Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1134 / 2208
(#) djhans válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 14, 2010
Tetszik! Szép és egyedi. Egyedül hátul a csatlakozók lehettek volna szebbek.
(#) hangszoros válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 14, 2010
Huh b.... az első két kép nagyon szép
(#) djhans válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 14, 2010
Ezek szerint akkor ez egy bipoláris elkó? Gyanakodtam rá, hogy a kis méret és a viszonylag nagy kapacitás miatt nem lehet sima fólia. És tényleg csak indítónak és nem állandónak használható.
(#) ticseboy válasza djhans hozzászólására (») Dec 14, 2010
A ház adott volt, a trafókat bizniszeltem, az alkatrészek nagy részét "kukáztam", csak az EM83-ért fizettem kemény forintokat. Ezért maradtak ezek a csatik hátul. A lényege a dolognak, hogy occsóóón is lehet egyedi csövese az embernek.
Köszi mindenkinek
(#) hangszoros válasza gkari hozzászólására (») Dec 14, 2010
Na végre egy tárgyilagos ember, aki tud objektiv lenni
Ha belegondolsz a méret/kapacitás arányba ezt MKP konstrukcioban nem lehet realizálni.
Más egyébb szempont miatt nem nyerök audio célokra
(#) joco63 válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 14, 2010
Szép elrendezés, ez az asszimetrikus félköríves kialakítás remek ötlet. Kicsit talán vékonyabb fát kellet volna alkalmazni, és tényleg megérdemelt volna igényesebb csatlakozókat. Látszik, hogy saját kezű építés nem a legszebb amit ezen az oldalon láttam, de mindenképpen egyedi darab. Gratula! :yes:
(#) joepapa válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 14, 2010
Ezek a motoros kondik tuti olajpapírok, az egyikből folyik is az olaj, jó büdös és le sem lehet törölni, szétvághatom mert folyik, de már vágtam ezekből szét és papír volt fétekercselve, ezek baromi régi NOS kondik, még nagyfateré volt villanyszerelő fénykorából az aranytaltalék, és a betüjel:
MP

azaz metalized papír...

A mostaniak tényleg mintha elkók lennének azok közül már kiskoromban robbantottam el mikor viccből nyomtam az indító gombot, mert úgy gyorsabban forog a motor...volt vagy 25 éve, le is cseszett az öreg.

Sajna nem tuok ilyen csöveket...
De általában csak veszek veszek veszek, ritkán ami nagyon felesleges, vagy pont nem fér el a szortírdobozban azokat meghírdetem.

PL EM84 ből van 3db fölös mert sosem fogok varázsszemezni. Nekem csak a dolgos csövek kellenek.

És van 4db 6p3s NOS 1984 es ami pont nem fér el a többi 14 db mellé a dobozba, és nem akarok a 4 csőnek új dobozt, most rakosgatom ideoda, de lehet ezeket meghírdetem.

6n9s -ből most azért veszek 6db ot, mert annyi fog pont megtölteni egy 6n9s es dobozt...azokkal együtt ami van, most van a dobozban hely, azaz tölteni kell

ECC85 öt hasonlítotam fülre az E88CC hez és a 88 as valósabb volt az ecc85 talán kicsit színesebb, de nem annyira mint az ecc83 maár már kellemetlen csöves kenése.

A 88 as a legpontosabb, a 83 as a legkellemesebb mézesmázos széphangú fülbemászó, cd végére lehet jó "analógosítani"

Talán ezért is használják gitárcumókban, hibridekben, mert igazi csöves hangot ad. A 88 as jellegtelen mint ha ott sem lenne. De hát az a jó...vagy nem?
(#) joepapa válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 14, 2010
Nem, igaza van az én kondiaim MP sek, és ezekszerint üzemiek, azaz állanó segédfázist tudnak szolgáltatni, a 18 mikro vagy 20cm hosszú sac6cm átmérővel.
(#) klemo86 válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 14, 2010
Hű, szép lett nagyon! Nekem csak az a két nagy csavar szúrja a szememet az elején (Valami belülről-felfogatós téma jobban állt volna neki, de így is szép.)
(#) CIROKL hozzászólása Dec 14, 2010
Akkor én is mutatok valamit ha már az EM83 szóba került .Igaz még nincs kész 100% -ban illetve nincsennek kész /ugyan is kettő egyforma gép lesz .
A külalak nem az én tervezésem , csak csupán legyártottam amit kértek , remélem fog is tetszeni mint ajándék .
További képek itt
, mivel MATT fekete a doboz festése ezért most este már nehéz volt fotózni / megfelelő fényben fogom pótolni /

Ui: Ez az első csöves amiben toroid kimenőket tettem , és minden kételkedőnek csak ajánlani merem és tudom ezt a variációt , tökéletes hangzás majdnem rá is merem mondani hogy szebben szól mint az SM85 -ös vasakkal ,első benyomásra ez jött le de további meghallgatások kellenek még .

EM83-2.JPG
    
(#) joepapa hozzászólása Dec 14, 2010
Én is szenvedtem ma este is az alsó lappal és az alsó lapot tartó fakockákat ragsztom épp pillanatszorítózva D4 el.

A feldlapra rákerültek a hangszóró kimenetek és a két teflongyűrűbe ágyazott RCA.

Lehet nem fúrok a sasszira az EZ81, és a két 6sz19p mellé-köré likakat mert nem tudom szépre megsűlyeszteni, és elég szellős lesz talán, alul sem biztos, hogy kiluggalom, mert belül sem lesz nagy fűtés, hiszen remélem a csöves egyenrángatás miatt a tápszűrűsben nem lesznek nagy R ek nagy fesz esések, bár azért 100 Ohmot mindenképp teszek még bele, az előfoknak 1K -at....

E88CC SRPP be mekkora ellenállás okat tegyek? 1k5?
Katódkondizzam?

6n23p vagy e88cc ? igaz még sehol a belső NYÁK földpont, vagy BUSZ és azt sem tudom takonypanelen, vagy szegecssoron lesznek az alkatrészek, mert az AE782/A ból bontottam "szegecssorokat" is.

De nincs kedvem sok ronda csavarfejjel elcsúfítani a fedlapom.
(#) joepapa válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 14, 2010
Nekem ez tetszik nagyon profi, főleg ez a nézet:
Bővebben: Link

Azért kikapcsolni elég macerás?
Bár ezek hegyes tetejű csövek, nem a durungvégű 6p3s ami már sokszor égetett belsőalkaron amikor átnyulkáltam a szűk szekrényben felette...

Nekem főleg ezért lett a hangszóró és az RCA fedlapon, és nem hátra, hátra csak a két bizti (mindkét hálózati érbe 1-1db) és a betáp mazzag megy bele.
(#) CIROKL válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 14, 2010
A közreműködést ne köszönd ez nálam csak természetes , segítek amit tudok !
Szép lett ez akár hogyan is de megszületett , és gyönyörködj benn mint szépségben a hangzása meg egészen biztos elvarázsol .
(#) CIROKL válasza joepapa hozzászólására (») Dec 14, 2010
Igen ez nekem is furcsa de ezt kérték ,ezért hátul van a power kapcsoló , egészen biztos olyan helyre lesz telepítve ahol a ki és a bekapcsolás nem okoz gondot .
A doboz magassága úgy lett méretezve hogy a csövek ne érjenek el a tetőig , így nem kell félni ha szemből hátra kell nyúlni a power kapcsolóhoz.
(#) mayky válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 14, 2010
Olyan mint egy lépCSŐ
(#) CIROKL válasza mayky hozzászólására (») Dec 14, 2010
Ez jó tetszik !
Az élő valóságában azért tetszetős kis erősítők lesznek ezek , nekem csak a fekete és abból a MATT ami nem tetszik . A szerelésnél is annyira kell vigyázni az esetleges sérülések elkerülésére , azért is kellett segéd eszközt alkalmaznom amit itt a képen is látni .
(#) hangszoros válasza joepapa hozzászólására (») Dec 14, 2010
A félreértés ott van .hogy más az üzemi kondi -ebbe van MP, manapság polyprop, régen papir volt.- és más az inditó
Ez is motor, az is motor, de más a feladatuk
(#) MrBrown válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 14, 2010
Na kérem szépen, valami ilyesmire gondoltam. El lesz ájúlva tőle az a dagadt, tohonya, kékvérű főnököm
Tulajdonképpen a matt feketét ő is mondta, de én magamtól is azt választottam volna.
Szétválogattam neki a 4 darab EM83-at az enyimektől, fura látvány volt annyi együtt
A Te véleményedre adok ezért is várom kíváncsian a CHZ-tervezésű PCL86 PP-m hangzását a fleta-féle toroid kimenőkkel!
(#) klemo86 válasza MrBrown hozzászólására (») Dec 14, 2010
Idézet:
„Szétválogattam neki a 4 darab EM83-at az enyimektől, fura látvány volt annyi együtt

Mennyi együtt?
Link
(#) hgy válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 14, 2010
A design a régi POINTE erősítőké, ami nagyon szép volt/meg jó is . Ez is szép, a hang nem ismeretes.
(#) CIROKL válasza MrBrown hozzászólására (») Dec 15, 2010
Szép kis lépcső-k lesznek ezek hogy a mayky szavait idézzem .
A toriod kimenők abszolút nem maradnak el , sőtt mondanám az elsődleges meghallgatás számomra azt mutatta hogy igencsak szépen muzsikál .
Most megyek belövöm még 100% -ra és összedobom a 2. -at is .
(#) CIROKL válasza klemo86 hozzászólására (») Dec 15, 2010
Hát de szétdaraboltátok 20 felé! a Mr -nél egyedül van sok X ennyi !
(#) MrBrown válasza klemo86 hozzászólására (») Dec 15, 2010
Nekem összesen volt 16 darab, de most már csak 8 van. Csak a PCL86 PP-be tervezem ezt a fajtát, azért 7 tartalék elég kell hogy legyen :yes:
Javarészt én is "nagytételben" vettem, így nagyon kedvező volt az ára.
(#) klemo86 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 15, 2010
Most arról van szó, hogy mennyire jól nézett ki a sok együtt
Nekem 2db van, ebből az egyik csak tartalék, de bőven elég is
(#) MrBrown válasza klemo86 hozzászólására (») Dec 15, 2010
Összehozhattunk volna egy találkozót egy fotó erejéig összeeresztettük volna a készleteinket
(#) klemo86 válasza MrBrown hozzászólására (») Dec 15, 2010
Azt beszéltük a kollégával, hogy a találkozón mindenki elhozza az összeset, és spektrum-analizátort építünk belőlük De szerintem ebből "egyelőre" elég ebben a témában…
(#) joepapa válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 15, 2010
Na de a lényeg nekem MP papír olajok vannak 18 mikro 250V AC az bírja a DC-t mekkora feszt viselhet el?

Átvezetést kellene mérnem, növekvő feszültsé mellett? csak féltem a multimétert, hátha átüt és füst.
(#) lpcollector válasza sturbi hozzászólására (») Dec 15, 2010
Sajnos minden hiába... Már az összes alkatrészt kicseréltem sőt beszereztem két újabb Svetlana EL509-2 csövet is. Rengeteg mérésen vagyok túl, és most már meggyőződésem, hogy az az elveszett beállítás egy rendellenes működés eredménye lehetett.
Az a végcső ami akkor volt a kapcsolásban a mostani beállítások mellett háromszor akkora rácsáramot kér a vezérléshez mint a többi.
Utólag megnézve az akkori mérési adatokat a kimenő csatolása is valamivel kisebbre adódott, a 29,6-al szemben akkor 29-re jött ki.
Ahhoz képest, hogy ezt a kapcsolást milyen sokan dícsérik és kit-ben is létezett, meglehetősen kevés utánépítéssel kapcsolatos írást találtam róla a net-en. Egy német nyelvű oldalon mintha azt írnák, hogy Paraviciniék a 13W-ot csak 500V feletti tápfeszültségnél érték el.
Nálam most 8 ohmon 9,4-9,6 Veff vehető ki 1kHz-en, ahol még biztosan nem vág és torzul szemre a szinusz. Ehhez a végcső 330 ohmos a meghajtó cső 1,4-1,5 kohmos katódellenállást kíván (ez utóbbi végcsőfüggő). 72mA nyugalmi és 74mA csúcsárammal hajtva, (ez sem éppen egy takarékos üzemmód.)
A 10kHz-es négyszögjel felfutó éle semmilyen beállításban sem lesz meredekebb (max. a túllövés nagyobb), gondolom ezért főként a kimenő a felelős.
Kérdésem: Nagy hibát követek el, ha az első cső "megnövekedett" katódellenállásigényét nem az áthidalt 1kohm, hanem az alsó 120 ohm növelésével elégítem ki? (Így csökkene az érzékenység is.) Maradhatna itt eleve egy huzaltrimmer, vagy az már negatívan befolyásolná a kapott hangot?
(#) mark.budai hozzászólása Dec 15, 2010
Nekiálltam megtekerni az EL84 SE másik kimenőjét. Holnap estig be szeretném fejezni, két nap elég, ha elmegy rá..
(#) biji válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 15, 2010
Hajrá! Látom a GU50SE Uniden dobozban van. Van-e már előlapja?
Következő: »»   1134 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem