Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1135 / 2208
(#) mark.budai válasza biji hozzászólására (») Dec 15, 2010
Köszi! Sajnos még nincs, azt se tudom, az eredeti eleje hol van, pedig arra kéne fát (az sincs) valami epokittel ráapplikálni.
(#) biji válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 15, 2010
Az eredeti előlapra ragasztottam Uverapiddal, 1mm-es vas lemezt, szerintem jó lett.
Érdemes lesz megkeresned.
(#) joco63 hozzászólása Dec 15, 2010
Tudna valaki egy egyszerű kb 30s -os bekapcsolás késleltető, időzítő kapcsolást feltenni? Az egyszerűség az elsőrendű szempont, meg persze a megbízhatóság.
Köszi előre is.
(#) mark.budai válasza joco63 hozzászólására (») Dec 15, 2010
Ezt próbáltam, ez jó. Ha nem húzza meg a relét egyedül a BC182, akkor köss 2-t darlingtonba, és akkor megy..
(#) joco63 válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 15, 2010
Köszi ez jónak látszik, meg egyszerű is. Elég csak a segédrács feszültséget késleltetni, vagy az anód feszt kell mindenképpen?
(#) mark.budai válasza joco63 hozzászólására (») Dec 15, 2010
Én a graetz előtt még az AC-t kapcsolom a relével, így nem húz ívet. Én mindig késleltetem az anódfeszt is. Csak az előfeszt nem és a fűtést.
(#) djhans hozzászólása Dec 15, 2010
Úgy döntöttem, hogy mégis látványerősítő lesz a PL82 PP. De mivel a nyákok már készen vannak a teljesen bedobozolt változathoz és nem akarok újat csinálni ezért át kellett kicsit alakítani. Nem fértek volna el az alkatrészek a doboz és a nyák között ezért átkerültek a fólia oldalra.
(#) CIROKL válasza joco63 hozzászólására (») Dec 15, 2010
Elég a segédrács ,ha ott nem folyik áram és addig ugy sem fog szólni az erősítőd még nincs rákapcsolva a segédrács.
(#) CIROKL hozzászólása Dec 15, 2010
Az ikrek elkészültek , ma korán keletem frissült energiákkal .
Nem volt nehéz összehozni a második példányt már tegnap az elsőnél szerzett szerelési tapasztalatok felhasználásával könnyen ment .
Az egész projekt olyan 10 nap alatt zajlott , de ebben benne van az anyag beszerzéstől kezdve a fleta 6 darab trafó elkészítése , a dobozok festése /amire egy hetet kellett várni míg sorra kerül / Ezért köszönet a trafó készítő mesternek a precíz és a gyors munkáért , az anyagbeszerzőnek meg szintén aki pillanatok alatt megvásárolta és postázta a sok - sok cuccost a két csöveshez meg aztán a Mr aki intézte az összes dolgot . ezért külön köszöntet mindenért /volt egy pár délutánom amikor nem unatkoztam !/
El84pp több kép
(#) sturbi válasza lpcollector hozzászólására (») Dec 15, 2010
Akkor mégiscsak ívet fogott az a trafó, ahogyan először mondtam, csak nem tudod kimérni. Én úgy számolom, hogy az 510 V-os tápoddal 13-14 W között ki kellene jönni 6 K Ra-val belőle, ha minden rendben van. Az, hogy egyik pillanatról a másikra történt az eset, és nem állíthatók vissza az előző állapotok, szintén erre enged következtetni.
Légrés probléma is lehet, az is elviszi a szimmetriát, annak növelésével nem próbálkoztál (az elektromágneses erő szétnyomhatott egy szennyeződést).
(#) djhans válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 15, 2010
Nagyon profi munka! Lehetne sorozatban gyártani eladásra.
(#) Abukodonozo válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 15, 2010
Nagyon szépek lettek! Ez a matt fekete festés nekem nagyon tetszik.
(#) djhans hozzászólása Dec 15, 2010
Lenne valakinek 2db pacsirta kimenő trafója?
(#) nagy hoho válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 15, 2010
Nagyon profi lett! A megszokott igényes munka. Sehol egy csavar, ezt tanítani kellene.
Nálatok a takarítás, hogy van megoldva?
(#) CIROKL válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 15, 2010
Köszöntem szépen ! de van 4 csavar ITT

A takarítás az nem gond általában csak porolni kell , ezt egy ecsettel egyszerűbb , ha meg a légy oda csinál akkor úgy is be kell vetni valamit .
(#) nagy hoho válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 15, 2010
A nejem hadonászna a porszívóval és nem győzném a csöveket cserélni. Az a négy csavar nem látszik!
(#) bankimajki válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 15, 2010
Én 8 csavart látok. (Bár lehet szemüveget kell vennem. ) És tényleg a megszokott minőséget láthatjuk, grat. jó lett.
(#) djhans válasza djhans hozzászólására (») Dec 15, 2010
Akarok csinálni egy kis SE-t két ECL86 és egy EZ81 csővel. A pacsirta hálózati már megvan.
(#) sturbi válasza lpcollector hozzászólására (») Dec 15, 2010
Persze, azt az ellenállást is változtathatod, ha nem torzít tőle a kaszkód. Ha növeled, nő a visszacsatolás is. A négyszög egy dolog, nem kell hogy meredekebb legyen, valószínűleg középtartományra van kihegyezve a kapcsolás, nézd meg milyen a kaszkód után.
(#) CIROKL válasza bankimajki hozzászólására (») Dec 15, 2010
[OFF]Igen ! ne cserélj szemüveget , egy erősítőben van ott több csavar is csak azok mind belül vannak , kint semmit nem látni kivéve az alját felfogató 4 csavart és a lábacskák 4 további csavarjait , amit itt nem lehetett ragasztani mert azok a lábak 50mm átmérő és 10mm magasságú saválló anyagból esztergát, így ösz - visz 8 csavart látni az alján .[OFF]
(#) klemo86 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 15, 2010
Igazán kitettél magadért megint! A gazdája el lesz ájulva
(#) sturbi hozzászólása Dec 15, 2010
Megcsináltam 6N1P-re is a PP-t. Megemeltem 325 V-ig a segédrácsot, ha felkötöm 680 ohmmal a tápra, akkor 2*25 W fölött van a vége. 20-as áttételre kötve a kimenőt, hálózattól függően hajszál híján 30 W (pont mint a nálam lévő gyári 057-eseken. Ezek 8 ohmon 2,8 K-s Raa val mennek, kimenői szerintem nincsenek áttekerve. Kicsit más jellegű, de nagyon szép hangon szólnak, mérve kicsit rosszabb az enyémnél, mélyben is, magasban is, hangra nem merném állítani. A "szisszenve pusszantása" mintha jobb lenne közepes hangerőn, mint az enyémnek, de ez még fülelést igényel, mert rádión hallgattam csak (swiss jazz és swiss classic műholdról strong 6010-el, nem szg.-ről)). Már nem akarok vele többet foglalkozni, szerintem nagyon szépen szól, a kisebb segédráccsal olyan SE felé hajló. A macseknak kifejezetten tetszik a dizájn.
(#) sturbi válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 15, 2010
Eszméletlen jók (bár a varázsszem nélkül nekem méginkább bejönne).
(#) CIROKL válasza sturbi hozzászólására (») Dec 15, 2010
Ezek ilyenek lettek , mindent a megrendelőért ! ha neki varázsszem kell akkor ott van .
Köszöntem a szép szavakat , ennyire futotta az a 10 nap , ha lassabb tempót diktálnék talán még lehetne csiszolni a dogokon .
Kicsit bosszant a MATT fekete de ezt sem én találtam ki , sajnos a fényviszonyok végett nem tudtam még rendes képet csinálni róluk , talán a természetes fénynél még megpróbálom holnap
(#) klemo86 válasza sturbi hozzászólására (») Dec 15, 2010
Hogyhogy nem rajta van a cica? Így inkább úgy néz ki, mint aki vigyáz rá
(#) sturbi válasza klemo86 hozzászólására (») Dec 15, 2010
Először ráment, de úgy látszik az egész napos özem után túl meleg volt neki, kikapcsolás után rá szokott feküdni egy darabig. Okos.
(#) mayky válasza sturbi hozzászólására (») Dec 15, 2010
Azért azt tegyük hozzá, hogy az általam tekert trafók nálam nem mentek még 20 órát sem. Valamilyen szinten azért a trafóknak is kell némi bejáratás. Ha majd annyit fognak menni mint az eredeti EA057-esek, akkor hallgasd meg.
(#) Gory válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 15, 2010
Nagyon jó ez a matt fekete. Olyan hot rod fílingje van. A lábakat honnan szerzed?
(#) CIROKL válasza Gory hozzászólására (») Dec 15, 2010
Nálam minden saját gyártmány , kivétel most a festés azt szakműhelyben végezték.
(#) MrBrown válasza klemo86 hozzászólására (») Dec 15, 2010
Az egyik saját részre lesz a főnökömnek (ő az igazi megrendelő én csak az alvállakozó vagyok) a másikat karácsonyra viszi a tesójának, igazából ezért volt az igen rövid határidő. Jó kis ajándék mi?
Következő: »»   1135 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem