1.2-"
title TITEL
__CONFIG _CP_OFF & _WDT_ON & _PWRTE_ON & _XT_OSC & _LVP_OFF”


A 16F628(A) default beállításában az LVP engedélyezett, ekkor az RB4 bemenet.
(#) sooty válasza janocsi hozzászólására (») Szept 18, 2010 /
 
Itt az idő beállítással javított .hex , az effekt részbe is belejavítottam remélem nem megszűnik a bug a dcf szinkronizálásakor. Az idő beállítás úgy módosult, hogy a 3. gombot nyomkodva a perc értéke eggyel nő. Ha nyova tartod eőre fut tíz percet és ha még mindíg nyomod, akkor az órát kezdi növelni és a percet nullázza. Ha eléred a kívánt óra ertékét el kell engedni a gombot. Ezután a perc nyomkodással és rövid futamokkal beállítható. Kis késleltetés van a gombnyomás és a számlálás között, de azt meg lehet szokni, hogy milyen ütemben kell nyomkodni a percbeállítást. A menü elkészítéséig ez lesz, utána majd elfelejtjük.
(#) sooty válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 18, 2010 /
 
Köszi, megtörtént, azzal indult el az óra végül. Köszi hogy te is nézed !
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 18, 2010 /
 
Szia!
Köszönet a gyors megoldásért. Időközben Sooty-nak is sikerült egyet így lefordítani amelyel működött is az óra. Most a tökéletesítése folyik a programnak az időbeállítás előre-hártra nyomógombokkal., de már mindenképpen ezzel a Config-gal fordítjuk le az asm állományokat.
(#) janocsi válasza sooty hozzászólására (») Szept 18, 2010 /
 
Szia Sooty!
Tovább folytattam az óra építését. Most kicsit átalakítottam a kapcsolóüzemű tápot, egy hütőborda beépítése miatt rendezni kellett az alkatrészeken. Áramfelvétel DC 12V/240mA, ha az LDR-t erősebb fény világítja meg. Ha csak szórt fényt kap, 100mA-re esik az áramfelvétel. Bekötöttem a nyomógombokat is, ezekröl néhány felvételben. Köszi az újabb állományt!
(#) vicsys válasza janocsi hozzászólására (») Szept 18, 2010 /
 
Minek a borda? Melegszik a fet?
(#) janocsi válasza vicsys hozzászólására (») Szept 18, 2010 /
 
Szia! Ha huzamosabb ideig erősebb fényben dolgozik az óra (DC12V/240mA, akkor hűtés nélkül nagyon fel tud melegedni, de ez a FET nem ide való, majd ki kell cserélni.
(#) sooty válasza janocsi hozzászólására (») Szept 18, 2010 /
 
A program fejlesztésében lehet, hogy nem én leszek a te embered, mert elnézve a wand clock, a prop clock, és a készülő nixie clock szoftverének bonyolultságát, már ami a beleírt funkciókat illeti, ebből én max egy nixie light-ot tudok összehozni. Mondjuk a cél amúgy is egy egyszerű óra volt aránylag kevés alkatrésszből. A fényerőszabályzás működik neked? Az enyémbe nincs beépítve az ldr. Most a dcf-et kínozom tovább, hogy a kiműtött modult tudjam hozzá használni.
(#) vicsys válasza janocsi hozzászólására (») Szept 18, 2010 /
 
Akkor ott valami nem stimm. Nekem éppen, hogy langyos volt, de meleg soha.
(#) janocsi válasza sooty hozzászólására (») Szept 18, 2010 /
 
Szia!
Megy a fényerő szabályozása, de ki tudom "jumpereln"i, ha nem akarom alkalmazni az LDR-t. Most még az előző 1.3 (Fade) verzió megy, holnap átírom az újabbra.

Vicsys!
Most egy mezei 4N040x FET van bent, (ilyet találtam a fiókomban), ez egyáltalán nem tökéletes ide, de hamarosan lecserélem IRF 740-re, vagy hasonlóra.
(#) sooty válasza vicsys hozzászólására (») Szept 18, 2010 /
 
Az enyém is inkább meleg, mint langyos. De én betudtam a z566m csöveknek és annak, hogy 6 cső megy nem 4. IRF van benne.
(#) vicsys válasza sooty hozzászólására (») Szept 18, 2010 /
 
A gyors dióda, a megfelelő FET és induktivitással nem kéne melegnek lennie. Ez a három ami konkrétan felelős.
(#) sooty válasza vicsys hozzászólására (») Szept 18, 2010 /
 
A multkor végigrágtuk veled ezt a dolgot, és nem is melegedett, addig amíg meg nem jöttek a nagyobb csövek és hirtelen felindulásból nem kötöttem át z560m paneljét z566m-re. Szerintem Jánosnak meg fog oldódni a probléma a FET cseréjével.
(#) zoly15 válasza vicsys hozzászólására (») Szept 19, 2010 /
 
Idézet:
„Akkor ott valami nem stimm. Nekem éppen, hogy langyos volt, de meleg soha.”
Nekem is inkább az induktivitás melegszik, a fet langyoska...
Következő: »»   73 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem