Fórum témák
» Több friss téma |
De azért ha bonyolultnak érzed a dugasztápos dolgot, akkor inkább hanyagold még egy kicsit a pic-et és inkább olvasgass még alapdolgok terén...
nem tudja valaki, hogy oled kijelzőt lehet PIC-el hajtani?
Igen, lehet.
Bővebben: Link
Pont a dugasztápos lenne nekem a tökéletes megoldás, csak szerintem a Microchip nem gyárt olyan boardot, más gyártónál meg nem tudom hogy tud-e fogadni PIC-et. De nem is teljesen az lenne a cél hogy PIC, bármilyen mikrokontroller megteszi, csak lehetőleg valamilyen kit-ben legyen, mint előbb mondtam nem szeretnék aza elején építésbe fogni, először próbálgatnék csak, és hogy később egyép chippeket is hozzá lehessen adni. De ha erre nincs itthon építés nélkül lehetőség, szerintem maradnék a PICKit 2-nél, és csak a kontroller programozásával foglalkoznék.
Milyen board kellene? Valamilyen tápcsatlakozója mindegyiknek van, oda be kell vezetni az 5V-ot és már jó is.
Ezek a gyári holmik jók az induláskor, meg később ha eszedbe jut valami, amit ki akarsz próbálni, akkor arra jó lesz, de ha valami konkrét dolgot akarsz építeni, akkor úgyis kell áramkört építened. Ezek a demo boardok nélkül meg lehet lenni, de az áramkörépítés nélkül nemigazán. Idézet: Miből jutottál erre a helytelen következtetésre? PICdem2, FSUSB, Explorer16 stb mind dugasztápról táplálhatók. Az USB starterkit-ek szintén "dugasztáposak", csak a dugaszt az USB aljzatba kell dugni. „Pont a dugasztápos lenne nekem a tökéletes megoldás, csak szerintem a Microchip nem gyárt olyan boardot”
Sehogysem jutottam, pont ezért kérdeztem!
Khmmm, nekem kijelentésnek tűnt... :yes:
Lemaradt a kérdőjel Szóval akkor PicKit-et is lehet dugasszal üzemeltetni? Az előbb azt írták hogy az labortápos.
NEM azt írtam, hogy a PIC CSAK labortápról megy! Azt magyarázom, hogyha nekiállsz fejleszteni, úgyis fog kelleni egy labortáp. Egyébként meg túlbonyolítod...
Idézet: „Szóval akkor PicKit-et is lehet dugasszal üzemeltetni?” A PICkit az programozó készülék, az az USB-ről kapja a tápfeszültséget. Nem kel hozzá se dugasztáp, se labortápegység.
Akkor a kérdés volt a rossz elnézést, a PicKit starterre gondoltam, amihez jár egy board, és ennek az üzemeltetése megoldható dugasztáppal?
A PK2 starteren nincs dugasztáp csati. ICSP-ről kap tápot.
Ha erről van szó (DV164120, PICkit2 Starter Kit), akkor nem. Ezt önmagában a PICkit2 is meg tudja táplálni. Nagyobb áramigény esetén a kép jobb alsó sarkában látható csatlakozó helyen stabilizált 5 V-or vár.
Értem. A Microchipnél körbenéztem, de nem láttam ehhez hasonló nagyobb raszteres felépítésű lapot. Kezdéshez akkor tudsz ajánlani valami hasonlót, aminak az árfekvésétől sem dobom el magamat?
Raszteres NYÁK-ot inkább innen vegyél! A Microchiptől meg olyan kártyát, ami az egyéb igényeidnek megfelel és valamilyen formában csatlakoztatható. Én néhány napja már ajánlottam neked egy kártyát amin alapból sok minden rajta van (ami kell a tanuláshoz), és a mikrovezérlő összes lába kivezethető, tehát saját áramkörödet is ki tudod próbálni vele.
Komolyabb alkalmazáshoz meg úgyis új másik (mikrovezérlős cél)áramkört kell majd építened (de ahhoz nem fejlesztői kártyát kell venned). Végső soron a PIC is csak egy IC, az ára sem több egy mozijegynél, csak programot is kell bele tenni...
Szerintem valamilyen szimulátorprogrammal kezdj el tanulni pic programozást és akkor a dugasztápos gondod megoldódik egy csapásra.
Sziasztok
Keresek olyan leírást PIC lábkiosztás programozáshoz A 8 lábú tol 44 lábúig Nem találtam sehol de lehet hogy rossz helyen kerestem? Ha butaságokat írok, akkor előre bocsánat kérek mindenkitől
Hat, en a kerdest sem ertem.
Mi az a PIC labkiosztas programozasa?
Na, igen rosszul fogalmaztam
Egy programozó panelt szeretnék készíteni, amibe minden féle PIC bele lehet tenni
Minden PIC -et nem fogsz tudni beletenni ,maximum több félét.
Nagyjából tudnod kéne a típusokat a kezdéshez. Vagy használj ilyet Nézegess adatlapokat ! Progiztál már PIC-et ?
Programoztam 16f877 16f84 16f690 18f2123 stb.
De nem én írtam a progikat sajnos csak bele égetem Pont ere gondoltam, hogy az adatlapokból kinézem a lábkiosztásokat és készítek egy univerzálisát A próba panel is jó gondolat, de az ára elsőre borsos
Hali!
Itt van adapter több féle PIC-hez: Bővebben: Link Én is ezt csináltam meg, ha kell, feltöltöm a Sprint Layout-os NyÁK tervet.
Sziasztok. Új vagyok a pályán és kéne 1 kis segítség! A PIC programozáshoz olyan sötét vagyok, mert Ózd éjszaka. Eddig csak basicot használtam és kellene némi infó, hogy írható-e ilyen nyelven hozzá program? Remélem igen, de megígérem, hogy később megtanulok egy általatok ajánlott nyevet is. A kérdés: milyen software kell és milyen hardware? Lehet, hogy az előző 75 oldalon már napirenden volt e téma, de hagy ne olvassam végig minden hozzászólást. Köszi előre is.
Hűha, ezt kerestem a nyáktervet köszönöm, ha meg kapom
Csatoltam.
szerk.: remélem nem baj, hogy teliföldes...
Hello!
Igen, van rá lehetőség. Például az egyik a mikroBasic fejlesztőkörnyezet. Ez a sw része. Hardver lehet egy tetszőleges égető; JDM-et a mai világban tilos építeni, ha jót akarsz magadnak, ICD2 és PICKit2 viszont megéri, sőt, leginkább az utóbbit éri meg beszerezni / megépíteni (PICKit2).
Szia Alkatel
Ezt ajánlom, mert nekem is ez van és tökéletes és egyszerű a megépítése is (PicKit2) http://www.mcuhobby.com/articles.php?article_id=8 |
Bejelentkezés
Hirdetés |