Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp autóba Hi-Fi-hez
Lapozás: OK   74 / 148
(#) zn4416 válasza punkkazy hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
Miért nem föld függetleníted a végfokot ?
(#) zn4416 válasza punkkazy hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
Ne spórolj a vezetősávval, a tápvonalakat nyugodtan vastagítsd meg.
(#) punkkazy válasza zn4416 hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
Szóval a kimenet GND-je ne legyen összekötve az akkumulátor GND-jével? Végül is teljesen igaz. A sávokat akkor meg megvastagítom még jobban.
Köszi!
(#) albinolynx válasza punkkazy hozzászólására (») Okt 16, 2010 /
 
Én csak úgy általánosságban mondom, hogy pofozgasd még azokat a vonalakat. Sokat kellett néznem, hogy néhány párhuzamost találjak legalább. (((:

Nézd meg csak a képeket a topikon belül. Született egynéhány jól sikerült nyákterv.
Működni nagy valószínűséggel fog, csak .......... igénytelen ahogy most kinéz.
(#) zn4416 hozzászólása Okt 16, 2010 /
 
Hát ba...eg bent hagytam a melóhelyen a fényképezőt !Összeraktam a tápot jól néz ki
Pedig mennyi mindent akartam fotózni...
Holnap lehet, hogy egy két alapmérést végzek kíváncsiságból ( de inkább majd ha nálam lesz a fotoaparat akkor jobban belemerülök ).
(#) pimi9 válasza punkkazy hozzászólására (») Okt 16, 2010 /
 
Elég sok mindenen kéne javítani:

- Nagy hurkok (1-2cmnél ne legyen olyan hosszab vezetőcsík amin nagyfrekis áram folyik)
- Hiányoznak pufferek, hidegítők
- Elrendezés (Nem a jó elrendezhetőség a cél, hanem a jó működés, ha majd a második megvan, akkor lehet foglalkozni az elsővel...)
(#) punkkazy válasza pimi9 hozzászólására (») Okt 16, 2010 /
 
Eső után köpönyeg: délután marattam ki. Majd meglátom mit produkál, ez lesz az első, szóval ha már a szekunderen feszültség lesz örülni fogok. A vezérlő rész úgy is külön panelen van, így elég lesz új trafós panelt tervezni, ha netalántán nagyon rossz lenne.
A puffereket pedig a végfok paneljára fogom rakni, régebben ebben a topikban mondták, hogy elég oda egy 220µF-os LOW ESR kondi, illetve elé egy induktivitás.
(#) cicoka hozzászólása Okt 17, 2010 /
 
Sziasztok. Volna egy nagy problémám. Kaptam ajándékba az egyik haveromtól egy KENWOOD kac-1021-es tipusjelű autós erősítőt. A gond az, hogy hilyányzik a végfok meghajtó része és annélkűl nem ér semmit. tud-e esetleg valaki hozzá kapcsolási rajzot küldeni?
(#) albinolynx válasza cicoka hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Nem kell több helyen kérdezni egyszerre!
Az "autós erősítős..." c. topikban van a helye.
(#) pimi9 válasza punkkazy hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Kénytelen leszel ráforrasztani aluról a primér oldalra is pár kondit(4-5db 220u 16V), mert így benne van a primérkörben a bekötő vezetékek induktív tagja is.

Kimenetre annyi puffer elég(a táphoz) ami elviseli a fojtó áramának AC összetevőjét, 100W-nál lehet elég az a 220u-s kondi.
(#) punkkazy válasza pimi9 hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Most esett le, hogy kihagytam a primer köri kondenzátort. Én meg azt hittem a szekundernél lévő puffereket hiányoljátok... Akkor ebből új nyák lesz, a mostanit meg meghagyom trafópróbákra.
Kösz mindenkinek mindent.
(#) punkkazy hozzászólása Okt 17, 2010 /
 
Üdv!
Itt van a második verzió. Ügyeltem a rövid vezetősávokra, a primerköri GND elég hosszú lett, ez baj? A szekundernél is ugyanez a helyzet.

trafo2.png
    
(#) Transztyuszeres válasza punkkazy hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Én így vastagítanám meg a GND-ket.
A snubber RC-tag(ok) lemaradt(ak) a primer oldalról? A rajzon sincs?
(#) punkkazy válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Okt 17, 2010 /
 
Az RC-tagok a leírás szerint csak akkor kellenek, ha nagy tüskék lesznek az adott oldalon. Azt javasolja, hogy csak akkor építsük be, ha tüskés a dolog. Lemérem, ha vannak, akkor alulról ráforrasztom, így nem foglal helyet a nyákon, több hely marad a vezetősávoknak.
Értem már, hogy milyen vastagnak kell lennie a vezetősávnak !
A trafó vezetéke remélem jó lesz, 0.15mm-es huzalból lett több összetekerve.
Köszi!
(#) levaitamas válasza zn4416 hozzászólására (») Okt 29, 2010 /
 
Hello!
Ha esetleg egy cikket is írnál a tápodról, annak szerintem nemcsak én örülnék.
(#) Tomi20 válasza cimopata hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
Szia

Most van egy kis időm, forrasztgatom a tápegységedbe az alkatrészeket, de elakadtam a TLP521 beforrasztásánál. Nincs jelölve rendesen az alkatrészen az egyes láb. Tudnál ebben segíteni? Azért nem a kezdő kérdésekben tettem fel a kérdésem, mert Te biztosan tudod a választ. Ha jól sejtem, úgy kell beforrasztani, ahogy a képen van.
(#) Kovidivi válasza Tomi20 hozzászólására (») Nov 12, 2010 /
 
A fotón az alkatrészen van egy szürke pötty, az jelöli a lábszámozás kezdőpontját. A beültetési rajzon a piros sarokra kerül a fotón látható szürke pötty.
(#) Tomi20 válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 13, 2010 /
 
Köszi, de ha megnézed, akárhogy forgatom az alkatrészt nem passzol egyik pötty sem az egyes lábhoz... Ezért gondoltam, hogy ahogy a szöveg olvasható, úgy kellene beforrasztani. (a panelterv felül nézeti)
(#) sirály12 válasza Tomi20 hozzászólására (») Nov 13, 2010 /
 
Szia.

Ahogy nézem, szerintem viszont pont jó.
Próbáltam a képet úgy megcsinálni, hogy látható legyen. Remélem így már világos lesz.

a.jpg
    
(#) Tomi20 válasza sirály12 hozzászólására (») Nov 13, 2010 /
 
Ohh, köszi, De hülye is vagyok...
(#) Lac364 hozzászólása Nov 26, 2010 /
 
Üdv m.Apró kérdésem lenne, pc táp trafójából //SPI 804-2007-35 HI-POT// skin hatást is szem lőtt tartva ..ideális esetben értem ez alatt a megfelelő kapcsolást 30- 40khz működő 2-4 fet meghajtó pl:irfz44 mekkora lehet a teljesitménye amit leadni képes ? Választ előre is köszönöm.
(#) Transztyuszeres válasza zn4416 hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Akkor nem lesznek képek? Szerintem sokakat érdekelne.
(#) zn4416 válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
De, kicsit most fontosabb dolgom lett.... túl sok dolog fut egyszerre, meg persze dolgozni is kéne, meg....
Azért igyekszem valamit mutatni is
(#) zn4416 hozzászólása Nov 28, 2010 /
 
Közben azért dolgozgatok
Viszont csinálok egy másik nyáktervet a táphoz, mert egy két dolgot megváltoztatok/nem tetszik.
(#) punkkazy hozzászólása Nov 28, 2010 /
 
Üdv!
Megtekertem egy trafót 0.1 mm-es huzalokból, de a végeket nem tudom leforrasztani. Próbáltam már egy tégelyben ónt olvasztani, de semmi eredmény. A lakk megég, de az ón nem futja be. Van valami megoldás a lekapargatáson kívül?
A szalicilles módszert olvastam egy pár oldallal korábban, csak itt nálunk nincs ilyen, majd megnézem Szegeden valahol. Azzal meg lehet oldani?
(#) mex válasza punkkazy hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Kalmopyrin a gyógyszeres fiókban? Nagyon büdös, ajánlatos jól szellőző helyen csinálni, legjobb a szabadban, de az eredmény garantált.
(#) punkkazy válasza mex hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Aha, hát itt Délvidéken nem igazán van Kalmopyrin, de valami hasonló biztos. Gondolom hasonlóan kell mint a videón (71.oldal). Miért is nem esett le, hogy aspirin=acetil-szalicilsav...
Köszi!
(#) Lac364 válasza zn4416 hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Üdv m) zn4416 szeretném megkérni ha küldene egy kapcsi rajzot a jelenlegi tápegységéről ,megköszönném neki . Próbáltam vissza olvasni jónéhány oldalt hátha megtalálom de sajna semmi .. előre is köszi
(#) zn4416 válasza Lac364 hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Hello !
Pedig ott van a panelrajz, abból vissza lehet rajzolni
Az a helyzet, hogy gépen is próbálom megcsinálni a rajzot ( esélytelen idő hiányában...pedig egyszerű, mint az u-szög ). Így lehet csak a kockás füzet marad, majd dobok képet róla.
(#) albinolynx válasza punkkazy hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Gyanta nélküli, időszámítás előtti ónnal próbáltam ki a "tégelyes" módszeremet korábban. A megolvadt ónba egy kis porrá tört gyantát szórtam. 100 szál 0.1mm-es huzalt még maxra tekert hőfokszabályzós pákával hamar befuttatok, ezért félretettem a tégelyes módszert.
Legutóbb 210-210 szálas litze-t forrasztottam. Ennél nem volt türelmem megkeresni a tégelyes pákát, egy 150W-os lapos végű csatornaforrasztó volt kéznél. Gyorsan felmelegítette a szálakat, majd másik kézzel adagolva gyantás ónt, szépen befutotta a szálakat. Kellett levágnom a litze hosszából, szépen látszott, hogy a szálak között is tökéletesen befutotta.

Talán próbáld meg másik ónnal. Ha a lakk leég, akkor szerintem a hőfokkal nincs probléma.
Következő: »»   74 / 148
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem