Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DVB-T - Földfelszíni digitális problémák
Lapozás: OK   12 / 82
(#) sim001 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Igen semmig gond, ugyan úgy jönnek mint, mielőtt megvettem volna a dobozt. Igaz a tv2 volt a leggyengébb a 24,41,58 közűl, de az is tökéletes volt.
(#) Massawa válasza sim001 hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Lehet, hogy valami keményen zavarja - amit persze a digitális vételben nem igen látni (az csak valamikor bedöglik - az analog vételnél ezt simán meg lehetett állapitani).
(#) x555 hozzászólása Jan 13, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!
Keresgéltem a neten DVB-T / CATV átkapcsoló-t de nem igazán találtam semmit amit házilag meg tudnék építeni.
Néztem a gyáriakat azokban valami relé lehet szerintem.
A Tv sajna nem ad ki 5v-ot az antenna kimenetén. Az lenne a kérdésem hogy valaki nem tudna segíteni hogy oldatnám ezt meg.
Előre is köszönöm.
üdv.: Tamás
(#) sevenhill válasza x555 hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Sajnos az én TV-m sem ad ki 5V-ot. Lehet ugyan kapni közösítő szűrőket.(Aluláteresztő a catv-re, felüláteresztő a DVB-t-re.) Google: "közösítő szűrő" Én kétfélét is találtam, de egyik frekvenciamenete sem passzolt az itteni követelményeknek. Házi gyártásra találtam cikket egy régebbi Hobbielektronikában, maga a kapcsolás egyszerű és elég meredek a frekvenciamenete, de a korrekt behangoláshoz spektrumanalizátor kellene. Találtam viszont egy másik megoldást, ezt használom. Iránycsatoló "inverz üzemben". Az iránycsatolót egyébként kábelszolgáltatók használják rádiótuner ellátására a "TAP" leágazásról. Az inverzüzem: "IN" a TV-bemenetre, "OUT" a kábelhálózatra, "TAP" a DVB-T antennára. Feltétel, hogy az antennának viszonylag nagy jelet kell szolgáltatni, mert a "TAP" kb 6dB-t csilllapít. De ez nem gond, ha nagynyereségű az antenna, vagy rálátás van az adóra. Az iránycsatoló annyira klassz dolog, hogy még egy szomszédos csatorna becsatolása sem jelent gondot. Nekem annyi gond van, hogy UHF24-en van műsor a kábelen, és az átjátszóadó még ugyanezen a csatornán sugározza az analóg lekapcsolás végéig a TV2-t. Szóval ezen az egy frekvencián zavar van, ezért nekem jobb lenne a szűrő, de az iránycsatoló adott volt és egyszerű. A kábelen a Filmmúzeumról viszont így le kell mondanom.
(#) Massawa válasza sevenhill hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
A felszini meg a ktv hálozat passziv közösitése mindenütt elég zürös, és az is marad, hiszen mind a ketten ugyanazokat a frekvenciákat használják, így összekeverésük szinte minden esetben torziokhoz vezet.
A kolléga valoszinü, hogy egy relés átkapcsolora gondolt.
Nyilvánvalo, hogy a TV-kböl erre kapcsolo jelet nem fog tudni kapni, hiszen a TV-nek tök mindegy, hogy honnan jön a jel.
Szerintem ezt csak egy külön kapcsoloval - akár egy távvezérlövel is lehet csupán megoldani.
Ma már annyi infravörös meg rádios kis távvezérlö van, hogy egyet nem nagyobb gond keresni, és akár ráragasztva a TV távvezérlöjére kezelni a külsö antenna átkapcsolot.
(#) sevenhill válasza Massawa hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Azért sok esetben lehet a kettőt közösíteni, mert a kábelsáv teteje általában az UHF sáv alsó részében véget ér, a DVB-T frekvenciák meg a felsőbb régióban vannak. Ez kábelszolgáltató-és helyfüggő. Közben találtam beszerzési elérhetőséget.
http://www.shopmania.hu/shopping~online-alkatreszek-vezetekek-adapt...6.html
http://trinit.hu/index.php/ka-10.html
De nekem az iránycsatolós betáplálás is megfelelő az említett "kellemetlenséggel".
(#) Hx-2 válasza Action2K hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
En most olvastam hogy kitoltak 2014-ig! Igy aki most vesz Box-ot gondoljon a jovore is!!
(#) Massawa válasza sevenhill hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Persze néhány matuzsálemi hálozatban még elöfordulhat, hogy nincs nagyobb freki, mint 400 MHz, de ez csak a pillanatnyi helyzet.
Szinte mindenütt tömik a kábelt, mert egyre több hely kell az analog meg a digitális jelekre.
(#) x555 válasza x555 hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Akkor ha erre egy sima 2 áramkörös rélét használnék az úgy jó lehet?
Vagy valami különleges paramétereknek megfelelőt kell alkalmazni?
(#) Hx-2 válasza x555 hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
En ugy tudom "mezei" rele erre nem jo!
(#) Massawa válasza x555 hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Valamilyen koax relé jobb lenne, annak némileg kézben vannak tartva a nagy frekis jellemzöi.
(#) x555 válasza Massawa hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Esetleg valami linket nem tudnál küldeni mert ilyet még nem hallottam.
üdv.
(#) Hx-2 válasza x555 hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Esetleg:
(#) verwolf9999 hozzászólása Jan 17, 2011 /
 
Tudom hogy ez hülye kérdés de satelite vevőt tuner cserével és új szofverrel nem lehetne átalakítanu set-top box-ra ? mert van egy dvb-t vevőm csak a közponi csippje egyszerűen elfüstölt a szerelő szerint javíthatatlan de a tuner lehet még ép benne
(#) Action2K válasza verwolf9999 hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
A satellite vevő is már maga egy set-top box, sőt a kábeltévés és az IP-TV-s is az. Minden kiegészítő doboznak set-top box a neve.

Egyébként igen, átlehet ugyanúgy építeni, mint ahogy a kávédarálót porszívóvá. Csak olcsóbban kijössz, ha veszel egy kész, gyárit.
(#) Hx-2 válasza verwolf9999 hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Akkor mar irtak volna valahol!!! Sztem semmi letjogosultsaga nincs.
(#) fabiandaniel hozzászólása Jan 29, 2011 /
 
Valaki leírná hogy építhetek egy antennát ami képes a DVB-T vételre( anyag, szerszám nem gond) mert venni nem akarok
(#) Hx-2 válasza fabiandaniel hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Barmilyen UHF antenna jo lesz, csak azt nezd meg nalatok melyik frekin jonnek a digitalis adasok.
(#) abcdabcd válasza fabiandaniel hozzászólására (») Feb 1, 2011 /
 
Koax+dugó, koax végén lehánt a külső burkolat+fémfólia+árnyékolóháló. Vége köralakban meghajlít, gyorskötővel rögzít, és kész is ez pesten teljesen jó a szabadon fogható csatornák vételére...
(#) pucuka válasza abcdabcd hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Dehát nem mindenki lakik Pesten, és nem mindenkinek olyan a lakása, hogy szabadon rálát (akadálymentesen) a Széchényi hegyi adóra. A többi stimmel.
(#) perlaci hozzászólása Feb 9, 2011 /
 
Üdv
Vissza olvasgattam ebben a topikban de mindenhol csak üzleti antennák vannak. Én szeretnék építeni egyet az 55-62 es sávra mivel budapesti vagyok. Annó az induló kettes színesre is nagyon sokat építettünk ismerősöknek. Szívesen barkácsolnák megint. Tudtok adni tippet hol érdemes kész méretezéssel antenna rajzot lelni. A régi könyvek sajnos erre a frekire még nem adnak példát.
Köszi
(#) fabiandaniel hozzászólása Feb 9, 2011 /
 
engem is egy 55-62 -es sávra való antennát kellene építeni. A koax antenna meghajtásából készíthető antenna az nem elég.
(#) Hx-2 válasza fabiandaniel hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
(#) perlaci válasza fabiandaniel hozzászólására (») Feb 9, 2011 /
 
Üdv
Koax kábelből nem lehet antennát építeni. A régi szalag kábelből lehetett egyszerű dipólt készíteni.
üzleteket sokat találni de ott nyilvánvalóan nem adják meg a méreteket.
(#) Action2K válasza perlaci hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Idézet:
„üzleteket sokat találni de ott nyilvánvalóan nem adják meg a méreteket.”

Ha valaki bejön hozzám a boltba egy mérőszalaggal, hogy lemérje az antenna méreteit, lehet hogy megmosolyogom, de megengedem neki. Hogy miért mosolygom meg? Mert 6000-ért árulok egy 15dB-es 40 elemes antennát beépített balun trafófal F-csatis kimenettel. Kíváncsi lennék, hogy ehhez mennyiből jönne ki az alumínium. 3 méter 15-ös harmata, 5-6 méter 8-as alucső. Sok (kb 50db) popszegecs, meg egyéb össze/távtartó lemezek.
(#) lamalas válasza perlaci hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Idézet:
„Tudtok adni tippet hol érdemes kész méretezéssel antenna rajzot lelni.”

Regi rediotechnikakban vannak antennameretezessel foglalkozo cikkek. Gyerekkoromban en is csinaltam antennakat Nagyapam segitsegevel, neki volt egy csomofele alu csove es hajlitgattam a dipolokat + szereltem az antennakat amig meg nem untam
Nem mernek ra megeskudni de szerintem az UHF sav teteje fele is voltak meretek megadva ill. szamitani is lehetett/kellett kepletek alapjan.
(#) lamalas válasza Action2K hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Idézet:
„Mert 6000-ért árulok egy 15dB-es 40 elemes antennát beépített balun trafófal F-csatis kimenettel.”

Ejnye-bejnye moderator ur ... ez mar majdnem reklamnak minosul ...
(#) szilva válasza fabiandaniel hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Szerintem ha beírod a google-ba, hogy "yagi designer" vagy "yagi calculator" egy tonnányi találatot kapsz. Vannak online kiszámolós oldalak és letölthető programok is, amikkel tetszőleges frekvenciára lehet yagi antennát számoltatni.

Én nemrég kiszámoltam egy 4 elemes kis "szobai" csodát az egyik ilyennel itthonra, 750MHz-re, úgy, hogy az alapanyagnak 3x6-os réz földkábel egyik lecsupaszított erét használtam fel. A kis antenna egyszerűen össze lett forrasztva, kapott egy koaxhurok-balunt és levezetést a szekrény tetejéről a PC-ig.
(#) fabiandaniel hozzászólása Feb 10, 2011 /
 
tudnál nekem egy linket adni
(#) Action2K válasza lamalas hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Jó, így, a szövegkörnyezetből kiemelve ezt az egy mondatot, tényleg a "fegyvernek látszó tárgy" esete. De ugye Te is tudod, hogy mi a mondanivalóm lényege?
Következő: »»   12 / 82
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem