Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Trabant átfolyásmérőből fordulatszámmérő
Lapozás: OK   3 / 6
(#) acerhp hozzászólása Márc 24, 2010 /
 
Sziasztok!
Keresek valakit aki a 12 ledes trabant átfolyásmérőm átalakítaná Simsonra fordulatszámmérőnek. Természetesen nem ingyen gondolnám. Aki elválallná az irjon emailt vagy vegyen fel msnre acerhp@freemail.hu. Előre is kösz!
(#) PEDROH hozzászólása Ápr 7, 2010 /
 
Tiszteletem Urak!

Trabant 1.1-ben szeretném megoldani az benzinszint és a hűtővízhőmérséklet kijelzését átfolyásmérő műszer segítségével megoldani.
Ehhez szeretnék némi segítséget kérni.
Az üzemanyagszinthez a 12 LEDes változatot használnám fel ígyis úgyis.
A hőfokhoz, gondolatom szerint elég a 7 LEDes is, mivel kb 60 fokos hőmérséklettől jelez vissza az eredeti műszer is. Csak ugye ott a 4 LED nem sok mindent zavar.

A hőgomba 0-700 Ohm közötti jelet ad le, a tank jeladó pedig 0-300 közöttit. ebből hopgy lehetne valami frekvencia alapú jelet generálni, amit az átfolyásmérő tudna is kezelni?
Ha valakinek van valami ötlete, hogy hogy lehetne ezt megoldani, kivitelezni, azt megköszönném!
(#) kaqkk válasza PEDROH hozzászólására (») Ápr 7, 2010 /
 
Az 555 ic erre való , és van itt az oldalon alkatrész méretező a segédprogramokban
(#) Kruzslecz Mihály hozzászólása Ápr 14, 2010 /
 
Sziasztok! Nekem van egy ilyen kombi műszerem Barkasból amiben benne van az átfolyásmérő, hőfok meg a tankszintjelző.Ezt szeretném beépíteni Trabantomba ami négyütemű.Mivel autóelektronikát félig értem meg tanulom is ezért már minden működik.Kivéve azt nem tudom hogy az átfolyásmérőt hogyan tudom fordulatszámmérőként használni úgy hogy gy. trafóra kelljen csak kötni.Ahogy olvastam még kell más is hozzá, de mivel csak 2 kábel jön ki a műszerből ezért nem tudom hogyan mert +5V szerintem nem kell neki így (gondolom belsőleg meg van oldva...).Nos valaki aki tudja merre induljak el?
(#) mgy válasza Kruzslecz Mihály hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Érdekes téma !

Már a Mercedes gyár mérnökei is figyelik, hogy lehetne beépíteni autóikba ezt a szuper LED-sort.
(#) daynash91 hozzászólása Jún 9, 2010 /
 
Hello!
Segítséget szeretnék kérni!
Ha szerzek egy ilyen műszert, és szeretném Simsonra felszerelni fordulatszámmérőként, mit kell átalakítanom, és miket kell vennem hozzá?
Valaki tudna esetleg lépésenkénti leírást, és egyéb segítséget adni?
6V-os rendszerrre is felszerelhető?

Üdv.
(#) Edem88 hozzászólása Júl 27, 2010 /
 
Hali mindenkinek remélem valaki tud segíteni nekem !
Kéne 2db trabi át folyás mérő vagy belőle a A277d IC
Ha valaki tud segíteni írjon ************* a többit ott megbeszéljük ! köszönöm előre is

A piros a mi színünk, nem tűnt fel, hogy mindenki feketével ír? A fórumunk szabályzatát, elfelejtetted elolvasni.. köb..
(#) Edem88 válasza Edem88 hozzászólására (») Júl 27, 2010 /
 
De feltűnt !! és nem nem felejtettem el elolvasni !!
1 Kérdés ha a piros a tiétek és a fórumozóéké a fekete AKKOR MI A ..... LEHET BETŰ SZINT VÁLASZTANI ?!?!?!?!?!?!?!?!?!
(#) Moderátor hozzászólása Edem88 hozzászólására (») Júl 28, 2010
 
Ismerős még az iskola? Piros tollat kaphattál volna Te is az írószer boltban. De mégsem írhattál azzal dolgozatot.

Így már dereng valami, lázadó?
(#) sanyika112 hozzászólása Júl 28, 2010 /
 
Sziasztok kellene nekem egy trabant átfolyásmérő óra sehol nem tudom beszerezni. remélem tudotok segíteni.
(#) simson kobold válasza sanyika112 hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Hello!
nekem van egy alig használt trabi órám 7 ledes 1988-ból!
ha gondolod elcserélem valami kis cuccra!
(#) sanyika112 hozzászólása Júl 29, 2010 /
 
hello és mi kellene?cserébe wartburg cuccaim vannak inkább.wartburg ledes órára?üdv
(#) simson kobold válasza sanyika112 hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
Hello!
Inkább trabi karburátor vagy warthburg de jogosan felmerül a kérdés hogy ennyit egy kis óráért
Ráfizetni sajnos nem tudok de van egy vatta új 0km-es ddr-es warthburg kombinált műszerem eredeti doozában és jótállási jegyével ha érdekel akkor felőlem így oké a biznisz!
Üdv laci!
(#) simson kobold válasza sanyika112 hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
Hello!
a ledes óra is érdekl!!
(#) sanyika112 hozzászólása Júl 29, 2010 /
 
hello trabi karbit lehet hogy tudok szerezni, van egy egytorkú waresz karbim ha érdekel és ráfizetés nélkül csak 1v1 be csere ,de a ledes órát is sint igy csere ha érdekel.üdv
(#) Edem007 hozzászólása Júl 29, 2010 /
 
Hali üdv mindenkinek
Kellene 2 trabi átfolyásmerő ha valaki tud segíteni akkor azt meg köszönöm
(#) simson kobold válasza Edem007 hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
Hello!
nekem lenne két 7 ledes órám 1988-ból!
üdv laci!
(#) simson kobold válasza sanyika112 hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
Hello!
Oké kelene a karbi de működik ?? mert simson tuninghoz kellene!
A ledes óra is érdekelne de nem tudom mit adjak cserébe?? helyileg hol laksz? Én pesti vagyok!
Személyesen vagy posta? Üdv laci!
(#) sanyika112 hozzászólása Júl 29, 2010 /
 
hello a wartburg karbi működik használtam nem rég vettem le mert nagyobbra cseréltem a ledes órának az átfolyásmérője szerintem nem jó mert folyamatosan ég az összes lámpa de elküldhetem azt is csak posta marad mert nánási vagyok
(#) sanyika112 hozzászólása Júl 29, 2010 /
 
postán keresztül megoldjuk.üdv
(#) Edem007 válasza simson kobold hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
Helló
Mit kérsz értük ?
Üdv Edem007
(#) sanyika112 hozzászólása Júl 29, 2010 /
 
hát nem tudom az átfolyásmérő tuti kell esetleg valamilyen fordulatszámmérő ha van neked valamilyen és ha neked jó akkor elcserélhetjük
(#) Edem007 hozzászólása Júl 29, 2010 /
 
Nekem is pont azért kéne mert h most akartam építeni ledes fordulatszám mérőt csak hogy bejártam
Tolnát-Baranyát egyetlen darab UAA180-ért és sehol nem találtam és mikor már kezdtem feladni akkor mondták hogy a trabi átfolyás mérő műszerében van A277D és az is jó hozzá !
Van egy analóg Ford.merőm csak az 1 Alfa Romeóból lett kiszedve és nincsen külső burkolat csak számlap és mutató
(#) Edem007 hozzászólása Aug 8, 2010 /
 
hali sziasztok
érdeklődnék hogy valakinek van e elcserélni vagy eladásra szánt trabi átfolyásmérő műszere ?!
Van pár trabi cuccom is amit fel tudok ajánlani érte
(#) polyakdav hozzászólása Okt 30, 2010 /
 
Sziasztok! Van egy 7 ledes trabi átfolyásmérőm. Teljesen új. A problémám az hogy ha bekötöm akkor folyamatosan maximumot mutat! Ez miért lehet? Úgy kötöttem be ahogy itt a fórumon írtátok. Tudna nekem segíteni valaki? Köszi előre is!
(#) zolika60 válasza polyakdav hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Linkeld be a kapcsolást ami szerint csináltad.
(#) polyakdav válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 31, 2010 /
 
Idézet:
„Egy kis fényképes segitség az eredeti bekötésről remélem segit.
5 vezeték közül:
A fekete vezték benne piros csikkal az a +12 V -é
A barna vezeték benne fekete csikkal az a - test.
A barna , a zöld , és a fehér szinű vezeték az üzemanyag átfolyását mérő jeledóhoz megy le .

4 vezeték közül amelyik a kijelzőbe megy:
A fekete az a +12 v-é
A zöld -- zölddel van összekötve (jeladó)
A barna--barnával van összekötve(jeladó)
A piros-- a fehérrel van összekötve (jeladó)”


Csak nekem a műszerben a 4 vezeték:
Piros, Fehér, Barna, Zöld
(#) eheim2 válasza polyakdav hozzászólására (») Nov 2, 2010 /
 
Szervusztok! Nekem, van egy átfolyásmérőm, jeladóval,
egy Mitsubishiben használtam, fél évet. Ha érdekel valakit.
(#) polyakdav hozzászólása Nov 7, 2010 /
 
Senkinek sincs ötlete?
(#) Edem007 válasza eheim2 hozzászólására (») Nov 7, 2010 /
 
Helló milyen típusú micuba használtad ??
Következő: »»   3 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem