Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1126 / 3970
(#) neogeo2 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Ezek szerint már nem kell - leírtad Te Amúgy ha komolyan meg szeretné építeni, úgy is le van írva minden az említett topicban. Csak el kell olvasni.
(#) retoocs válasza kadarist hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
köszi!!!
(#) kadarist válasza janikukac hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Ahogy Neked kényelmes, úgy csinálod. Szabad kezed van a megvalósítást illetően.
(#) janikukac válasza kadarist hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
De nem lesz baj, ha a köröcskékre rámegy az alkoholos filc?
(#) MaTe193 válasza janikukac hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Nem,simán lemoshatod alkohollal(jobbhíján pálinkával).
(#) janikukac válasza MaTe193 hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Hát de ha már ráforrasztom, akkor hogy mossam le ? ! Kiakarom rajzolni, és oda rakom be a másik oldalon a dolgokat, a lábak meg ott lesznek ahova befestem, és ott forrasztom be ? !
(#) kadarist válasza janikukac hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
A forrasztás elpárologtatja a festéket, tehát nem lesz gondod vele. De miért nem próbálod ki?
(#) janikukac válasza kadarist hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Hát , az az igazság, hogy most kezdem a nyákrajzot rárajzolni a próbanyákra, hogy elkezdhessem a VU metert. Ilyet még sose csináltam ! :no:
(#) ralos válasza ralos hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Valaki tudna segíteni?
Miért van a kapcsoláson a kondi párhuazamosan kötve?
Csak a feszültséget akarom csökkenteni, az áramerősséget nem! Hogyan?
(#) JackONeil hozzászólása Jan 10, 2011 /
 
Sziasztok!
Ha egy félvezető adatlapján az olvasható, hogy "Power dissipation=300W" az azt jelenti, hogy max. ekkora teljesítményre képes az alkatrész, vagy hogy ennyit vesz fel (,amely felvett teljesítmény 1-éta hányada hővé alakul)? Ahol eddig a disszipálódás szóval találkoztam mindenütt kizárólag veszteséget jelentett, többnyire hő formájában. Ezért vagyok kicsit tanácstalan.
(#) kadarist válasza JackONeil hozzászólására (») Jan 10, 2011 /
 
Szia!
Ez a maximális hővé alakítható teljesítményt jelenti. Bővebben: Link
(#) blackdog hozzászólása Jan 11, 2011 /
 
Sziasztok!

Nem találtam topic-ok az analóg voltmérőknek így ide írom.
Van egy a mellékletben látható voltmérőm. A gondom az, hogy nem mér. Szétszedtem és akkor láttam, hogy egy csavar hiányzik belőle. (ez meglett. bele esett)
Két piros 'nyíllal' megjelöltem, hogy nekem mi a gyanús.
Ott egy nagyon vékony rézszál van ami valahonnan felszakadt. A másik nyíl arra mutat, hogy mintha onnan szakad volna le. De nekem nagyon gyanús. Nem látom ott értelmét.
Továbbá nullára sem lehet állítani.
Én ezeket a 'kijelzőket' abszolút nem ismerem. Tud valaki segíteni ebben? Esetleg ismeri valaki ezt a kijelzőt?
(#) ECL82 hozzászólása Jan 11, 2011 /
 
Sziasztok, építettem egy kapcsolást amiben 4 darab 2N3819-es jFet van. Próbálgatás közben elhallgatott, s meg szeretném mérni a fet-eket, hogy működőképesek-e. A kérdésem az, hogy használhatom-e a multiméterem tranzisztor tesztelőfunkcióját?
(#) kadarist válasza ECL82 hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Diódavizsgáló állásban kösd a műszered vezetékeit a D-S-re és az ujjaddal érintsd meg a gate-et. Ha változik a kijelzés, akkor jó a jFET.
(#) storm hozzászólása Jan 11, 2011 /
 
Sziasztok!
Milyen ideális megoldást tudnátok javasolni kb 80V stabilizálására durván 120V-ból? (DC)
(#) proli007 válasza blackdog hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Hello!
Az a gyanúm, hogy neked egy feszített szálas műszered van (volt). Itt a tűcsapágy helyett egy vékony szál van, ami a rugóerőt, és a csapágyat is helyettesíti egyben.
Ez egy torziós rugó..
üdv! proli007
(#) kadarist válasza storm hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Szia!
Ha nincs túl nagy áramra szükséged, akkor LM317HV-vel megoldható a stabilizálás.
(#) storm válasza kadarist hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Az igazi cél az lenne, hogy van egy kapcsitápom amiből kijön 120-150V terheléstől függően és ebből szeretnék én +/-40V-ot előállítani. A szimmetrizálás már nem probláma viszont stabilizálásra nincs ötletem. Amúgy erősítő meghajtására kéne ami kb 100W-ot vesz fel, a kapcsitáp meg legalább 150W-ot tud. Vagy van erre valami más megoldás is?
(#) blackdog válasza proli007 hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Az a gyanúm nekem is, hogy csak volt.
Megtaláltam a helyét annak a hajszálvékony vezetéknek, de nem tudom, hogy mivel pótoljam. Persze a másik oldalon is szakadt.
(#) David.zsombor hozzászólása Jan 11, 2011 /
 
Sziasztok megépítettem egy lm317-es feszültség stabilizátor/szabályzót Valamiért nem működik.Kondiból 4,7 µF-est tettem bele de ez nem lehet baj ugye mivel ez csak szűr. A kondi sem kerámia de szerintem ez sem lehet a probléma forrása.Majd próbálok föltenni képeket.
(#) proli007 válasza blackdog hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Hello!
Szerintem nem tudsz ilyen speciális anyagot szerezni. De ha lenne is, akkor is megfelelő gyakorlat (plusz sablon) kell a visszaépítéshez. Egy jó órás is csak nőnemű felmenőinek emlegetésével tudná megoldani a dolgot.
üdv! proli007
(#) proli007 válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Hello! Szóval senki nem az aminek látszik, de gond nem lehet.. üdv! proli007
(#) blackdog válasza proli007 hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Pedig ezt még emberi kéz rakta össze. A legnagyobb gondom a méretével van. Még nagyítóval is alig látni.
Nos, buktam pár ezrest úgy látom.
(#) morzsa15 hozzászólása Jan 11, 2011 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy bd241-el lehet-e erősítőt csinálni?
(#) (Felhasználó 54221) hozzászólása Jan 11, 2011 /
 
Sziasztok!

Egyzser láttam egy videót valami olyan ceruzát csináltak, ami úgy adott elég érdekes hangokat ahogy végighúztad a grafit, mi lehet a neve? valahol valami leírás róla?
(#) Robikaaa hozzászólása Jan 11, 2011 /
 
Sziasztok, nem nagyon értek a témához, kicsit képbe kéne kerülnöm, hogy milyen lehetőségeim vannak. A teraszomra szeretnék vilgítást szereltetni. Két konnektor van a terasz két szélén, kb 10 méterre egymástól. Ezeket nem nagyon szeretném világításra felhasználni, és 2-nél több lámpát szeretnék. Lehetséges valahogy a konnentorok környékéről áramot "szerezni", és új kivezetéseket csinálni ahol a lámpák lennének?
Köszi előre is a segítséget.
Robi
(#) bladika válasza (Felhasználó 54221) hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Szia!

Bővebben: Link

A neve pedig theremin.
(#) gg630504 válasza bladika hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
A teremin-ben két oszcillátor van, a különbségi frekvencia hallható. Kapacitással hangolható.
A 'ceruza' egy oszcillátor ( NE555 astabil ). Ellenállással hangolható.
(#) Venusfan válasza Robikaaa hozzászólására (») Jan 12, 2011 / 1
 
Persze hogy lehet, a konektorba belekötsz egy uj szálat, és oda viszed ahová szeretnéd, akár mind a két konektorból húzhatsz új gerincet, és köthetsz rá lámpát,
(#) slave557 hozzászólása Jan 12, 2011 /
 
Üdv!
Elég érdekes kérdésem lenne, autóhoz csinálok ilyen hidrogénes rendszert, és arra gondoltam, ha az autó áll (mondjuk pirosnál), akkor ne csinálja a hidrogént, mert csak a légbeömlő csövében gyűlik, és fel is robbanhat ott, hanem csak akkor menjen, ha az autó mozog, ilyen szél kapcsoló létezik? Hogy lehetne csinálni?

Válaszokat előre is köszi
Következő: »»   1126 / 3970
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem