Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UV-s NYÁK levilágító készítése
Lapozás: OK   71 / 136
(#) lucky válasza Zerocross hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Használt scanner ügyben lásd az aukciós oldalakat.
Nem érdekes ha nem működik, nincs hozzá táp, stb.
A lényeg: az üvege karcmentes legyen.
Most csak ennyit dobott ki a keresőjük.
(#) Zerocross válasza lucky hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Ezek szerint a 'kirakat üveg' tényleg nem jó...
(#) lucky válasza Zerocross hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Tudja a franc.
Lehet működik sima ablaküveggel is.
De 100-150 HUF-ért megéri a szkenner üveg.

Ki kell próbálni és kiderül.
Nálam szkenner üveg van.
12-12db superflux leddel világítok kb 80 mm-ről Riston fóliára, 5 percnél nem kell több neki.
(#) Zoli_bácsi válasza lucky hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
A szkennerben is sima üveg van. Semmi különbség nincs. Működik a közönséges ablaküveggel is.
(#) lucky hozzászólása Dec 18, 2010 /
 
Gyanús is volt a zöldes színe...
(#) kaqkk válasza Zerocross hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Nekem van bontott A4 es fénymásoló üvegem ,a tetejével egybeépítve ha érdekel priv megbeszélhetjük
(#) Zoli_bácsi válasza lucky hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Pontosan. Ezért mondtam, hogy abban is közönséges üveg van, és nincs semmi különbség a hagyományos ablaküveg és a szkenner üveg között.
(#) kaqkk válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Csak annyi a külömbség hogy a legtöbb fénymásolóban scanner-ben edzett üveg van (lehetetlen kisebbre vágni) mert a karcolástól is "atomjaira hullik"
(#) Zoli_bácsi válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 18, 2010 /
 
Igen. Bocsánat. Ez így igaz. Szóval jó levilágítás céljára ez is, az is.
(#) rammeradrian hozzászólása Dec 19, 2010 /
 
Üdv ismét!
Valaki tud olyan időzítőt levilágítóhoz ami nem tartalmaz mikrovezérlőt de az alábbiakat tudja:
-Led kijelzőn mutatja az időt
-3 gomb 1.időbeállítás (egész perceket elég állítani)
2.start
3. reset
(-hangjelzés az idő lejártakor)


Vagy amennyiben ez nem kivitelezhető mikrovezérlők nélkül akkor valaki felprogramozna nekem egy IC-t vagy egy komplett áramkört összedobna? (természetesen nem ingyen)
(#) Zoli_bácsi válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Szerintem teljesen fölösleges programozható időzítő. Minek? Ha egyszer sikerült ki kísérletezni a megfelelő világítási időt, minek kell azt állítgatni. Teljesen értelmetlen és fölösleges. Szerintem.

A gyári levilágító csak azért állítható, mert ott a felhasználó állítja be a megfelelő időt, utána az életben hozzá nem nyúl. Mint én. Meg szerintem aki fotózik mindenki így van ezzel. Egyszer belövi, utána nem piszkálja.

Szóval én egyszerű időzítőt javaslok, a fentebb említett okok miatt. A LED kijelző viszont hasznos lehet, mivel látni mennyi van még hátra.

Üdv!
(#) elektromania92 hozzászólása Dec 19, 2010 /
 
Sziasztok.
Végre megtudtam csinálni az UV-s nyák levilágitót. Igaz, hogy még teljesen nincs kész. Kipróbálva is csak naggyából volt. Feltettem egy gyors fotót, csak mobillal fényképeztem le, és nem is nagyon bíbelődtem a kompozícióval.3x9wattos fénycsövet használok.
Próbáltam világitani, de nyákom se volt sok, meg fóliám sem. Végül irodai papírral próbáltam, amit befújtam transparent 21 el.Kb. 5percig hagytam a fény alatt. Csodálkoztam is, egészen jól sikerült. Egyik fele kontrasztos volt, a másik elmosódott.
Aztán találtam egy régebbi fóliát. Hát az nem sikerült egyáltalán. Gyanus, hogy sokáig volt a fényben. Addig ott volt amig megkajáltam.Sajnos képeket nem tudok, mert most már nincs kéznél. Majd a vizsgák után még foglalkozok a dologgal. Remélem jó lesz.
A fénycsövek remélem nincsennek túl távol egymástól. A5 ös től nem fogok egy darabig nagyobb darabokat exponálni. Később még lehet, hogy beszerzek egy párat, hogy A4 re is jó legyen.
Kérdésem nincs, csak gondoltam megosztom veletek
Akinek van valami tanácsa, az nyugodtan irhat.
Köszönöm

DSC01615.JPG
    
(#) Zerocross válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Köszi az ajánlatot, először körbenézek itthon mit találok...
(#) rammeradrian válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
És akkor ismersz olyan kapcsolást?
(#) kaqkk válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Az 555 monostabil kapcsolásban , ott van a segédprogramok közt
(#) Zoli_bácsi válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Tettem fel ide, pdf-ben van, azt hiszem. Remekül működik.
(#) TAKLACO hozzászólása Dec 25, 2010 /
 
Udvozlet.Azt szeretnem meg kerdezni,hogy milyen tapasztalatok vannak a LED-es UV levilagitoval.En is szeretnek ilyet epitteni.
(#) Zoli_bácsi válasza TAKLACO hozzászólására (») Dec 25, 2010 / 1
 
Szia.

Először is ajánlom szíves figyelmedbe a keresőt, illetve annak használatát.

Másodszor pedig ennek a topiknak az elolvasását.
uv led-es nyákvilágítós topik
(#) Zoli_bácsi válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Itt megtalálod azt az egyszerű, remekül működő időzítőt. Persze ezen nincs 7 szegmenses LED kijelző, meg semmi csili-vili. Ha lejár abbamarad a LED villogása, folyamatosan világít. Jelezvén, hogy az időzítés lejárt. Amikor az időzítés lejár, akkor húz meg a relé. A relé nyugalmi érintkezője van bekötve, azáltal, ha meghúz, akkor kikapcsolja a csöveket. Maximálisan takarékos. Kb az oldal közepe felé.

saját áramkör
(#) rammeradrian válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Köszi!
És mekkora a tápfeszültsége? 12V?
Esetleg NYÁK-terves nincs hozzá? (az a biztos de ha nincs megcsinálom...)
(#) Zoli_bácsi válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Itt a nyákterv is. Sprint Layoutban terveztem. Ha valamelyik alkatrész nem stimmel, át lehet tervezni nyugodtan.

Igen, 12V is lehet. Legalább is én erre terveztem.
Üdv.
(#) rammeradrian válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Köszi! Így jó!
(#) Zoli_bácsi válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 26, 2010 /
 
Szívesen. Talán ez a legegyszerűbb, vagy az egyszerűbbek egyike. És mivel ilyen egyszerű, kevés a hibalehetőség, de nagyon megbízható. Ennek viszont az az ára, hogy nincs díszítve. Csak egy árva LED ad tájékoztatást a pillanatnyi helyzetről.
(#) rammeradrian válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Még pár kérdés: Fesz stab L7812? És nem kell rá hűtés? És a hídegyenirányító az milyen legyen?
(#) rammeradrian válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
És hány W-os trafó kell gondolom nem kell nagy XD
(#) Zoli_bácsi válasza rammeradrian hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Helló.

A diódahíd bármilyen típus lehet. A 7812 IC-re nem kell hűtőborda, mert minimális fogyasztása, áramfelvétele van az időzítőnek. Tulajdonképp a relé és hozzá pár mA a többi alkatrész. Ennek ismeretében a trafó is tetszőleges lehet. Néhány VA-es trafó. 12V-os
(#) ludasmatyi90 hozzászólása Dec 28, 2010 /
 
Sziasztok.
Nekem is szükségem lenne levilágító készülékre. Talán az 5mm es UV ledet tudnám a legkönyebben beszerezni és egyenletesebb fényt tudnák vele elérni, mint fénycsővel.
Készitettem eagleban egy vázlatot az elrendezésről. A panel méretei 200x300mm. A raster pedig 12mm.
Összesen 200 ledre lenne szükség. Ennyit már relatívan olcsóbban tudok beszerezni.
A jövőben szükségem lehet majd az A4 es méretű panelek levilágítására, ezért ilyen méretre terveztem.
A képet feltettem, nézzétek meg. Megmondanátok, hogy jó e az elrendezés, vagy hogy kevés/sok a led.

A tanácsokat köszönöm előre is.

ledboard.png
    
(#) Zoli_bácsi válasza ludasmatyi90 hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Száz százalék, hogy nem lesz egyenletesebb a fény eloszlása a csőhöz képest. A cső a legjobb és pont. A LED olcsóbb, de soha nem fogja utolérni a cső egyenletes fényeloszlását. Gondold csak végig. A LED pontszerű fényforrás, a cső viszont méretéből adódóan teljes felületén világít, azonos fényerővel.

Összefoglalva én lebeszéllek a LED-es megoldásról és ajánlom az UV csöves kivitelezést.
(#) kaqkk válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
"A cső a legjobb és pont"
Ez tapasztalat vagy valahol halottad?Én már építettem 3 db cree leddel, 24 db superflux leddel , 10 db fénycsővel és egy darab fénycsővel is.A levilágítás minőségében nem volt külömbség csak a levilágítás ideje változott .Szerintem mindenki válassza azt ami neki szimpatikusabb
(#) Zoli_bácsi válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Két okból tettem ezt a kijelentést. Az egyik, hogy a gyári levilágítók mind csövesek, LED-el még nem láttam. A másik hogy a homogén fényeloszlás a csőnél a legjobb. Megkockáztatom, hogy a csöves világítók használatakor kevesebb a világítási idő.
Következő: »»   71 / 136
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem