Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   649 / 2499
(#) oibacsi hozzászólása Nov 30, 2010 /
 
Újabb kérdésem lenne:
Feltétlenül hagynom kell szellőzést a tetején? Szerintem csak a tekercsek és a diódák fognak csak fűteni belül egy keveset...
(#) gery1212 válasza hangszoros hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Szia
Szóval hagyjam benne a kimenő trafót?
(#) Hurkafej1 hozzászólása Nov 30, 2010 /
 
Lemértem ma a trafóm, és valami nem világos. Ha a két S1 pontnál mérem a feszültséget, akkor 53V-om van, ha pedig valamelyik S1vagy2+AC_GND-nél mérem akkor 28V-ot kapok. Ezt hogy egyenirányitsam akkor? Az eredeti rajzon a két S1 megy a graetz-be. Tudomásom szerint az egyenirányitás után a feszültség megnő. Szóval ha gyök2-vel szorzom akkor 74V-ot kapok.
És az eredeti kapcsolásban 50V alatt maradt ez az érték, mivel a legnagyobb tápfesz szűrőkondi is 50V-os volt.
Szóval akkor két graetz hiddal tudnám ezeket egyenirányitani? De ha igy csinálok akkor meg nem lesz sima GND-m, és az erősitőhöz pedig kellene azis nem?
Mert az erősitő kapcsolási rajzán (7294) van +VS, -VS és GND is külön.
Help valaki, egy kissé megkavarodtam...

s111.jpg
    
(#) petemazi válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Amit te mérsz, azt úgy kell elképzelni, hogy egy nagy tekercs van a trafón, és középen meg van csapolva. Ő a gnd. De neked csak az egyik vége és a gnd közötti feszültség számít. Nagyjából +-35V-od lesz egyenirányítás és pufferelés után.
(#) zoli_varga hozzászólása Nov 30, 2010 /
 
Sziasztok guruk!

A kérdésem hogy egy hangkártyának a kimenetén kb. mekkora feszültséggel kell számolni? (1kHz nél)
mi az a mv/V uv/V?
(#) petemazi válasza zoli_varga hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
A szabvány szint 0,775mV.
(#) szamóca válasza zoli_varga hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
2V-ot lazán kiböknek.
Ezek viszonyszámok lehetnek zajra, vagy ki tudja.
(#) gidofalvinorbert hozzászólása Nov 30, 2010 /
 
Sziasztok, van egy problema amit nem sikerult megoldanom, van egy vegfokom phonic max 2500 plus, es akarhanyszor a szobaba fel vagy le kapcsolok elektromos eszkozoket mint pl, ejjeli lamp, szamitogep, mindig berecseg de nagyon, vagyis jelet kap, valakinek valami tanacsa erre a megoldasra?
(#) hangszoros válasza gidofalvinorbert hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Ha nem boldogulsz, alkalmazd a legjobbat. Szüntesd meg a zavarforrást. A kapcsoló kontaktusára teggyél 10 100nanos kondit. Minimum 630V-ost !
Biztos árnyékolásnélküli toroid van benne. Ezért se szerettem a toroidokat
(#) agressiv válasza gidofalvinorbert hozzászólására (») Nov 30, 2010 /
 
Elméletileg csak valami árnyékolás hiányzik.
Az én erősítőmet az udvarba beguruló trabant "recsegtette" de iszonyatosan, és hiába szűrtem a tápot semmi sem változott csak akkor, amikor körbelemezeltem a műveleti erősítőket amik preamp-ként funkcionáltak.
Amúgy ha az erősítő 0-ja földelt, valószínüleg semmit sem lehet tenni, mert valamiért olyankor mindíg zavarja bármilyen kis szikra.
(#) ibpeti hozzászólása Dec 1, 2010 /
 
Hello! Egy 11.5 x 12.5cm-es 2x28V AC trafó hány VA-es lehet? Köszi!
(#) Hurkafej1 válasza petemazi hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Oké, értem.
De malyd az erősitőhöz megy +-egyenirányitott feszültség, és GND is. Az pedig a trafótól jön közvetlenül. Ez nem fogja nekem tönkrevágni? Mert ezen akkor váltóáram folyik, nem? Legalábbis ha eközött és egy másik pont között feszültséget mértem.
(#) szamóca válasza ibpeti hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Egy 1500x4500cm-es autó hány lóerős lehet?
Ahhoz hogy megsaccold, ismerni kellene a trafómag típusát, (EI, M, hiperszil, toroid R-core stb) keresztmetszetét. Egy fotó sem ártana, mellette egy azonosításhoz alkalmas tárgyal.
(#) petemazi válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Bővebben: Link
Miért nem hiszed el, ha mondom? Akkor inkább mutatom.
(#) ibpeti válasza szamóca hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Csatolom a képeket. 2db TDA7294-hez kellene, vagy 2db LM3886-hoz. Ez majd még kiderülne, csak azt kellene tudnom, érdemes-e megvennem, elég lenne-e hozzá.
(#) CIROKL válasza ibpeti hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Nyugodtan megveheted az említett erősítőkhöz megfelel főleg ha olcsó pénzért van !
(#) Hurkafej1 válasza petemazi hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Oké, én elhiszem
Akkor a GND-nek csak azt használjam ami a két kondi között jön létre, vagy ez egy és ugyanaz lesz azzal ami a trafóból is kijön?
(#) ibpeti válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Köszi a választ! A képeken, a kivezetései alapján valóban 2x28V-os a trafó? Betudok majd rajta kötni 2x(+U -U GND) -t?
(#) CIROKL válasza ibpeti hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
A kép alapján csak azt látni hogy 3 szál van a szekunderen , ez nagy valószínűséggel rendben lesz a +- táphoz .
Üresen lesz kb 38-39 Volt a diódákon esik némi kis feszültség meg terhelve megint esik és marad ha minden igaz 35-36 Volt DC+-
(#) ibpeti válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Szóval abbol a 3 szekunder kivezetésből csak 1db + - jön ki, és nem 2x, 2 végfok számára külön-külön?
(#) CIROKL válasza ibpeti hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
3 szálból nem ! csupán csak +és - de ez egy végfoknak bőven jó ha csak nem dual mono kialakítást szeretnél?

+-táp.jpg
    
(#) ibpeti válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Köszi, én is ugyanigy gondoltam, hogy ez az a 3 kivezetés. Akkor valójában nem 2x28V-os, hanem csak 1x28V. Kérdőre vonom az eladót. És igen "sztereo" végfokot szeretnék, akkor már nem alkalmas a trafó rá ugye?
(#) CIROKL válasza ibpeti hozzászólására (») Dec 1, 2010 / 1
 
De ez 2X28Voltos és alkalmas egy sztereó erősítő táplálására természetesen , az tette be egy szemléltető képet , oda van írva Végfok -ra plusz és mínusz !
Amire te gondolsz annak 4X28 Voltnak kellene lenni .
szamóca: A sárga csatlakozó az a primer és szerintem több illetve 3 darab százalékos megosztású a primer /ezt csak azért merem leírni mert van ilyen trafóm !/
(#) petemazi válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Igen, a két kondi közös pontja menjen a trafó GND-re.
(#) szamóca válasza ibpeti hozzászólására (») Dec 1, 2010 / 2
 
Ne vond, ha csak nem akarod égetni magad. :no:
A sárga színű szemes saruba valószínű két szál CuZ van krimpelve. Ez a közösített kivezetés. Akár ketté is bontható.
(#) elektrorudi válasza szamóca hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Szamóca..., ez döbbenetes !
Új értelmet adtál a "kapcsolási rajz" fogalomnak !
Gratula!
(#) saraha válasza szamóca hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Ja, nem semmi.El tudom képzelni mit művelsz akkor a Photoshoppal
(#) mp3maker válasza szamóca hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Ez tényleg nem semmi!
(#) szamóca válasza mp3maker hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Ugyan már srácok. :pirul:
Csak így gondoltam érthetőbb.
(#) Clavia hozzászólása Dec 1, 2010 /
 
Sziasztok! Amatőr kérdés, de alapvetően mi határozza meg azt, hogy egy erősítő szimmetrikus vagy aszimmetrikus tápról jár?
Következő: »»   649 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem