Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DSC riasztó
 
Témaindító: pittyu, idő: Márc 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   68 / 282
(#) sunyeb válasza doksec hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
Igen, lehetőség szerint külön zónára a központdoboz, segédtáp(ok) és kötődobozok tamperjával egyetemben. Mondjuk Josi777-nek ez sem segít, mivel a szervízkód és mesterkód sem ismert, így se szervízmódba, se zónakiiktatásba nem tudja tenni (Ha jól emlékszem az 510-nél csak kóddal lehet zónát kiiktatni). Úgyhogy, ha szirénát szétszedi (és normálisan be van kötve) tuti a szirénázás a fülébe és még létrázhat is. Ezért mondtam, hogy 2x20mp sziréna nekem inkább beleférne ebben az esetben.

Ezt a témát szerintem kiveséztük, hagyjuk is abba, mert moderálás lesz a vége.

Josi777, Te meg kérdezz nyugodtan ha valahol elakadsz
(#) doksec válasza sunyeb hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
Ok.
(#) Feri hozzászólása Szept 7, 2010 /
 
DSC PC1832NK riasztóközponthoz szeretnék Rf-es szirénát kapcsolni.
Milyen módon lehet.
Melyik típust ajánjátok.

(#) doksec válasza Feri hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
Szia!

Szerintem:
ELMES vagy HA-65E

Az elsőt www.riarex.hu -n nézd meg.
A másodikat a www.delton.hu -n nézd meg.
Talán azért jobb a HA-65E mert az napelemes, és nem kell neki külső DC feszültség. Ajánlanám még a DSC WLS
kültériét és a Paradox kültériét. (Nem a Magellánt (ami úgy néz ki mint a régi PS.)!!Lényegében mindegyik jó... Bár sajnos egyik sem olyan jó mint egy nyomókamrás, Solo vagy Bentel vagy SAEL vagy bármi.... Szerintem.
(#) doksec válasza Feri hozzászólására (») Szept 7, 2010 /
 
Ja! És úgy tudod csatlakoztatni, mint minden rádiós eszközt. Van hozzá vevő, a sziréna az adó és innentől értetődő. A vevő indító negatívját a BELL - ra kötöd és
lényegében kész. De majd mindjárt a profibb kollégák
megmondják. :yes:
(#) hp2 hozzászólása Szept 10, 2010 /
 
Sziasztok!
Sajnos a villanysütővel van egy körön a riasztóm. A sütő bekötését javítanám, de a riasztó egy idő után megszólal, gondolom aksiról.

Le lehet tiltani programozással? A kódot persze tudom, de a riasztó típusát nem. Nem látok rajta semmi feliratot.

?
(#) doksec válasza hp2 hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
Szia!
Biztosítékban, kösd át másik körre... Valószínű
az akksi le van merülve a központban és ezért szólal meg a sziréna, mert csak a saját akksija marad mint tápellátás... (mármint a szirénának)
Vagy átkötöd másik körbe, vagy akksit cserélsz..

Van a kezelődön (amin benyomnád a kódot)
egy ugró nyuszis gomb?? Vagy próbáld leírni , hogy hogy
néz ki maga a tasztatúra. Milyen LED-ek vannak, gombok.. Vagy LCD-s? Ha igen kék vagy zöld színű az LCD háttérfénye, stb... ilyenek.. megpróbáljuk megoldani...
(#) bicepsz válasza hp2 hozzászólására (») Szept 11, 2010 /
 
Sziasztok.
Csinálj egy fotót,telefonnal,vagy akármivel és töltsd fel valahova.Majd a linket tedd be a fórumba.
Tuti megmondja valaki mi is ez,és szerintem elég a kezelőről egy bármilyen gyenge fotó.

GSM alarm 5,(siemens telefonokkal megy) felprogramozásában segithetnétek, egy gyors talpalóval.Ezt szeretném majd bekötni egy texecom 816-os központba.Vagy a kezelőre.
(#) doksec válasza bicepsz hozzászólására (») Szept 11, 2010 /
 
Szia!
Én ezt a GSM alarmot nem ismerem sajnos, de ha leírod
a GSM kimeneteit akkor megpróbálhatjuk összerakni...
A Premiert látásból ismerem... Remélem tudok majd segíteni. üdv. doksec
(#) bicepsz válasza doksec hozzászólására (») Szept 12, 2010 /
 
Nem a kimenet a gondom, hanem a programozása,a sim-kártyára kell be irni sorszámokkkal a program elemeket,de még egyszer nem sikerűlt, "jól" meg csinálni,mindig valami üzem hiba lépett fel.
(#) doksec válasza bicepsz hozzászólására (») Szept 12, 2010 /
 
Ha tudod pontosan a márkát, típust azt írd le és akkor
talán tudok hozzá leírást szerezni...
üdv. doksec ( a GSM alarm 5-ön kívül...)
(#) bicepsz válasza doksec hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
Közben meg mondta a régi gazdája,honnan van, megpróbálom őket elérni,van valami szoftver hozzá állitólag.
A Tell gyártotta ,a honlapjukon,már nem lehet kapni ezt a tipust.
(#) CabexKft hozzászólása Szept 28, 2010 /
 
Tisztelt Fórum! A távbejelzéshez lenne egy kérdésem.
A DSC riasztóm tud vonalas telefonon távfelügyeleti átjelzést. A TELL GSM ugyan ezt megteszi mobilon keresztül. A környékünkön működő távfelügyeleti cég pedig állítja, hogy nekik külön rádiós rendszerük van, amihez nekem kellene felszerelnem az Ö ügyfélrádiójukat. Amikor megkérdeztem minek, azt mondták, hogy mert a nálam lévő technológia elavult...
Nos mi a véleményetek? Nekem az, hogy csak le akarnak venni lóvéval... Köszi!
(#) mikos78 válasza CabexKft hozzászólására (») Szept 28, 2010 /
 
Szia nekunk is van Bratislavaban mukodo privat radioshallozatunk,gprs meg matavos is
De eloterbe mi is csak a radios kutyuket hasznaljuk mert sokkal gyorsabban attjon a riasztas vagyis a jelzes mint pl sima matovos vonalonb csak ennyi.
A sima nyitas zaras riasztas az kb 5-10 mp de ez ez a maximum ido akarhany attjatszon is jon keresztul a radios jel.
es hogy tokeletesseb legyen a rendszer meg ehhez a radios kutyuhoz van egy tel vonal szimulator is illesztve es onnan mar komplett CID-el megyunk es mindennek 2*irasos es nyomtatott nyoma van.
De az sem kizart hogy csak le akar huzni
(#) doksec válasza mikos78 hozzászólására (») Szept 29, 2010 /
 
Igen, igen.. rádión valóban hamarabb átmegy a jel.
Ezért szeretem én a GS-3055 és a BGSM-G kommunikátorokat. Azok tudnak GSM és GPRS-es átjelzést is akár. Lehet, hogy nem konkrét rádió, de az itthoni GSM -mel működő felügyeletünk a BGSM-el nagyon hamar 3-4 másodperc alatt át szokott menni.
A Tell-nek a kütyüi is nagyon jók... Viszont a TELL-nek
kifejezetten csak "külön" egységei vannak. Tehát vagy GSM vagy rádió, vagy GPRS. Talán ez utóbbi a GSM-mel együtt van. Viszont a Bentel-DSC ben még az a jó, hogy akksi is van benne. Tudom, hogy főleg azért, mert nagyon nagy áramot vesz fel kommunikációnál, de azért megnyugtató valahol, hogy még ebben is van +1 akksi.

Ill. szeretném kikérni a véleményeteket.

Mit szóltok egy olyan ZÁRT folyosóhoz(beltér), ami kb. 10méter és van benne 2 db PS-128, és mind a kettő éles?? Ez a sulimban van és rögtön szemet szúrt.
És a torta tetejére a hab. Senki sem tudja (még az igazgató sem) hogy mit keres ott egymás mellett beltéren két nyomókamrás sziréna... Azért szerintem nem is lenne szabad beltérre pláne kettőt tenni.
Vagy csak én látom rosszul?? Egyébként a rendszer
valami ősrégi DSC, ami 16 zónás . Talán taszt.ból ítélve PC 3000-res.
(#) Syn7h37ic válasza doksec hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Valami beteg tehette oda azt a két szirénát.
(#) CabexKft válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Hali Syn7h37ic! Szerinted rádió, GSM, vagy matáv a nyerö? Lásd (#806249) Köszi!
(#) doksec válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Én is így gondolom. Azért ezzel valamit majd kezdeni kéne
szerintem. Majd azt csinálom, hogy (ha sikerül) akkor megpróbálom megtudni, minek van ott . Pláne 2 db??
Aztán majd jutok valamire... Köszi a segítséget!
És persze megírom majd a fejleményeket...
(#) doksec válasza CabexKft hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Ja! Tudom, cabexkft, hogy nem engem kérdeztél, de azért gondoltam még hozzáfűzöm előző bejegyzésemhez, hogy mindegyik kommunikációnak megvan a maga előnye és hátránya...
Én nekem személy szerint a GSM vagy GPRS jön be a fentebb említett modulok használatával. Üdv. doksec
(#) Syn7h37ic válasza CabexKft hozzászólására (») Szept 30, 2010 /
 
Szerintem a GPRS. 2 tized másodperc az átjelzési idő, ha leszakad az online kapcsolat szintén riasztást generál a felügyeleti állomáson.
Sajnos vannak olyan felügyeletek, akik le****ják, hogy van kommunikátor a riasztóban, és eladják az ügyfélnek jó drágán a saját rádióadós vagy GPRS kommunikátorukat. Nem olyan rosszak ezek a cuccok, csak feleslegesek. főként, ha családi ház riasztórendszerén vannak. Nem atz a pár másodperc kommunikációs idő lesz a döntő. a GSM alapú kommunikátor ugyanolyan biztonságos, sőt véleményem szerint megbízhatóbb is, mint az egyedi rádiós kommunikáció. Arról nem is beszélve, ha nem vagyok elégedett a felügyeleti központ szolgáltatásával, akkor bármikor leköszönhetek tőlük, és nem erőszakolnak meg egy drága, és némileg túlhaladott technológiával.
A matávőr egy elég nagy felügyeleti központ, ők tudnak GSM-en CID táblás és GPRS alapú kommunikációt fogadni. GPRS esetén viszont ott van ugyanaz a probléma, hogy matávőr adja a GPRS modemet, ami persze rohadt drága. Tehát, ha nem bankot üzemeltetsz, akkor GSM ipari telefon modul, és hagyományos Contact ID kommunikáció tökéletes. Sőt, pl TELL Mini modullal egyszerre mehet egy távfelügyeletre a jelzés, és SMS-ben a mobilodra.
Ha pedig van normál vezetékes telefon, akkor az is tökéletes, ha nehéz megközelíteni a telefon kábelt.

Finomabban egy kicsit, ha kérhetem.
-- kobold
(#) dsc75 hozzászólása Okt 2, 2010 /
 
Sziasztok!

DSC 1616 + PC5108 v.2.0 zónabővítővel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.

A zónabővítőt 09-16 is szeretném beállítani, és a központ telepítői leírásában azt írják hogy a J2, és a J3 legyen On a J1 Off.

A PC5108 leírásában pedig azt hogy van az A csoport (1-4) és a B csoport (5-8) és itt nem csak a J1 J2 J3 jumpereket kell alkalmazni a beállításhoz, hanem a J4 J5 J6 -okat is.

Most hogy is van ez?

Én az első megoldás alapján csináltam, a rendszer a *8 902, 903 opcióban 09-16 -is látja.

De valami hiba van, mert az eseménynapló tele van keybus és bővítőmudul hibával, ami egy téves riasztás után jött elő, az üzembehelyezés után 1-2 órával.

Zónabővítő cserén túl vagyok, és még mindig rossz valami.

Jumper beállításaim:
J1 = OFF
J2 = ON
J3 = ON
J4 = OFF
J5 = OFF
J6 = ON

A gyári beállításhoz képest csak a J1 -ről át tettem a rövidzárat a J2 -re.

Így kell beállítani 08-16 -ig?

Köszönöm előre is.
(#) mikos78 válasza dsc75 hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
Az 5108-as tamperjet lehuztad a gnd-re:?
Mert ha nem ott a hiba
(#) dsc75 válasza mikos78 hozzászólására (») Okt 2, 2010 /
 
A TAM a főpanel Com-ra van rákötve.

Annyit tudni kell hogy minden zónát kipróbáltam üzembehelyezés után, és minden működött rendesen.
(Zona 01-06-ig, és 09-16 -ig.)

Amikor végeztem, élesítettem a rendszert, és 1-2 óra múlva jött egy téves riasztás, utána néztem meg az eseménynaplót ami tele volt keybus hibával.

A számítógéppel kiolvasott eseménynapló:
1. Kezelő 8 Felügyeleti hiba
2. Zóna bővítő 1 Felügyeleti hiba
3. Bővítő mudul Felügyeleti hiba
4. Kezelő Auxilary Riasztás
5. Keybus hiba

A PK5500 kezelőn néha bevillan a sárga háromszög egy pillanatra, de el is tűnik, mire beütöm hogy *2.

Kontakt hiba kizárva, a kábelezés új. Szóval nem értem mi lehet a baj.

Én a 5108 jumper rossz beállítására gondoltam, de érdekes mert látja a zónákat, és működik is, de mégis keybus hiba van ami nem folyamatos.

A jumper beállítás jó így egyébként?

A főpanel 1616 v4.2
A zónabővítő 5108 v2.0
(#) dsc75 hozzászólása Okt 2, 2010 /
 
Ill. a keybus hibával kapcsolatban okozhatja -e a hibát egy kis teljesítményű táp? (30Ah trafó)

6db LC100
1db LC104
1db PK5500 LCD kezelő
1db Solo sziréna
1db 5108 zónabővítő

Ehhez mekkora tápot javasoltok?
Vagy elég a 30 -as?
(#) toan válasza dsc75 hozzászólására (») Okt 3, 2010 /
 
Szia! A 30-as tápnak elég kell lennie, még 16 zónás kiépítésnél is. A Te problémádat biztos, hogy valamelyik modul, billentyűzet vagy központ hibája okozza, ami a buszon van. Az, hogy melyik csak próbálgatással tudod kideríteni. Ha PC5108-at már cseréltél, akkor cserélj billentyűt, ha akkor sem javul, akkor központot. A jumperelésnek semmi köze a hibához.
(#) toan válasza dsc75 hozzászólására (») Okt 3, 2010 /
 
Esetleg még az AUX tápod lehet túlterhelve, ami bizonyos esetekben egy pillanatra leülteti a buszt. Ellenőrizd mekkora az össz AUX terhelésed, és az belefér-e a megengedettbe
(#) dsc75 válasza toan hozzászólására (») Okt 3, 2010 /
 
Köszönöm a segítséget.

Most ott tartok hogy ki van kötve a 5108, és ki is van léptetve a rendszerből, addig is győződjek meg arról hogy a központ jó -e. (kezelő csere is volt)

Ment 1 egész napig rendesen, de már megint keybus hiba van, így 99% hogy a központ a rossz.

Egy kérdés még hogy a 220V bezavarhat -e?
Arra gondolok hogy a kezelő kábelét a villanykapcsoló csövében hoztam le hogy ne csúfítsam el a lakást. Csak ezen a 80cm -es szakaszon van együtt a 220-al. A többi helyen nem megy erősáram mellett. (Természetesen árnyékolt riasztós kábellel. Az árnyékolás nincs földre kötve.)
(#) CabexKft válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Okt 4, 2010 /
 
KöszönöM! Én is így gondoltam!
(#) toan válasza dsc75 hozzászólására (») Okt 4, 2010 / 2
 
Akkor nagyon valószínű a központ hibás, pedig én erre gondoltam volna utoljára. A 230 mellé húzott kábel nem okozhat ilyen hibát, de az árnyékolást földeld le, mert úgy kell.
(#) dsc75 válasza toan hozzászólására (») Okt 4, 2010 /
 
A központ volt a ludas. Csere után minden működik rendesen.

Köszönöm a segítséget.
Következő: »»   68 / 282
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem