Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   688 / 2499
(#) kadarist válasza gery1212 hozzászólására (») Jan 4, 2011 / 1
 
Energiát kell bevinni a rendszerbe: tápfeszültség növelés, de ennek határt szab a tranzisztorok feszültségtűrése. Járható út még kisebb ellenállású hangszóró használata. Itt az erősítő és a tápegység áramterhelhetősége szabja meg a határt
(#) oibacsi hozzászólása Jan 4, 2011 /
 
Hangosítasz vele? Mert ha nem, akkor lehetlennek tartom, hogy ne legyen elég hangos. Két kérdés fogalmazódott meg bennem:
Ki van rendesen vezérelve (elég magas a jelszint)?
Elég érzékenyek a hangszóróid?
(#) gery1212 válasza oibacsi hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Kisebb discoba, rendezvényeken használom.
Egy db 15" 500w-os hálókészítésü szubbot hajtok vele.
Hozzá a gyári BEAG AKT 408-as keverőt használom amit elméletileg ehhez adtak ki
(#) oibacsi válasza gery1212 hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Még ha dupláznád is a teljesítményt, akkor is elméletileg csak 3 decibellel lenne hangosabb, nem igazán nyernél vele. Azért egy kimenőteljesítményt én mérnék, hogy kijön-e belőle, aminek ki kell.
(#) gery1212 válasza oibacsi hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Eddig csak a kimenöfeszt mértem meg a hangszórókimeneten ami: 39 volt körül volt teljes kivezérlés alatt.
Ha persze nem lehet akkor nem nagyon szeretnék belenyúlni mert még félligmeddig gyári (azt leszámítva hogy a hangszóróillesztő trafót kivettem hogy ne 100v-os rendszerű legyen)
Amúgy a hangjával meg vagyok elégedve
(#) Doncso válasza gery1212 hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Szia, 2*55v ról jár az erősítő, az a 39v vagy egy rossz mérés, vagy nagyon kevés szerintem, többet kellene kilőnie magából.
(#) gery1212 válasza Doncso hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Még ma délután még egyszer megmérem, hogy biztos legyen ,de ha megint ugyanannyi lesz akkor mit csináljak?
(#) oibacsi válasza Doncso hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Hogy lenne már kevés? Általában az össztápfesz 1/3-a szokott kijönni, veszteségekkel nagy átlagban. Meg ha kiszámolod, ez 8 ohmon amúgyis közel 200w lenne...
(#) sound.man hozzászólása Jan 4, 2011 /
 
Behringer ep2500-nak nincs meg valakinek a nyákterve??
(#) agressiv válasza Doncso hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Kérdés, hogy a 39V az p-p, vagy effektív érték?
(#) Bassmester válasza gery1212 hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Hogyan mérted a 39V-ot? Mérd meg 1 kHz-es szinuszjellel, 8 Ohm/200W-os műterheléssel. Szkóppal nézd a jelet a terhelt kimeneten és a legnagyobb torzítatlan Vpp-t olvasd le. A digitális multiméteren AC módban is mérheted, de a jelet akkor is figyelni kell, mert ha már négyszögesedik, akkor a nagyobb kitöltés miatt magasabb feszt fog mérni a multiméter. Egyébként +/-55V-ról ha 39Vpp-t leadna 8 Ohm-ra, akkor az nem volna rossz.
(#) Doncso válasza oibacsi hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Ja, igaz bocs, benéztem, már 1:04 volt. Nemszóótaam. :whistle:
(#) skero válasza saraha hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Ha mégsincs meg akkor szólj és felrakom.
(#) saraha válasza skero hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Köszönöm sikerült letöltenem,(djVu-ba)ha gondolod elküldhetem és akkor másoknak már könnyebben tudsz segíteni.Nem kell scannel-ned.Van benne egy igen érdekes kapcsolás most pont azt bütykölöm.
(#) doomkiller válasza David 3g hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Hali! Úgy látom sikerült . Mekkora feszültségről hajtottad? Következőnek próbáld meg ezt a kapcsolást. A "small NPN" betehetsz bc182,bc546,bc337 vagy ezekhez hasonló tranyókat, a "big NPN" az maradhat a bd243/bd244 páros. Bemeneti kondinak, ha van otthon használj 680nF vagy 1µF fóliakondit. Az emitter-ellenállásokat elhagyhatod, mondjuk én úgy csináltam meg a nyákját, hogy meg volt a helyük és áthidaltam egy darab 2,5mm2 tömör rézvezetékkel.
(#) skero válasza saraha hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Ha elküldöd azt megköszönném. Csak nem a fetes poti távszabályzót bütykölöd? Én azzal keztem szemezgetni miután az STK -t elküldtem.
(#) saraha válasza skero hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Nem,hanem azt amelyik a 150.oldalon van a két műv.erősítővel megvalósított A ill. B oszt.erősítő amelyek egymáson "lovagolnak".Lehet,hogy csak nekem érdekes de megtetszett és egy próbát megér unaloműzésnek.Akkor küldöm.
(#) skero válasza saraha hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Tápigény szempontból tényleg kedvező.
(#) adriano17 hozzászólása Jan 4, 2011 /
 
Nekem van Sansui Stereo Receiver 9090-es erősitöm, a jobb kimenete nem szól, és nem is megy fel a mutató sem az elején.. Végtranyókat mértem azok jók, meg mértem 1-2 dolgot. mi lehet a gond?
(#) saraha válasza adriano17 hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Szia.Itt megtalálod a kapcsi rajzot.Hasonlítsd össze a két oldalt úgy talán könnyebb lesz javítani.
(#) Robi85 hozzászólása Jan 4, 2011 /
 
Szép napot.

Egy kérdésem lenne csak. Épitettem még régebben 2db VF2-60Voltos változatból erősitőt. Eddig 8 Ohmos dobozok mentek róla, amiket lazán vitt. Most ugy alakult, hogy a dobozok 15 Ohmosak lettek, és ezeket szeretném róla hajtani. Baja nemlesz tőle igaz? Csak kicsit jobban felkell tekerni a hangerőt. Jól tudom?
(#) hammer14 válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Szia

Az erősítődnek baja nem lesz csak fele annyi teljesítmény jut a hangszórókra. Akár 200ohm os hangszórót is köthetnél rá max épphogy hallanád.
8ohm-tól kisebbet ne akasszál rá. Bár én nem ismerem ezt az erősítőt ha a kapcsolás elvisel 4-ohm-ot is akkor az se okoz neki problémát ehez után kell nézned!
(#) Robi85 válasza hammer14 hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Köszönöm. 4 Ohmot nem bir ekkora tápfeszről azt tudom biztosra. Próbaképp volt csak rajta, szólt vele, de nem akartam kinozni, mert már kb 1.5 éve müködik rendesen egy Technics SU-V660 dobozában.
(#) adriano17 hozzászólása Jan 4, 2011 /
 
Nekem van Sansui Stereo Receiver 9090-es erősitöm, a jobb kimenete nem szól, és nem is megy fel a mutató sem az elején. Végtranyókat mértem azok jók, meg mértem 1-2 dolgot. mi lehet a gond?

Oké hogy kapcsolási rajz megvna. megis méregetem majd a panelon lévő ellenállásokat, diódákat stb. de egy kis bövebb segitséget szeretnék kérni, hogy mi okozhatja ezt és mi lehet a rossz benne.

* A pöttyöket kiszerkesztettem, megrémültem azt hittem, rubeolás lettem .. köb ..
(#) TL54 hozzászólása Jan 4, 2011 /
 
Sziasztok.

A minap megépítettem ezt az egyszerű előerőt, de a rajz nem jelöl hangerőszabályzót.Tudnátok segíteni,hogy hová kellene bekötnöm és kb.milyen értékű potméter kellene? Ilyen mélységben már nem vagyok benne a dolgokban.

A mikrofon dinamikus (MD 14)

Köszönöm.

741.JPG
    
(#) CsizmaKo válasza CsizmaKo hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Sziasztok!
Nekem esetleg tud valaki segiteni ebben,vagy nagyon rossz topikot választottam?

Üdv.Ko. [/quote]
(#) Robi85 válasza CsizmaKo hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Szerintem jobban járnál ha épitenél hozzá egy erősitőt. Autósat hálozati trafóról járatni nem igazán jó ötlet. De majd a hozzáértőbbek megmondják, hogy miért nem.

Szerintem egy ST151 bőven elég lenne hozzá. Az 4 Ohmon +-40v tápfeszültég mellet 100Wattot lead. Csinálsz egy sub szűröt hozzá és már jó is. Szobába bőven elégnek kell legyen. Főleg házimozihoz.
(#) Robi85 hozzászólása Jan 5, 2011 /
 
Sziasztok.

Keesnék egy vállakozó szellemű embert aki a mellékelt képet átrajzolná nekem ugy, hogy nyomtatható legyen. Van 2db ehhez való IC-m amiből szeretnék erősitőt épiteni. Probálkoztam sprint layouttal, de sehogysem sikerül.
(#) kadarist válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 5, 2011 1 /
 
Úristen, milyen nyákterv ez?
(#) Action2K válasza kadarist hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Osztom a véleményed. Ennél egyszerűbbet, még kézzel is meglehet rajzolni. :emptybottle:
Következő: »»   688 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem