Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   132 / 563
(#) Ricsi89 válasza JZoli hozzászólására (») Szept 18, 2010 /
 
Szerintem erdgab erre az adatra gondolt.
Idézet:
„>100kHz Operation . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 390V, 12A
200kHz Operation . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 390V, 9A”

Meg az adatlapon a grafikonokat sem árt megnézni.
(#) erdgab válasza JZoli hozzászólására (») Szept 18, 2010 /
 
Én erre gondoltam.
Bővebben: Link
Többek között erre:FIGURE 3. OPERATING FREQUENCY vs COLLECTOR TO
EMITTER CURRENT
És erre:FIGURE 1. DC COLLECTOR CURRENT vs CASE
TEMPERATURE
(#) dobo hozzászólása Szept 18, 2010 /
 
Sziasztok nem nagyon értek az inverteres technikához.
De szeretnék!
Az lenne a kérdésem hogy ha esetleg 200 Amperes gépet építenék akkor csak a főtrafót a diódákat és az igbt-eket kell nagyobbakra cserélni na persze a nagyáramú vezetékekkel csatikkal eggyütt.
Most nagyon gondolkodom egy bolondbiztos gép építésén de szeretném ha lenne benne plazmavágó funkció na ezt hogyan lehetne megoldani?
Teljesen más áramkör kell vagy esetleg lehet átkapcsolós a dolog?
Nagyfesz gyújtás nem kell mert félek kinyírna mindent ás a koppintásos gyújtást úgyis bírja a hegesztő.
Azt tudom hogy 40 amper elég a vágáshoz és a fesz valahol 200volt körül mozog.
(#) Tubi56 válasza dobo hozzászólására (») Szept 18, 2010 /
 
"Sziasztok nem nagyon értek az inverteres technikához" Ja, hát igen 500A-ig meg se állj!
Ez egy bolond biztos gép lesz!
(#) JZoli válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 19, 2010 /
 
Ez igaz, hogy ott van, de az itt "favorizált" 20N60A4-es IGBT-nél meg ez van:
>100kHz Operation at 390V, 20A
200kHz Operation at 390V, 12A
Ezért kérdeztem meg, hogy jó lenne-e ide a fent említett félvezető, és hány darab lenne megfelelő. De a maci tudtom szerint nem 100 és 200KHz-n működik.
Nehogy féreértsétek nem kötekedésnek szánom ezt, csupán-ha már van ilyen IGBT-m jó lenne ezeket használni, mert nem kell megvennem másik drága típust.
Erdgab: Ezek szerint 3-3 darab merg is felelne? Mert az nagyon jó lenne.
(#) Ghoost válasza Ghoost hozzászólására (») Szept 19, 2010 /
 
na keerm, sikerult atolvasnom az egesz forumot
nagyon sok erdekes es hasznos informacioval gyarapodva maradok olvaso resztvevoje forumotoknak : Ghoost
(#) Ricsi89 válasza JZoli hozzászólására (») Szept 19, 2010 /
 
Ezt csak azért írtam, hogy ebből az adatból is látszik, hogy az az 54A, ami a linkednél oda volt írva az hülyeség. Az adatlapon leírásból és grafikonokból látszik, hogy mennyit tud ténylegesen.
(#) erdgab válasza JZoli hozzászólására (») Szept 19, 2010 /
 
Nem értjük félre,sőt,örömmel látom,hogy inkább kérdezel és utána jársz a dolgoknak.Szerintem 3-3 darab oldalanként elég lehet,ha nem mész 50kHz fölé és jó hűtést biztosítasz a félvezetők számára (max. 85-90 C*).
Mindig célszerű megnézni az adatlapot,ezé eléggé részletes.
(#) erdgab válasza Ghoost hozzászólására (») Szept 19, 2010 /
 
Miért csak olvasó résztvevő,megijesztett valami?
(#) erdgab válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 19, 2010 /
 
Azok az adatok igazak egy bizonyos mérési körülmények között,beépítve egy áramkörbe már más jellemzők adódhatnak,azt kell figyelembe venni.
(#) Ghoost válasza erdgab hozzászólására (») Szept 19, 2010 /
 
Szia Gabor!

nem, nem ijesztett meg semmi, sot........
de meg mindig nem tortent dontes a megepitendo geprol.

Viszont en a MACI geped mellett tettem le a voksomat, ugy hogy azt fogom szorgalmazni!!

Remelem sikeru(het) nekem is, az mi oly sokunknak!
(#) JZoli hozzászólása Szept 19, 2010 /
 
Hali! Nézegettem az itt előbbre feltett linkeket, de nem sikerült megtalálnom a keresett rajzokat, így ezzel is hozzátok fordulok! Nem tudnátok nekem egy linket küldeni a FroniusTranstig 1600-as és az Elektrosta WeldArc110 dokumentációjáról, vagy csak esetleg a kapcsolási rajzaikról?Mindkét gép hozzám került, a Fronius csak "kis" hibávasl, de ez egy nagyon komoly gép. Köszönöm előre is a segítségeteket!
(#) zozi83 hozzászólása Szept 20, 2010 1 /
 
Sziasztok!
A hűtőbordák hőfokfigyelésére lehetne ezt az áramkört használni? Ha jól emlékszem akkor Tubi Te írtál erről a kapcsolásról még a terminál fórumon. Tegnap elkészült a főtrafó végre, majd teszek fel képet ha hazaérek a melóból.
Üdv Zoli
(#) Ricsi89 válasza zozi83 hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
Helló!
Én is néztem ezt, de mégis másikat választottam, ami egyszerűbb és megbízhatóbb a kevesebb alkatrész miatt. Tegnap ki is próbáltam jól működik. Bővebben: Link
(#) mpisti válasza JZoli hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
Szia Zoli!
A Froniushoz valószínűleg nem is fogsz találni,mivel a szakszerviznek sem adnak teljes doksit, csak ellenőrzési támpontokat. A javítás kártyacserével történik, súlyos 10-100 ezrekért, géptípustól függően. Ha szétszedted,láthattad,egy mikrovezérlő végzi a gép szabályozását és vezérlését,ha nincs hozzá gyári szervízprogramod,esélyed sincs arra,hogy megjavítsd. Az Elektrosta rajzra nagyobb az esély, nézz körül orosz és lengyel oldalakon. Néha lehet találni gyári inverterek rajzait a lengyel oldalakon, bár eddig nekem onnan csak kettőt sikerült letölteni,mivel a lengyel nyelv nekem olyan mintha kínai lenne.
(#) Tubi56 válasza zozi83 hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
Igen ez is egy jó megoldás, de a vezérlő áramkör tartalmazza mindezt, hiszen csak egy nyitott érintkezőjű klixon kell hozzá, amit sorba kötve másik kettővel mind a trafót, diódákat és IGBT-et is figyeli! Ezek lehetnek más-más hő érzékenységűek is! Pl. az IGBT-k re 70C', a diódára 80C', a trafóra akár 90C'-os mehet! A sokszor tesztelt vezérlő modulon levő NE555 IC hibátlan működést eredményezett hő megfutás miatti lekapcsoláskor!
(#) Tubi56 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
Valóban egyszerűbb, nem is jó, mert ez nem kapcsolja le a vezérlést csak a ventilátor sebességét szabályozza!
Elvetendő, mert nincs értelme hiszen a lényeg, hogy minél jobban hűtsük a gépünket, mert intenzíven melegedhetnek az IGBT-k és a diódák is +trafó is!
Jó és látványos egy ventilátor hangjától mentes gép és ez ok is lehet egy két heft erejéig!
Szerintem az intenzív hűtésnek nincs párja a mi gépeinkben egyenlőre!
(#) Ricsi89 válasza Tubi56 hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
Én ezzel nem ventilátort, hanem a kimenetére relét kötve kb 55 fokon behúzza azt és ezzel letiltja a gépet. A cikkben is ott van, hogy nem szabályozza a ventit, csak ki-be kapcsolja.
Egyébként az EE20-as magra 0,35-ös huzalból nem fér ki egy sorba 35 menet. Te milyen huzalt használtál, vagy hogy csináltad meg a trafót? Ma megjöttek a cuccok, berakva az UC-t a frekvencia kb 32kHz-re állt be(multiméterrel mérve).
(#) Ricsi89 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
Egy szívességet szeretnék kérni tőletek, akik olvassátok a témát. Véletlenül elfelejtettem megrendelni az IRFD120-at, nem is tudom miért maradt ki. Ha valakinek van otthon 2db, amit nem használ, vagy tudna nekem venni(persze csak ha nem nagy gond) és elpostázni, annak nagyon hálás lennék. Persze nem ingyen kérném mindezt. Ha valaki tudna nekem segíteni, az írjon privátban!
Előre is köszönöm.
(#) zozi83 válasza Tubi56 hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
Köszönöm a válaszod!
Meggyőztél! ...ennek is külön tápfesz kell meg 3 áramkörre lenne szükség. Inkább szerzek nyitott érintkezős hőkioldókat. Erre van valami tuti beszerzési forrás vagy ott a Google és keressek.

Néhány kép a trafóról:
(#) zolee1209 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
Szia!
Írj rám msn-en majd!
(#) Tubi56 válasza zozi83 hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
Szép munka határozottan! Remélem a tekercsek kezdő pontjait jelölted!
Klixont én a vaterán vettem!
De az zárt érintkezős volt, ezért egy relé segítségével fordítottam meg! Ez úgy történt, hogy a klixonokat sorba kötöttem a relé meghúzó tekercsének egyig ágát a + segédtáp feszre a másik ágát a klixonra majd a klixon másik végét a segédtáp testjéjre - ág kötöttem! Ezzel a gép bekapcsoláskor meghúz a relé! A relé morze érintkezőjére kell csatlakoztatni a hővédelem bemenetét úgy, hogy az a relé meghúzott állapotában a morze érintkezők nyitva legyen!
Ha a klixon kapcsol szakítja a relé tápfeszét amitől az elenged a morze érintkezők ilyenkor zárnak és így létre jön a tíltás a vezérlésnél!
(#) Ricsi89 válasza Tubi56 hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
Tubi!
A hozzászólásom második, trafóra vonatkozó részére tudnál válaszolni? Fontos lenne, hogy a trafót el tudjam készíteni. Bővebben: Link
(#) Ghoost hozzászólása Szept 20, 2010 /
 
Sziasztok!

Nem ajanlasnak szanom!! Csak osszehasonlitas kepp
A "Hodosban" szept 23tol 30e-ert kinaljak a
Einhell BT-IW 100 inverteres hegesztő-t
Leírás: Betáplálás: 230V, Teljesítmény/hegesztőáram: 80A 15%; 40A 60%; 35A 100%, Hegesztő elektróda: átm. 1,6 - 2,5 mm, Terhelés nélküli feszültség: 85V, Súly: 5 kg, Garancia: 2 év Garancia

szerintem az itt targyalt gepek teljesitmenybe messze verik e gepet, es nem is dragabb kihozzni!!!

ERGAB: egy kerdes amire nem talaltam valaszt -vagy csak elkerulte figyelmem- a MACI geped, milyen munka/piheno ido parameterrel rendelkezik kb?
100A korul tudja a 100%-ot? :yes:
(#) erdgab válasza Tubi56 hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
Idézet:
„Klixont én a vaterán vettem!”

Vagy a LOMEX-ben ,áfásan százasért darabját,95 fokos,most is van a biztosítékok menüben az egyéb rovatban.
(#) Tubi56 válasza erdgab hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
Ugye, hogy ugye!
Kár, hogy csak 95C'-s van!
Jó lenne találni kisebb hőértékűt!
(#) erdgab válasza Ghoost hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
Hát "akkutöltőt" olcsóbban szoktam építeni :hide:
Idézet:
„MACI geped, milyen munka/piheno ido parameterrel rendelkezik kb?”

Pedig írtam többször is róla,bár a végletekig még nem hajtottam,10 szál 2,5mm elektródát biztosan bír folyamatosan,ennyit már nyomtam el egyfolytában,becslésem szerint a 80A áramot tudja 100%,bár a hűtés sok mindenbe beleszól.Újra hangsúlyoznám,nem ipari gépet építettünk,hanem az otthoni használatra,barkácsolásra (szerintem) kiválóan használható masinát.
(#) Tubi56 válasza erdgab hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
Megint csak!
(#) erdgab válasza Tubi56 hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
Hát igen, a 70-80 fok közti lenne a legjobb, ......... hasonló áron,de csincsen ........ sajna,igaz Sanyi?
(#) Ghoost válasza erdgab hozzászólására (») Szept 20, 2010 /
 
Megtiszteltel valaszoddal, koszonom szepen! :kalap:
Következő: »»   132 / 563
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem