Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   106 / 399
(#) kettler válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Kedves Alkotó nagyon tetszik ez a fajta megoldás!
Mennyivel jobb ez mint a sima Quad?
Előre is megköszönném ha tudnál küldeni erről a szépségről egy gyártási tervet, LAY formátumban és a másik fajta tranzitos verzióról is és egy alkatrész listát, előre is köszönöm !

Üdv Kettler
(#) Alkotó válasza kettler hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Van már egy "turbózott" IC szűréssel kiegészített v5.0-ás változat is. Rajz. És ahogy kinéz. végül egy javított kép, mert 3 alkatérsz nem látszik??
Semmilyen munkafájlt nem adok ki. Legjobb esetben is csak pdf formátumú -gyártásra alkalmas- képet tudok neked is küldeni, vagy ha igényled magát a panelt.
(#) kettler válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Köszönöm szépen. Szeretném igényelni a panelt is, mind a kétfajta tranzisztoros formában ha lehet. És mondhatnál egy kis kommentet hogy mivel jobb ez a fajta módósitás?
Elöre is köszönöm.
(#) Directors hozzászólása Nov 26, 2010 /
 
Sziasztok!

A 200W-os quadba a két db 0,1R ellenállás nem baj ha 3W-os?
(#) Directors válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Rendben,köszi és bocsi.
(#) Kistóth hozzászólása Nov 26, 2010 /
 
Sziasztok! a 1n914 helyett quadba jó az 1n4148?
köszi a választ! csövi
(#) Alkotó válasza Kistóth hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Jó! Sőt nem csak a Quadba.
(#) potenciameter hozzászólása Nov 27, 2010 /
 
Sziasztok. Tudnátok valami egyszerű 3 sávos hangszinszabályzót ajánlani a Quad-hoz?
(#) zoly15 hozzászólása Nov 27, 2010 /
 
Üdv mindenkinek! Én is építettem egy Quad-405-öt. Bővebben: Link
(#) Szebence válasza zoly15 hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
Hali! Nagyon jó lett. Mennyiért csináltattad a trafót?
(#) zoly15 válasza Szebence hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
Szia! Köszönöm! Egy 10-esért tekertettem. 550VA
(#) Alkotó válasza zoly15 hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
Gratulálok! Engedj meg néhány észrevételt.
1. Félek, az 560R-ok jobban melegszenek, mint az jól lenne. Javaslom két párhuzamosból összerakni darabját, még mielőtt elégne. Én így oldottam meg.
2. Miért gondoltál ekkora bordát hozzá. Ez pazarlás. Ezek közül az egyik is kényelmesen elvitte volna a két csatorna melegét. Egy ilyen borda nagyjából egy 200-400W-os AB osztályú erősítőhöz lenne indokolt.
3. Nem túl kritikus, de az induktivitások légmagosra vannak kitalálva, legalábbis ha az eredeti méretet és menetszámot használtad. Ha beleteszel valamit, akkor az durván megváltoztatja a tényleges értéket. A 0,091 ohmokat talán célszerűbb valamilyen ellenálláshuzalból készíteni. Ekkor kisebb és praktikusabb az alkatrész.
4. Csak kíváncsiságból kérdezem, miért esett a választásod erre az "alapkialakításra", mikor már egy -szerintem- sokkal megbízhatóbb és stabilabb módosított változat is rendelkezésre áll?
(#) zoly15 válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
Köszönöm!
1: Az eredeti verzión is így van alkalmazva, nem véletlenül találták ki így, az hogy téged zavar a meleg az a te dolgod.
2: Többen mondták hogy pazarlás, szerintem meg had legyen, másrészt azért ekkora mert ez adja a doboz oldalát.
3: Találd már azt ki hogy a szivacs eltolja a légmagos tekercs induktivitását :bummafejbe:
4: Azért választottam a szerinted "alapkialakítást", mert én nem szeretem az amatőrök által ész nélkül tuningolt kapcsolásokat. No meg az esetlegesen Túlbonyolított, átrajzolt nyákrajzokat. Főleg azt nem szeretem ha valaki 1-2 dolgot változtat aztán a "neve alá veszi" mintha ő csinálta volna...
(#) hangszoros válasza zoly15 hozzászólására (») Nov 27, 2010 / 1
 
A kérdés az, hogy szerinted ki számit amatörnek ?
És mi van ha az amatör 10 kört ráver ( Vannak itt páran ilyenek ) a fejlesztőre, vagy profira ?
Én csak egyszer mélyedtem el a Guadba mikkor kitört a láz, vagy húszéve. 1-2 hónapig azzal szórakoztam . Nem kevés időt azzal is el..., hogy hőkeresztes IM torzitásmérővel méricskéltem. Annak ellenére, hogy csöves magyar gyártmány, még nem volt nálam olyan erősitő amin ne tudtam volna IM-et mérni vele.
Néhány dologra rájöttem, annak megfelelően fejeztem be. És lám néhányat a módokból vagy15évre rá a Quad 2 be begyógyitottak. Ők is rájöttek. Nem mindenre, és nem 100%-osan
Én a rövidrzárvédelemmel nem birtam megküzdeni. A 2-esbe a cég megoldotta. Eleinte titkolta, mert leöntötte agyig a modulokat, de már puplikus. A minap ide is feltette valaki.
Érdemes tanulmányozni, mert jó
(#) zoly15 válasza hangszoros hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
A QUAD -ot eredetiben érdemes egy amatőrnek megépíteni, mert akkor nem éri meglepetés.
Nem véletlenül a világ egyik legtöbbet utángyártott készüléke, a gyártók fejlesztették 30 évet, én elhiszem nekik vakon, hogy a legjobbat akarták.
(#) Alkotó válasza zoly15 hozzászólására (») Nov 27, 2010 / 2
 
1-3 pontban is tévedsz, de ez tényleg magánügy, semmi közünk hozzá.
Viszont a 4-es pontban már pimaszság amit mondasz. Én kizárólag az R-Ludwigos módosítást ismerem, azzal volt dolgom nyáktervezés szintjén, és az ott egyértelműen megjelölt változtatások egyikéről se merném azt mondani, hogy ne lenne bennük fantázia. Szerintem nincs olyan paraméter, amiben a Te kialakításod vetekedhetne a Ludwigos rajzzal, illetve annak pl. az Alkotós nyáktervével. Sem teljesítmény, sem impedanciatűrés, sem stabilitás szempontjából.
Végül, még nem gondoltam soha az "enyémnek" a változtatásokat.
(#) hangszoros válasza zoly15 hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
Ezek szerint nem jól fogalmaztam az elöbb, mert nem érted.
A cég is rájött néhány dologra, és modositotta "az eredetit"
Ezt érdemesebb épiteni. Valóban 30 év kellet cirka hozzá
Egyébbként minden elimerésem, a cucnak, illetve a kitalálójának azt hisszem Walkernak hivták, mert ennyi év után is megáll. Amikor született, csak az ami nagyágyuknak volt félvezetös normálisan szoló félvezetös 8ohm 100Wattos küttyüje.
Az más kérdés, hogy én mindezek ellenére valahogy nem szeretem. Bár lehet, hogy ami kifér belőle alapon csinálok, mert egy vendég darab nagyon jól szólt a Planárral.
(#) djhans válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 27, 2010 / 1
 
Egyszer csináltam egy Quad-ot SU169-es tranyókkal. Nem szólt rosszul.
(#) Alkotó válasza djhans hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
Nincs okom kételkedni. Szinte bármivel képes szólni. Talán úgy lehetne megfogalmazni, vannak ígéretesebb, és vitathatóbb típusok.
A SU169 15-ös erősítése kicsinek tűnik nekem.
(#) djhans válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
Akkoriban nem volt sok pénzem alkatrészekre. Azokból a tranyókból meg volt egy marékkal. Aztán egy aktív sub erősítője lett a cucc. Viszont ma is inkább tenném tuti eredeti NDK SU169 vagy a Tesla KUY12 tranyókat mint egy mai hamis 2N3442 vagy 2N3773 tranyót. Persze ha biztosan eredetik kapok akkor hagynám a fenébe a kapcsoló tranyókat.
(#) lapose válasza zoly15 hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
Idézet:
„QUAD -ot eredetiben érdemes egy amatőrnek megépíteni”

Ezen az alapon a te verziód sem jó, mert nem eredeti, hanem a Rádiótechnikás változat.
Persze ezzel nem biztos, hogy rosszul jártál, mert egy megbízható változat. Ráadásul tettél biztosítékokat a panelre, és a teljesítmény ellenállást is elemelted a paneltől.
Ha jobban bele szeretnéd magad ásni a témába, érdemes elolvasni a Rádiótechnika 2010-2011-es évkönyveiben a QUAD-ról szóló cikket, ott benne van a legelső verziótól, a legutolsó gyári verzióig, rengeteg plusz információval.
Csak érdekességképpen felrakom neked az egyik legelső gyári, még telefóliás kéttekercses kapcsolás panelrajzát.
(#) Alkotó válasza djhans hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
Egyáltalán nem "eretnekség" amit mondasz. Csináltunk mi -legalábbis én- ettől sokkal kritikusabb dolgokat is már a lehetőségek miatt.
A 15-ös erősítés egyébként is minimum. Ha siikerül 30 körülieket találni, vagy esetleg 50 fölöttieket, az már szinte tökéletes.
(#) djhans válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 27, 2010 / 1
 
Nekem most 2N3773 van benne és a rádiótechnikás változat van megépítve. Az én igényeimet kielégíti így is. A hifi szabványt így is teljesíti. És nincsenek olyan komoly hangfalaim sem ezért ennél maradtam. Itt egy kép. Még nincs teljesen készen.

Kép015.jpg
    
(#) Alkotó válasza djhans hozzászólására (») Nov 27, 2010 /
 
Gratulálok! A mutatós műszer a gyengém. A pufferek illeszkednek a panelon lévő elkókhoz. Fúl retró, nagyon profi.
(#) Pioneer hozzászólása Nov 27, 2010 /
 
Én az alábbi verziót kezdtem el megépíteni. Azt hiszem ez a legutolsó eredeti nyák, ami alapján megrajzoltam.
Amiért erre esett a választásom az az, hogy egyszerűen ez tetszik
Próbáltam képeket készíteni a félkész panelekről, de sajna csak mobil van most nálam és azzal csak valami paca látszik a képen.

Quad_405.pdf
    
(#) CIROKL hozzászólása Nov 28, 2010 /
 
Ezt nem értem miért zavar itt bárkit is hogy a Zoli melyik vég panelt építette ? hagy legyen már a magánügye nem kéne ezt ilyen drasztikus megnyilvánulásokkal illetni egyszerűen ez a magánügye , azt hogy ki mit épít magának az más dolog !
A quad-ból köztudottan készült számtalan változat és van ilyen és olyan , mindenki másra esküszik és ez így van rendjén , az egyiknek piros a másiknak fekete !
Ezek a dolgok amiket itt írtok csak szőrszál hasogatások semmi más egyéb , én is építettem a quad-ból már annyi példányt hogy egy hétig mesélhetnék róla , mégsem teszem . /Igaz még az áhított "Ludwigos" -os változatot nem de nem is fogom /
(#) Kistóth hozzászólása Nov 28, 2010 /
 
Légyszí segítsetek! A quadom meghalt meghajtó?végfok csere után az egyik fele jó a másik kimenetén -46,3v van.
ha kiveszem az ÖSSZES TRANYÓT akkor is -16,7v van a kimeneten. a diódákat újra cseréltem,semmi!
negatív ág:100mA
pozitív ág: 10mA

VALAKI MONDJON VALAMI OKOSAT!
ELŐRE IS KÖSZI!
(#) CIROKL válasza Kistóth hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Nem kivenni kell a tranzisztorokat hanem ellenőrizni aztán ha netán rossz cserélni , apropó a képen az ÍC sem nincs a panelben ?
(#) Kistóth hozzászólása Nov 28, 2010 /
 
Mértem mindegyiket, nem zárlatos és nem szakatt! az ic-t kivettem. TL071 van benne egyébként! a két 1kohmos ellenállás melegszik.
(#) kadarist válasza Kistóth hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
Az IC kimenetén mekkora feszültség van? A képen jelzett elkó nem sült meg egy kicsit?
Következő: »»   106 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem