Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   59 / 1679
(#) Benkutya válasza lgyk hozzászólására (») Ápr 28, 2007 /
 
Télleg te tervezted magát a kapcsolást is
(#) szabi_o válasza Topi hozzászólására (») Ápr 28, 2007 /
 
Idézet:
„az áramfelvétele... Jópárszorosa egy sima dot matrix LCD-nek...”

Valószínű az ára is...
Amúgy ha az LCD háttérvilágítását is beleszámóljuk, valsz a FVD nyer.
(nekem minden szempontból ő a nyerő. :yes: )
(#) Gábor488 hozzászólása Ápr 28, 2007 /
 
Na írtam ide most már várom a segítségeget
(#) cimopata válasza angelero hozzászólására (») Ápr 28, 2007 /
 
Körübelül 6000 ft ba került plusz egy rakás munka. Egyébként 11000 ért adtam el de mégeccer enyiért nem csinálnák ilyet az biztos. Főleg a doboza volt nehéz.
Kapcsolás pedig semmi különleges SG3524-el a kapcsitáp.
2 db jólismert BDX66-67 es erősítő kapcsolása csak a végtranyók itt nem BDX ek voltak hanem BD139-BD249 és ennek a komplementerpárja. Meg vanbenne egy aluláteresztő amivel akár hidba is lehet kötni és akkor kb 1x200W szinusz. Ja és automata bekapcsolása van.
(#) csikosgabi válasza mcganyer hozzászólására (») Ápr 29, 2007 /
 
Szia.Mien Nyákterv alapján készítetted el????(vagy próbapanel alapján csináltad???).


és mien trafót kötöttél rá??????

Mekkora tápfesszel,mekkora ív??????


(nyilván ebből ki tudódott hogy meg akarom csinálni én is)
köszi:csikosgabi
(#) sixtek hozzászólása Ápr 29, 2007 /
 
ST151-es vegfokomrol kepek.

Bővebben: Link
(#) tepizoli hozzászólása Ápr 29, 2007 /
 
Uj projektemben a suzuki unalmas gyári oráját váltottam ki egy müszercsoportal mely akufeszt,hömérségletet és idöt mutat szerintem igy szebb bár nem sikerült jo képet csinálnom.
(#) vanzerr válasza tepizoli hozzászólására (») Ápr 29, 2007 /
 
Szia!
Valami bővebb infót kaphatnánk róla?
(#) tepizoli válasza vanzerr hozzászólására (») Ápr 30, 2007 /
 
Semmi különleges az óra pic-el van megoldva a hömérségletet lm35 ic-vel mérem és egy egyszerü 200mv alapmüszerel jelzem ki. A feszko pedig megint csak egy alapmüszer 7107-el amit dc-dc konverterröl táplálok mivelhogy a saját tápfesze nem lehet azonos a mérendö feszel.
(#) lgyk válasza Benkutya hozzászólására (») Ápr 30, 2007 /
 
Igen, de az adatlap alapján könnyű volt. Az 555 részét pedig egy "555 Timer PRO" program segítségével raktam bele.

Egyébként nemsokára elkészül a TDA7294-es gitárerősítő-fejegységem (digitális hangerőszabályozás, kivezérlésjelzés, de a legfontosabb: díszvilágítás ), majd küldök képeket! Eddigi próbák alapján nagyon jó hangja van, de van még mit debuggolni rajta...
(#) Tomi20 hozzászólása Máj 2, 2007 /
 
Sziasztok, végre tudok feltenni képeket a tápegységemről, és az órámról. Tápegység: 2x30V, 0-5A. A két egység teljesen el van szigetelve egymástól. A feszültség-áram kijelzést a Árpix által is megépített LCD-s fesz-áram mérővel oldottam meg (kössz a segítséget ) a kijelzőket pedig Topitól vettem (neked is kössz ). Próbáltam minél esztétikusabban elhelyezni mindent, több kevesebb sikerrel. A kijelzők háttér világításához készítettem egy alkonykapcsolót, így sötétben automatikusan kapcsolnak. A trafó 400W-os, 2x30V-ot ad le, még éppen jó a 40V-os puffer kondi.Az előlap elég tarkára sikeredett, de csak képen ennyire feltűnő, valójában alig látni. Más már nem jut eszembe róla, ha valamit elfelejettem akkor kérdezzetek .
Óra: Egyszerű, fehér SMD ledes Propeller clock. (a dobozolást ne nézzétek, ez nem lett valami fajin)
(#) Tomi20 válasza Tomi20 hozzászólására (») Máj 2, 2007 /
 
+ még pár kép
(#) Tomi20 válasza Tomi20 hozzászólására (») Máj 2, 2007 /
 
várom a véleményeket (bocs a sok képért)
(#) raron válasza Tomi20 hozzászólására (») Máj 2, 2007 /
 
Nagyon szép!
Nekem a táp tetszik nagyon.

Hogy csináltál fehér feliratot?
(#) Topi válasza raron hozzászólására (») Máj 2, 2007 /
 
Gondolom fehér leddel...
Látom jó helyre kerültek a kijelzők... Szép nagy táp lehet, ha azokat a böszöm kijelzőket így "elnyelte"...
Igényes munka mind2!
(#) angelero válasza Tomi20 hozzászólására (») Máj 2, 2007 /
 
Nagyon jó. Grat!! Csak egy baj van vele..... nem az enyém
tényleg jó
(#) Norberto válasza Tomi20 hozzászólására (») Máj 2, 2007 /
 
Szerintem kegyetlen jó lett ez a tápegység!

Cikket kéne belőle írnod, komolyan!

Nagyon tetszetős

Szép nagy kijelzők, szép nagy karakterekkel!

FRANKÓ!

Egy kérdés: mi az az >1k jelzés a kijelzőkön??? Belső ellenállást is lehet változtatni esetleg?
(#) pbalazs válasza Tomi20 hozzászólására (») Máj 2, 2007 /
 
Nagyon állat ez a táp.
Milyen kapcsolás alapján készült? Milyen a stabilitása?
A fesz és árammérő rajzát el tudod küldeni? Vagy hol találom meg?
(#) Tomi20 válasza raron hozzászólására (») Máj 2, 2007 /
 
Raron: a felirat úgy készült, hogy a tervet kinyomtattam öntapadós fóliára (ahol kellett felirat, ott átlátszó maradt, a többi fekete). Felragasztottam, majd fehér cimkéket ragasztottam a feliratokra, majd a kijelzők helyeit szig.szalaggal kitarartam, majd fekete sprével lefújtam. Csak azzal nem számoltam, hogy a nyomtatott fekete elüt a fekete sprétől, ezért lett kicsit foltos.
Norberto: Cikket, lehet, hogy írok, de nem most, mert most nincs rá időm. Az a felirat pedig azt jelzi, hogy a mérendő áramkör bemeneti ellenállása nagyobb, mint 1Kohm(mivel nincs rajta terhelés) az a sok nulla pedig időt mér, akkor számol, ha terhelés van rajta, az alatta lévő gombbal pedig nullázni lehet a számlátót. Annyi az egész baja, hogy a számláló csak másodpercet számol, nem úgy mint egy óra.(remélem érthető, hogy mire gondolok)
pbalazs: sajna most nem tudok rajzot adni a tápról, mert már régen megépítettem a tápegység panelokat, és nem tudom hova lett a kapcs. rajz. De a kijelzőről tudok adni: Link
A többieknek köszönöm a dícséretet.(azért lett ilyen nagy, mert nem szeretem a zsúfolt dobozokat, nameg ekkora doboz volt kéznél)
(#) isamisa válasza Tomi20 hozzászólására (») Máj 3, 2007 /
 
Nagyon szép korrekt munka!!
(#) Maxi-RC-rally hozzászólása Máj 3, 2007 / 1
 
Sziasztok!
Láttam egy csomó okosságot és szeretném megosztani veletek a saját készítésü full digitális kilóméterórámat amit a ladámba tettem.
A kapcsolásró sokat tudnék írni de dióhéjban csak annyit, hogy minden mérést egy ATMEl programozható IC-vel csináltam.
Egy-két paraméter:
Vízhőfok: 0-150 fokig (fokonként)
Olajnyomás: 0-8 bárig (tizedenként)
Üzemanyag: 0-38 l (literenként)
Töltés: 7V-25V-ig (tizedenként)
Km/h: 0-255-ig (méréshatár)
Fordulat: 0-9900
A napi és össz kilóméter számlálása egy azon kijelzőn történik.

DSC03062.JPG
    
(#) tbence3 válasza Maxi-RC-rally hozzászólására (») Máj 3, 2007 /
 
Szép munka. Nekem tetszik
(#) Benkutya válasza Maxi-RC-rally hozzászólására (») Máj 3, 2007 /
 
Ez nagyon vagány, tetszik most már azt is elmondhatod, hogy a szamarádnak (ha jól látom) ultra modern digit kijelzős műszerfala van
(#) Last_Scout válasza Maxi-RC-rally hozzászólására (») Máj 3, 2007 /
 
még csinálsz hozzá egy karórát, amibe lehet mondani, hogy gyere Kit kapjuk el

mondjuk azt nem tudom, hogy meg van-e oldva, de este nem zavaró, hogy nagyon világít?
(#) huhuu válasza Maxi-RC-rally hozzászólására (») Máj 3, 2007 /
 
Nem osztod meg velünk a kapcsrajzot? Nagyon kiváncsi lennék rá!

Bravó!!
(#) imbra válasza Tomi20 hozzászólására (») Máj 3, 2007 /
 
Üdv! Nagyon jól néz ki a tápegységed! Gratula! Esetleg a kapcsolási rajzot elküldenéd? Zoli
(#) Tomi20 válasza imbra hozzászólására (») Máj 3, 2007 /
 
Heló. Kössz. A rajzot nem találom, de annyit tudok, hogy a német konrádban lehet(ett) egységcsomagban vásárolni, onnan való a kapcsolási rajz. Ha valaki szétnézne a konrád honlapján, hátha még fent van, akkor megköszönném. Én is nézelődtem vagy 2 órán keresztül a honlapon, de nem találtam sehol, ráadásul a német tudásom=0, mert angolt tanulok. Az adatok: fesz.:0-30V áram:0-3A. Ha valaki talál ilyen áramkört, akkor linkelje be, és megmondom, hogy az-e.
(#) imbra válasza Tomi20 hozzászólására (») Máj 3, 2007 /
 
Köszi! Ha mégis meglesz tedd fel légyszi! Előre is köszi!
(#) vadmalna válasza Tomi20 hozzászólására (») Máj 3, 2007 /
 
Nem ez az véletlenül?
német
magyar
készre szerelve
(#) Tomi20 válasza vadmalna hozzászólására (») Máj 3, 2007 /
 
ezt már én is megtaláltam, de ez nem az. Ennek kell segédtrafó is, hogy 0V-ra le lehessen vinni a kimeneti feszültséget. A nyákot fel lehet ismerni arról, hogy 8db tranzisztor van egymás mellett egy vonalban.
Következő: »»   59 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem