Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kompakt fénycső bekötése
 
Témaindító: balazsbotond, idő: Márc 14, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 10
(#) JDMKid válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 18, 2010 /
 
Köszönöm!
(#) didyman válasza JDMKid hozzászólására (») Ápr 18, 2010 /
 
Hozzáteszem, hogy ha az egyik katód elhasználódás miatt szakadt meg, a másiknak sem lesz hosszú élete, ha azt is rövidzárod, akkor meg az indítást végző kapacitás fog rövid időn belül tönkremenni, célszerű lehet sorbakötni vele egy, a katódok hidegellenállásával egyező ellenállást. De a cső többnyire így sem lesz hosszú életű ezután, az elégett katódok elég hamar végigégnek, az emissziós bevonat nélkül a gyújtás egyre nehezebb lesz, amibe az elektronika egyszer belepusztul.
(#) JDMKid válasza didyman hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
Köszönöm a választ. Teszek majd bele egy ellenállást.
Kíváncsi leszek, hogy mennyivel sikerült meghosszabbítanom a fénycső életét.
(Nem mintha nagy tétel lenne cserélni, de jó érzés, hogy sikerült megjavítanom )
(#) Macsek71 hozzászólása Júl 6, 2010 /
 
Urakok -Szakértők,Mágusok !

Kérdésem lenne Hozzátok :
A kompakt fénycsövekre létezik előírás, hogy csak függőleges helyzetben lehet őket üzemeltetni ?
Az állólámpa olvasólámpájában cseréltem ki a 40W-os"refit"* egy 9W csőre. kb 30 fokos szögben lefelé áll(t).Pár óra üzem után a cső lekonyult, elhajlott a foglalathoz képest. Merjem így használni, vagy veszélyes ?
Maga a cső bár te*cos akciós volt, Phil**ps feliratot visel


*sokat fűtött és kicsit keveselltük a fényét ...
(#) Macsek71 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 7, 2010 /
 
A foglalat korrekt , a cső konyult le

Szerintetek ?

lekonyult.JPG
    
(#) thiefoner hozzászólása Szept 25, 2010 /
 
Betudná nekem valaki rajzolni, hogy hogyan kössem be ezt a két fénycsövet?
Köszi előre is.

fdsf.jpg
    
(#) kadarist válasza thiefoner hozzászólására (») Szept 25, 2010 / 1
 
Kösd be így.

fénycső.JPG
    
(#) kadarist válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Szia!
Miért csőgyilkos?
(#) kadarist válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Értem. El kell adni a csöveket...
(#) thiefoner válasza kadarist hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
És az üresen maradt három kis pöcköt nem kell sehova kötni?
(#) kadarist válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Tehát például ez egy korrekt előtét, ahol a cső összes kivezetése be van kötve?
(#) kadarist válasza thiefoner hozzászólására (») Szept 25, 2010 / 1
 
Nem kell.
(#) thiefoner válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 25, 2010 /
 
Azt sajnos nem tudom, mert egy barátomé a szett.
(#) sumosanyi hozzászólása Okt 12, 2010 /
 
Sziasztok!

Segítséget kérnék mint sokan mások!

Vettem egy dulux L 36w/865-ös 2g11 foglalatú fénycsövet és a hozzá tartozó foglalatot, előtétet stb. Sajnos az előtét nem elektronikus hanem hagyományos, de kénytelen voltam a költségkímélő megoldást választani!

Nekem mint teljesen hozzánemértőnek (de tényleg nulla közöm van bármilyen elektronikához) el tudná valaki magyarázni egyszerű módon, hogy mit hogyan és mivel kéne összekötnöm, hogy működjön a ketyere??

képeket mellékeltem!

előre is köszönet!
(#) didyman válasza sumosanyi hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
A 2G11-en a két középsőre kötöd a gyújtót, az egyik szélsőt nullára, másikat az előtétre, annak a másik pontját meg a fázisra. Bekötéshez tömör vezetéket (drótot) használj, ami 600V-ot elvisel, gyújtás során ugyanis szükséges a nagyobb tűrés.
Az előtétről annyit, hogy nem éppen ideális a 2G11-es csövekhez, ez ugyanis T8-hoz való előtét, a 2G11 üzemi profilja meg a T5-höz van közelebb. Sosem csak a teljesítményt kell nézni egy előtéten, hanem a cső karakterisztikáját is. Simpi majd mond rá valamit, ő talán több ilyen 2G11-et szerel közvillben, de szerintem a T8 előtét nem lesz hozzá ideális megfejtés, túl fogja vezérelni.
(#) sumosanyi válasza didyman hozzászólására (») Okt 12, 2010 /
 
Köszönöm a segítséget, ez alapján be tudom kötni. Érdekes, a boltban kifejezetten megkérdeztem, hogy mi a különbség az elektronikus és eme előtét között, az eladó azt felelte, hogy nem sok, csak annyi, hogy ez nem hozza ki a fénycsőből a maximumot.
(#) tband hozzászólása Okt 20, 2010 /
 
Üdv Mindenkinek!

Szintén egy elektronikus előtét bekötésével lenne gondom.

Van egy Tridonic Atco T5 pro 2x24W előtétem, amit összekötöttem rajz szerint a megfelelő fénycsövekkel, de nem működik. Mikor ráadom a tápot, a fénycsövek mindkét vége 2x felizzik, majd semmi...

Elvileg minden stimmel. Próbáltam másik előtétet, másik fénycső párral, vastagabb vezetékkel és minden ugyanaz. Minden alkatrész új (igaz, kb egy éve megvettem) még nem voltak használva.
Biztos valamit én csinálok rosszul, de mi lehet az???

Előre is köszi a segítséget!

A.

t5pro.JPG
    
(#) toxicdog hozzászólása Okt 31, 2010 /
 
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy Dulux L 55W (2G11) kompakt fénycsövet valamilyen módon világításra tudok-e bírni hagyományos előtéttel?
Lehetséges ez? Milyen előtéttel?

Az élettartam csökkenése nekem nem probléma. 3000 órát kéne világítania. Inkább a fényerő fontos.
(#) szk21 hozzászólása Nov 5, 2010 /
 
Hello
Vettem egy 6W blb csövet, ezzel kapcsolatban az érdekelne, hogy hogyan tudnám működésre bírni egy kompakt fénycső elektronikájával? Bekötöttem, valószínűleg nem túl jól, mert nem akar beindulni ha valaki küldene egy rajzot, vagy egyéb segítséget, megköszönném. Egyébként a kompakt fénycső az egy 7W -os cumó (volt) . Előre is köszönöm a válaszokat
(#) attrax hozzászólása Nov 9, 2010 /
 
Ma megjavítottam egy 23W-os csavart formájú kompakt fénycsövet.Van benne egy áramkör amiben tönkrement egy kondi(kizárásos alapon akadtam rá) aminek nem tudom az értékét de kitotóztam ,hogy 4,7nF.Nem tudtok kompakt féncső kapcsolási rajzot?
(#) attrax válasza toxicdog hozzászólására (») Nov 9, 2010 /
 
Hello én ma szétszedtem egyet és ott virított a 2 dupla izzószál ami persze már be tudsz kötni egy megfelelő előtét trafóval/gyújtóval./kondival
(#) attrax válasza tband hozzászólására (») Nov 9, 2010 / 1
 
Pedig ha jól kötötted be akkor csak az lehet hogy nem a megfelelő wattszámú csövet akasztod rá vagy rossz az előtét.kondik vannak rajta?
(#) lazarmester válasza attrax hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
SZia attrax!

Ma rászántam az estét és nekiálltam az éve során összegyűjtögetett kompakt fénycsöveket javítgatni. Egy osram elektronikát vissza is fejtettem, majd beszkennelve feltöltöm. Nem tudom mire mész vele, az induktivitások, és a trafó menetszámok nem ismertek. Az oldalon javasolt ötleteket kipróbálgattam, (rövidrezárt szakadt fűtés, vagy ellenállás beépítése) nem sok sikerrel. 10-20mp-ig vibrálás, és rádió zavarkeltés, azután begyújt ugyan rendesen, de az egyik cső kb 3 perc üzem után pattogni kezdett, és el is repedt. Jó szórakozás a havazós hideg téli estékre.
Megjegyezném, hogy 7 éve lakom itt, 4 kompakt fénycsövet használok, sima 62Ft-os izzót 3-at. Ennyi idő alatt minden fénycsövet cserélnem kellett, talán többször is, izzót egyet sem! A trafós előtétes fénycsövek szintén jól bírják már 7-8 éve! Tehát szerintem visszasírjuk még a jó öreg Edison találmányt!

Boldog Karácsonyt!
(#) weak hozzászólása Jan 7, 2011 /
 
Sziasztok,

egy kis segítséget kérnék a témában, átolvastam a fórumot, de nem volt világos a bekötés mikéntje ezért kérném ismét a segedelmeteket.

Van egy klassz előtétem és egy 2G11 fénycső foglalatom. Az előtéttel kapcsolatban minden világosnak tűnik az ábrája szerint, viszont a foglalaton nem igazodok ki

Hogy kössem be?
Az előtéten is 6 kimenet van és a fénycső foglalatán 6 bemenet a 4 tűre.
Semmi sem világos... esetleg tudnátok valami ilyesmit írni hogy mit mivel kössek össze:
Előtét-Foglalat
1 - 1
2 - 2
3 - 3
4 - 4
5 - 5
6 - 6
A válaszokat előre is nagyon köszönöm, életmentő lenne!
(#) lewi hozzászólása Jan 27, 2011 /
 
Sziasztok!

Olvasgattam a hasonló témájú topicok közt, de sajna nem akadtam rá pontosan arra a dologra, amivel kapcsolatban kérdésem lenne.
Nos a kérdésem a következő lenne: Ha van egy régi 15W os kompakt E27 es foglalatú fénycsövem, és rá szeretném kötni egy ilyen hosszú fénycsőre ( T5? azt hiszem ) viszont nem meg eggyező a teljesítményük, akkor ráköthetem e? Pontosan a 15W os elektronikára egy 18W osat szeretnék rá erőszakolni ha lehetne Lehet?
Vagy meglehet e azt csinálni, hogy egy olyan fénycső trafóra rakom rá a 18W os csövet, amivel 2db 15W os csövet üzemeltetek sorosan? (természetesen itt gyújtóval)
Köszi minden segítséget!
(#) mugab válasza lewi hozzászólására (») Jan 27, 2011 / 1
 
Nagyobb csövet tehetsz rá, kissebb előtétre, kicsit gyengébben fog világítani.
viszont nagyobb előtéttel kissebb csövet csak üzemóra csökkenéssel tudsz használni. (mivel túlhajtja a csövet)
(#) lewi válasza mugab hozzászólására (») Jan 27, 2011 /
 
Rendben! Nagyon szépen köszönöm a gyors választ!
(#) Bloodycarcass hozzászólása Márc 21, 2011 /
 
Hello Szakértők!
Segítslgre van szükségem:
Ilyen Bővebben: Link izzóból szeretnék kettő darabot működtetni. Eddig arra gondoltam, hogy ezzelBővebben: Link.
De olvasgatva pont az derült ki, hogy ezzel az előtéttel csak 3 db-ot lehet működtetni 2 db-ot nem, ha jól értem?
Ráadásul a leírás szerint T8 fénycsőt csak. Ez igaz?
Milyet kell vennem? (készíteni biztos nem tudok!)
Tudnátok linkelni, vagy Bp-i üzletet, típusszámot és árat írni?!
Köszönöm. :worship: :worship:
Továbbá fa anyagú szekrényemre akarom rögzíteni, az előtétet belül elrejtve, a vezetéknek vékony lyukat fúrva.
Mennyire melegedik a trafó, és mennyire az "izzócső"? Nem tűzveszélyes? Mekkora lehet max a távolság, milyen hosszú lehet a kábel?
Előre is köszönöm, ha válaszoltok :worship:
(#) Bloodycarcass válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
a 3-ból 2 kb 2 hónapja passzív, de a témájába kapcsolódik a kérdésem, nem ismerem a fórumot új vagyok, nem tudom mennyire esélyes a válasz
kérem a felhasználók elnézését, ha zavaró, illetlen...
a linkek itt sem működtek:
http://www.bolt.landlite.hu/spd/01CEL913/EBT8336_Elektronikus_elote...csohoz
http://www.shopmania.hu/shopping~online-lampak~vasarlas-pll-36w-2g1...7.html
(#) Bloodycarcass hozzászólása Márc 21, 2011 /
 
EzEz megfelelő?
Ezt jelöli a leírásban ez: " L 2x36W "
Következő: »»   3 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem