Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   15 / 575
(#) kéti válasza mugab hozzászólására (») Nov 29, 2010 /
 
Sziasztok!
Köszönöm, hogy időt azámtatok rám,VIM-nek is
Ma volt itt egy szerelő, aki még a profi nyuszifüles előtt is, nem is tudom mért nem őt hívtam legutóbb és gyönyörűen megcsinálta. Kettőezer forintért.
Meleg van.
Tanulság:
Járt utat járatlantra sose, illetve jó szakembert aranyat ér
(#) jasper hozzászólása Dec 2, 2010 /
 
Sziasztok!
A kazánomat nem tudták megjavítani, csak a hibokát tudták megmondani.
amitől a legjobban féltem.. PANELHIBA

Azt szeretném megkérdezni, hogy tud-e valaki olyan embert aki esetleg megpróbálná a panelt javítani. ?!

Esetleg egy kapcsolási rajzot lehet valahol találni.
Junkers euroline kazánról beszélünk. Minden segítséget előre is köszönöm.

Üdv : Füleki Csaba
(#) VIM válasza jasper hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
Nem próbálta meg kicserélni az ionizációs elektródát? Csak rámondta, hogy panelhiba? Egyáltalán, csinált valamit a kazánon? Az ionizációs elektróda cserét kettő évente javasolja a márka. A nálam üzemelő Euromaxx most töltötte be a nyolcadik évét, de cserélni még nem kellett ezt az elemet. (az Euroline a nagyszülőknél működik) Talán jövőre kicseréltetem, majd békeidőben. Ugyanis SEMMILYEN alkatrészt nem árusítanak még szaküzletben sem. Nem tartom valószínűnek, hogy a panelnak ekkora hibája volna, CSAK nincs lángőrzés, amiért az ionizációs elektróda felel. Ez lehet, hogy a kelleténél oxidosabb (elhasználódott), vagy vezetéke nem kielégítő kontaktussal csatlakozik az elektróda végéhez és emiatt marad el a lángőrzés. Ennyit talán megnézhetsz a szonda csatlakozásánál és ha nem találod megfelelőnek, polírpapírral javíthatsz a kontaktuson. A szondát NE vedd le, mert ha nem jól teszed vissza.... Vagy nem lett-e elkoccintva (elütve) tisztításkor a láng magjától? Ha nem történik meg a csoda, akkor valóban az elektronika nem hajlandó megmérni az ionizációt. (az elektródának bele kell érnie a láng magjába, ha túlságosan a tűztér széle felé mutat, akkor abban a magasságban, de a fúvókák felé kell fordítani)
(#) mugab válasza jasper hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
Én azt mondanám neki hogy rendben, hozzon másik panelt, de ha nem az akkor nem fizetsz. (Mellesleg szerintem sem panel hiba)

B verzió, megpróbálod amit VIM írt és ha nem jön össze, veszel másik kazánt akár használtan is. Nem lesz sokkal több, és ha ugyanazt a tipust sikerül akkor van tartalék alkatrészed is
A lehúzós és/vagy hülye szerelőknek meg a jó édes ..........
(#) jasper hozzászólása Dec 2, 2010 /
 
Vim amit irt lehet benne valami, de szerintem más probléma lehet. amikor indít annyi gáz sem jön hogy begyulladjon igy nincs semmilyen láng amit őrizni tudjon
(#) VIM válasza jasper hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
Ha a szivattyú nem tudja intenzíven megnyomni a rendszert (bekeringetni) és ez a vízszűrő miatt van, akkor.... Nincs valami dugulás, vagy keresztmetszet szűkülés a kazánhoz közeli körben? Milyen radiátoraid vannak? Szűrő van beépítve valahová?
(#) gyula49 válasza VIM hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Szia!
Bocs,de nem voltam itthon. Most viszont már kezd nagyon hideg lenni.
A szivattyút szétszedtem,a lapátok állásából és a forgás irányából.Így szerintem képtelenség, hogy keringessen.
Egy UPS 15-50 AO 130P/N GRUNDFOS HYDROTHERM
szivattyú van beépítve.
Hogyan tudom házilag ellenőrizni a kapacitást?
Nem ismerem ezt a fajta motort,van-e benne segédfázis tekercs és ennek hibája okozhat-e ilyen hibát.
(#) ptesza válasza gyula49 hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Ha lekötöd az elkót , és ugyanazt csinálja, akkor ki lehet cserélni. Lehet ,hogy zárlatos , vagy szakadt. A kapacitás csökkenés sok éves folyamat.
(#) konop válasza gyula49 hozzászólására (») Dec 6, 2010 /
 
Szia!

Rakd össze a szivattyút, tedd vissza. Tegyél rá egy vezetéket és egy dugvillát, hogy direktbe be tudd dugni. Mérd meg egy multiméterrel a szivattyú ellenállását a dugvilla két érintkezőjén, kb. 120 Ohm a jó érték. A szivattyú végén van egy csavar, amit ha kicsavarsz látszik a tengely (itt folyhat a viz, ha nyomás alatt van a rendszer). Egy kb. 4mm széles fejű csavarhúzóval benyúlsz, meg lehet forgatni a szivattyút. Ha beinditod, akkor a csavarhúzót elkezdi forgatni (ÓVATOSAN, VIGYÁZZ A KEZEDRE). Ha nem, akkor meg kell indítani a csavarhúzóval, ha elkezd forogni, akkor kondi, ha nem akkor szivattyú csere.
(#) gyula49 válasza konop hozzászólására (») Dec 6, 2010 /
 
Szia!
Köszönöm a segítséget.
Addig eljutottam, hogy a kondi jó,szivattyú forog.
Beindítottam a kazánt, (5 radiátor és a padlófűtés van a rendszeren)a padlófűtést nem indítottam csak a radiátorokat szerettem volna.
Az elsőt felfűtötte.
A másodikat már csak éppenhogy langyosra.Légtelenítettem is őket.
Olyan érzésem van mintha nem lenne elég víz a rendszerben.
Mikor lehetek biztos abban, hogy rendesen feltöltöttem és levegő sincs a rendszerben?
A radiátor légtelenítőnél hogyan kell folynia a víznek ha minden oké?Úgy értem rendesen folyik vagy erőteljesen nem a legjobb szó de spriccel.
A harmadikig már el sem ment a meleg.
Üdv Gyula
(#) konop válasza gyula49 hozzászólására (») Dec 6, 2010 /
 
Szia!

A nyomást állítsd be 1,5 bar-ra. Ha a radiátor légtelenítőjén megjelenik a víz akkor már jó. Ha van termosztatikus szelep a radiátoron, akkor vedd le és nézd meg, hogy a pöcök a szelepben kijön-e, és be lehet-e nyomni (3mm-t mozog ki-be). Ha beragadt, akkor egy kombinált fogóval húzd ki, úgy lesz nyitva. Ha osztó tömböd van, akkor nyisd ki az ágak csapjait.
(#) gfj hozzászólása Dec 7, 2010 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Renova star 24 kazán vezérlő elektronikája ment tönkre.
A 220v bemenetnél lévő tekercs olvadt meg. A képeken jól látszik. A felirat rajta : M74330 08/05
Hol lehetne ilyet beszerezni, illetve ha valakinek lenne kapcsolási rajza az elektronikáról azt nagyon megköszönném!
gfj.
(#) ptesza válasza gfj hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Az egy 220-as tekercs. Ebben nem vagyok biztos , de az "emi" filter része szerintem. Régebben volt olyan PC tápegység amiben simán elhagyták,és egy huzallal átkötötték. Szerintem te is PC táp-ból szerelj ki egyet.

De a kérdés még nyitott! Mi a fene miatt égett le. Csak nem patkoltad meg a biztosítékot? Ejnye ejnye. Nem ártana ellenőrizni azt a 4 db diódát mert szerintem van közte zárlatos...Remélem tudtam segíteni.
(#) gfj hozzászólása Dec 7, 2010 /
 
Köszi a gyors választ! Körül nézek! Hogy miért égett le azt nem tudom, mert nem az enyém. A biztosítékot nem patkoltam meg. A diódák jó ötlet!
Még csak nézegetem mert tegnap késő este hozták! /Amúgy vagy 28 éve műszerész a szakmám. /
Még egyszer köszi! gfj.
(#) tiv hozzászólása Dec 10, 2010 /
 
Sziasztok,

Az utóbbi időben (mióta rendesen kell fűteni...) azt csinálja a kazán (Beretta Super Exclusive 24 CAI kéményes, átfolyós), hogy:

megkapja a jelet a termosztátról, erre nagy lánggal bekapcsol, (szivattyú hallhatóan megy), fűt kb. 20-30mp-ig, aztán kikapcsolja a lángot (szivattyú megy tovább).
Ilyenkor a kijelző szerint a víz 30-50C között van.
20-30mp után begyújt megint, megy egy kicsit, aztán megint lezárja a lángot.
Így próbálkozik sokáig, van, hogy 3-4 ilyen ciklus után beindul "rendesen", van, hogy jóval tovább szenved.

A szivattyú közben végig megy, a termosztát jó (rövidre zárt termosztát vezetékkel is ezt csinálja).

Meleg víz rendesen van, talán kicsit jobban ingadozik, mint szokott, de ez csak érzés.
Ha a meleg vizet engedem sokáig (több perc), akkor a láng folyamatosan megy, nem kapcsolgat. A fent leírt jelenség csak fűtés üzemmódban áll fenn.

kösz minden tippet,
Tiv
(#) Gabi válasza tiv hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
A fűtési körben a vízhőfok mennyire van beállítva?
(#) CAVAFIX hozzászólása Dec 10, 2010 /
 
segitség, segitség
A fórumot olvasva, azt tapasztalom h szinte mindenkinek sikerül megoldani a problémáját. Hát most én is segitséget kérnék.
Előljáróban jelzem h antitalentum vagyok a műszaki dolgokhoz(
Problémám: van egy Radiant combi cirkós 2 éves kazánom. Kb két hónapja tapasztalom h a melegvíz nyomás nem megfelelő sem a konyhában, sem a fürdőszobában. A csaptelep megnyitásakor pár másodpercig megfelelő nyomással jön a viz, de utána csak csordogál, miközben olyan hangokat lehet hallani mint ha levegős lenne ill mintha torlódna a viz a rendszerben. És hogy még érdekesebb legyen a hiba, ha a konyhában is megnyitom a csaptelepet akkor a viznyomás megfelelő. A hidegviz nyomása tökéletes.
Tudna vki segíteni???
előre is köszönöm.
(#) tiv válasza Gabi hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
70 fokra van állítva.
(#) Gabi válasza tiv hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Konkrét típusismeretem nincs, csak hangosan gondolkozom:
Az egész olyannak tűnik, mintha minden normálisan menne, majd a kazántermisztor azt hiszi, hogy elérte a vízhőfok a beállítottat, leállítja a gázégőt. Az utókeringtetés miatt visszahűl a víz egy picit, ettől újra beindul a főégő és ez így megy tovább... Vagy a kazán vízhőfok termisztor rossz vagy a hőcserélő vízköves...
De hátha előkerül egy szaki...
(#) tiv válasza Gabi hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Igen, én is ilyesmiken gondolkodtam, csak akkor mi magyarázza azt, hogy melegvíz üzemben jól működik a kazán ?
Melegvíz üzemben több víz megy át a rendszeren, és jobban hűl a hőcserélő ?

A vízkövesedés is elképzelhető - a lakással kaptuk a kazánt, ami kb. 10 éves, és a lakásfelújítás során most nyáron többször le volt engedve a rendszer, és mindig csapvízzel lett újratöltve. Azt, hogy volt-e vízkőtlenítve bármikor, nem tudom.

A termisztort meg tudom keresni és mérni, majd utánanézek. (A készüléknek is van "NTC hiba" hibakódja a könyv szerint - ez lenne az ?)

A vízkövesedést gondolom csak szétszedéssel lehet megállapítani - eljátsszanék ezzel szívesen, de nem most.

köszi a segítséget,
T.
(#) Gabi válasza tiv hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Melegvíz üzemben nem kell 70 fokos vizet termelnie, 40-45 fokos víznél még nem biztos, hogy kiugrik a hiba. De az is lehet, hogy olyankor a HMV (használati meleg víz) termisztor nézi a hőmérsékletet és nem az a hibás, hanem a kazán fűtési termisztora (nem tudom, hogy van-e kettő benne).
Igen az NTC lenne az. Érdemes megnézni, megmérni.
A vízkövesedést csak szétszedéssel tudod megnézni, 10 év után már lehet aktuális.
(#) tiv válasza Gabi hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Köszi az ötleteket.
Eléggé laikus vagyok ebben a témában, tanulok...

A vízkövesedés milyen mechanizmuson keresztül okozza ezt a jelenséget ? Helyi túlmelegedés lép fel a hőcserélőben az elégtelen vízáram miatt ?

Még egy kis info:
A kazánon van egy digitális hőmérő, ami a fűtővíz ill. HMV hőmérsékletet mutatja (attól függően, éppen mit csinál).

Amikor indul a kazán, ez kb. 22 fok, és az első ilyen 30mp-es ciklus során ez felmegy kb. 30-35-re, és ekkor áll le fél percre pihenni.
Gondolom ezt a hőmérsékletet ő az NTC-től veszi.

Kiderült az is, két NTC van benne, fűtővíz ill. HMV.
(#) VIM válasza tiv hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Szia!
Ha van leírásod a kazánról, akkor könnyen be lehet azonosítani az érzékelők elhelyezkedését, ha nincs, akkor pedig itt találsz róla némi leírást és blokksémát. A fűtési előremenő NTC-je mehetett tönkre, vagy kontaktusa bizonytalan. A hőcserélő belső vízkövesedése nem egyik pillanatról a másikra történik és nem 20-30fokos vizet eredményez, a 70fokos beállítás mellett. A hibát hiába találja meg az ember, szakboltban nem kapni hozzá semmit, vagy ha igen az merő véletlen.
(#) Gabi válasza tiv hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Mivel konkrét típusismeretem nincs, csak hangosan gondolkozom ismét:
A vízkövesedés miatt nem tud megfelelő ütemben melegedni a víz. Ezt elvileg figyelheti a kazán (az eltelt idővel arányosan nem melegszik megfelelően a víz hőfoka) és ezt (áramlási) hibának észlelheti, ezért leáll.

A másik dolog az NTC. Ezt könnyebben ki tudod mérni, még akár üzem közben is, a megfelelő óvintézkedések (áramütésveszély!) betartásával. Ez is okozhatja a hibát.
A hőmérséklet növekedésével csökkenő ellenállást kell mérned. (Illetve üzem közben inkább feszültséget mérj).
Első körben a kontaktusokat érdemes átnézni, aztán feszültségmentes állapotban az ellenállását megmérni.
(#) declan hozzászólása Dec 10, 2010 /
 
Sziasztok! Albérletben ahol lakom Junkers kazán van a falon. Hangos visító hangot ad mióta újra be lett kapcsolva a tél eljöttével és az egyik szoba radiátorát nem fűti és a nyomásmérő nullán van. Lehet, hogy felkellene töltenem a rendszert vízzel? Alul van két csap amire rá lehet tekerni egy csövet és felül is van egy csapszerüség amit megpróbáltam tekerni, de ekkor alulról kifolyt a víz. HA tudtok segítsetek nekem. Remélem csak fel kell tölteni vizzel, de sajna nem értek hozzá. Köszönöm
(#) Gabi válasza declan hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
- Szólj a tulajdonosnak, ez az ő dolga
- Nyomásmérő nullán van (ez biztos nem jó jel), de akkor hogy fűti a többi szobát (?)
- Felül a légtelenítő lehet
- Alul kell feltölteni (az egyik a töltő, a másik valószínűleg a biztonsági szelep)
(#) declan hozzászólása Dec 10, 2010 /
 
Szia! Köszi a segítséget. Sajnos a főbérlő most elment pihenni külföldre ezért magam vagyok. Lefényképeztem az alját. Két helyre lehet rákötni a hozzá adott slagot. A kérdés, hogyha lekapcsolom az egészet és elzárom a gázt utána megpróbálkozhatnék feltölteni? Nézd meg a képet kérlek. Köszönöm

DSCN0237.JPG
    
(#) Gabi válasza declan hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Balról a második cső, amin a kék csap van. Lekapcsolni nem szükséges, 1.5 bar-ig töltsd fel. Utána légteleníteni kellene, ha nem automatikus.
(#) declan hozzászólása Dec 10, 2010 /
 
Sajnos nem sikerült a feltöltés, mert a hozzá adott csőt rákötöttem a vízcsapra a másik meg nem ment rá a kék csaposra csak a legszélső jobboldalira, de nem ment bele víz. De elkeserítő. Érdekes, hogy mégis melegek a radiátorok csak az egyik langyos és 0 baron van a nyomás a kijelző szerint. Nem is lenne baj ha nem adna ilyen hangos visító hangot ahányszor a termosztát bekapcsolja. Azért köszönöm a segítséget.
(#) Gabi válasza declan hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Lehet, hogy levegős. Amit találtál felül csapot vagy valamit, azt le tudod fényképezni? Ha azt kinyitod mi jön ki belőle?
Amelyik radiátor langyos, annál keress az oldalán (felső részen) egy fehér valamit, kis csavarral a közepén. Ha a kis csavart elkezded kitekerni ki tudod ereszteni a levegőt.
Következő: »»   15 / 575
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem