Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » B5 és B8 végerősítő
 
Témaindító: banyaiakos, idő: Máj 31, 2008
Lapozás: OK   30 / 62
(#) petemazi válasza szamóca hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
48 dodó egy biztiért, aaaa-haaaaa! Megyek és elásom magam!
(#) petemazi válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Kérdés, hogy megéri-e annyi pénzt beleölni egy hiperszuper audiofül erősítőbe, amennyiből hónapokig járna hozzám élő zene? Én is nagy híve vagyok a minőségi zenehallgatásnak, de sose vetemednék arra, hogy 48 dolláros biztosítékot vegyek.
(#) szamóca válasza petemazi hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Pedig a japán ródiumos Furutechtől is van drágább. :yes:
Láttál már pl majd 10 000$-os, 1,5m-es hálózati kábelt?
Vagy aranyozott hálózati elosztószekrényt?
Ez nem az átlag hifisek világa, ezért ne is áhítsd. Élvezd a zenét arra törekedj, mert az a lényeg.
(#) petemazi válasza szamóca hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
És gondolom az elműtől a házamig is aranyozott-ezüstözött cuccok lesznek.
(#) hangszoros válasza petemazi hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
A tápegység sorba van a hangszoróval irtam a minap. A 230 is.
Azzal az aranyozott dolgokra is vigyázni kell , mert nem minden sárga aranyozott. Valamelyik fém 1/3ba kerül és olyan a szine mint az aranynak
Ráadásul a vasat is besárgitják. A csatlakozókat is gyakran.
(#) rolitechno válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Hát igen azért vannak értékes anyagok a földön bőven , így van ez karórában is ezzel most csak annyi lett a baj hogy meg kell rendelnem kintről azokat a japán csodákat darabonként 10$ ért amit persze nem bírnék megállni
(#) rolitechno válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Ez valahogy így lehet (csak gondolom ) hiszen döntő szerep a kapcsoláson és a tranzisztorok milyenségén van...azért a jó MKP kat is hozzá kell tenni. Persze ha már valaki mondjuk egy B5 öset vagy egy jó csöveset esetleg egy Krellt épít , azért hajlamos arra hogy maximalista legyen de 45$ os biztosítékokat meghagynám másnak én is.
(#) rolitechno hozzászólása Dec 5, 2010 /
 
Hi . Rendeltem a B5 be 1 kevéssel jobb minőségű ellenállásokat , de csak oda ahol a hangjel áramlik( 12K,100R,2.2K,2.7K,47K). Ahol tápellátás szerepe van oda nem.(220R stb...) Fontos lett volna oda is vagy nem számít annyira.? Végül is olyan helyeken csak a feszt meg az ampert szabályozza a többi alkatrésznek. Vagy ha az ellenállások rossz fesz függése miatt zajosabb és más frekv. kon más az értéke akkor az kihat a meghajtásra? Vagy nem mert ott hangfrekvenciás jel nem folyik...kérem vki segítsen. Köszi
(#) CIROKL válasza rolitechno hozzászólására (») Dec 5, 2010 /
 
Vagy cseréled az összeset vagy egyet sem !
Viszont az ellenállások cseréje az önállóan semmit nem ér , az összes kondenzátort is cserélni kellene valami jobb minőségre .
Az én meglátásom viszont az hogy cserélhetsz te bármit bármire itt akkor sem fog egy fikarcnyit sem változni semmi , ha csak nem a tudat alatti misztikum .
(#) rolitechno válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 5, 2010 /
 
Erre gondoltam már én is bár az MKT és az MKP között azért hallható is. A kondik jók és az elkók is csak ESR ek.Még a kimenő kábel is ezüstözött(bár azt senki nem hallja) , az ellenállások viszont a lehető leggagyibbak. Ja lehet h mindet kidobom...
(#) CIROKL válasza rolitechno hozzászólására (») Dec 5, 2010 /
 
Őszintén de burkoltan erre céloztam , a kondenzátorok cseréjével sokkal előbbre jutsz ,az ellenállások cseréje nem hoz érdemi változást !
Ez nem csöves !
Akkor ha már itt tartunk , kérdeznék egy dolgot ? szerinted melyik hangfal , hangdoboz szól szebben a fekete vagy a fehér ? erre itt nem kell válaszolnod , majd személyesen megbeszéljük.
(#) (Felhasználó 46585) válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 5, 2010 /
 
Lehet, hogy amire te azt mondod, hogy fehér, arra én azt mondom, hogy fekete... talán mert sötétben néztem meg...
(#) Alkotó válasza rolitechno hozzászólására (») Dec 5, 2010 /
 
A "jobb" és a "rosszabb" a dolog kulcsa, illetve ezek meghatározhatatlansága. Ellenállásnál pl. a (régi technológia) szén-réteg alapúak sokak szerint melegebben, lágyabban, barátságosabban, tehát "jobban" szólnak, mint a (mai technológia) fémoxid-réteg alapú ellenállások. Pedig az utóbbi sokkal pontosabb, kevésbé hőfüggő, kevésbé öregszik, kisebb méretű ezért kisebbek a kapacitív és induktív járulékaik, tehát szinte minden szempontból "jobb", és közben mégis sokan a "rosszabb" szén-réteget kedvelik a hangja miatt.
Kizárólag a saját véleményem szerint, a fórumozók többsége egyáltalán nem tudja érzékelni az ilyen szintű vélt vagy valós különbözőségeket. Ezekhez már "túlzott" rendszerek kellenének. Az én szintemen a félvezetőkre, a jó nyákterve a huzalozásra, és a helyes mechanikai felépítésre érdemes koncentrálni, természetesen a kapcsolás kiválasztásán túl. Pl. nekem még nem tudta senki demonstrálni, hogy "micsoda" különbség van ha a kábelt megfordítja valaki, illetve abban se hiszek, hogy az áttetsző szigetelésű kábeleknél egyesek meg tudják hallani ég e a villany vagy sötét van zenehallgatás közben.
Célszerű okosan megtalálni mindenkinek a saját határvonalát a valóság és a becsapás között.
(#) CIROKL válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 5, 2010 /
 
Tökéletesen egyet értek !
(#) rolitechno válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 5, 2010 /
 
Azt tudjuk hogy a fénynek van frekvenciája dehogy ezt hallani lehet - e
(#) rolitechno válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 5, 2010 /
 
Hát ez elgondolkodtató...de van olyan is állítólag ami ezt kikerüli. A tantál ellenállás ami egy vagyon. Kérdés az hogy megér e annyit amennyi különbséget produkál az emberi érzékszervekre gyakorolva.
(#) rolitechno hozzászólása Dec 25, 2010 /
 
Tudja valaki hogy az MJL21193/94 és 93G / 94G között mi a különbség ? Mindkettő ON SEMIKONDUCTOR ( USA elvileg )
(#) kadarist válasza rolitechno hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Ezek egymás komplementerei (kiegészítői). A 3-as végű PNP struktúrájú, a 4-es végű pedig NPN.
(#) rolitechno válasza kadarist hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Igen azt tudom de én a ( G ) jelzésre lennék kíváncsi. Tehát hogy számít e hogy ha van utána egy ( G ) . Elvileg USA gyártmány az ON MJL csak nemtudom hogy a Farnell nél mért G-s ek vannak.
(#) kadarist válasza rolitechno hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
A "G" végű az ólommentes változatot jelöli.
(#) didyman válasza rolitechno hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Interferencia.
(#) rolitechno válasza kadarist hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Aha köszi és az ólommentes jobb vagy rosszabb ?
( hangra ) Mert drágább azt látom.
(#) kadarist válasza rolitechno hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Csak az alkatrészlábak bevonata az ólommentes. Az elektromos tulajdonságokat ez nem befolyásolja.
(#) rolitechno válasza kadarist hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Köszi ,már kezdtem megijedni
(#) ferencferenc hozzászólása Dec 29, 2010 /
 
Sziasztok! Megépítettem én is B5-öt
Kicsit macerás beállítani azt a 35mV-ot a 0,33 ohm-on. Ti nem így tapasztaltátok?

B5_KÉP.jpg
    
(#) rolitechno válasza ferencferenc hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Szia! Az 15-18mV között kell legyen. Elvileg.Nem 35 :yes:
Szép darab lett.Tudnál még 1-2 képet róla
(#) ferencferenc válasza rolitechno hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
A nyugalmi áramnak 100mV-nak kell lennie nem?
0,33ohm*100mA=33mV
(#) petemazi válasza ferencferenc hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Nagyon szépen megcsináltad, grat!
(viszont azokat a teszkós hangfalkábeleket gyorsan kicserélném tömör "fali" rézkábelre, kár ezzel elrontani a hangját. Ha már -ha jól látom- vishay-dale ellenállatok kerültek a jelótba, és shottky-s a táp, roe kondikkal. )
(#) rolitechno válasza petemazi hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Jah a kábelok nekem is feltűntek.Ha már vishay meg wima meg stb van akkor azok a gagyi kábelok egy kicsit kikívánkoznak belőle. Meg a hangbemenethez én OFC mikrofonkábelt raknék ,de csak mondom :nem kötözködésből a kimenethez pedig ezüstözöttet.Bővebben: Link
(#) rolitechno válasza ferencferenc hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Az áramnak 50mA nak a feszültségnek 15-18mV között. Vigyázz el ne füstöltesd azokat a jó kis alkatrészeket
Következő: »»   30 / 62
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem