Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   667 / 2499
(#) saraha válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Szia.Én megépítettem.Válogatott félvezetőkkel dupla Fettel és szerintem hangra is jobb,mint egy átlagos Quad.
Képek
Sajnos az igazi énje csak a méregdrága hangszóróval alkalmazva jön elő de ott nagyon.
(#) potenciameter válasza saraha hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Szia, csak annyit szeretnék kérdezni, hogy árban milyen, a Quad-hoz viszonyitva?
(#) nolex hozzászólása Dec 17, 2010 /
 
Tisztelt fórumtársak.

Minden egyes erősítőfokozathoz külön tápegységet érdemes tervezni?
Ha közösen erős tápot adok neki, akkor úgy nem lehetne meghajtani? Ilyenkor milyen paraméterek romlására lehet számítani?

2x300w-nál már érdemes kapcsolóüzemben megoldani a tápegységet? tudom nehezebb de hát na...
Köszi
(#) saraha válasza potenciameter hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Ár-érték arányban a Quad ezzel szemben fölényesen viszi a pálmát.Ebbe egy Fet 1500HUF és 4db-al az igazi,ha meg még válogatod is akkor....Csak annak ajánlom a Crescendo-t aki akut erősítőgyártásban szenved és kőkemény hobbista.
(#) agressiv válasza nolex hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
Természetesen meg lehet úgy is oldani, hogy egy erős tápot használsz, csak a pufferekkel nem szabad spórolni.
Nem feltétlenül érdemes kapcsolóüzemben megoldani, mivel a sima 50Hz-es trafó, ha nincs alulméretezve örökös.
(#) nolex válasza agressiv hozzászólására (») Dec 17, 2010 /
 
ah.
TAS5630-hoz kellene. nem kell szimmetrikus táp neki(a végfok részéhez). +-12v és +50v kellene.
úgyhogy nagy áram...ekkor sem?
(#) krisztianAMG hozzászólása Dec 17, 2010 /
 
Üdv!

Újonc vagyok,úgyh nem tudom mennyire szoktatok itt a fórumban fejhalgató erősítőkkel foglalkozni.... Bár a kérdésem nem csak ezekkel kapcsolatos.
Akkor a probléma: jelenleg egy ilyen erősítőt tervezek építeni és ezt úgy szeretném kivitelezni,h a jel erősítés nélkül is átthaladhasson rajta. Érthetőbben:azt akarom,h a jel a csövek és műveleti erősítők kihagyásával is eljusson a kimenetig. (Egy spektrum analizátorral kerül közös dobozba,de majd idővel készűl több fajta is és ha vmelyik jobbra sikerülne szeretném majd azt is az analizátorral használni.

A válaszokat előre is köszönöm!
(#) agressiv válasza nolex hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Ekkor sem, picit jobban esik a fesz az analóg megoldásnál, de egy próbát mindenképpen megér, szerintem nem lessz gond.
(#) nolex válasza agressiv hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Közben meg gondolom melegszik a trafó. Habáár toroid, azt lehet hűteni.
De költségcsökkentés céljából választanám a kapcsolóüzemet. Ha tekertetem a trafót az drágább?(HQvideoban 2x24V 2x5,2A az majd 11eFt, na most egy kapcsolóüzem nem drágább, igaz sokkal többet kell vele foglalkozni...)
(#) agressiv válasza nolex hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Használt régi trafókat kell nézni, ha nincs olyan feszültségű ami neked kell, semmi pánik, megveszed és csak a szekundert tekered meg és készen is vagy.
Ha használtan nézel ilyen trafókat max 2-3e forintból megúszodd, attól függően, hogy mekkora teljesítmény kell. Egy jól méretezett torroid soha nem fog neked túlmelegedni.
(#) soos csaba válasza saraha hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Szia, értem, és dupla Fettel hány wattot ad le +-50V-on?. Nekem két US Blaster 130w/8 Ohmos hangfalam van, azokat szeretném vele meg hajtani. Most hogy meg láttam ennek az erősítőnek a paramétereit, és a felé pitését nagyon meg tetszett. Most a Quad és e között A monacor erősítő között gondoskodok hogy melyiküket volna jobb meg építeni. A Quadnak már hallatom a hangját, és nagyon tetszett de ennek a Monakor erősítőnek még nem. Volt hogy hoztak nálam egy gyári Fet-es erősítőt javítani valami alimentálási hibával, és mikor meg javítottam és meg hallgattam a hangját teljesen le hidaltam tőle ahogy szólt (nem akartam hogy a gazdája haza vigye), jobban mint egy Quad, ezért csigázót fel ez a rajz annyira hogy ez hogy is szól. Igaz különbséget csak akkor tudok tenni köztük ha meg építem és meg hallgatom a hangját. Én az eredeti 2Sj 50-SK135-ös finál tranyókal akarom meg építeni, és elég ha le ad 100W-ot, igaz ez a rajz 8 ohmon csak 75W de az is elég, csak szépen szóljon. MONACOR Végfok

DSC02184.JPG
    
(#) soos csaba válasza saraha hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
A legfontosabbat el felejtetem, a nyáktervet nem tennéd ide fel ha meg kérlek szépen?. A dupla Fet-esről, és a szimpla Fet-esről is Kellene. Köszi előre is.
(#) szamóca válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Linkelni tudni kell.
(#) soos csaba válasza szamóca hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Köszi szamóca De tik már profik vagytok ebben. Én meg el bénáztam.
(#) szamóca válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
A nyáktervre, és szerelési helyzetre állítólag igencsak háklis a "felerősödő" erősítő. Nem gyerekjáték egy ilyen megépítése.
(#) saraha válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Akkor folytassuk inkább itt. A tervek ott vannak, habár az a V-Fet TO-3-as de ezt hamar lehet orvosolni.Amúgy meg azok méregdrágák.
(#) skero hozzászólása Dec 18, 2010 /
 
Sziasztok! Tudnátok ajánlani valami bevált kapcsolást nem szimetrikus 60V os táphoz? Kaptam egy legalább 100W -os (2 X 40W -os rádióserősítőben volt) trafót amiről 43 V váltó jön le. Szeretnék hozzá egy mono (gitárkombóhoz lenne) végfokot készíteni.
(#) coolmsnman válasza skero hozzászólására (») Dec 18, 2010 / 1
 
Nemrégiben volt azt hiszem ebben a topikban linkelve:Bővebben: Link
(#) szamóca válasza skero hozzászólására (») Dec 18, 2010 / 1
 
HTA 30?
(#) petemazi válasza szamóca hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Gitározni?
(#) szamóca válasza petemazi hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Milyen rajta?
(#) petemazi válasza szamóca hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Hát én HTA-t inkább zenehallgatásra építenék, gitárhoz szerintem túl jó, és túl drága..
(#) szamóca válasza petemazi hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Minőségi gitározáshoz, minőségi erősítőt.
Vagy ha minőségtelen kell, akkor íme.
(#) petemazi válasza szamóca hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
5 ohm az vajon hogy pattant ki a kedves tervező agyából?

Én tudok rosszabbat, ám egyszerűbbet: TBA810
(#) skero válasza coolmsnman hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Köszönöm a linket. Közben egy magyar oldalon is megtaláltam más tranzisztorokkal ,és még előfokot is ajánlanak hozzá. Szerinted a linkelt oldalon lévő tranzisztorokat valahogy helyettesíthetném BDT64 és BDT65 C tranzisztorokkal? Ezek éppen vannak itthon. BD139 is van és még a teljesítmény ellenálásoknál kellene körülnéznem.Bővebben: Link
(#) skero válasza szamóca hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Köszönöm a segítséget 2n 3055 éppen van is itthon ,kisérletként lehet ,hogy megépítem de nem adom neki a gyönyörű hipersilt . A HTA30 szimpatikus ,le is töltöttem az Alkotó munkásságát dicsérő áttervezést. Most jó lenne a BDT64 ,65C ket felhasználnom (nincs kedvem boltba menni 30Km és nem mindig van ami kell). Nézegettem az obelisket is de nem minden bc tranyó van ami kell bele.
(#) skero válasza petemazi hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Tulajdonképpen nem tudom mi a túl jó gitárhoz mert nincs gitárom. Játszani sem tudok. De egy kombót már régóta szeretnék építeni ,csak úgy érdekesség képen. Ez tudom ,hogy hülyén hangzik de ez az igazság.
(#) petemazi válasza skero hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Én meg szeretnék egy helikoptert, bár nem tudom vezetni.
(#) Bassmester válasza skero hozzászólására (») Dec 18, 2010 / 1
 
Akkor már ne egy adott trafó köré építkezzél, csak azért mert olyat kaptál valakitől. Amit nyersz a réven, azt bukod a vámon.
Szerezz be egy +/-40V-os tápnak való trafót, építs TDA 7294-et, meg egy tetszés szerinti előfokot, ami lehetőleg egy fóféle gyári cucc kópiája és lehet akár csöves is.
Ebben a kombómban is hibrid megoldást alkalmaztam, a Marshall JCM-800 alapján.
Gyere át egy gitár kombós topikba!
(#) Leadtek hozzászólása Dec 18, 2010 /
 
Sziasztok!
TDA2030A alapú erősítőt szeretnék csinálni és érdekelne, hogy szimmetrikus vagy aszimmetrikus változatot érdemes megépíteni vagy mindegy?
Következő: »»   667 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem