Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC égetési hibák, problémák, kérdések
Lapozás: OK   38 / 82
(#) Mallar válasza watt hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
köszi a választ. Közben topi egyik cikkében is találtam nyáktervet egy másik programozóról. Valószínüleg hanyagolom a saját tervezést.
Szétnéztem az oldaladon és rengeteg infót találtam. Jó kis gyüjtemény. Ma átnyálazom.
(#) Mallar hozzászólása Jan 8, 2011 /
 
a választásom a WLPT_Vpp_mini-re esett. Örülök hogy feltettem a kérdést. Elolvastam az oldaladon a leírást a JDM-ről és tényleg nem túl kecsegtető hosszútávon. Mégegyszer köszönöm a segítséget.
(#) watt válasza Mallar hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
A mini sem működik minden LPT porton, a v4-es ajánlható inkább, bár egy próbát megér, hiszen nem bonyolult. Tudni kell, hogy csak azokat a PIC-eket lehet vele programozni, amiket a WPB programom kezel. A többi programmal nem garantálható a működése az új gépen, de előfordulat, hogy működik. Egy ilyen égető hosszú távra korlátozottan ajánlható. Arra kíváló, hogy pl. a PICKit2 18F2550-ét felprogramozza vele az ember, illetve alkalmi égetőnek is jó, mert kb. 20 perc alatt össze lehet drótozni.
(#) LGS94 hozzászólása Jan 12, 2011 /
 
Üdv! PIC16F84-et szeretnék programozni és találtam is hozzá egy jó kis égetőt amivel csak ezt a PIC-et lehet programozn de nekem pont ez kell és nagyon egyszerű is a kapcsolás! De a programmal még nem vagyok tisztában! Azt szeretném megtudni, hogy hogy lehet vele égetni megvan a fájl is amit bele kell égetni! És hogyan lehet vele letörölni a picról szoftvert és hogyan lehet ellenőrizni, hogy működik e a pic nem halt e meg mert nekem lehet ez a problémám! Miket kell a programon állítani, hogy működjön! Kiolvasás pic-ből ilyenekre lennék kíváncsi! Az égetőt és a program nevét mellékeltem! Köszi előre is!
(#) watt válasza LGS94 hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Nézz fel az oldalamra. Többek között olvasd el a JDM-ről szóló cikket, majd olvass el néhány kezdőknek szánt dolgot, aztán válasz egyszerű égetőt...
(#) LGS94 válasza watt hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
És melyik az oldalad és miért nem jó az általam belinkelt égető nekem csak erre az egy PIC-re kell és megvan a program is amit be kell égetni!?
(#) watt válasza LGS94 hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Az égető azért nem jó, mert mint írod nem működik:
Idézet:
„hogy működik e a pic nem halt e meg mert nekem lehet ez a problémám”

Részletesebben az oldalamon olvashatsz a JDM-ről és a lehetséges hibáiról.
Az oldalamat eléred a profilomból(katt a nick-emre).
(#) LGS94 válasza watt hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Úgy van, hogy van egy olyan PIC-es gyújtásom ami programozható és abban lehet, hogy a pic romlott el! De én még nem építettem ezt az égetőt meg csak szeretném és ha rossz a PIC ami a gyújtásba van akkor megvan hozzá a HEX fájl amit bele kell égetni egy új PIC-be! De gondoltam le is lehet ellenőrizni vele, hogy működik e a PIC!
(#) LGS94 válasza watt hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Akkor most ezzel az egy PIC-el 16F84-el sem fog működni? Mert nekem tényleg csak erre kell! Nem akarok PIC-elni még csak megcsinálni a gyújtásomat!
(#) watt válasza LGS94 hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Lehet, hogy igen, lehet, hogy nem.
(#) LGS94 válasza watt hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
De ha működik akkor lehet ellenőrizni is vele,hogy most jó e a PIC ami a gyújtáselektronikába van!? azt szeretném megtudni, hogy a programban, hogy kell bele égetni a programot és hogyan lehet leellenőrizni, hogy a PIC jó e?
(#) watt válasza LGS94 hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Igazán vehetnéd a fáratságot és utna olvashatnál, akár az oldalamon is, vagy itt a topicokban! Minden le van már írva, csak olvasnod kell!
(#) LGS94 válasza watt hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Olvasgattam, hogy nem igazán működnek ezek! De akkor mennyire lenne bonyolult egy olyan égető amivel biztosra működne?
(#) potyo válasza LGS94 hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
watt oldalán erre is megvan a válasz...
(#) watt hozzászólása Jan 16, 2011 /
 
S.Roland kérdésére a válasz: kérdés

Ami eltérést látok, de nem befolyásolja a felvetett hibát:
1. A 7407 9,11,13 lábait nem tetted le testre. Ez zavarokat okozhat később.
2. A 10k-s ellenállást nem tetted rá a PIC foglaltára. Ez PIC halálhoz vezet, az első Vpp kikapcsoláskor.
3. Nem tettél 100n-s kondit a PIC foglalat táplábaihoz közel. Ez zavarokat okozhat az égetéskor.
4. Nem tetted bele az összes kondenzátort a 78Lxx-ek körébe, ami nagyon nagy zavarokat okozhat, akár gerjedést is! Az IC lábakhoz közel kell legyen, nem félúton valahol a panelen...

Ha ezeket korrigáltad, a további hibakeresés a következő:
Helyezd táp alá a panelt, de ne csatlakoztasd sehová és nyílván PIC-et se tegyél bele.
A 7407 1. és 3. lábát egy-egy 1k-s ellenállással tedd testre, mérd meg 2. 4. és 6. lábakon a feszt 0V kell legyen. Ezután a lábakat emeld az ellenállásokkal 5V-ra. A kimeneteken 5V kell legyen. Ha ez nem így történik, akkor rossz az IC, cseréld ki és mérd újra. Ha még mindig nem jó, akkor a paneled nem felel meg a csatolt rajznak, keresd meg az eltérést(forrasztáshiba, elrajzolás(ha tollal rajzoltad), stb.)
(#) S.Roland válasza watt hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Köszönöm a gyors válaszodat
Már elkezdtem korrigálni a hibákat a kérdésem a következő, "Nem tettél 100n-s kondit a PIC foglalat táplábaihoz közel. Ez zavarokat okozhat az égetéskor." ezt nem értem mert 100N kondikat beleraktam mindenhova az előírtaknak megfelelően az igaz , hogy nem raktam be a tápnál pár kondit de majd javítom.
A 10K ellenállást ráraktam de későn vettem észre , hogy kell csak amikor beültettem mindent akkor láttam így felülről odaraktam.
(#) watt válasza S.Roland hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
A PIC nem szerepel az égető kapcsolási rajzán, nem véletlenül. A PIC-et ICSP-n keresztül az áramkörben szoktuk programozni(bővebben az oldalamon), nem készítünk neki foglalatot az égetőn. Ez az égető is ICSP kimenetű, csak te tetted hozzá a foglalatot, valamint te hagytad le róla a kondit, én csak észrevettem, hogy nincs ott és jeleztem.
(#) S.Roland válasza watt hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Köszönöm,
Ez a 2. égetőm még nem vagyok kellően jártas benne azért is választottam a tiedet mert láttam van program is hozzá illetve leírás. Tegnap olvastam az oldalad és ott bele estem én is abba a hibába , hogy az első egy JDM volt. Nem is működött. Rendben akkor odateszem a kondikat a többi hibát már javítottam. Meg is próbáltam amit írtál és úgy működik ahogy írtad. Egy olyan kérdésem lehet , hogy leírnád ha berakok ledeket (vagy mérem multival) akkor melyiknek mit kell csinállni ha nincs tápegység/ ha van / illetve amikor futtatom a programot.
Jelenleg nincs rövid LTP vezetékem csak egy 1,5M visszaolvasva ez is lehet még probléma.
Válaszodat előre is köszönöm.
(#) watt válasza S.Roland hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
A leírást itt találod: Bővebben: Link
(#) PIC18F hozzászólása Jan 18, 2011 /
 
Sziasztok!
Watt mini égetőjét szeretném megépíteni.
A táp részthez a mellékelt adaptort godoltam felhasználni.

Jó lesz?

Elég stabil, elég a 400 mA?

Mi a véleményetek?
Üdv
PIC18F

DSCF5002.JPG
    
(#) cNobody válasza PIC18F hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Mivel az adatper 18V-os ezért mindenképpen szükség lesz a 7812 és 7805 kombóra. De amúgy jó lesz.
(#) PIC18F válasza cNobody hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Persze, a két kombót (7812, 7805) nem akartam kispórolni, csak a trafót és a dióda hidat.

Köszi a gyors választ. Hozzá is kezdek.

Üdv
(#) watt válasza PIC18F hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Mérj rá a feszültségére, mert az a gyanúm, hogy több mint 24V egyen jön le róla terheletlenül. Elég necces, hogy a 78L12 túlmelegszik. Ha ilyen magas a fesz, akkor sima 7812-t tegyél be inkább egy hűtőfüllel!
(#) PIC18F válasza watt hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Elméletileg, amihez töltőként használom ( Straus ST/CD-205 csavarbehajtó) az 14,4 V-os.

Pontosabban ez van ráírva: Nominal Power 14,4 V

Más: Az égető fényképein nem látszik, (vagy csak én nem fedeztem fel) a 74LS07 kütyüt.
Ha valahol van, a 8-10-12 lábak hová mennek?

Amiket a dobozomban találtam a táphoz: TS7812, TS7805, egy rá való hűtőborda. Gondolom ezek jók lesznek.

DSCF5001.JPG
    
(#) watt válasza PIC18F hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Ne elméletben határozzunk már meg egy feszültséget, hanem mérjük meg! Ez gondot okoz?

Idézet:
„Más: Az égető fényképein nem látszik, (vagy csak én nem fedeztem fel) a 74LS07 kütyüt.
Ha valahol van, a 8-10-12 lábak hová mennek?”

Ezek a mondatok értelmetlenek! Persze ha megerőltetem magam érteni vélem, hogy a jelzett lábakról nem tudod hová mennek, de talán egy szakmai fórumon pontosabban és érthetőbben kéne fogalmazni!
A jelzett lábak nem mennek sehová, nincsenek bekötve, de ez a rajzon jól látszik.

A TS78xx széria jó lesz oda igen.
(#) PIC18F válasza watt hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Watt, bocsi a slendrián nyelvezetért.
Megmértem a töltőt: 19,6 VDC
(#) watt válasza PIC18F hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Köszi a mérést! Ez már határeset, ezért jó is, hogy nem 78L12-t találtál, mert a TO220-as tokkal nem lesz baj, főleg ha teszel rá egy kis fület, ha netán melegedne, de alapból nem kéne neki.
(#) PIC18F válasza watt hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Minegy, holnap megyek a LOMEX-ba megvenni 74LS07-et, biztos ami biztos, veszek hűtőbordákat is. Majd működés közben tesztelem, hogy kell-e rá hűtés.
(#) watt válasza PIC18F hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Maximum egy kis hűtőfül kellhet, semmi esetre nem borda méretű felület! Én arra is gondolok, hogy esetleg valamivel jobban terheled majd, pl. egy kipróbálandó céláramkört erről táplálsz meg. Ha nem, akkor még hűteni sem kell. 24V már sok lenne, de a 20 még elmegy.
(#) PIC18F válasza watt hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Elolvastam a WLPT_Vpp_mini_v4-ről írtakat, és a hozzászólásokat is mind a kjét topicban,de egy sötét gyanúm ébredt.

Az 18F-es PIC-ekhez 13 V égető fesz. kell a WPB_F18_LPT égető szerint, a mini meg csak 12 V-ot produkál.
Lehet, ,hogy a minivel nem is lehet 18-as PIC-et égetni, csak 16-osokat?
Következő: »»   38 / 82
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem