Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UV-s NYÁK levilágító készítése
Lapozás: OK   72 / 136
(#) san398 válasza ludasmatyi90 hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Én építettem 5mm-es UV ledekből levilágítót és remekül működik. Amire oda figyelni kell, hogy milyen távolra kerülnek az egyes ledek egymástól és milyen távolságra kell elhelyezni a levilágítandó panelt, hogy az UV fény mindenhol érje. 160x210-es panelen 104db UV ledet használtam.
(#) soskajoska válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Helló!
LED-es fénycsőről még nem hallottál? Igaz egyenlőre UV-s még nincs. A haladás útja úgy tűnik, hogy a LED.
(#) Zoli_bácsi válasza soskajoska hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
LED ide, vagy oda, Soha nem éri utol a fénycsövek hatékonyságát. Engem nem győzött meg a LED-es megoldás.
(#) andras97 válasza eSDi hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Üdv.
még kezdő vagyok ebben a témában.
Mi a nyák?
(#) vicsys válasza andras97 hozzászólására (») Dec 28, 2010 / 1
 
(#) andras97 válasza vicsys hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
köszönöm
(#) p_istvan válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Egy CREE UV led hatásfoka 15% körül van:
- 350 mA áramnál 200 mW az UV sugárzás teljesítménye!
- A hullámhossz 400 nm körül van, a spektrális eloszlása elég keskeny, így az összes fényenergia hasznosul a levilágítás során.
- A sugárzási szög megfelelő elrendezés esetén alkalmas arra, hogy szinte az összes fény a nyákot érje, nem kellenek reflektor felületek, kicsi a veszteség.
- A gyakorlatban használt fényérzékeny lakkok érzékenyen reagálnak erre a hullámhosszra.
- Kevésbé veszélyes, még a látható tartományban van. Közvetlen ebbe sem tanácsos belenézni, de a szórt fénye nem veszélyes.
-Nem törékeny, hobbira örök-életű.

Kis felületeknél sokkal praktikusabb, A4 - A3 -as méretnél a fénycsővel egyszerűbb és talán már olcsóbb is, de hobbi célra pont elég egy A5 méret (kb 15 x 20 cm)
Ha egyszer-egyszer mégis nagyobb kell a jó öreg Nap megteszi!

Másrészt a topik címe "UV LED-es NYÁK fotózás" és nem "Miért ne használjunk UV LED-et", erre más topik van rendszeresítve! Elég furcsa lenne ha Csöves erősítők topikjába írogatnám, hogy nyomába sem érnek a tranzisztoros erősítőknek...
(#) szbalint25 hozzászólása Dec 28, 2010 /
 
Sziasztok!!!

Csináltam 32 db LED-ből levilágítót és valahogy totál nemakarja levilágítani a nyákot csak egy kis mértékben, de mikor belerakom az előhívóba, akkor nemviszi le amit lekéne . Légyszi ha tudtok segítsetek! Köszi!


LED adatlapja
(#) kaqkk válasza szbalint25 hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Menyi időt adtál neki ??
(#) san398 válasza szbalint25 hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Milyen távol van a panel a ledektől? Levilágítási idő? Az előhívó a megfelelő töménységű?
(#) szbalint25 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Adtam neki 5 10 15 20 percet. A távolság kb 4 cm, az elohívó az 7g NaOH 1l víz
(#) kaqkk válasza szbalint25 hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
És a nyák ? Gyárilag lakkozott ?
(#) san398 válasza szbalint25 hozzászólására (») Dec 29, 2010 1 /
 
Mit értesz ez alatt? "nemakarja levilágítani a nyákot csak egy kis mértékben" Nem látszanak a vezetősávok sárgásan?
(#) szbalint25 válasza san398 hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Mikor kiveszem a levilágítóból, akkor látni lehet, hogy sárgásak a vezetősávok, viszont mikor belerakom az előhívóba, akkor nem akarja előhívni. A vezető sávok is csak halványan látszódnak.
(#) szbalint25 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Igen, persze.
(#) Sir-Nyeteg válasza szbalint25 hozzászólására (») Dec 29, 2010 / 1
 
Tovább kell világítani. Csinálj egy idő-tesztet.
(#) kaqkk válasza szbalint25 hozzászólására (») Dec 29, 2010 / 1
 
Hülye kérdés: A védőfóliát lehúztad róla?Volt már aki enélkül próbált levilágítani gyári nyákot.
(#) san398 válasza szbalint25 hozzászólására (») Dec 29, 2010 / 1
 
Az nem biztos, hogy baj ha csak alig láthatóan sárgásak a vezetősávok. Nálam 10 perces levilágítás után alig láthatóak a vezetősávok és mégis szépen elő lehet hívni.6-7cd-s UV ledeket használok.
Mekkora árammal hajtod a ledeket?
(#) szbalint25 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
ez bizony hülye kérdés volt, má bocs. Amúgy ez az UV LED-es cucc ez csak egy olyan ötlet votl, hogy ne kelljen neonnal csinálni, mert ezek ilyen occó nejonok , az egyik halványabb a másik meg mégannyira, szóval ez csak egy próbálkozás volt. Egyszer talán megcsinálom rendesen
(#) szbalint25 válasza san398 hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
30mA, amennyi az adatlapján van.
(#) szbalint25 válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Amúgy most csináltam egy tesztet, 18 percig világítottam és még úgynéz ki, hogy még egy kevés ideig kellett volna
(#) JZoli válasza szbalint25 hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Az a 7G NAOH szerintem kevés, mivel így nem lett még 1%-os sem az előhívóoldat töménysége.
(#) Zoli_bácsi válasza JZoli hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Nem kevés. Pont jó, előírt mennyiségű, amit kevert. 7 ezrelékes oldat kell.
(#) kaqkk válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
P20 hoz pont jó ! De a gyári panel kb kétszer háromszor töményebb előhívót kíván ! Én a hideg zsíroldót 5/1 arányban hígítottam előhíváshoz (kb 15% os lúgot tartalmaz)
(#) Zoli_bácsi válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Igen, én csak a P20-hoz mondtam az arányokat, a gyári lakkozott panelhez nem tudom milyen arány kell, abban még nincs tapasztalatom.
(#) pcroland hozzászólása Jan 8, 2011 /
 
Hello! Levilágítót építek.Az lenne a kérdés,hogy mekkora pufferkondi kell?6 led sor van.Mindegyik sor 39ledből.Mindegyik sorra egy 6.8K-s 5W-s ellenállás.A led:3.6V,30mA,(5mm)
(#) kaqkk válasza pcroland hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Minél nagyobb annál jobb .
(#) vicsys válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Ami persze nem igaz. Két okból:
Ad 1.:Egy nagy puffer (ugye minél nagyobb), elég rendesen megrántja induláskor a trafót és az egyenirányítást. Ha tényleg elég nagy, akkor simán rövidzárba viszi.
Ad 2.: Egy nagy puffer, nagy helyet foglal. Persze sokkal drágább is.

Tessék méretezni! Nem csak úgy, durrbelebumm!

6x0.03A=180mA ... Nos, kell ehhez az áramhoz nagy puffer?
(#) zoly15 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Ide 1000µF már bőven sok is!
(#) pcroland hozzászólása Jan 8, 2011 /
 
Nincs trafó.230Ac egyenirányítva(320Vdc)És arra mennek a 39-es sorok.Mindegyik sorra külön ellenállás.Akkor elég lesz 400V 1000uF?Mehetne rá lágy indító vagy nem kell?
Következő: »»   72 / 136
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem