Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   677 / 1679
(#) zolika60 válasza lajos1969 hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Na jó, most az egyszer.
(#) lajos1969 válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Ez is ma készült a kisgyerkőcnek!
Egy napra ennyi elég?
(#) vicsys válasza lajos1969 hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
De elég ám! Nagyon jópofa kis villogó!
(#) lajos1969 válasza vicsys hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Köszönöm.
Amúgy 34 effektet tud./pic16f628/
(#) zolika60 válasza lajos1969 hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Gratulálok ehhez is!
(#) lajos1969 válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Köszi.
(#) Mybuster hozzászólása Jan 1, 2011 /
 
Hellosztok én csináltam egy 3x3x3 Led cubot igaz csak félig van kész de nagyon jó munka vele dolgozni! ha kell infó csak írjatok!
(#) dannu hozzászólása Jan 1, 2011 /
 
Én építettem egy üttemre villógo led sort 24 db led villog a képen de elbír szerintem 40 is Elvoltam a ledek össze forasztásával morzsa 15 is segített
(#) Mybuster válasza dannu hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Gratulálok Szép!!
(#) dannu válasza Mybuster hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Kösszönöm
(#) MaSTeRFoXX hozzászólása Jan 1, 2011 /
 
Sziasztok!

Nemrég készültem el a digitális-analóg órámmal. Van benne 601darab SMD0805-ös LED, ATmega16-os AVR, egy marék shift regiszter. A LED-eket multiplexeli körgyűrűnként, kb 75Hz-es frissítéssel. Van benne hely elemnek így tápfesz kimaradás esetére tovább jár az RTC, kijelzés nélkül.
A nyák kétoldalas szélesebb mint egy A4-es lap, házilag készült, és rengeteget kellett forrasztani rajta (kb 800darab via-t) A LED-ek beforrasztása után mindegyiket le kellett takarni egy kb 1.5x1.5mm-es ragasztószalag darabbal hogy később le tudjam festeni. (Így lett forrasztásgátló maszk rajta ).
A doboza is NYÁK-ból készült, az elején plexi borítás van, amit majd később sötétítettre akarok cserélni.
A nyákot Eagleval terveztem úgy, hogy közben egy C-ben írt progival generáltam hozzá a scriptet, amivel a LEDeket pozícionáltam, forgattam, és huzaloztam.

Itt van róla videó, a kijelzési módokról, persze még nem tökéletes, mert elég sok értelmetlen mód is van.
Bővebben: Link

Remélem vicsysnek tetszik
(#) MaSTeRFoXX válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
És még 1-2 részlet
(#) zoly15 válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Hűűű az anyját! Te sem vesztegeted az időt! Minden elismerésem mester! Ezt értelmezhetjük forgás nélküli propeller clocknak?
(#) CIROKL válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Ez több mint félelmetes ! Gratulációm a remekműhöz és nem utolsó sorban a kitartásodhoz még ezt összehoztad.
(#) SALáta válasza Ballage hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Volt alkalmam élőben megnézni. Már ott is nagyon tetszett. Én tudtam egyedül az antennát kiegyenesíteni . Gratulálok! Ez nagyon jó!
(#) SALáta válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Ez a mű nem semmi! Nagyon ott van!
(#) vicsys válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Ez eléggé "uhh, bammeg!" kategória.
Nem kispályázol, az már biztos. De,
Nem látom a digitális kijelzést, csak az analógot. DCF lesz rajta...? :hide:
Gratula, nagyon komoly kis ékszer!
(#) zolika60 válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Ez igen! Volt vele munka, az is látszik. Gratulálok!
Sötétített plexivel még szebb lesz. :yes:
(#) MaSTeRFoXX válasza vicsys hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
DCF az elején bele volt kalkulálva, csak aztán arra jutottam, hogy lehet hogy csak tetőantennával lehetne venni, és nem akartam plusz kábelt, így is csúnyán néz ki jelenlegi a tápkábel.
A digitális-analóg az inkább a felépítésre szól mint kijelzésre, de egyszer lehet hogy az is lesz benne :yes:

Ami hiányzik belőle a fényerő szabályozás, azt tényleg kifelejtettem, éjszaka nagyon világít.

zoly15: Igen, mindig is tetszettek a propelleres órák, csak zavar, hogy suhognak és kopó alkatrész van benne, ezért nem építettem sose.
(#) Router válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Ez valami fantasztikus. Minden elismerésem hozzá!

Milyen módszerrel gyártottál le egy ekkora NYÁK-ot?
(#) zoly15 válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Remek! Itt az új generáció Szerintem sok email fog sz kapni ez ügyben.. Persze ha publikus. De én szívesen látnák egy cikket!
(#) hackerfish válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Nagyon komoly! :yes: Mennyi idő volt elkészíteni?
(#) zenetom válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Elismerésem!
(#) patexati válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Szia! Gratulálok! Ezzel lehetett munka mire elkészült :eek2: Tök olyan mint a propeller óra analóg módban.
(#) StefuPeti válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Szia. Nagyon komoly lett, hosszú percekig csak ámultam-bámultam mit építettél, tényleg minden elismerésem a tied. Az sem lesz kispályás amit én tervezgetek építeni, de semmit nem árulok el belőle, kb 1-2 hónap és felrakom ide. Csak annyit hogy óra lesz.
(#) bbatka válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Gratulálok ! Profi munka ! Én is agyaltam ilyesmin csak a LED-ek ára riaszt. 14000Ft 24Ft/db.-al számolva.
(#) Zsora válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Hmmm... Ez egész jó!
(#) MaSTeRFoXX válasza bbatka hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Itt is a LED volt a legdrágább. Ebayen olyan 12Ft-ért sikerült szerezni. Persze nem ment olyan gyorsan, az egyik NYÁK-on látszik hogy októberben készült, de csak december közepére lett összerakva.
Az volt a probléma a rendelt 1000db LED-ből csak 219 darab működött.... Kína Nesze neked jó üzlet. Leveleztem egy ideig velük mire elküldtek még 800darabot, mert nem volt kedvem visszaküldeni nekik, és még egy hónapig várjak.
Eredetileg olyan kiflis zacskó minőségű zacskóban jöttek, utána meg már normális szalagban. Az eladó persze semmiről sem tudott...
Sajnos az utánaépíthetőség rovására ment a LEDek mennyisége. Magyarországon nagyon drága lett volna beszerezni.

Router: Több A4-es fóliára kellett kinyomtatni az ábrát, és össze kellett ollózni és celluxozni. Persze csak a HQ-ban tudtam ekkora kétoldalas nyákot beszerezni, mert mindenhol A4esek vannak csak.
(#) nagy hoho válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Nekem már a 605 db led meg számlása is gondot jelentene. Nagyon profi lett! Teljesen egyedi, egy új irányzat az óra gyártásban.
(#) patexati válasza bbatka hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Csak körül kell nézni nem olyan drága 7Forint 50 fillérBővebben: Link
Következő: »»   677 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem