Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   42 / 599
(#) hapro válasza shalafi.66 hozzászólására (») Nov 16, 2010 /
 
:taps: Szakbarbár szemmel...
Csak ennyi tellett tőlem erre. Már nincs az a s..gg mutogatós smile, azt tettem volna ide szívem szerint.
(#) Gafly válasza Action2K hozzászólására (») Nov 16, 2010 /
 
Hasonlót CIROKL is bármikor összedob, csak szerintem nem ér rá. Például a csöves szalagos magnóval sem rukkolt még elő
(#) Collector hozzászólása Nov 19, 2010 /
 
(#) zoly15 válasza Collector hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Ez valami EL fólia szerűség lett?
(#) vilmosd válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Hali
Ezt alkalmazzak(tak) langorkent. A lang egyeniranyitokent mukodik. A szondara valtofesz kapcsolva, es ha van lang akkor a szondan negativ fesz jon letre.
Udv Vili
(#) bakos13gab válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 20, 2010 /
 
Érdekes.
Ne semmi az elején az óvaintés. Ez csak vicc, vagy tényleg csörgessem meg a tűzoltókat mielőtt gyertyát gyújtok?
(#) zenetom hozzászólása Nov 20, 2010 /
 
(#) szamóca hozzászólása Nov 20, 2010 /
 
(#) mineral válasza szamóca hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
A magyarok mindig is nagy koponyák voltak. És lesznek is. Gratulálok a tanárnőnek! Még sok sok ilyen tanárt a magyar oktatásba! Ez nem a az 500.000 forntos kakaó álló billentyűzet kategória...
(#) shalafi.66 válasza szamóca hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Hát a helyzet mondjuk adta magát.

Off, de engem meg az érdekelne, hogy hol lehet ilyen PE fóliát szerezni...
(#) szamóca válasza shalafi.66 hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Mikor elmondják a bűvésztrükk megoldását, utána mindenki mondja hogy, Ja, ilyen egyszerű.!
Minek fólia? Megy az egy pár száz forintos lepedővel is.
(#) bakos13gab hozzászólása Nov 21, 2010 /
 
Erről van valakinek véleménye? Mármint működhet a dolog? Nem értem, hogy egy digitális 0-1 ből álló jelsornál a kisebb rezgéstől hogy lesz teltebb a zene. Biztosabb lesz a beolvasás?

CD rezgéscsillapító
(#) szamóca válasza bakos13gab hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Nem kell mindent meg(v)enni amit kínálnak.
(#) shalafi.66 válasza szamóca hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Hát nem tanítottam ilyen teremben még soha, és az interaktív táblakészítés sem a szakterületem, de a hátulról vetítést régóta alkalmazom színpadtechnikában, és kb. a harmadik értelmes ötlet ez, ha látod a körülményeket.
Lepedővászonnal nem olyan jó, az anyag textúrája miatt.

Ui: egyébként a tanárnő is természetesen máshol látta a módszert, és angol nyelvű neten fellelhető leírások alapján jutott el a megoldásig. Olvasható a saját pdf-jében.

Viszont nekem nem csak vetíteni kellene az a polietilén fólia, de legfeljebb írok egy mailt neki, hogy legyen oly kedves, és árulja el, honnan szerezte.
(#) zenetom válasza bakos13gab hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Eldobom az agyam! A korrekt szó erre: h*lyeség.
(#) elektrorudi válasza zenetom hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Ne ítélj, hogy ne ítéltess!
Jó ideje olvasok Hi-Fi fórumokat, és kapásból tudnék mondani legalább tíz ehhez hasonló segédezközt, aminek a hasznossága -első közelítésben- számomra is megkérdőjezhető. De én itt meg is állok a vélemény nyilvánítással...
Mert mi van, ha nekik van igazuk? :miaz:
(#) szamóca válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Akkor Te nem hiszel a vezetékek diódaként való viselkedésében (nem mindegy milyen irányban kötik be a forrás, és a terhelés között, s nyíl jelzi a helyes irányt a szigetelésen) mint ahogy a bejáratásukban sem,? Pedig ezeknek a három méteres szetben árult kanócoknál van amelyik eléri a 10000$ is.
Itt egy olcsóbb verzió.
(#) bakos13gab válasza zenetom hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Én azt hiszem, hogy a Kácsánál hisznek bennük, legalább is azt mondták, hogy adnak el a kétmilliós kábelből is (ezt el lehete hinni, vagy nem). Rákérdeztem egy eladónál (én ugye csak egy "filléres" 500 Ft-os basic line interconnectet vettem). Azt mondta, hogy a forma, az edzés, kiképzés, az anyagok (színtiszta ezüst) mind megvan ezeknél. Azért azt megkérdőjelezem, hogy az 500 forintos kábelnél 2000x jobb lenne, ez inkább valami aszimptótikus közeledés a "tökéleteshez". Egy bizonyos ponton túl ugyan már olyan mindegy (és hát emberünk határértékelése és pénztárcája válogatja, ki hol áll meg).
(#) Szebence válasza szamóca hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Egyébként nekem elmondták, hogy esetleg high-end dolgoknál, amik tényleg ilyen többszázezres kábeleknél, amiket tényleg csak a fanatikusok, a maximalisták, akik ****ásig tele vannak pénzzel, azok veszik meg.
Már nem emlékszem a magyarázatra, de mondanom sem kell, hogy semmit nem tesz ez az egész, nem emiatt fog rosszul szólni a ketyere. Ja és szerintem majd a magyarázat, aminek majd utánakérdezek megint, csak elméleti síkon működik, nem hiszem hogy kitudnák mérni... (de ehhez kell a magyarázat, de pontosan nem tudom, hülyeséget meg nem akarok mondani, holnap megkérdezem!)
(#) bakos13gab válasza Szebence hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Placebo hatás? Ha elhiteted az agyaddal, hogy jobb, akkor annak is érzékeled.
(#) Szebence válasza bakos13gab hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Hangzásban biztos, hogy semmi külömbség nincs, placebo az lehet, viszont a magyarázatban van némi ráció, de az csak elméleti síkon működik szerintem.
(#) zenetom válasza elektrorudi hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Idézet:
„Mert mi van, ha nekik van igazuk?”

Akkor beállok hozzájuk én is, árulni.
szerk.: simpi linkje nagyon komoly!
(#) mineral hozzászólása Nov 24, 2010 /
 
Egy kicsit elüt a fórum profiljától de gondoltam megosztom veletek. Nagyon ötletes.

Gáztűzhely
(#) lidi válasza mineral hozzászólására (») Nov 25, 2010 /
 
Hát ez tök jó, főleg a "gáz" rózsák. Kicsit nehéz lehet szerelni, mert össze van hegesztve az egész, de profi munka.
(#) mineral válasza lidi hozzászólására (») Nov 28, 2010 /
 
A lenyitható sütő ajtón keresztül azért lehet szerelni. Biztos nem egyszerű de a lehetőség megvan.
Találtam ma is pár kütyüt. Legjobban az 1.44MB-os floppy notesz tetszett.
Bővebben: Link
(#) Clavia hozzászólása Nov 29, 2010 /
 
Szevasztok! Olyan folyadékot (vizes oldatot) ismer valaki, amelynek az oldott molekulái gerjeszthetők??? Gondoltam érdekes lenne, ha működne ez a dolog....Lehetne kémcsőből valami kis fénycső-féleséget szerkeszteni. A kinin 100, hogy gerjeszthető, hiszen UV aktív is ( a pontos szerkezetéről hirtelen annyi rémlik, hogy aromás részlete is van, meg 1-2-3 N atom benne. Ugye gerjesztés szempontjából az aromás, illetve egyéb delokalizált eletronokat tartalmazó vegysületek érdekesek . (Izoprének ,ilyenek) .
(#) Gyu hozzászólása Dec 4, 2010 /
 
A kis pufi
(#) szamóca válasza Gyu hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Elektromos bicajok soros töltése gyakran produkálja ezt a látványosságot. :yes:
(#) zoly15 válasza Gyu hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Szépen meghízott! Bélgörcsei voltak?
(#) newman92 válasza Gyu hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Szépen szétment! Rövidzárat kaphatott...
Következő: »»   42 / 599
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem