Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AVR-es alkatrész (tranzisztor) teszter
Lapozás: OK   3 / 83
(#) jocoka hozzászólása Jún 13, 2010 /
 
Sziasztok!
A kérdésem a következő mértem vele TIC226-os triakot erre kiírta hogy kondenzátor viszont a TIC206-ost már jól írta ki most akkor az van hogy ez nagyobb teljesítményű és ezért ezt nem ismeri.
(#) Hp41C válasza jocoka hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Szia!
Két eset lehetséges:
- A TIC226 nem működik megfelelően, csak a Gate kapacsitását mérte a készülék,
- A TIC226 jóval nagyobb áramokkal (10 - 50 mA) működik, mint a TIC206 (2 - 10 mA), és ekkora áramoknál az AtMega8 kimenete nem tudja előállítani a ~2V gate feszültséget. Ezért csak a kapacitását mérte...
(#) jocoka válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Szia!

Ezek vadonat új alkatrészek voltak, van valami ötleted, hogy mit kellene kicserélnem vagy esetleg módosítanom a műszeren.
Előre is köszönöm
(#) SZAsza21 hozzászólása Jún 16, 2010 /
 
Sziasztok!
Megépítettem a tranzisztortesztert ,ponyproggal progiztam a fusebiteket az alábbi alapján allítottam be , de csak fekete téglalapokat mutatt az lcd , plusz a kapcsoláson lévő led is halványan villágít ez probléma - e?tudna nekem valaki segíteni előre is köszönöm!
(#) p_istvan válasza SZAsza21 hozzászólására (») Jún 16, 2010 /
 
Szervusz!
Valószínűleg, a kontraszt beállításod a Te LCD-hez nem jó!
A korrekt megoldás egy 5-10k trimer lenne (valamelyik kapcsolásban így is van)
AVR-es kapcsolásoknál gyakran látom, hogy csak egy sima ellenállással a GND-re van kötve, ami csak szerencsés esetben lesz megfelelő.
Talán spórolni akarnak a fogyasztáson (0,5-1 mA) vagy az alkatrészeken?
István
(#) p_istvan válasza jocoka hozzászólására (») Jún 16, 2010 /
 
Szervusz!
A második verzió a valószínűbb, nincs elég áram a nagy-teljesítményű TRIAC begyújtásához, a nagyobb tirisztoroknál is így lesz!
Egy AVR-től és néhány ellenállástól azért nem szabad azt várni, hogy minden alkatrészt és paramétert tökéletesen detektáljon, ahhoz jóval bonyolultabb áramkőr és szoftver kellene. Az egyszerűségéhez képest így is elég sokat tud!
István
(#) jocoka válasza p_istvan hozzászólására (») Jún 16, 2010 /
 
Szia!

Köszönöm szépen a választ amúgy ettől eltekintve a műszer jó.
További szép napot.
(#) jocoka válasza SZAsza21 hozzászólására (») Jún 16, 2010 / 2
 
Szia!

Na most megírom, hogy én hogy jártam és szerintem nálad is ez lesz a gond.
Összeraktam a műszert, majd beégetem az atmega 8-at, de ahogy bekapcsoltam csak fekete kockákat láttam és a led halványan világított.
Na akkor érdeklődtem itt a fórumban, kaptam is sok segítséget nagyon rendesek itt az emberek,de sajnos semmi változás nem történt.
Majd szétnéztem egy AVR-es fórumon, és a következőt olvastam..
Beégeted a hexet a flash memóriába ez eddig ok, de most jön ami miatt nekem se ment.
Átnevezed a pp-fájt hex-re és beégeted ezt is az avr eepromjába így jó lesz.
A led az nekem is halványan világit de ha jól szedtem ki a német fórumból ez nem szükséges mert a helyére berakható 1db 1n4148-as dióda..
Üdv: Jocó
(#) SZAsza21 válasza jocoka hozzászólására (») Jún 16, 2010 /
 
Köszönöm szépen a segítséget tökéletesen müködik , ugy csináltam ahogy mondtad és frankó lett köszi mégegyszer!
(#) jocoka válasza SZAsza21 hozzászólására (») Jún 17, 2010 /
 
Szia!

Nincs mit, örülök hogy segíthetem további szép napot
(#) djusee hozzászólása Jún 20, 2010 /
 
Hello.Nem is tudtam hogy létezik ilyen "ügyes" kis müszer. Megvettem Deguss LCM3 müszerét és megépiteném ezt is, de lehet e olyat hogy kihasználnám a már meglévö LCD display t? Nem e okozna kárt valamelyik uC ben?Persze egyszerre nem kapcsolnám fel mindkettöt.?
(#) p_istvan válasza djusee hozzászólására (») Jún 21, 2010 / 1
 
Szervusz!
Nézd meg ezt és ezt!
(#) djusee válasza p_istvan hozzászólására (») Jún 21, 2010 /
 
Köszönöm szépen, ilyen megoldásra gondoltam.Meg is fogom csinálni. Ha tudnék, pontot is adnék érte
(#) (Felhasználó 5823) hozzászólása Júl 23, 2010 /
 
Sziasztok!

Kérdésem a következő az Atmega8 ebben az esetben valójában milyen rendelhető típusszám. Mert ahogy én nézem ez egy család, melyik tagja kell a teszterbe? (Atmega8-16Pu)

Köszi

Lhanzi
(#) san398 válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Júl 23, 2010 /
 
Az eredeti kapcsolásban Atmega8-16PU szerepel.
(#) (Felhasználó 5823) válasza san398 hozzászólására (») Júl 24, 2010 /
 
Köszönöm a segítséget! Akkor megépítem!

Leiszt Jani
(#) Beachway hozzászólása Nov 1, 2010 /
 
Üdvözlök mindenkit a témában. Szeretném megépíteni én is a SZasza által belinkelt kapcsolást. Találtam itthon egy WN-C1602 kijelzőt. A karakterek száma ugyan megegyzik, de a lábkiosztása eltér a kapcsolásban szereplőtől. Azt szeretném tudni, hogy ha össze vezetékelem a megfelelő kivezetéseket, fog e ezzel a tipusal működni?? Esetleg kell e módosítani a kontraszt beállításon? Mivel ez egy fix értékű feszültségosztóval van megvalósítva. A segítséget előre is köszönöm!
(#) vargaf válasza Beachway hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
Szia!

A WN-C1602 adatlapját átnéztem és semmiben sem különbözik a lábbekötése a szokásos HD44780-as kapcsolásoktól. A feszültségosztó helyett potmétert alkalmazva a kontraszt biztosan beállítható. A kijelző adatlapját mellékelem.

Üdv.:

Feri
(#) Beachway válasza vargaf hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
Akkor én valamit nagyon benéztem! köszi a segítséget. Már csak a mikrovezérlőket kell megvárnom. December elejére ígérték. A kontraszr rész viszont átalakítom állíthatóra.
(#) Beachway hozzászólása Jan 15, 2011 /
 
Megépítettem a cuccot, és nagyon tetszik. Egyenlőre az eredeti német nyelvű HEX-el, és az ATmega8-al.A fuse bytek beállításával volt némi gondom, de a sok segítőkész emberkének ez is megoldódott. Majd teszek fel képeket róla.
(#) Tomi20 válasza Beachway hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Szia

Engem az érdekelne, hogy mennyire pontos. Gondolok itt pl tranzisztor lábkiosztásra, alkatrész felismerésre. Én is gondolkozok a megépítésén, de nem tudom, hogy megéri-e...
(#) Beachway válasza Tomi20 hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Azt, hogy meg e éri neked nem tudhatom. Nekem mindenképpen megérte. Ha számolok: ATmega8 kb 1000Ft, kijelző 1500Ft. A többi már filléres, de beszerezhető ingyen is bontott elektronikai hulladékokból. A ráfordított időt nem számolom, mivel hobby célból készült, és új ismereteket szereztem az AVR programozás terén. Még csak most tesztelgetem a ketyerémet. Azt még nem tudtam kitapasztalni, hogy mit szól a rossz alkatrészekhez, mert nincsen itthon ilyen. Pár bipoláris tranzisztort , diódát szépen felismert. Ha lennének negatív tapasztalataim meg fogom osztani veled!
(#) Tomi20 válasza Beachway hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Szia

Köszönöm a válaszod, akkor én is megépítem.
(#) Beachway válasza Tomi20 hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Nos azt tapasztaltam, hogy a nagyobb teljesítményű tirisztorokat és triakokat ellenállásnak értékel. Nem bírja kinyitni, ezért csak a vezérlő lábat érzékeli. Valamint a kis feszültségű (3V) zéner diódákat párhuzamos diódának méri. Tettem bele rossz FET-et is amit pontosan felismert. Amúgy a rossz félvezetőket az szerint ismeri fel, hogy az zárlatos, vagy szakadt e. Ez a működéséből fakad. Minden lábat minden lábhoz képest mind két polaritásban megmér, és ez után kiértékeli. De a jó alkatrészeket ez a néhány kivétel ellenére pontosan felismeri. Meglepett, hogy a kondenzátorokat, és ellenállásokat is! Ez a műszer tökéletes arra a célra, hogy a beültetés előtt gyorsan leellenőrizzük minden alkatrészt. Elsősorban a félvezetőket, és azon belül is leginkább a FET-eket melyeket egy kézi műszerrel nem igazán lehet beazonosítani. Persze meg kell jegyeznem, hogy a kondenzátorok terén nem annyira pontos mint pl az LCM3 vagy más kimondottan erre a célra készült műszerek. Összegezve örülök neki nagyon, hogy van egy ilyen ketyerém, és fogom is használni.
(#) dokidoki hozzászólása Jan 18, 2011 /
 
Sziasztok!

Mekkora órajel ketyeg az AVR-ben? Lehet hogy én vagyok a vaksi, de nem találtam erre utalást.
Igazából csak azért érdekes, mert van itthon egy Atmega8L proci, vajon azzal is menne?
(#) elektromos válasza dokidoki hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Szia!
Belső 1MHz-re kell állítani a frekit.
(#) dokidoki válasza elektromos hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Értem, köszönöm. Akkor működhet a dolog, ki fogom próbálni.
(#) dokidoki hozzászólása Jan 20, 2011 /
 
Megépítettem a kütyüt, remek eszköz.
AVR is jól bírta a kiképzést, mert mindent megkapott tőlem figyelmetlenségem okán. Fordított tápot az analóg része, ráadásul 7-12Voltot az egész, de túlélte.
Miután ezeket korrigáltam, minden működött rendesen.
Annyi az észrevétel, valószínűleg az én kijelzőm miatt van, mert az Ohm jelet egy létrajelként jeleníti meg, és a mikró jelet pedig valami tükrözött P betűvel írja ki.
Ezen a részen még dolgozok, de valószínűleg kevés sikerrel, mert a programozói tudásom még elég kevés.
Mindenesetre rendkívül szellemes ügyes szerkezet, megérné még fejleszteni.(kalibrálás, stb.)
(#) Beachway hozzászólása Jan 20, 2011 /
 
Én készen lettem a dobozolással is. Néhány fotó az eredményről. Itt látható .
(#) dokidoki válasza Beachway hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Helló!
Nagyon szuper lett! Gratula. Dobozt honnan szerezted be?
Nálad jól jelenik meg az Ohm jel ? Gondolom igen, mert a µF az jó.
Következő: »»   3 / 83
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem