Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szimmetrikus tápegység
Lapozás: OK   4 / 41
(#) pbalazs válasza sardna00 hozzászólására (») Ápr 26, 2007 /
 
Igen, pontosan így.

(Az áramkörtervező programoknál, ha ugyanúgy nevezel el két pontot (itt GND), akkoz az összekötést jelent még akkor is, ha nincs úgy behúzva a vezeték, ahogy te csináltad. Azt hittem, hogy ezt tudod, de most tisztáztuk.)
(#) sardna00 válasza pbalazs hozzászólására (») Ápr 26, 2007 /
 
Köszi szépen a fáradozást! Dobok majd fel képet ha készen vagyok!
(#) pbalazs válasza sardna00 hozzászólására (») Ápr 26, 2007 /
 
OK.
Azt még írd meg, hogy mennyi a + és a - táp feszültsége a földhöz képest.
(#) sardna00 válasza pbalazs hozzászólására (») Ápr 26, 2007 /
 
amikor már kondenzátorral megszürtem?
(#) pbalazs válasza sardna00 hozzászólására (») Ápr 26, 2007 /
 
Igen.
(#) sardna00 válasza pbalazs hozzászólására (») Ápr 26, 2007 /
 
okés! és majd képet is csinálok róla hogy milyen lett valójában!
(#) sardna00 válasza pbalazs hozzászólására (») Ápr 26, 2007 /
 
Nah megvagyok a kondik bekötésével! A képen látod hogy hogy hol menyit ad le a trafó! És felmerült egy kérdésem hogy a + és a GND között 44.5v tápfesz jön le és a pozitív táp megvan de a negatív melyik lesz majd? Talán a GND?
(#) sardna00 válasza sardna00 hozzászólására (») Ápr 26, 2007 /
 
bocsi elirtam!!! 44.5v helyett 34.5v jön le mindkét oldalon!
(#) pbalazs válasza sardna00 hozzászólására (») Ápr 27, 2007 /
 
Idézet:
„elirtam!!! 44.5v helyett 34.5v jön le mindkét oldalon”

Ez már jobban hangzik.

Hogy melyik a + és a - kimenet?
A GND (ground) a föld, vagy nulla, mindent ehhez képest mérsz. Ide teszed a műszered - (általában fekete mérőzsinór) pontját. Aztán a + (általában piros) vezetékel rámérsz a tápod maradék kettő kimenetére. Ahol 34.5V-ot mutat, az a pozitív kimenet, ahol -34.5V-ot, az a negatív.

A rajzon egyébként a felső a +, a középső a GND, az alsó a - kimenet. Ezt onnan is tudhatod, hogy a kondik polaritása mutatja.
(#) sardna00 válasza pbalazs hozzászólására (») Ápr 27, 2007 /
 
Akkor minden renben van! Jövöhéten már meg is lesz az erősítő rész! És ha minden készen van rakok fel képet is! Ma este azért próbálok a trafórol felrakni képeket hogy kondenzátorokkal együtt mit tudtam kreálni! Köszi a fáradozást!
(#) sardna00 válasza pbalazs hozzászólására (») Ápr 27, 2007 /
 
Nah sikerült képeket csinálnom! A panelozást nem tom megcsinálni, nyák meg ilyesmik! De ilye. lett!
(#) forsat hozzászólása Júl 4, 2007 /
 
Sziasztok!

Van egy trafóm és még nagyon kezdő vagyok.

Szeretném megtudni a trafóm - + vagy síma táp.

hogy ezt belehetne mérni nem tom, de hátha segít valaki.

A táp 9 voltot ad le és 30 V ot. 9 volton 2 ampert mértem(egyenírányított). a 30-as az Váltóáram, ott nem sikerült áramot mérni. és van egy vezeték ami nincs sehova kötve Az lenne a GND talán? és ha az akkor +-?
(#) DRoland válasza forsat hozzászólására (») Júl 4, 2007 /
 
Hello! Sima trafóból is lehet szimmetrikus tápot csinálni, itt egy kép dBase oldaláról: http://www.dbase.tvn.hu/2/%FCres/fesz%202szer.jpg
(#) lamalas válasza forsat hozzászólására (») Júl 4, 2007 /
 
Ha jol veszem ki a szavaidbol, akkor a 9V az egyenfeszultseg, a 30 pedig valto. Sajnos a kepek nem tul jol sikerultek, nem lehet sokat megallapitani roluk, de nekem ugy tunik, hogy ez nem szimmetrikus tapegyseg, tehat nincs egy kituntetett foldpont es ahhoz kepest + es - feszultsegek. Persze lehet hogy tevedek, igy "latatlanba" nagyon nehez megallapitani biztosan. Egyebkent hogy mertel 2A-es aramot 9V-on?
A szabadon logo vezetek nem feltetlen GND, lehet hogy csak egy arnyekolo menet kivezetese a trafobol, de mas is lehet. Ezt igy megmondani szinte lehetetlen.
(#) forsat hozzászólása Júl 4, 2007 /
 
Akkor még próbálok kicsit később jobb képeket közelebbit csinál. 9 volton meg ugy mértem 2 ampert hogy egy autó izzóval sorba kötöttem a 10 amperon a multi műszert és ennyit írt ki nekem.
(#) Moderátor hozzászólása forsat hozzászólására (») Júl 5, 2007
 
Töröltem a képeket, ezekből semmit nem lehet kivenni. Feltöltöttél négy és fél megányi homályos képet...
(#) proli007 válasza forsat hozzászólására (») Júl 5, 2007 / 4
 
Ha a 30V-on nem tudtál "áramot mérni", (gondolom a szokott izzóval), akkor az lehet, hogy csak kapacitíven mérted, főleg ha az digit műszer volt. Én a trafós és egyéb gyökér kütyüket, mindig analóg műszerrel mérem, az csak akkor mutat, ha van is ott fesz! Ráadásul 300uA-os. (Hotel NDK)

Ja, és az áram mellett a 9V is megvolt? Mert arról nem írtál. Az izzó, nem mindig jó választás a terhelésre, a hidegellenállása miatt. Visszahajló tápot, "zárlatban" tartja, és úgytűnik nem jó, pedig kutya baja!
(#) Kallai Csaba hozzászólása Júl 18, 2007 /
 
Sziasztok !! Nekem van egy TDA7294 es végerősitőm amihez kellene egy +-30v-os táp.Csak azt nem értem hogy nekem úgy kell legyen ahogy az 1-es képen van vagy ahogy a 2-en(még kezdő vagyok!!!) (de én úgy gondolom hogy az 1-es)

1.jpg

2.jpg
   
(#) lamalas válasza Kallai Csaba hozzászólására (») Júl 18, 2007 /
 
Szia!

Mindkettovel hasznalhato az emlitett erosito. Az 1-es tappal kisebb teljesitmenyt tudsz kivenni belole, a 2-essel nagyobbat (azonos terheles mellett).
(#) zoly15 válasza Kallai Csaba hozzászólására (») Júl 18, 2007 /
 
szia!
de van szimmetrikus trafód?
ez a kérdés
(#) Parázs Gábor hozzászólása Szept 1, 2007 /
 
Sziasztok
Ezt át lehet varázsolni szimetrikus kimenetűvé?
kösz

Táp.jpg
    
(#) Dudus válasza Parázs Gábor hozzászólására (») Szept 1, 2007 /
 
A 723-mal tudsz építeni negatív stabilizátort is. És akkor ezzel együtt tudsz belőle szimmetrikus tápot csinálni. Önmagában ebből nem.
(#) Sebi válasza forsat hozzászólására (») Szept 2, 2007 /
 
Valszeg egy tűs mátrixprinter trafója lehetett, azokon vannak ilyen feszek...
Az a kérdés, mire kell a szimmetrikus táp? Erősítőhöz a 30V-ja nem elég erős, a 9V meg kevés (gondolom).
Szimmetrikus feszültséget lehet előállítani egy szekunder tekercsről is, ha a pozitívot szolgáltató graetz hidat kiegészítjük még két diódával és elkóval. Ezeknek az a szépséghibája, hogy a pozitív ágat mindig jobban kell terhelni, mint a negatívat - mondjuk egy labortápnál ezek a feltételek általában elfogadhatók.
(#) Parázs Gábor válasza Dudus hozzászólására (») Szept 2, 2007 /
 
Oké.Köszönöm a válaszod.
(#) Doncso hozzászólása Szept 2, 2007 /
 
Sziasztok!!
Kaptam egy jó kis szabályozható tápot az alábi állapotban
és ebben kérnék segítséget ugyanis nagyon nemtudom mit hova kéne kötnöm,a bemenet tiszta de néhány kábel meg a 2 to-3-as tranyó tipusa nem világos, gondolom 2N3055
Remélem tud valaki segíteni. oncso
(#) ensium hozzászólása Szept 10, 2007 /
 
Üdv!
Én is ezzel próbálkozok, én viszont 35V-ot adnék neki, és azt osztanám ketté az egyik ágát stabilizálnám 15V-ra a másik meg egyből megy a végfokra Viszont a kérdésem az lenne, hogy úgy körübelül, egy ilyen szimmetrikus tápegység, újonnan, mennyibe kerülne?
(#) West hozzászólása Okt 22, 2007 /
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e sorosan kötni több számitógép tápegységet?
Igy két tápegységből lehet csinálni +/- 12V-ot?
Négyből +/- 24et?
A nulla a két táp között lenne. A mellékelt rajzban van az elképzelésem.

A segitséget előre is köszi!

elmélet.JPG
    
(#) Árpy válasza West hozzászólására (») Okt 22, 2007 /
 
Helló! +-24 voltot ki lehet hozni 1 db ATX tápból is! Ehhez csak egy kicsit kell módosítanod a tápot.
Van több kapcsoló üzemmel foglalkozó topic, ahol nagy valószínűséggel tudnak segíteni:
PC AT táp +-40V
Kapcsolóüzemű táp 230V-ra
Sok sikert!
(#) West válasza Árpy hozzászólására (») Okt 22, 2007 /
 
Igen, tudom, olvastam... De én erre lennék kiváncsi, hogy igy meglehet-e. Mert semeddig se tart sorba kötni! Arról nem is beszélve, hogy igy megmarad az a soksok amper
(#) West válasza West hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e sorosan kötni több számitógép tápegységet?
Igy két tápegységből lehet csinálni +/- 12V-ot?
Négyből +/- 24et?
A nulla a két táp között lenne. A mellékelt rajzban van az elképzelésem.

A segitséget előre is köszi!

elmélet.JPG
    
Következő: »»   4 / 41
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem