Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   60 / 1679
(#) Maxi-RC-rally válasza Benkutya hozzászólására (») Máj 4, 2007 /
 
Hy!
Kiegészítésként, nem szamara hanem egy 2107-es-ben van
(#) Maxi-RC-rally válasza Benkutya hozzászólására (») Máj 4, 2007 /
 
Hy!
A fényerőt az autómatikusan állítja a belső fényviszonyoknak megfelelően.
(#) Maxi-RC-rally válasza Last_Scout hozzászólására (») Máj 4, 2007 /
 
Hy!
A kapcsrajz mint említettem, minden processzoros, azaz nemsok külső alkatrész van hozzá, inkább szoftveresen van megoldva, igy a hitelesítések is egyszerűbb, nem kell új panelt tervezni hozzá.
De ha lessz időm akkor felteszem őket.
(#) Maxi-RC-rally válasza huhuu hozzászólására (») Máj 4, 2007 /
 
De megosztom csak sok melóm van amit el kell intéznem, majd ha lesz egy kis időm felteszem
(#) huhuu válasza Maxi-RC-rally hozzászólására (») Máj 4, 2007 /
 
köszi!
(#) Müszi hozzászólása Máj 5, 2007 /
 
Kész a sztereó VF-3 erősítőm
Képek ITT
(#) Topi válasza Müszi hozzászólására (») Máj 5, 2007 /
 
Tudtommal első igazi nagy munkád! Gratulálok hozzá... Végre látom sikerült lebeszélnünk téged a padlólapba fúrkált "müszi féle műnyákról".

Szerintem első dobozolt rendes erősítőnek szuper!
(#) Müszi válasza Topi hozzászólására (») Máj 5, 2007 /
 
Első, hhááát ha úgy nézzük igen.
Köszönöm az elismerést.
(#) MaSTeRFoXX válasza Müszi hozzászólására (») Máj 5, 2007 /
 
Első komoly munkának elég jó. Gratula
Az én erősítőm is így (vagy csúnyábban) nézett ki kívül és belül is. Kb 4 éve .
(#) xray válasza Müszi hozzászólására (») Máj 5, 2007 /
 
csá!
Tök komoly lett. Ez a doboz milyen méretű?
Grat hozzá.
(#) Topi válasza Müszi hozzászólására (») Máj 5, 2007 /
 
A dícséret mellé egy kis tanács sorozat:
- LED-ek fúrásánál pontozó és tolómérő ajánlott
- Szép kábel rendezés nem csak a vele való munkát könnyíti meg, de a hangminőségben is fontos, hogy a bemenő jel drótja ne legyen körbe tekeredve a hálózati kapcsoló körül.
- Minnél kevesebbet drótozol, annál kevesebb a zaj.
- Szigetelő szalag helyett sokkal jobb és korrektebb megoldás a zsugor PVC, vagy zsugorcső.
- Hiába otthoni használat, kerülendő a légszerelés
- Vedd ki a csavart a dobozból (lsd. DSC00017.JPG jobb felső sarok, a műszer táp csati mellett jobbra.
- Erősítőnél tilos a földelést a házra kötni, és főleg közösíteni a GND-vel vagy földpontal. Nem véletlen használnak sima földeletlen dugót a gyári erősítőknél is. Nem csak földhurkot okozhat, de sajnos video + tv + pc kompónál nagyon durva feszültségek lehetnek a "levegőben". Amit egy hosszú antenna kábel vagy más okoz. Ezek nem csak ráznak, hanem még a statikusságra egyébként is rettentő kényes FET-eket is a halálba tudja küldeni.
- Mivel a FET-eknek a DRAIN-je van (kollektora) a hűtőzászlón, így veszélyes a két (jobb és bal) csatornájának a bordáját így ilyen közel egymás mellé rakni.
- Kicsivel nagyobb buffer kondik azért elkellenek.

Úgy gyorsan ennyi tanácsom volna a továbbiakra.

Üdv. Topi.
(#) vicsys hozzászólása Máj 6, 2007 /
 
csináltam egy dobokockát... :bohoc:
(mert muszáj volt...)

Videó cikkben továbbra is elérhető:
E-dice, elektronikus dobókocka
(#) Topi válasza vicsys hozzászólására (») Máj 6, 2007 /
 
Nem óra?? Jézusom... Lázmérőt gyorsan!
Ügyes... Várjuk cikként, látom jó kis 12F-es pices
(#) vicsys válasza Topi hozzászólására (») Máj 6, 2007 /
 
A Te DCF-edet überelni??? (dolgozom rajta)
A cikk nemsokára...
Addig is 1-2 kép, ízelítőnek:
(#) Topi válasza vicsys hozzászólására (») Máj 6, 2007 /
 
Amíg nem építed bele a stabic hőfok mérést, addig biztos nem...
(#) huhuu válasza Topi hozzászólására (») Máj 6, 2007 /
 
Idézet:
„Erősítőnél tilos a földelést a házra kötni, és főleg közösíteni a GND-vel vagy földpontal. Nem véletlen használnak sima földeletlen dugót a gyári erősítőknél is. Nem csak földhurkot okozhat, de sajnos video + tv + pc kompónál nagyon durva feszültségek lehetnek a "levegőben". Amit egy hosszú antenna kábel vagy más okoz. Ezek nem csak ráznak, hanem még a statikusságra egyébként is rettentő kényes FET-eket is a halálba tudja küldeni.”


Ezt bizony fogadja meg mindenki!!!!
A laptopom hangkártyája elszált pont ilyen dolog miatt.
A hp nyomtató tápkábele földelt, a nyomtató pedíg be volt dugva a számgépbe USB-vel.(így a gép földpotenciálon volt, hiába nem földelt a gépem tápja...)
Én pedíg éppen kisérleteztem, hogyan is szüntessem meg a brummot a kis gagyi aktív hangfalon(ami talán pont a nyomtató miatt volt brummos...) gyorsba épp kéznéllevő radiátorral összekötöttem a hangfal gnd jét.....bedugtam és hello hangkártya....
(#) Topi válasza huhuu hozzászólására (») Máj 6, 2007 /
 
Notik érdekes állatfajok... Én bedugtam egy SD kártyát az olvasóba (nem először kb 5000.szerre) és mikor kihúztam, jött a kártyával együtt a kártya foglalat tüskéje is... És egyszerűen kikandikált a notiból.. Most is ki kandikálna ha nem nyomkodtam volna vissza, és figyeltem volna rá ne érjen össze... majd el kell vinnem szervízbe, csak még nem szántam rá magam...
(#) IMi válasza vicsys hozzászólására (») Máj 6, 2007 /
 
Hello!
Látám a második képen egy logót a kérdésem erre vonatkozik: hogy a csudába csináltad a VICSYS logót ?
A kérdés csak akkor áll ha az EAGLE-val dolgozol ! Eddig még nem sikerült rájönnöm, pedig valahol olvastam hogyan lehet képet beintegrálni , de már nem tudom
Előre is köszi!
(#) vicsys válasza IMi hozzászólására (») Máj 6, 2007 /
 
Szia!
A panel (és a logo is) sprint layouttal készült...
Azért elárulom a titkot:
Van egy olyan funkció, hogy terület (sztem a sólyomban is van) és azzal rajzoltam pontonként...
Csatolok 1 képet.

logo.jpg
    
(#) Norberto válasza vicsys hozzászólására (») Máj 6, 2007 /
 
Wazeeeee

Pont ez volt az én tippem is, hogy kézzel szerkesztetted, de nem mertem beírni, mert nem voltam biztos magamban, és hülyeséget meg nem akartam mondani

Nahát, hogy megéreztem... :yes:
(#) IMi válasza vicsys hozzászólására (») Máj 6, 2007 /
 
Hello!
Köszi a"titkot"!
Egyébként sas-ban dolgozom
(#) vicsys válasza IMi hozzászólására (») Máj 6, 2007 /
 

Nem tudom miért kevertem össze a falcon-nal... Mióta, nem órát gyártok, tiszta hülye vagyok...
(#) Topi válasza vicsys hozzászólására (») Máj 6, 2007 /
 
Hourofília elvonási tünetei jelentkeznek...
(#) stefi hozzászólása Máj 6, 2007 /
 
Hi!

Végeztem a vicsys féle subládával. Igaz még nincs teljesen befejezve, de már dübörög és az a lényeg!
(Igaz a szomszédok a pokolba kivánnak! )

Üdv: stefi
(#) IMi válasza Topi hozzászólására (») Máj 6, 2007 /
 
Hello!
Megtaláltam amit kerestem: Bitmap processor. Egy fórumtársunk weblapján találtam meg.
Topi nem csak a weblapod, az elektronikád de még a humorod is kitűnő ! :taps:
(#) sardna00 válasza stefi hozzászólására (») Máj 6, 2007 /
 
Szép munka! GRAT
(#) JZoli válasza Tomi20 hozzászólására (») Máj 6, 2007 /
 
Szia nagyon szép ez atáp amit építettél,ritka gondosságra vall. Én most "állok"egy kétoldalas táp építése előtt, érdekelne az általad épített táp rajza/leírása.Ha lehetne elküldhetnél nekem egy másolatot belőle "tokkal-vonóval azaz a teljesdoksit (kijelző, segédtáp, stb), persze csak ha lehet.Nem kizárt, hogy itt már előbbre közzétetted, de élég korlátozott az interneten töltött időm, ezért nem tudom az egész témát végigolvasni.Tisztában vagyok, hogy a kérésem nem is olyan egyszerű, de hátha megvan nálad egyben a dokumentáció.Előre is köszönöm.
(#) Topi válasza IMi hozzászólására (») Máj 6, 2007 /
 
Köszönöm, de sajnos csak egy seggem van
(#) Tomi20 válasza JZoli hozzászólására (») Máj 6, 2007 /
 
heló

Jövőhétre megpróbálok összedobni egy cikkszerűséget nyáktervekkel, kapcsolásokkal, és leírással(csak addig még össze kellene kaparnom őket valahonnan).
(#) fureszk válasza Topi hozzászólására (») Máj 6, 2007 /
 
:action: :finom: :crazya:
utána: :fogmosas:
Következő: »»   60 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem