Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   111 / 399
(#) CIROKL válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Zoli világosíts már föl ? Szét égtek már az ellenállásaid ?
(#) zoly15 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 21, 2010 / 1
 
Miért égett volna szét? Az ég világon semmi baja nincs! El sem színeződött stb. .tehát a hőmérséklet még nem kritikus neki!
(#) CIROKL válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 21, 2010 / 1
 
Erre lettem volna kíváncsi és egyben válasz szebencének is .
(#) zoly15 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Szerintem a 100 fok nem olyan kritikus... Bár nem találok olyan adatlapot vagy akármit ami megadná hogy a huzal ellenállás hány fokig "hevíthető"... Én inkább az ellenállások közötti elkót féltem.. De ha már itt tartunk, az az elkónak mi a szerepe?
(#) Szebence válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Igen, rajta vagyok, mert közben találtam egy BC212-es tranyót ami szétrobbant...
(#) Szebence válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Még azt felejtettem el megkérdezni, hogy hangerőszabályzó potméternek kb milyen értékűnek kell lennie?
(#) hangszoros válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Ha a hely engedi tedd a nyákos oldalra. Jobban tud hülni, és nem melegiti az elkoid
(#) CIROKL válasza Szebence hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
A nagy általánosságban 100 k ohm amit szoktam használni.
(#) Szebence válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Rendben, köszi a választ!
(#) Ge Lee válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Az elkó szerepe a feszültség utánhúzás, mivel ez passzív munkaellenállás, nem pedig áramgenerátor ami konstans áramot tudna szolgáltatni.
(#) zoly15 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Köszönöm! Ha netán kiszáradna, vagy kapacitás szegény lenne milyen galibát tud okozni? Én is gondolkodtam hogy a fólia oldalra teszem..
(#) meszi válasza potenciameter hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
22000 mickros tökéletesen megfelel...
(#) Szebence hozzászólása Dec 25, 2010 /
 
Sziasztok!


2.1-es erősítőt építek, sub szűrőnek ezt építettem meg: Bővebben: Link

Egyszer már ezt megépítettem egy kis nyákon, ott működött, megépítettem arra a nyákra is, amin a többi dolog lesz a quad-hoz de nem akar működni.

Tapasztalat: Ha a sub filter bemenetére jelet adok, akkor nagyon búg a hangszóró. (Mivel egy rossz hangszóróval tesztelgetem, ezért még be sincs kötve a koppanásgátló)
Zúg, de nem jön ki semmilyen hang belőle, viszont, mikor lekapcsolom az erősítőt és már csak a kondikból szól (és ugye nem old le a koppanásgátló) elkezdem hallani a zenét amit rákötöttem. Viszont bekapcsolt állapotban nem...
Miért lehet ez?
(#) Szebence válasza Szebence hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Időközben visszaépítettem az első, működő sub szűrőre az áramkört. Az áramkör működik, kipróbáltam így: Hifi hangfalkimenetére kötöttem a sub szűrő bemenetét, a sub szűrű kimenetére egy 40W-os quad 405-öt, arra pedig egy mélyládát, így működött.

Utána azt csináltam, hogy a kész erősítőt kicseréltem az én 200W-os végfokomra. Működni működött, de iszonyatosan búg, nem értem miért.
Akkor is búg a hangszóró, ha a sub filter bemenetét be sem kötöm, csak tápfeszt adok az áramkörnek és a kimenetét rákötöm a végfok bemenetére. Levideóztam a búgást.

A végfok a szűrő nélkül tökéletesen működik és a szűrő is jól működött a 40W-os erősítővel.

Mit tudtok javasolni?
(#) CIROKL válasza Szebence hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Ez igy vaktában lövöldözés csak , a szub szűrés önállóan jó azt mondod ?
A quad paneled önállóan jó , a szub szűrő panel milyen tápról megy hogyan van összekötve a quad-dal ez milyen szub szűrő amit hangfal kimenetre kell kötni ? Mmm de ez már régen nem is quadról szól !
(#) Szebence válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Ebben a hozzászólásomban lévő szűrőt építettem meg. +/-12V-ról megy. Különállóan a végfok és a szűrő is működik. A szűrő után még erősítőt kell kötni, egyből a hangfalra nem lehet. Ennek ellenére kipróbáltam így is... A rendes hangszórókból már elég hangosan szólt a zene, ekkor a közvetlenül a szűrőre kötött hangszórót éppen, hogy, csak úgy lehgetett hallani ha a fülemet rátettem a hangszóróra.
Mind a két áramkör működik külön-külön, és a búgás miatt gondoltam, ara, hogy inkább ebben a topic-ban kellene folytatni a megbeszélését, de ha gondolod átmehetünk a másik topic-ba is.

Szerk: A szűrő bekötése:
Több kötést próbáltam, csillagpontos kötésnél is ugyanezt csinálta.
(#) CIROKL válasza Szebence hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Ez a fennállt probléma nem a quad-dal kapcsolható össze , ennek ehhez nem sok köze van ,itt lesz a megoldás .
(#) szokola hozzászólása Dec 26, 2010 /
 
Sziasztok!

Quad 405 a téma.

Építettem 14 és 11 éve egy-egy Quad 405-öt.
Nem ma volt. Nem is foglalkoztam azóta az elektronikával. Viszont tegnap megadta magát a fiatalabb Quad is faternál ( ő használja ezeket ugyanis otthon). Nem odázhatom el a javítást már. Csak nehéz hozzákezdeni a megkopott emlékekkel.
Rajzokat már kerestem a neten hozzá. Az eredeti is megvan valahol a garázsban.
Szeretném kérni a segítségeteket, Ti jártasabbak vagytok a témában, hiba keresésben.
Az erősítőim 1996 és 1999-ben készültek. A fiatalabb Urban csomagból lett összeállítva. Mindkét erősítőben van még hangfal védő elektronika és hangszínszabályzó panel is.
Hiba: első Quad (1996): jobb oldal szól a bal oldal csak nagyon halkan és torzan. BD 249-es végtranyók vannak bennük.
Azt szeretném tudni hol érdemes rámérni, hogy rájöjjek mivel van a gond? Tápfesz megvan azt lemértem. Biztiket nem nyomja ki.

második Quad: bekapcsolás után kiég a táp panelján a két biztosíték, ami +35V és - 35 V. Itt még vizsgálódom, de nagy gáz lehet, ha egyből villan a 2 bizti.

Köszönöm előre is.
(#) djgombi válasza szokola hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Szia! Több mint valószínű, hogy mindkét quad-ban meghaltak a végtranyók. Mérd meg multival, hogy zárlatosak-e. A másodikban biztos az lesz. Az elsőben lehet, hogy szakadt.
Mérni kell. Üdv!
(#) szokola válasza djgombi hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Mi a jele, ha szakadt? hogy mérjem?
Bocsánat ,de sok dolgot elfelejtettem már.
A BD 249 -es vagy a BD 242 is rossz lehet?

Ha venni akarok végtranyókat, milyet kell vennem?

ezt olvastam:

Egy fontos dolog, lehetőleg kerüljük a BD249-es végtranyók alkalmazását, persze ez alól kivételt jelentenem az eredeti BD tranyók!!! Ehelyett bármilyen hasonló paraméterrel rendelkező teljesítmény tranyó jó. Én a 2SD1047-et, vagy esetleg a 2SC2922-t ajánlom, bár ezek már drágább típusok, és a 2SC2922 tokozása elég szivatós lehet. A másik lényeges dolog a hűtés megoldása, pláne ha TO-3 tokozású tranyót használunk.
(#) amplifier válasza szokola hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Üdv!

A BD242 helyett esetleg az MJE15031-es tranzisztort ajánlanám, a BD249-es helyett MJL21194, vagy esetleg 2SC5200-as. Persze nem csak ezek rakhatók bele, ez csak az én véleményem.
(#) ekkold válasza Bobika79 hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Valóban a jackley a legolcsóbb, és akár elég jó is lehet. Ha viszont ennél többre vágysz akor a TDA1029 -es célIC-t ajánlom. Ha kicsit több munka és alkatrész is belefér, akkor pedig EZT!
(#) szokola válasza amplifier hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
A tranyó kimérésében tudsz segíteni?
Hogy állapítom meg, hogy tönkrement?
(#) Szebence válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Háát nem tudom, hogy földhurok-e... Majd elolvasom a dolgokat, de alapvetően betartottam a "szabályokat" akkor is búg, ha ha a szűrő és a végfok közé nem kötöm be a testet.
(#) CIROKL válasza szokola hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
(#) CIROKL válasza Szebence hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Ez nagy baj ha a testet nem kötöd be , de mintha mondtam volna hogy sötétben tapogatózunk tegyél föl valahová a műről képeket amin lehet látni akár mit is , a quadról is meg minden egyéb körítésről .
(#) Szebence válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Oké, rendben! Estére mindenről csinálok képet, valószínű majd a földhurkos topic-ba dobom be a témát.

Köszi az eddigi válaszaidat!
(#) szokola válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
kiszerelés nélkül gondlom ez nem megy...
(#) djgombi válasza szokola hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Nem igazán
(#) CIROKL válasza szokola hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Nem , csak is minden félvezető ki aztán ellenőrzés a rosszak helyet új és mehet vissza minden .
Következő: »»   111 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem