Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   101 / 308
(#) Ricsi89 válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 14, 2010 /
 
m(sup)2(/sup)
Persze a zárójeleket helyettesíteni kell a [] jelekkel.

Egyébként itt is van garázs és ott is van lom, bár annyira nem sok. Most, hogy csak pár hónapja költöztem ebbe a helyiségbe, még nincs sok lom, de majd lesz.
(#) tudóós válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 14, 2010 /
 
nekem 54 m2 a pince és a garázs eggyütt ja és a kazánház is igy akár 3 kocsi leférne de sajna az egyikkel se szoktam leállni mert nem fér be a motortól és a sok turkált elektronikai lomtól
kikéne szelektálni de nincs rá vállalkozó
pedig a télen csak lekéne néha állni a kocsival
(#) zozz12 válasza tudóós hozzászólására (») Okt 14, 2010 /
 
Idézet:
„nekem 54 m2 a pince és a garázs eggyütt”
nekünk a komplett lakás akkora. És tudom, a 3 m2 az valóban egy egérlyuk, de jobb (lenne) mint a semmi.
(#) Bassmester válasza szamóca hozzászólására (») Okt 16, 2010 /
 
Köszi a segítő ötleteket
Tegnap már meg is jött a Ruko lépcsősfúró, az előbb fúrtam ki vele egy sasszé lemezt, 7 db csőnek. Nagyon jó, bár folyamatosan kell hűteni, még a leglassúbb áttételnél is.
Húsz perc alatt megvolt az, ami reszelővel egy egész délután lett volna
(#) Gafly válasza szamóca hozzászólására (») Okt 16, 2010 /
 
Na ezért (is jó) ide járni.
Bevallom, ez már megint olyan dolog amiről még nem is hallottam, pedig ez az átlagosnál ritkábban fordul elő (hú de elbíztam magam ).
(#) SALáta hozzászólása Okt 17, 2010 / 1
 
Ma végre sikerült a nem végleges formáját kialakítanom a forrasztóasztalomnak. Még kap egy fehér lapot. Pince/lomos lett az én birodalmam, itt ügyködhetek. Ennél az asztalnál csak a nyákkészítést/nyákfúrást/forrasztást csinálom, esetleg alkatrész adatlapok megnézését netről. A másik asztalról most nem készítettem képet.

sn853445.jpg
    
(#) CIROKL válasza SALáta hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Jé az a pici sárga doboz nagyon ismerős ! Sikerült arra használni amire szeretted volna ?
(#) bankimajki válasza SALáta hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Nagyon tetszik a noti tartó szerkezet. Ilyet venni is lehet, vagy te készítetted?
(#) SALáta válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Igen, lassan pakolgatok bele mindenfélét, ebben most épp víz van a forrasztószivacsot vizezni. Tökéletes cucc. A nagyobb ellenállások is elférnek benne, persze a szeparátorbox még nincs kész. Még innen a rumliból is dobálni kell ki sokmindent. Kb 10 dobozka már tele van, még vár egy csomó arra hogy az ömlesztést belepakoljam.

bankimajki:
Ezt egy barátom hozta tegnap ajándékba, venni nem tudom lehet-e. Eredetileg nem noti tartónak készült, talán monitortartónak. Hogy ne csak a négy szélén a felhajlított lemezen legyen a gép ezért még teszek bele vastag kartont, pillekönnyú, és még a gépet is bőven elbírja. Akár hová húzhatom a gépet így, amíg a kar elér, stabilan abban a helyzetben ahol hagyod meg is áll. Eredetileg az asztal másik oldalára került volna, de az asztalnak van sok sok parketta támasztva, nem tudtam volna másképp megoldani hogy ezeket ne bojgassam meg.
(#) nagy hoho válasza SALáta hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Nagy előnye a helynek, hogy az asszony meggondolja, hogy utánad menjen. Fűteni tudsz valamivel,mert fa az van bőven. Jó kis kuckó lesz!
(#) SALáta válasza nagy hoho hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Kazánház a fal túloldalán van. Igen, még nagy a rumli, bárcsak az egész pincét birtokolnám, de csak két asztal két polc az enyém. Egy melléképületben após műhelye van, ott szoktam fúrni faragni a dobozokat, nyákot ott vágom.
(#) borvendeg hozzászólása Okt 18, 2010 /
 
Hello!
Az lenne akérdésem, hogy van valakinek tapasztalata gázpákkkal kapcsolatban?
konkrétan:Ezt néztem ki
Arra kellene , hogy néha olyan helyen kell forrasztani ahol nincs villany akár panelen is (smd-t kicsi a avalószínűsége de lehet). Mik a vélemények tapasztalatok ezzel/ilyen pákákkal.
A márka nem egy gagyi valamire uta.
(#) borvendeg válasza borvendeg hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Bocs az előbb kifelejtettem, hogy az ennél kínaibb megoldásokkal van valakinek tapasztalata? használhatók valamire?
(#) zolika60 válasza borvendeg hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Ilyen pákát ugyan még nem használtam, de a Weller nem rossz.
A leírt adatokat nem tudom értelmezni. Mi az, hogy üzemidő 1? Óra, perc, másodperc, nap, hónap, év, évszázad? Kínai pákám meg pláne nincs. Úgyhogy a kipróbálás rád vár. Ha lesz tapasztalatod, arra én is kíváncsi lennék.
(#) borvendeg válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Szerintem 1óra. Egy feltöltéssel.
(#) zolika60 válasza borvendeg hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Persze ez a legvalószínűbb de nincs leírva.
(#) zolika60 válasza borvendeg hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Itt például 30 percet írnak.Bővebben: Link Persze próba cseresznye.
(#) micimacko válasza borvendeg hozzászólására (») Okt 18, 2010 /
 
Szia, nekem van ilyen. vékonyka vezetékeket (telefonvezeték) forrasztgatására használta, nem huzatos körülmények között barlangban is tökéletes volt. Panelen nagyobb rézfelületnél már nehezen ment vele a forrasztgatás...
(#) SzervízMacska válasza borvendeg hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Szia. Ez a gázpáka egy gagyi hobbipáka. Ezt a Wellernél a piros szín jelzi. Gondolhatod mit ér, ha ez a rablóbanda ilyen olcsón adja... Amúgy a gázpáka nem elektronikai munkákhoz való, mivel a hőfoka nem szabályzott, valamint a pákahegy állandóan cunderesedik, ezért "tiszta" munkára alkalmatlan. Nem tudom, hogy ez az állandó túlmelegedés, vagy a gázüzemmel összefüggő kémiai folyamat következménye, de tény. Saját tapasztalatból mondom, pedig nekem a legkomolyabb van, a Pyropen Piezo típusú. Bővebben: Link
Optimális felhasználási területei a következők: forró levegővel történő melegítés, zsugorcsövezés ( hőlégfúvó hegy szükséges, légterelő ajánlott ), vezeték végek összetoldása, továbbá kellően nagy teljesítmény esetén ( 100W fölött ) nagyobb hőelvonású, de szintén nem hőfok-kritikus munkák: pl.: generátor diódahidak, autóhifi tápkábel-saruk és javításnál nagyobb kiterjedésű, egybefüggő "cinpacák" forrasztása, átmelegítése...
Ha komoly a szándékod, én egy 12V-os TCP pákát ajánlok helyette, egy zselés akksival kombinálva.
(#) borvendeg válasza SzervízMacska hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Hello!
Nos miután megvettem akkor olvastam el amit írtál. Nagyot csalódhattál benne. Én most próbálgatom de egész használhatónak tűnik. Persze egy Metcal indukciós pákával nem összehasonlítható. Arra használom, hogy az albérletben ahol lakom ha egy quartzot ki akarok cserélni akkOR legyen mivel. Erre szerintem jó lesz. A cunderesedést nem tapasztalom. Vagyis tapasztaltam már de annak az oka a sz** ón volt. De köszi,hogy leírtad a véleményedet.
Köszi Micimackó!!!

Így azért mindjárt más...
Frankye
(#) micimacko válasza borvendeg hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Nincs mit! Remélem, hasznát veszed Jó foorasztóónnal valóvan használható volt, viszont az ólommentessel...
(#) SzervízMacska válasza SzervízMacska hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Nem csalódtam, sőt szeretem. Csupán ritkán van olyan helyzet, mikor hasznát veszem.
Idézet:
„Arra használom, hogy az albérletben ahol lakom ha egy quartzot ki akarok cserélni akk legyen mivel.”

Szomorú világot élünk, ha már villanyáram nélküli albérletet is kivesznek az emberek. Használd egészséggel!
(#) szilicium97 hozzászólása Okt 19, 2010 /
 
Egy nagyítót akarok venni lámpa nélkül a műhelyembe, szerintetek ez jó? Nagyító
(#) mex válasza szilicium97 hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Háát...
Ha vigyázol rá, nem fröcsen rá az ón, akkor akár jó is lehet. Mindenesetre a lencse műanyag és az egész álványos szerkezet mindig útban van.
Ha nagyító, akkor óráslupe (legalábbis nekem ez jött be).
(#) szilicium97 válasza mex hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Köszi, még meggondolom! De modellezéshez biztos jó lesz, amúgy az állványt át akarom alakítani!
(#) zolika60 válasza szilicium97 hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
A 2-szeres nagyítás elég? Mert a kis lencsén is csak 4-szeres van.
(#) szilicium97 válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Szerintem elég! Mert volt fejre rakható és bőven elég volt!
(#) zolika60 válasza szilicium97 hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Oké az én szemem a rosszabb. :yes:
(#) nagy hoho válasza szilicium97 hozzászólására (») Okt 19, 2010 /
 
Szerintem vedd meg a harmadik kéznek nevezett bóvlit. Nem kerül 1000.- Ft -ba és időnként hasznát veheted a csipeszes résznek is. Előnye a Lidlisel szemben, hogy olcsóbb és nem akril lencse van benne hanem üveg. Ha csinálsz neki egy kicsit nagyobb talpat akkor nem borul fel mint a büdös bogár.

nagyító.jpg
    
(#) szilicium97 válasza nagy hoho hozzászólására (») Okt 20, 2010 /
 
Köszi de ilyenem volt és nem voltam megelégedve vele.
Következő: »»   101 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem