Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1089 / 2208
(#) joepapa hozzászólása Okt 15, 2010
Szóval 6P3S SE kérdés?
Mi van ha a segrácsot nem 100-200Ohmal hanem direktben tápra kötöm (260V)...nem gerjed így sem de mintha részletezőbben szólna.
(#) Action2K válasza joepapa hozzászólására (») Okt 15, 2010
Magyarul, triódába kötöd. Miért gerjedne? Működési paraméterei megváltoznak, ebből adódóan a hangzása is, hogy kinek melyik tetszik, az szubjektív.
(#) hgy válasza Action2K hozzászólására (») Okt 15, 2010
Tápra kötve tetróda. Ennél is szoktak tenni párszáz ohmot.
(#) CHZ válasza joepapa hozzászólására (») Okt 15, 2010
Jól méretezett ellenállásnak védelmi szerepe is van , védené a rácsot egy esetleges anód " leszakadás" esetén .
(#) joepapa válasza CHZ hozzászólására (») Okt 15, 2010
Ezt belátom, ha leforrasztódik letörik egy anód és tápon van akkor elhiccen direktben a rács, de hány Ohm ot tegyek? nem rontja a hangzást? 77Ohm volt benn, de kiszedtem, ls mintha precízebb lenne, és nem zavaróan éles karcos, de mégis gyors részletező...
Ha nem teszek, nem gerjed csak a leszakadáskor van gond?
Megforrasztom rendesen.

Természetesen tetroda mod, triódába úgy kötöttem, hogy szintén 77 Ohm direktben 3-4 láb közt, vagy simán A és G2 eggybeforrasztva.

Ha nagy ellenállás van ott az NVCS-t okoz? vagy galibát a hangképben?

HÁNY OHMOT szoktatok tenni 6p3s 6p3s-e esetén.

Lehet a 77 Ohm nem is védene azaz semmi értelme így is úgy is elhiccenne, azaz felesleges túl kicsi túl nagy meg káros...5mA a rácson elmegy talán 10-15 nél túléli pár percig, azaz akkora ellenállat kell, hogy max 15mA follyon ha leszakad az anód, ha leszakad az anód..akkor a táp 260V az ellenálláson át G2-őn a katód ekkora áramnál nem emelkedi fel hanem 0V on de mekkora fesz esik a csövön ilyenkor? azaz mennyi marad az ellenállásnak? hogy áramot tudjak számolni...hm...mekkorát tegyek bele, nem tudom...de minden alkatrész csak rontja a hangot elmélet szerint semekkora a tuti, aztán ha gond van kuka.
(#) (Felhasználó 1947) válasza joepapa hozzászólására (») Okt 15, 2010
[/quote]HÁNY ΩOT szoktatok tenni 6p3s 6p3s-e esetén.[quote]

100 ohm 1-2W fémréteg, jó minőségűt
(#) joepapa válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Okt 15, 2010
Mondtam már a dale-t megpróbálom, tudom már milyen, ilyen
A 100 Ohm ot láttam rajzokon is , akkor teszek 100 Ohm ot.

Közben most készül az EL84 érintésvédelme. azt is köszi még 1x.

Szerinted gáz, ha nincs a G2 nek R csak direktben tápon van? azon kívül, hogy tuti kuka a cső ha az anód leszakad.
(#) Müszi válasza joepapa hozzászólására (») Okt 15, 2010
Józsi, javasolnám még, hogyha 100ohm-mal a tápra kötöd a G2-t, akkor hidegitsd is egy 22µF-os kondival, test felé!

Müszi
(#) joco63 válasza hgy hozzászólására (») Okt 15, 2010
Mondjuk az 5U4G és PV 200/600, és 5c3s. Üdv.
(#) mark.budai válasza joepapa hozzászólására (») Okt 15, 2010
Nem értem, miért kell ennyire túlaggódni a dolgot? Mennyi erősítőt építettünk már, és ebből hánynál szakadt le a kimenő az anódról? Rendesen kell odaforrasztani és kész.. Nem fog az leesni. [off]Nem kötekedésnek szántam, tényleg nem értem, miért kell ettől ennyire félni..
(#) Müszi válasza mark.budai hozzászólására (») Okt 15, 2010
Arra is gondolj, hogy mi van akkor ha a foglalat egy idö után kontaktos lesz, akkor tényleg bekövetkezhet.
(#) mark.budai válasza Müszi hozzászólására (») Okt 15, 2010
Engem ilyen sose foglalkoztatott.. ha rendesen ott áll a cső, meg nem lesz csak úgy kontakthibás, oda valami fizikai hatás kell.. Ha amiatt, hogy a csövet cseréled, akkor meg úgy is figyeled, hogy mit csinál az újonnan betett cső.. Ha izzik, akkor gyorsan lekapcsolni.. Egyszerre nem fog elfröccsenni, hisz míg nem fűt fel rendesen a cső, nem folyik akkora áram..
(#) CIROKL válasza Müszi hozzászólására (») Okt 15, 2010
Idézet:
„Arra is gondolj, hogy mi van akkor ha a foglalat egy idö után kontaktos lesz, akkor tényleg bekövetkezhet.”
Ettől félnék a leg kevésbé , tegyük fel ha most építenék egy csöves erősítőt abban a foglalatok egy átlagos használat mellett kb 50 év múltán kezdenek el kontaktossá válni .
(#) Müszi válasza mark.budai hozzászólására (») Okt 15, 2010
De a kockázat tök feleslges, mert egy ellánállás, egy hidegitökondi, 'oszt jónapot. Hangzásba meg 100%, hogy nem fog beleszólni ez a két alkatelem...
(#) nikolatesla hozzászólása Okt 15, 2010
Hali!
Egy kapcsolása lenne valakinek 5U3C-hez? Lehetőleg PP legyen. Illetve SG165-ös hiperszilhez egy kis adatot mint kimenőként lehetne? 2db ilyen szörnyet használnék kimenőként a csövekhez
(#) Müszi válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 15, 2010
Sajnos régebben találkoztam kontaktos foglalattal, ezért felvetettem a javaslatot.

Idézet:
„Vigyázó szemetek, a segédrácsra vessétek”
:yes:
(#) Müszi válasza nikolatesla hozzászólására (») Okt 15, 2010
5U3C az egyencsö, maximum egyenirányitonak lesz jó a csövesbe!
(#) CIROKL válasza nikolatesla hozzászólására (») Okt 15, 2010
Ilyen szép csőből pp nem hinném , ez egyen csövecske !

5u3sz.jpg
    
(#) nikolatesla válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 15, 2010
Az kár Pedig szép kis darab Na mindegy jó lesz egyen csőnek is. Akkor egy adatlapot esetleg?

UI.: GU81 SE-be jól nézne ki
(#) nikolatesla válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 15, 2010
Ez is szép de azért GU81 2db 4kW-os kimenővel beutál lenne.
(#) mark.budai válasza nikolatesla hozzászólására (») Okt 15, 2010
GU81-nek ilyennel nem biztos, hogy egyenirányítanál... Egy 6N13SZ SE-be, vagy olyan PP-be, amiben a két fél cső dolgozik egymással "szemben" azaz PP egy 6N13Sz-el oldalanként. Még jól is mutatna, ha 6N8Sz-el hajtod.. SG165-öt ide túl nagy az 1,6kW-jával..
(#) nikolatesla válasza mark.budai hozzászólására (») Okt 15, 2010
Azok is jó kis csövek de ha ezzel a csővel csinálom akkor zenekarba is mehetne hisz kb 500W-os teljesítményt fog leadni zeneibe. De most képzeld el 2-4db GU81 szépen világítani 2db higany egyenirányítóval stb...
(#) mark.budai válasza nikolatesla hozzászólására (») Okt 15, 2010
Ha PP-t csinálsz, akkor esetleg lead 500W-ot.. De ennyi idősen ne csinálj olyan erősítőt, amihez higanyegyenirányító meg nagyfesz kell, hidd el, jobban jársz.. Egy cipőben járunk, én is annyi idős vagyok, mint Te.. De nem kell egyszerre több 100W-okban gondolkozni, főleg csövesben..
(#) sturbi válasza Müszi hozzászólására (») Okt 15, 2010
100 ohmot fölösleges (nem is szokás) hidegíteni, 5 mA-nál fél volt esik rajta. Különösebb védelmet sem jelent a segédrácsnak egy több W-os ellenállás. Ha már A-es tétel folyik rajta, akkor azon a segédrácson nincs mit védeni. Ha kis terhelhetőségű, akkor le tud égni, mielőtt "megsül" a cső, akkor megvédheti (100 mA-nél még mindig csak 10 V esik 100 ohmon, és 1 W-ot disszipál az ellenállás, a segédrácsnak 100 mA már igencsak durva áram, nem biztos, hogy túl sokáig tolerálja a cső). Gerjedés gátló szerepe van annak az ellenállásnak is, ha nem gerjed a cső nélküle, akkor nem feltétlenül kell. Hidegíteni akkor kell a segédrácsot, ha a feszültségét, az anódfesztől eltérőre (rendszerint alacsonyabbra) állítjuk be, ilyenkor Kohmos tétel a segdrácsellenállás.
(#) joepapa válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 15, 2010
Neked ezekszerint van fülelős tapasztalatod 6h13c vel...esetleg kimenővel próbáltad hangfalra is? mekkora Ra val?
(#) nikolatesla válasza mark.budai hozzászólására (») Okt 15, 2010
PP-ben gondolkodtam de nem is kis darab lenne meg pénzben sem! Csak a háló trafócska lenne 3kW
Most is építeni fogok egyet már minden van hozzá csak meg kel tekerni a kimenőket illetve Fleta elvtárstól trafót venni
(#) joepapa válasza sturbi hozzászólására (») Okt 15, 2010
Itt az igazság, én is így gondoltam, osztó után kell a hidegítés 100 Ohmnál minek, de nem is véd, de nem is gerjed akkor meg minek.
Akkor lenne értelme a 100Ohm nak ha SMD vagy akármilyen 0.1W ot tennék oda, ha gubanc van füst és szakadt a kör. nem? 2W os rendes a tök felesleges ide. főleg egy osztóba ahol a kondit lehet "hallani" nem?

Akkor ha sehogy nem gerj hajlamos akkor ne tegyek ugye szerinted sem. De gondolkodom Ug2 csökkentésen sima sztóval. érdemes? Gondolom ha nagyon nagy kakaót akarok azaz 7-8W ot SE ben és kellene a nagy anódfesz kb400V ok akkor muszály nem érdemes, de 260-280V ról még elbírja az Ug2 is ezt nem?

Főleg ez itt a nagy kérdés mennyire emelhetem meg a tápot ha Ug2 így van kötve tetrodának és teljes tápon?
310V már sok, azt kényelmesen tudja a táp, akkor 6,5W is meglenne (talán)
de Így sacc 5,5 5W van 280V ról amit még csökkentenék 260-270 re akkor már csak lehet 4,5W de ezek nem mért adatok csak saccolok összevissza.

Van 2db 1959 es NOS foton om hihetetlen jl szól amiatt csökkentettem 260V ra, az mennyit bírhat? ami jól esik neki? Ut Ua Ug2 re gondolok?
235 Ohm az Rk. amin 16-17V esik 6P3S.
(#) hgy válasza joco63 hozzászólására (») Okt 15, 2010
Ha tudod, hogy mit keresel, az már előrelépés!
Beírod a keresőbe és kidob egy csomó majdnem azonos adatlapot egy csőről. De csak akkor folytasd, ha tudod mit akarsz építeni.
(#) CIROKL válasza joepapa hozzászólására (») Okt 16, 2010
Tapasztalatom csak annyi van még ezt szóra birtam , egy kicsit idő igényes volt a beüzemelése de nem jelentett különösebb gondot csak az anód trafómat méreteztem el egy csöppet nincs tartalék rászámolva így csúcson megy , az meg nem tetszik neki mert egy óra használat és izzik a trafó !
Viszont ez csak demo célra készült csak ezért ez nem zavar , alkalomadtán szétfogom bányászni és a beépített alkatrészekből majd lesz valami más .
A terv az hogy talán egy pp ?
Következő: »»   1089 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem