Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC kezdőknek
 
Témaindító: Placi84, idő: Okt 3, 2005
Témakörök:
- A PIC ÖSSZES Vdd és Vss (AVdd és AVss) (tápfeszültség) lábát be kell kötni!
- A táplábak mellé a lehető legközelebb 100nF-os KERÁMIA kondenzátorokat kell elhelyezni.
- Az MCLR lábat, 10kohm-mal fel kell húzni a Vdd tápfeszültségre.
- Külső kvarc használatakor 4MHz-ig XT, a fölött pedig HS konfigurációt kell beállítani.
- Stabilizált tápegységet kell használni, a kapcsoló üzemű "telefon töltő" adapterek okozhatnak hibákat.
- Programozáshoz, használj lehetőleg PICKIT2 vagy 3 programozót. Kerülendő a JDM (soros porti) programozó.
- A PIC adatlapja (PDF), tartalmazza a lábak kiosztását és a PIC minden paraméterét. Az adatlap ingyen letölthető!
- Egyes PIC típusoknál az RA4 nyitott nyelőelektródás (Csak lefelé húz L szintre, H szintet nem ad ki!)
- Ha a PGM lábat digitális ki-/bemenetnek használod, az alacsony feszültségű programozási lehetőséget le kell tiltani.
Lapozás: OK   74 / 1207
(#) potyo válasza Baprof hozzászólására (») Szept 22, 2010 /
 
De azért ha bonyolultnak érzed a dugasztápos dolgot, akkor inkább hanyagold még egy kicsit a pic-et és inkább olvasgass még alapdolgok terén...
(#) Poostmaster hozzászólása Szept 23, 2010 /
 
nem tudja valaki, hogy oled kijelzőt lehet PIC-el hajtani?
(#) vicsys válasza Poostmaster hozzászólására (») Szept 23, 2010 /
 
Igen, lehet.
Bővebben: Link
(#) Baprof válasza potyo hozzászólására (») Szept 23, 2010 /
 
Pont a dugasztápos lenne nekem a tökéletes megoldás, csak szerintem a Microchip nem gyárt olyan boardot, más gyártónál meg nem tudom hogy tud-e fogadni PIC-et. De nem is teljesen az lenne a cél hogy PIC, bármilyen mikrokontroller megteszi, csak lehetőleg valamilyen kit-ben legyen, mint előbb mondtam nem szeretnék aza elején építésbe fogni, először próbálgatnék csak, és hogy később egyép chippeket is hozzá lehessen adni. De ha erre nincs itthon építés nélkül lehetőség, szerintem maradnék a PICKit 2-nél, és csak a kontroller programozásával foglalkoznék.
(#) potyo válasza Baprof hozzászólására (») Szept 23, 2010 /
 
Milyen board kellene? Valamilyen tápcsatlakozója mindegyiknek van, oda be kell vezetni az 5V-ot és már jó is.

Ezek a gyári holmik jók az induláskor, meg később ha eszedbe jut valami, amit ki akarsz próbálni, akkor arra jó lesz, de ha valami konkrét dolgot akarsz építeni, akkor úgyis kell áramkört építened. Ezek a demo boardok nélkül meg lehet lenni, de az áramkörépítés nélkül nemigazán.
(#) icserny válasza Baprof hozzászólására (») Szept 23, 2010 /
 
Idézet:
„Pont a dugasztápos lenne nekem a tökéletes megoldás, csak szerintem a Microchip nem gyárt olyan boardot”
Miből jutottál erre a helytelen következtetésre? PICdem2, FSUSB, Explorer16 stb mind dugasztápról táplálhatók. Az USB starterkit-ek szintén "dugasztáposak", csak a dugaszt az USB aljzatba kell dugni.
(#) Baprof válasza icserny hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
Sehogysem jutottam, pont ezért kérdeztem!
(#) icserny válasza Baprof hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
Khmmm, nekem kijelentésnek tűnt... :yes:
(#) Baprof válasza icserny hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
Lemaradt a kérdőjel Szóval akkor PicKit-et is lehet dugasszal üzemeltetni? Az előbb azt írták hogy az labortápos.
(#) vicsys válasza Baprof hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
NEM azt írtam, hogy a PIC CSAK labortápról megy! Azt magyarázom, hogyha nekiállsz fejleszteni, úgyis fog kelleni egy labortáp. Egyébként meg túlbonyolítod...
(#) icserny válasza Baprof hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
Idézet:
„Szóval akkor PicKit-et is lehet dugasszal üzemeltetni?”

A PICkit az programozó készülék, az az USB-ről kapja a tápfeszültséget. Nem kel hozzá se dugasztáp, se labortápegység.
(#) Baprof válasza icserny hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
Akkor a kérdés volt a rossz elnézést, a PicKit starterre gondoltam, amihez jár egy board, és ennek az üzemeltetése megoldható dugasztáppal?
(#) vicsys válasza Baprof hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
A PK2 starteren nincs dugasztáp csati. ICSP-ről kap tápot.
(#) icserny válasza Baprof hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
Ha erről van szó (DV164120, PICkit2 Starter Kit), akkor nem. Ezt önmagában a PICkit2 is meg tudja táplálni. Nagyobb áramigény esetén a kép jobb alsó sarkában látható csatlakozó helyen stabilizált 5 V-or vár.
(#) Baprof válasza icserny hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
Értem. A Microchipnél körbenéztem, de nem láttam ehhez hasonló nagyobb raszteres felépítésű lapot. Kezdéshez akkor tudsz ajánlani valami hasonlót, aminak az árfekvésétől sem dobom el magamat?
(#) icserny válasza Baprof hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
Raszteres NYÁK-ot inkább innen vegyél! A Microchiptől meg olyan kártyát, ami az egyéb igényeidnek megfelel és valamilyen formában csatlakoztatható. Én néhány napja már ajánlottam neked egy kártyát amin alapból sok minden rajta van (ami kell a tanuláshoz), és a mikrovezérlő összes lába kivezethető, tehát saját áramkörödet is ki tudod próbálni vele.

Komolyabb alkalmazáshoz meg úgyis új másik (mikrovezérlős cél)áramkört kell majd építened (de ahhoz nem fejlesztői kártyát kell venned). Végső soron a PIC is csak egy IC, az ára sem több egy mozijegynél, csak programot is kell bele tenni...
(#) brato válasza Baprof hozzászólására (») Szept 24, 2010 /
 
Szerintem valamilyen szimulátorprogrammal kezdj el tanulni pic programozást és akkor a dugasztápos gondod megoldódik egy csapásra.
(#) HDD hozzászólása Okt 12, 2010 /
 
Sziasztok
Keresek olyan leírást PIC lábkiosztás programozáshoz
A 8 lábú tol 44 lábúig
Nem találtam sehol de lehet hogy rossz helyen kerestem?

Ha butaságokat írok, akkor előre bocsánat kérek mindenkitől
(#) bbalazs_ válasza HDD hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Hat, en a kerdest sem ertem.
Mi az a PIC labkiosztas programozasa?
(#) HDD válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Na, igen rosszul fogalmaztam
Egy programozó panelt szeretnék készíteni, amibe minden féle PIC bele lehet tenni
(#) slogan válasza HDD hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Minden PIC -et nem fogsz tudni beletenni ,maximum több félét.
Nagyjából tudnod kéne a típusokat a kezdéshez.
Vagy használj ilyet

Nézegess adatlapokat !

Progiztál már PIC-et ?
(#) HDD válasza slogan hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Programoztam 16f877 16f84 16f690 18f2123 stb.
De nem én írtam a progikat sajnos csak bele égetem
Pont ere gondoltam, hogy az adatlapokból kinézem a lábkiosztásokat és készítek egy univerzálisát
A próba panel is jó gondolat, de az ára elsőre borsos
(#) zenetom válasza HDD hozzászólására (») Okt 12, 2010 / 1
 
Hali!
Itt van adapter több féle PIC-hez: Bővebben: Link
Én is ezt csináltam meg, ha kell, feltöltöm a Sprint Layout-os NyÁK tervet.
(#) Alkatel hozzászólása Okt 12, 2010 /
 
Sziasztok. Új vagyok a pályán és kéne 1 kis segítség! A PIC programozáshoz olyan sötét vagyok, mert Ózd éjszaka. Eddig csak basicot használtam és kellene némi infó, hogy írható-e ilyen nyelven hozzá program? Remélem igen, de megígérem, hogy később megtanulok egy általatok ajánlott nyevet is. A kérdés: milyen software kell és milyen hardware? Lehet, hogy az előző 75 oldalon már napirenden volt e téma, de hagy ne olvassam végig minden hozzászólást. Köszi előre is.
(#) HDD válasza zenetom hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Hűha, ezt kerestem a nyáktervet köszönöm, ha meg kapom
(#) zenetom válasza HDD hozzászólására (») Okt 12, 2010 / 3
 
Csatoltam.
szerk.: remélem nem baj, hogy teliföldes...
(#) HDD válasza zenetom hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Ez tökéletes nagyon szépen köszönöm
(#) zenetom válasza HDD hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Szivesen.
(#) Norberto válasza Alkatel hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Hello!

Igen, van rá lehetőség.

Például az egyik a mikroBasic fejlesztőkörnyezet. Ez a sw része.

Hardver lehet egy tetszőleges égető; JDM-et a mai világban tilos építeni, ha jót akarsz magadnak, ICD2 és PICKit2 viszont megéri, sőt, leginkább az utóbbit éri meg beszerezni / megépíteni (PICKit2).
(#) (Felhasználó 56240) válasza Norberto hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Szia Alkatel
Ezt ajánlom, mert nekem is ez van és tökéletes és egyszerű a megépítése is
(PicKit2)
http://www.mcuhobby.com/articles.php?article_id=8
Következő: »»   74 / 1207
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem