Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   671 / 2499
(#) CIROKL válasza didyman hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Gyere át a csöves topikba !
(#) Alkotó válasza storm hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Ne dőlj be mindennek, ez is olyan kicsit mint a hírek. Van benne igazság, de egyáltalán nem mindegy mik a valós részletek.
Véleményem szerint a "90" az "decibel", és nem "darab", illetve a "80" meg "tömeg". (Amiről jó tudni, hogy egyenlő a térfogat és a sűrűség szorzatával, és egy "véletlen" folytán, nálunk a Földön, ez majdnem pontosan egybeesik az adott dolog "súlyával". Viszont a tömeg a Holdon is ugyanannyi, csak a súlya lenne közel az 1/6-a).
A decibel nagyjából annyit jelent, hogy egy megállapodás szerinti alapszinthez (0 decibel), mekkora egy adott paraméter értéke, azaz hányszorosa. De hogy izgalmasabb legyen, a dolog nem lineáris, hanem logaritmikus skálán értelmezzük, tehát pl. a 3db,nyi növekedés az már a vizsgált érték közel duplája. Hangszórók esetében ezt érzékenységnek hívják, tehát pl. egy 85dB-es hangszórót kicserélsz egy 88dB-esre, akkor az linerásan kétszer olyan hangos lesz. (A logaritmikus skálát nem bosszantásként találták ki, hanem mert az emberi érzékszervek is ilyen karakterisztika szerint működnek. Ez annyit jelent, hogy a lineárisan dupla hangosságot nem fogod kétszeresnek érzékelni, csak egy kicsivel hangosabbnak).
(#) szamóca válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
A darab, decibel elíráson kívül biztosra veszem, hogy a hangfal szó sem helyénvaló. Ezért írtam a hozzászólást. Sokadszor, és valószínűleg nem is utoljára: -A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.
Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hanglesugárzás javító eszközt, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb)A hanglesugárzást javító eszköz lehet többek közt un.hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap".Hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.
Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.
(#) Robi85 hozzászólása Dec 21, 2010 /
 
Sziasztok.

(#866405)<-- Erre valaki esetleg? Valami ötlet, hogy mit nézzek még át, vagy meg?>
(#) Jackass hozzászólása Dec 21, 2010 /
 
Üdv!

Segítséget szeretnék kérni. +-56V-os tápfeszre keresek 2x200W(4ohm) hidalható erősítő kapcsolási rajzot. Ha valaki már épített nagyjából ilyen paraméterekkel rendelkezőt és van használható kapcsolási rajza hozzá azt megköszönném. Mindegy hogy FET-es vagy bipoláris.
Minél jobb minőség elérése a cél. Előre is köszönöm!

Szép napot!
(#) djgombi válasza Jackass hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Szia!
200-as quad pl elég jó de a pa-300 is jó!
(#) Jaksi hozzászólása Dec 21, 2010 /
 
Sziasztok, ismét a segítségeteket szeretném kérni! Én most állok neki a PA300-nak és a kondikkal bajban vagyok mert a leírásban szereplőket nem tudtam beszerezni és mással helyettesíteném őket. A többi alkatrész az már rendben van.
Leírás.:
http://monitor.espec.ws//files/pa300_power_amlifier_146.pdf
C1-C4,C8,C10,C11=100 nF --> 100nF 250V RM10.0 10% FOL MKP4
C5=2.2nF polypropylene, pitch 5 mm --> 2.2µF 250V RM22.5 10% FOL MKP4
C6=1nF --> 1nF 250V RM 2.5 2.5%¸ FOL FKP02
C7, C18 = 47 μF, 50 V, bipolar, radial --> 47µF 50V 6x11 RM 2.5 20% 105°
C9 = 33 pF, 160 V, polystyrene --> 33pF 50V RM 5.0 5% NP0 MULTI
C12 = 47 pF, 160 V, polystyrene --> 47pF 50V RM 5.0 5% NP0 MULTI
C13 = 680 nF --> 680nF 63V RM 5.0 10% FOL MKS2
C15, C16 = 150 nF --> 150nF 63V RM 5.0 10% FOL MKS2
C17 = 33 nF --> 33nF 100V RM 7.5 10% FOL MKS4
C19 = 470 nF --> 470nF 63V RM 7.5 20% FOL MKS4

Igazábol a volt-számok érdekelnének, hogy ezeket beépíthetem-e helyettesítőként. --> jel után irtam, hogy mit szeretnék beépíteni. Kérném véleményezzétek.
(#) Jaksi válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Ha jól emlékszem már valaki egyszer hasonlóval küzdött és IC-t kellett cserélnie. Szerintem keress vissza a topikban nem emlékszem pontosan merre volt.
(#) szamóca válasza Jaksi hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Nincs ezzel gond, csak a bipolárok helyett ha nincs más tegyél negatív pólusokkal szembekapcsolt soros 100u-sakat. Így 50u kapsz bipolár.
(#) Robi85 válasza Jaksi hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Azt már megpróbáltam, hogy a VF2-ben kicseréltem az 5534-est TL071-re, de nemhozott változást. :no:
(#) Leadtek hozzászólása Dec 21, 2010 /
 
VF3 hűtőbordának ez megfelelne?

DSC00279.JPG
    
(#) CIROKL válasza Leadtek hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Tökéletes
(#) petemazi válasza szamóca hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Az nem tűnt fel hogy 2.2nF helyett 2.2µF-et írt?
(#) szamóca válasza petemazi hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Az 2u2 a valóságban mert az a bemeneti csatolókondi. Én megnéztem meg tudom, csak elírta a nanot a mikro helyett.
(#) szamóca válasza Leadtek hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
(#) hangszoros válasza Jackass hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Amcron ( vagy Cown ) DC 300. jobbat, megbizhatóbat nem nagyon fogsz találni A Quddal nagyjából egyidős, és még gyártják. Súlyosért mérik.
(#) tomat5 hozzászólása Dec 21, 2010 /
 
Sziasztok

A mellékelt pdf-ben látható erősítőt javítom. Az egyik oldalban szinte az összes tranzisztor elpukkant. A Q206-os tranzisztor gyakorlatilag felrobbant. Ezen kívül a P201 jelű trimmer és még pár ellenállás szénné volt égve.
Kicseréltem minden rossz alkatrészt, már csak az élesztés van hátra. Az első bekapcsoláskor jelentős nyugalmi áram mellett a tranzisztorok erősen melegedtek.
Kérdésem az lenne, hogy a trimmerrel be tudom-e állítani a nyugalmi áramot egy normál értékre, vagy a kezdeti melegedés és áramfelvétel valamilyen egyéb, még fel nem fedett hibát jelez. Nem szeretném újra elfüstölni az összes tranzisztort, ezért kérnék tőletek egy kis segítséget.

Előre is köszönöm: tomat5
(#) hangszoros válasza tomat5 hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Nem semmi alkatrész temető. A sok IC-ben csoda, hogy
nem téved el a hang
A nyugalmi trimmert a max ellenálás értékre tekerd, és óvatosan csökencsd, 10-20mA tranzisztoronként nyugalmiig. A 0.22ohmon fesz mérés.
Hová kell ekkora hangszer erősitő ?
Nem csoda, hogy halláskárosodottak a zenészek.
(#) Directors válasza tomat5 hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Szia!
Csak tanács,hogy bekapcsolásnál egy egy izzót tegyél be a + - tápágba puffer után. pl 230V-os 100W-os izzót.
Ezek világítanak ha baj van az erősítőben és nem fognak szétégni a tranyók.
(#) tomat5 hozzászólása Dec 21, 2010 /
 
Köszi a válaszokat. Tényleg egy alkatrésztemető a cucc, de elég sokat tud. Egy teljesen gyári bassz erősítő, az van ráírva, hogy 1000 watt ) Nekem kicsit gyanús a trafó meg a hűtőborda mérete, de ki tudja. Mondjuk valamitől elszállt.
Még egyszer köszi.
Üdv.
(#) hangszoros válasza tomat5 hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Hány Voltos a tápja ? az 500Watthoz 4 ohmon kell vagy 80V. Ehhez nincs agyonméretezve a 4 paralel vég ! 7 -8 pár kellenne oldalanként a Soar miatt .
Inkább 8 ohm a kivánatos. Azt talán még a hangszorók is birják hoszabb távon
(#) hangszoros válasza szamóca hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Elnézést nem 80 kg, csak 72 a JBL 4340, amire céloztam. 75Watt 35 Hz-től. A hangszoró f0 20Hz
Agyig van hangrontó megoldásokkal. Eszement tartalék van benne. 1 párat meg kellenne tuningolni, Akkor kellemesen, halgathatóan szólhatna
A nagyobb tesó 2x40centissel 4350-es model 110kg 30hz-től. Ilyenem nem volt.
(#) Jackass válasza djgombi hozzászólására (») Dec 21, 2010 /
 
Köszönöm a tippeket. Megépítetted már valamelyiket? Van kapcsolási rajz esetleg?
(#) Jaksi válasza petemazi hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Igen azt tényleg elírtam. 2.2 μF akart lenni!
(#) djgombi válasza Jackass hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Itt a fórumon találsz!
(#) Mayan hozzászólása Dec 22, 2010 /
 
Ez így vajon használható teljesítménybuffernek ? Illetve jól tudom-e hogy feteknél nincs olyan hogy hőmegfutás ? Köszi!

fetbuf.gif
    
(#) Jackass válasza djgombi hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Köszönöm! A 200W os quadhoz is van kapcsolás?
(#) vikipapa válasza Mayan hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Szia. Engem kicsit a VF3-ra emlékeztet ez a kapcsolás. Hőmegfutással kapcsolatban: a FET-ek igen hajlamosak rá. Itt van a VF3 leírás ebbel le van írva a "És miért is kellett a kapcsolásba..." résznél hogy hogy lehet "kivédeni" a hőmegfutást.
(#) matyusz hozzászólása Dec 22, 2010 /
 
Üdv mindenkinek.
A problémám az lenne, hogy megépítettem ezt a kapcsolást(mellékelt fájl) és működik gond nélkül csak ha tekerem a hangerőszabályzó potit amit utána raktam akkor a hanszórók mozognak a poti végállásánál pedig pukkan egy nagyot. A válaszokat előre is köszönöm.
(#) CIROKL válasza matyusz hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Hová tetted a potmétert , milyen erősítő elé van ez rakva stb... bővebbet kéne tudni a válaszhoz .
Következő: »»   671 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem