Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   215 / 489
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
19*19 centi , túlnyúlik a rotor. Pont az a jó benne ,hogy látni mi van mögötte! Fényerővel nincs gond (tudod extra fényű van benne)
(#) bazsamasza hozzászólása Jan 23, 2011 /
 
sziasztok.
kb ennek az órának az állórésze mennyire melegszik?
(#) kly válasza bazsamasza hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
szia

Melyik órának?
(#) bazsamasza válasza kly hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Propeller-es órának.
(#) vicsys válasza kly hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Gondolom a régi fajtára gondol...
Nos, nálam semennyire nem melegszik fel.
(#) patexati válasza vicsys hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Ha a tekercs nem is melegszik a PC motor tengelye biztos melegszik kicsit de ez elkerülhetetlen.. Ezért kell mindenkinek a kitöltést beállítani a legoptimálisabbra..
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Szia!
Találtam olyam PC ventillátort is, amelynek a tengelye alig, vagy egyáltalán nem is melegszik a forgótrafó folyamatos működésének hatására sem. A képen a Venti_1 a kevésbé melegedős típus, mig a Venti_2/Venti_3, nagyobb átviteli áramoknál már jelentősen melegszik a tekercsek vasmagjával együtt. Ez 400-450mA alatt még nem annyira számottevő, de nagyobb áramoknál már káros is lehet. (Egy esetben 12V/0.7A átvitt teljesítmény esetében a szóban forgó ventillátor tengelye kilazult a keletkezett hő hatására.)
(#) pittyu2 válasza kly hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Szia. Majdnem kész a panel , csak van három 1 k ellenállás ami a te képeden fel van jelölve, de a beültetésen (még) nincs felrakva. Azokat be kell rakni ugye?
(#) kly válasza pittyu2 hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
szia

Csatolj be képet mert így nem tudom mi lehet. Valamit lehagytam a beültetési rajzról?

közben elkészült a wireless power is , képek fent vannak.

103_4387.JPG
    
(#) pittyu2 válasza kly hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Módosítottam a hszt. Rövidzárat( vezetéket) tettem a 2.2 ohm helyére , mert nem kaptam és bontani sem tudtam akkora 0 ohmost. Az jó úgy?
Hát te nem pihensz , haladsz rendesen.
(#) kly válasza pittyu2 hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Oké , megvan. Azok a külső ledek áramkorlátozói ,be kell rakni őket!

szép munka , fel is programoztad?
(#) kly válasza pittyu2 hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
nekem nem volt ilyen méretű rövidzáram azért raktam be 2.2 helyette....hehe
(#) kly válasza pittyu2 hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Mennyire jó a súlyelosztása , megforgattad már?
(#) pittyu2 válasza kly hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Még nem programoztam, arra még gyúrok kicsit ( fo..ok )
HEX ben gondolom a legújabbat kellene beégetni ?Kondi helyett GP198 vagy V10 GA elemet tennék be. A fesz: 1.58 V . Akkor nem kell külön tölteni ( a három diódára gondolok )
Ha veszem a bátorságot és tápot adok a panelnak , mennyi mA lehet a max felvétel ?
(#) kly válasza pittyu2 hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
HEX menet bele persze amit felnt van. 150-200 mA nél többet nem nagyon vehet fel ha nem égnek a ledek. ha egy távirányítóval (nem feltétlen az övével) rávilágítasz a fototranyóra akkor látnod kel a ledeket összevissza villogni.
pl. a hangerőt nyomd mert azt folyamatosan kiadja.Ilyenkor már 1A fölé is mehet az áram! Ha megszünteted a jelet kb 3 mp múlva visszaáll stadby ba. és a szélsők lassan felváltva villognak míg újra nem kap jelet.

1,58V kevés az rtc-nek szerintem de kipróbálhatod, maximum elfelejti az időt de baja nem lesz tőle.

keress rövidzárakat mielőtt bekapcsolod, szánj rá fél órát és csipogj , kár lenne most kinyírni !
programozásnál is kétszer nézd meg hol a MCLR nehogy fordítva legyen. Neked nem kell beraknod a bootloadert egyből mehet bele a nagy HEX.
(#) janocsi válasza kly hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Szia!
Már nagyon komolyan átszervezted elrendezésben, alkatrész-összeállításban ezt a wireless power áramátviteli egységet, így megfelelően kis méretben látható megépítve erre a feladatra. A CNC gépes nyákkészítés is nagyon illik ezekhez a segédáramköri kialakításokhoz, gratula!
(#) kly válasza janocsi hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Köszönöm

Nagyon szeretem ezt a kis CNC gépet, annyira egyszerű vele dolgozni. Tényleg csak megtervezem a nyákot fel se kell kelnem a székből és 10-15 perc múlva már forraszthatom is rá a cuccokat. Semmi pancsolás! Nem beszélve a kontúrmarásról , reszelőt már nem is tudom hol keressem itthon annyira régen használtam.Iszonyt gyorsan lehet így haladni.Pl ma reggel 10 kor kezdtem de akkor még semmi se volt. Se nyákterv se CNC G-kód az óratesthez semmi. Most van fél kilenc és majdnem kész az óra alapja, de ha most kéne még egyet csinálni az csak töredéke idő lenne már mivel nem kell tervezni , azzal ment el a sok idő. És persze nem is én csinálnám hanem a gép.

Ha esetleg szeretnél ilyen faórát akkor marok egyet neked is
(#) janocsi válasza kly hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Szia!
Na, ha ezt most komolyan is ve(het)ném(?) Egyébként nagyra becsülöm az ilyen spéci anyagokból készített eszközöket. Nehogy valami festékszóróval elintézd, maradjon ilyen ”pácolt” a felülete, ekkor ”eredeti” és tökéletes képet fog adni a munkádról.
(#) kly válasza janocsi hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Festékszóró eszembe se jutott! Valami laza pác lesz mert most nagyon natúr és könnyen koszolódik kell valami védelem neki.

miért ne vehetnéd komolyan? Szoktam én mellébeszélni? na jó néha ....de most nem....

Ez lesz az óra végleges verziója (mármint mechanikailag) felteszem a nyákterveket is hozzá , ezeket bárki meg tudja homemade technikával is vasalni.

Szerezz be egy Low profile maxtor vinyót (ez az a lapos fajta 40Gigáig voltak ilyenek) annak a motorjához van tervezve.

Aztán tehetsz rá olyan propellert amilyet csak szeretnél.

(#) janocsi válasza kly hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Szia!
Rendben! Van ilyen winchesterem kettő is, úgysem jó már semmire. (Hibás a BOOT szektor mindegyikben, csak adatra tartogattam...) Később privátban megbeszéljük a részleteket, de már most örülök ennek az alapnak.
(#) pittyu2 válasza janocsi hozzászólására (») Jan 23, 2011 /
 
Holnap megy az emberem Vácra egy alapért, még a motor felfogatása is ilyen. A forgórész legnagyobb átmérője 53 mm. De szerintem az enyém magassága nagyobb. Így hát lemaradtam.
Most elnézést janocsi, kly nek szántam .
(#) kly hozzászólása Jan 23, 2011 /
 
Itt vannak a nyáktervek :Bővebben: Link GERBER formátum!

A külső vonal mindenhol a kontúr és pont belefér az órába.
Csinálok hozzá később beültetést is. Direkt ilyen szétszórt a nyák hogy könnyen lehessen javítani ha valami bekrepál, sokkal kisebbre is elfért volna.

Azért váltottam a kerek óráról a négyszögűre mert így sokkal könnyebb és gyorsabb hozzá a nyákot megcsinálni , nem is beszélve, hogy sokkal kevesebb is kell. Az íves verzió zabálta a nyákot!


Közben elindult a wireless power , alig épp csak langyos
(#) placika hozzászólása Jan 24, 2011 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Megépítettem a cikkben szereplő propelleres órát. Mitől van az, hogy a szekunder feszültségem nem akar 2V fölé emelkedni? A menetszámok stimmelnek, szerintem mindent úgy csináltam ahogy le volt írva.
Előre is köszi.
(#) Hp41C válasza placika hozzászólására (») Jan 24, 2011 /
 
Szia!

A Zener van fordítva, azaz nyitóirányban beültetve... Kondenzátorral, zener nélkül ne mérj, a szekunder feszültség 50V fölé is felmehet...
(#) attika hozzászólása Jan 24, 2011 /
 
Sziasztok,egy kérdésem lenne,hogy ezeket a gerber fájlokat mivel lehet megnyitni??
(#) pittyu2 válasza kly hozzászólására (») Jan 24, 2011 /
 
Kedves fórumtársak :MŰködik!! Működik a kar Villognak a LED ek ahogy kly mester útmutatásai alapján beégettem a programot. Nagyon örülök .Kár hogy idő hiányában lemaradtam az alap elkészítésével. De azt nem akarom "gagyira" csinálni. Minden elismerésem és hálám kly mesternek nagy munkát végzett. Így már nem nehéz megcsinálni egy ilyen gondosan megtervezett, profi módon elkészített és kiválóan publikált projektet.
(#) Hp41C válasza attika hozzászólására (») Jan 24, 2011 /
 
Mottó:
"Cipőt a cipőboltból..."
Gerber állományt a Gerber viewer vagy Gerber editor programmal..
(#) attika válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 24, 2011 /
 
Nagyon szépen köszi a gyors válaszodat.
(#) patexati válasza pittyu2 hozzászólására (») Jan 24, 2011 /
 
Szia! Nagy öröm ha működik elsőre Így már nem lehet különösebb baj vele de nem szabad semmit elkapkodni ez nem az a fajta hobbi hacsak nincs alkatrészáruházad
(#) pittyu2 válasza patexati hozzászólására (») Jan 24, 2011 /
 
A hozzánemértésemhez még a kapkodás és a szépérzék hiánya is párosul. Most azonban meg próbálok felülkeredni a káoszon. :yes: Kell egy jó esztergályos aki megcsinálja az alaplemezt és egy új forgórészt.
Következő: »»   215 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem