Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villogó, LED-ekből (RC) autóra (FBI style)
Lapozás: OK   16 / 25
(#) Fonyod21 válasza Fonyod21 hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Utánépítőknek itt a kapcsolási rajz és a panel terve Eagle-ben
(#) _JANI_ válasza Fonyod21 hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Szép munka! Köszönjük!
(#) Fonyod21 válasza Frankye hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Esetleg az airsoft fegyverekben használt ugynevezett AB FET-es megoldás jó lehetne a motorok gyors megállításához.
Amint bont a kapcsoló azonnal fékezi a motort.
Hozzáértőbbek jobban el tudják magyarázni az áramkör működését, én inkább nem beszélek hüleséget.

abfet.jpg
    
(#) serviceman válasza serviceman hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Sziasztok

Azt szeretném megkérdezni, hogy megépítettem a BMWs elektronikát működik is. De azt szeretném ha ledek helyett az égőt villogtatná. Ami 12v os nem 3v. ezt hogyan tudom megoldani?:no:

Ha valaki tudna segíteni nekem akkor nagyon örülnék.

Előre is köszönöm.
(#) Fonyod21 válasza serviceman hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Üdv! Olvass vissza néhány oldalt ott, 12-13 oldal. Már ki lett tárgyalva, hogy miért nem lehet égővel megcsinálni.
Javaslom a nagyfényerejű ledeket, vagy ledpaneleket meghajtani tranzisztoros vezérléssel.
(#) serviceman válasza Fonyod21 hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Azért köszönöm
(#) Joohhnyyxx19 hozzászólása Jan 2, 2011 /
 
Üdv azt szeretném kérdezni hogy valakinak nincs olyan FBI os villogója ami külön PIC programozást nem igényel? ez nagyon jó lenne nekem és fontos is. előre is köszi
(#) vicsys válasza Joohhnyyxx19 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Aki keres az... Bővebben: Link
(#) zolika60 válasza Joohhnyyxx19 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Van itt egy pár. Ha a kis fényképező ikonra kattintasz, megláthatod őket. Például itt egy:Bővebben: Link
Hoppá vicsys kolléga gyorsabb volt.
(#) Joohhnyyxx19 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
köszi szépen és azt nem tudod hogy valami pontos és részletes lerás van e róla? köszi
(#) zolika60 válasza Joohhnyyxx19 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Mire gondolsz?
(#) Joohhnyyxx19 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
arra amit az előbb linkeltél hogy pontosan mik vannak bent és a nyákot megaláltam köszi
(#) pe.ti hozzászólása Jan 2, 2011 /
 
Sziasztok! Szerintetek a mellékelt rajzot meg lehet csinálni 1W-os power leddel? Ha igen akkor oldalanként mennyi lehet max?
Előre is köszi!
(#) Fonyod21 válasza pe.ti hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
A BD242 tranyó 36W-ot és 4A-t kibír
adalap:Bővebben: Link
mellékelem a beültetési rajzot pdf-ben alkatrészértékekkel
(#) pe.ti válasza Fonyod21 hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Köszi az infót, a rajzot meg főleg! Végülis akkor simán oldalanként 36 led mehetne,de szerintem simán elég belőle 5-5.Már csak alkatrész kell aztán összedobom.
(#) pe.ti hozzászólása Jan 2, 2011 /
 
És esetleg nem lehetne átalakítani az áramkört úgy hogy villanócsöves legyen? Azért az lenne az igazi
(#) Fonyod21 válasza pe.ti hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
A villanócsö az teljesen más tészta. Ott a villanást a feltöltődő és kisülő cső produkálja, nem vezérlőelektronika. oda kell trafó a nagyfeszültség előállításához.

Az előzőhöz itt a módosított beültetési rajz a ledek és a táp polaritásával kiegészítve
(#) Fonyod21 hozzászólása Jan 3, 2011 /
 
Ha különböző színű ledekkel építitek meg a kapcsolást, a piros oldal nem fog villogni, csak folyamatosan világítani és vibrálni, mivel a kék (3-3.2 Volt) led nyitófeszültsége kb egy volttal magasabb, mint a piros (1.8-2.1 Volt) ledé.
Vagy be kell kötni egy kék ledet vagy egy azonos nyitófeszültségű diódát a piros ledek elé sorban az előtét ellenállás után.
(#) _JANI_ válasza Fonyod21 hozzászólására (») Jan 3, 2011 / 1
 
A _villogó_ tranzisztorai emitterkövetőként üzemelnek. Ha a LED-ek nagyobb tápfeszültségről üzemelnek mint a vezérlő IC-k, akkor a tranzisztor a nem tud teljesen lezárni és emiatt világítanak. A kapcsolás kényelmesen üzemeltethető 5-15V-os tápfeszültség tartományban! Természetesen a LED-ek megfelelő áramkorlátozásáról külön gondoskodni kell! Vagyis. Az R5, R6, értékét a tápfeszültséghez és LED áramhoz kell méretezni.
Mellékelek egy kapcsolást ha még is 5V-os tápfeszültségről kell üzemeltetni a vezérlő áramkört, de szükség lenne a LED-ek magasabb feszültségű táplálására.
(#) pe.ti válasza Fonyod21 hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Igen tudom hogy az más,csak a vezérlés miatt gondoltam.
(#) pe.ti válasza Fonyod21 hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Tudnál nekem olyan kapcsolási rajzot mutatni ahol a két ic nincs robbantva?
(#) Fonyod21 válasza pe.ti hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Eagle csak így kezeli az Ic-ket. Esetleg az ic adatlapján meg lehet nézni, a tokozás szerinti lábkiosztást Bővebben: Link
(#) Fonyod21 válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Köszi ma szembesültem én is a problémával és már én is hasonlo dolgon gondolgoztam.
esetleg Egy ilyen teljesítmény tranzisztor kimenettel.
Egy másik Pic-es kapcsolásomban rmekül működik.
(#) Joohhnyyxx19 hozzászólása Jan 3, 2011 /
 
üdv mert melyik kapcsolásba robbanik? linkelje be valaki létszives
(#) Joohhnyyxx19 válasza Fonyod21 hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
üdv írtam e-mail majd létszi írj vissza. fontos
köszi
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Jan 3, 2011 /
 
Terveztem egy rém egyszerű LED-es villogót, vagy stroboszkópot, vagy FBI style villogót, vagy nem is tudom minek nevezzem. Ha valakit érdekel a kapcsolás, felteszem ide. Jumperekkel állítható villogási mód. 4017-es alapú kapcsolás.
(#) _JANI_ válasza Fonyod21 hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
"Hagyományos" alkatrészeknél nem elég csak megcserélni a tranzisztor típusát. Az aktív logikai jelszintet is figyelembe kell venni... Jelen áramkörnél ez L szint. Egy próbát megér.

(#882066) Zoli_bácsi: Én szívesen megnézném!
(#) Frankye válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Természetesen érdekel minket, megköszönjük, ha felteszed!
(#) Zoli_bácsi válasza Frankye hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Lerajzolom, és felteszem Én magam elakadásjelző kiegészítő berendezéseként szerettem volna használni sárga LED-ekkel, de ahogy első körben átolvastam a KÖHÉM rendeletet, nem valószínű, hogy ezt gépjárművön alkalmazhatom.

Üdv!
(#) Joohhnyyxx19 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Üdv természetesen szeretettel várjuk a kapcsolási rajzot .
Következő: »»   16 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem